Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
25-09-2010finerbijkNergal
Z przykrością dowiedziałem się, że Nergal (Behemoth) jest ciężko chory i przejdzie skomplikowane procedury medyczne. W specyficzny sposób pisze o tym portal fronda.pl. w arcie "Nadzieja dla Nergala".

Obiecują wsparcie modlitwą, wyrażając nadzieję, że choroba spowoduje jego pojednanie z Bogiem. Pamiętając niedawne awantury związane z darciem Biblii przez tego artystę na scenie, trudno się oprzeć wrażeniu, że niezależnie od współczucia jednocześnie wskazują z satysfakcją - kara boska (mam nadzieję, że się mylę).
Uczestnicy nie kryją tego w komentarzach, tradycyjnie po chrześcijańsku poprzez empatię.

Sam Nergal powiedział, że wyjdzie z tego wzmocniony. Czy z tymi samymi przekonaniami? Siłę da mu Bóg, czy Szatan? Czy w tych okolicznościach pozostanie wierny swoim ideom, czy też ulegnie irracjonalnemu, aczkolwiek zrozumiałemu dla niektórych strachowi? Zobaczymy.

Tak, czy owak - zdrowia Nergal.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
25-09-2010MatixKiedy
Kiedy wieczornym hitem w TV będzie premiera naukowego programu o kosmosie, zamiast dwóch grubasów piorących się na oślep w ringu?

Kiedy ludzie zaczną cenić u siebie nawzajem mądrość i inteligencję, zamiast lepszego samochodu, czy ładniejszego domu?

Kiedy autorytetami dla młodzieży będą ludzie zasłużeni dla rozwoju nauki i dobra ludzkości, zamiast Dody, czy Cristiano Ronaldo?

Kiedy skończy się era powszechnego szpanu i cwaniactwa i ludzie przestaną próbować "pokonać" innych, a zaczną doskonalić swoje wnętrze?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
23-09-2010Dariusz OsińskiKtóra godzina?
Nie wiem co mnie podkusiło i nie chce mi się szukać w sieci, ale mam takie pytanie z lekkim przymrużeniem oka:

Która jest godzina na biegunie północnym (lub południowym)?

Jakaś jedna wybrana czy wszystkie na raz? Czy zależy w którą stronę południa (?!?!) patrzę?

Takie małe zadanie - nie podglądajcie tylko napiszcie Wasze zdanie.
Pozdrawiam towarzystwo.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
21-09-2010kulka_na_mole9/11 - z okazji rocznicy
Powszechnie znane jest zdjęcie ukazujące twarz Szatana w dymie po ataku na WTC:



Oglądając jeden z filmów dokumentujących tamto wydarzenie zauważyłem coś, na co chyba jeszcze nikt nie zwrócił uwagi, a mianowicie inną twarz:



Bezsprzecznie jest to twarz UFOludka. Uważam zatem, że atak na WTC nie był ani dziełem Al-Kaidy, ani spiskiem Busha lecz agresją Obcej Cywilizacji.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
19-09-2010MatixCzym jest rasizm?
pl.wikipedia.org/wiki/Rasizm

Cytat:
Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne



Czy z tej przykładowej definicji rasizmu wynika, że traktując ludzi jednej tzw. rasy jako lepszych (przyjmując jako kryterium przynależność rasową i jej konsekwencje jako różnice między ludźmi innych "ras") od ludzi należących do innej, można nazwać człowieka rasistą?

Chciałbym zaczekać na odpowiedzi na to pytanie, ponieważ od nich zależy czy zadam kolejne. Jeśli odpowiedzi będą twierdzące zadam następne pytanie, jeśli przeczące to w zasadzie wszystko będzie jasne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
19-09-2010SakuraKsiążki = wada postawy?
Witam.
Przeraża mnie to co się dzieje w szkołach. Dziecko w podstawówce musi nosić tornister o wadze 8-12kg przy czym dziecko powinno podnosić ciężary wagi ok 10% swojej masy. Jest to śmieszne. Później zaś wszyscy są zaskoczeni że coraz więcej dzieci ma problemy z kręgosłupem. Uczniowie szkół podstawowych noszą więcej niż uczniowie szkół średnich a przecież to starsi mogą nosić plecaki o takiej masie jeśli mielibyśmy się stosować do metody 10% masy ciała równa się ciężar przenoszonych rzeczy.
Założyłam ten temat gdyż jestem ciekawa co o tym myślicie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
18-09-2010finerbijkBez smaku i koloru
Palisz? Masz ulubioną markę, smak, zapach? Wkrótce zapomnisz o tym wszystkim.
UE planuje wprowadzić zakaz stosowania dodatków smakowych i zapachowych do papierosów, jak np. mięta, różne aromaty, itd., aby maksymalnie zohydzić palenie. Wszystkie papierosy będą smakowały mniej więcej równo - czyli jak siano. Niektórym się przypomną stare dobre czasy, kiedy królowały "Sporty".
Dodatkowo wszystkie opakowania będą musiały być czarno-białe - to podobno odstrasza klientów.

A może palisz e-papierosy i myślisz sobie, że ciebie to nie dotyczy? Zapomnij - e-fajki mają być całkowicie zdelegalizowane w Unii. O twoje zdrowie właśnie też chcą zadbać - tym razem geniusze z naszego Ministerstwa Zdrowia.

Czy jest jakaś granica kreatywnej urzędniczej wyobraźni? Może wkrótce się doczekamy alkoholi o jednym smaku sprzedawanych wyłącznie w plastikowych butelkach z trupią czaszką?
Jak to przyjemnie pomyśleć, że ktoś nie śpi tylko wymyśla co by tu jeszcze zrobić, aby życie było zdrowsze, milsze i bezpieczniejsze.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
16-09-2010Stadnina EgzystencjiKobiece piękno a seksualność
Zauważyłem różnicę między piękną kobietą a seksowną.
Piękno kobity jest zauważalne przez dzieci, kobiety i mężczyzn.
Natomiast seksowność tylko przez mężczyzn po okresie dojrzewania.
Coś w tym czasie dzieje się w ich mózgach że nagle zaczynają zwracać szczególną uwagę na piersi, tyłek.

Mają oni zaburzane postrzeganie rzeczywistości, nie potrafią normalnie spojrzeć na kobietę. Większą uwagę ma dla nich rozmiar piersi aniżeli piękna twarz albo inteligencja.

A to dlatego żeby łatwiej ich było zmusić do rozmnażania bo takie jest ich przeznaczenie.

Tutaj daję przykład kobiety pięknej:


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
16-09-2010tuchaświat się zmiania...
Człowiek coraz bardziej staje się wyzwolony, a z drugiej strony coraz bardziej zniewala się tym "nowym światem", dawniej małżeństwo to był koniec, nie było takiej łatwości w rozwodach... zastanawiam się czy to dobrze, czy źle, że mamy dziś takie możliwości... z jednej widzę masę plusów, człowiek to przecież tylko człowiek, ma prawo do błędów i poprawy ich, ale z drugiej nie podchodzi do miłości jak to wartości najwyższej... dobrze i nie dobrze, no i gdzie tu jakaś interwencja siły wyższej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
14-09-2010Maximus Decimus MeridiusŻycie seksulane w PRL
Na stronie internetowej "Polityki" trafiłem na ciekawy artykuł nt obyczajowości tamtych lat:

www.polity(*)-seksualne-polski-ludowej.read

Ciekaw jestem jaki obraz cyganerii artystycznej PRL funkcjonuje dziś w ludzkiej świadomości. Zapraszam do wypowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)