Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
22-05-2011MarianŚwiatowa rewolucja?
   Właśnie dziś się dowiedziałem z wpisów na identi.ca, że fala rewolucji w świecie arabskim zainspirowała do protestów Hiszpanów i Włochów. Pojawiają się nawet głosy, że wieści o Hiszpańskiej i Włoskiej „rewolucji”, są celowo tłumione w europejskich mediach (co oczywiście nosi znamiona naturalnej paranoi).
   Poważniejsze źródła:
The Washington Post: Spanish 'revolution': Thousands gather in Madrid's Puerta del Sol Square
The Guardian: Protest in the Med: rallies against cuts and corruption spread
Wiki: 2011 May Spanish protests
   Rok 2011 zapowiada się ciekawie. Być może Polska w obecnej sytuacji jest również żyznym gruntem pod rewolucję?

   Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
21-05-2011neurosurgery"Początek jest wszędzie"
Witam,

czytał ktoś książkę księdza Michała Hellera "Początek jest wszędzie - nowa hipoteza pochodzenia wszechświata"? Dostałem ją w prezencie i nie wiem czy warto tracić czas na jej przeczytanie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
21-05-2011VerinStandarty nie elastyczne
Zdecydowana większość Polaków nie mówi i nie pisze poprawnie po polsku (ja również), co się objawia w ich wytworach. Dziś np. kupiłam sobie bandaże bokserskie, na opakowaniu których nie było nic po polsku prócz krótkiej notki z podstawowymi danymi - długość naprawdę niewielka, a są tam dwa tytułowe błędy językowe + różnego rodzaju problemy z odstępami. Co myślicie o takiego rodzaju błędach, w takich miejscach?



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
21-05-2011liliacAteopiknik pod kolosem
Takie tendencje integracyjne nam ostatnio na forum kiełkują - może by tę inicjatywę rozszerzyć na cały kraj i wspólnie racjonalnie i krajoznawczo odwiedzić Świebodzin?
Letni ateopiknik u stóp Godzilli Świebodzińskiej?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-05-2011Horacy Dżyngis Dołgorukij de BourbonKoszmarki
Czy ktoś się orientuje, jakie są losy strony koszmarki.psr.org.pl/ ?

Kiedyś znajdowała się pod tym adresem kolekcja przecudownych pomników Naszego Papieża. Szkoda byłoby, gdyby tak znakomity zbiór miał bezpowrotnie przepaść w wirtualnych otchłaniach Internetu, tem bardziej, że wciąż powstają nowe dzieła tak niepospolitej miary, jak ten, odsłonięty niedawno w Rzymie, monument.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
20-05-2011Christopher CJ JozwiakJózef Piłsudski - prawicowy apostata
Trwa tydzień apostazji (jakby ktoś jeszcze nie wiedział, link1: www.aposta(*)stazji&catid=34:news&Itemid=56 )

Dzisiaj przypomniany został Polakom mało znany fakt - wiedzieliście ?
link2: wiadomosci(*)ecia,galeria.html?ticaid=1c521

I na koniec sonda:

APOSTAZJA:

1. Dokonałem/am.
2. Planuję.
3. Nie wiem jeszcze.
4. Nie, bo...

Pozdrowienia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-05-2011KoraszewskiMgła nie tylko nad Smoleńskiem
Dziś rano prezydent Ahmadineżad przemawiał na otwarciu tamy w Markazi. Wielki prezydent nawiązał do twierdzeń zachodnich naukowców przewidujących kryzys w gospodarce wodnej.
"Niektóre kraje europejskie używają specjalnych urządzeń które zatrzymują deszczowe chmury i nie pozwalają im płynąc na wschód, w tym nad Iran."
Jak łatwo się domyśleć, wielki prezydent zagroził poważnymi konsekwencjami.
Źródło: Fars News, english.farsnews.net/newstext.php?nn=9002292140
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
19-05-2011aspagnitoProblem techniczny, czy psychiczny?
Czy ktoś z Was na przestrzeni dekad słyszał o jakimś poważnym problemie technicznym w Polsce, czy też raczej słyszał o poważnym problemie psychicznym, który jest chyba zawsze tłem do takiego problemu technicznego? Jeśli postaramy się coś zrobić, to o wiele łatwiej i "przyjemniej" jest to zanegować na gruncie: "o... już rozumiem.... masz problem z tym, że nie widzisz swoich problemów". Media pełne są opinii o tym, że rządzą nami sami chorzy psychicznie i praktycznie tak wygląda obraz człowieka współczesnego, że nie ma on problemów z niczym, tylko z określaniem innych jako zbyt popierdzielonych, żeby korzystać na tym świecie z atmosfery.
Wystarczy, że ktoś zrobi w Polsce poważną minę, a zawsze znajdzie się grono ludzi, które uzna taką osobę za kompetentną i wystarczy że odpowiednio dobrane grono klakierów zaneguje czyjąś psychiczną poczytalność, a zniszczyć można wszystko, co z wysiłkiem powstało.
Co myślicie o walce:
problem techniczny vs. problem psychiczny
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
17-05-2011prof. Grabowska Szef MFW oskarżony o próbę gwałtu
Grozi mu podobno 20 lat więzienia.
Gdyby w Polsce pobił kogoś ze skutkiem śmiertelnym to by dostał może dychę. Albo i to nie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 59 (przedawniony)
17-05-2011Arystyp z CyrenySzydzenie z księży
Ot straszne rzeczy dzieją się w Kielcach - szykanują księży katolickich w biały dzień!

Na szczęście dzielny odważny katolik był tam by to zarejestrować i udokumentować dla potomności jak to księża są prześladowani w Polsce przez anonimowych studentów z Kielc!

Jeszcze straszy sądem:

Cytat:
Zamierzam złożyć pozew w związku z ukazaną obrazą uczuć religijnych oraz propagowaniem pedofilii (KK). Zainteresowanych złożeniem pozwu grupowego zachęcam do kontaktu: lp.ycytamzyrahc@ajckader lub tel: 607 731 731 , DOMINIK TARCZYŃSKI - LUBLIN - www.charyzmatycy.pl


Nie wiem jak forumowicze. Mi się wydaje, że umieszczanie czyjegoś wizerunku w sieci bez zgody jest poważnym naruszeniem prawa. Ale Dominikowi Tarczyńskiemu nie przeszkadza taka hipokryzja.

A co wy uważacie o takim kostiumie?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)