 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-10-2022 | MaxGolonko3 | Zdjęcia z JWST - najdroższy teleskop w kosmosie musi dać przełom |
NASA opublikowała drugie zdjęcie słynnych "Filarów Stworzenia" wykonane przez nowy superteleskop kosmiczny o nazwie James Webb. W tym tygodniu otrzymaliśmy rendering aktywnego obszaru gwiazdotwórczego zarejestrowanego przez instrument średniej podczerwieni (MIRI) Webba. Tym razem filtrowanie wybrało te długości fal, przy których sam pył faktycznie świeci. Wbrew oczekiwaniom, że obserwacje w średniej podczerwieni pozwalają widzieć przez pył, to oszałamiające zdjęcie pokazuje, że świetnie nadają się one również do badania pyłu i złożonych cząsteczek świecących dzięki intensywnemu światłu pobliskich gorących gwiazd. Niektóre ze złożonych związków chemicznych, które MIRI pomaga wykryć, obejmują wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, WWA. Są to związki bardzo bogate w węgiel. Znajdziesz je na spalonych tostach i w spalinach z pojazdów silnikowych. Uważa się, że WWA wytwarzane przez gwiazdy wzbogacają zawartość węgla w całym Wszechświecie. (to musi ułatwiać samopowstawanie życia - E.) MIRI został opracowany we współpracy naukowców i inżynierów z 10 krajów europejskich, kierowanych przez Wielką Brytanię, oraz Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA. www.bbc.com/news/science-environment-63431578Tu zdjęcie pełnowymiarowe: www.nasa.g(*)01gfryyrtctmx197by86mbfcr9.pngSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-10-2022 | Tschosncovaty | Tylko... |
"...Tylko umarli moga przebaczyc..."
Ile kosztuje 17 lat piekła na ziemi?! Inaczej, gdyby ktos nie rozumiał, istnej gehenny...? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 26-10-2022 | romaro | Bezkarność+ |
-Co pan poleca? -Danie dnia, specjalna oferta dla suwerena. -Wybornie! Czyli? -Pieuvres à la Goebbels. -Wybornie .... -Panie? Co to ma być? -Pieuvres à la Goebbels. -Przecież to pokryte pleśnią ośmiorniczki! To ma z rok! -Dokładnie, to 8 lat. -Pan zwariował? -Ależ skąd, wszyscy łykają i proszą o dokładkę. -A skoro tak... TVP czy DoRzeczy do dzisiaj karmi swoich Konowałów "minioną epoką". Świat widziany przez nich, a nakreślony im przez reżimowe media nie jest zbyt złożony. Cytuję konowałów: "Ułomności pomysłu Cejrowskiego (jakby sami umysłowo stali wyżej niż on (moja refleksja) ), to dla Polski byłoby lepsze jak wszyscy sędziowie z PRL - won na zieloną trawkę". Przez ostatnie lata PARTIA tak zniszczyła z pomocą swoich mediów wymiar sprawiedliwości, że dzisiaj notable są już bezkarni, ale nie na tyle by mogli bezpiecznie się czuć w przyszłości, więc kontynuują to co jeszcze jest do zniszczenia. Kontynuują z iście bolszewickim zapałem. Próba zalegalizowania bezprawia organów władzy z mocą wsteczną jest nadaremna, ta ustawa jest niekonstytucyjna i nie może zadziałać wstecz. Próba rozstrzygania przez Sejm czynu konkretnej osoby i decydowania o konkretnej sprawie karnej jest absolutnym, konstytucyjnym bezprawiem. pbs.twimg.(*)XgAAkMd7?format=jpg&name=large[cytat] To dopiero początek programu "bezkarność+". W obozie władzy widać wielką wzajemną nieufność. Rozmaite frakcje świetnie rozumieją, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro w każdej chwili.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-10-2022 | okragly | zdrowy dom |
pożywienie może leczyć, może zabić środowisko ludzkie może leczyć, może zabić (nie dotyczy libkow niedorozwojkow dla ktorych najwazniejszy św indywidualizm i św wolnośc)
a dom? może zabić? na pewno zagrzybiony, ciemny, stąd krzywica dzieci ja mieszkam w domu z betonu czy dlatego nie ma w nim wolnej miłości? w raju mieszkaliśmy w domach z betonu-jaskini ale to chyba nieprawda w raju mieszkaliśmy w domach miłości, ale jakie one? z czego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-10-2022 | Tschosncovaty | Z dziennika A.H. 3. |
-Adolfie?! -Tak! No tak juz mnie nazwano... chyba wiedzieli, czego oczekuja... -Z tego g_wna sie juz nigdy nie wyskrobiesz... -No racja, wola ludu... -Czemu jestes taki smutny?! -Własnie umieram z głodu... Mowili, ze ubogim nalezy pomagac... -Ale to sie nie sprawdziło?! -No nie sprawdziło sie... -Co Cie jeszcze boli?! -A wiesz... zdrowie, zdrowie... Nie mam zdrowia... -Lekarze obiecywali zdrowie, ale juz gorzej sie na nic zawiesc nie mogłem... -Wyrzadzili Ci jakas krzywde?! -No "troszke"... Takie tylko malutkie "piekło na ziemi"... -Od tamtego czasu nic juz nie jest takie samo?! -Skad wiesz?! Bingo! -Tylko troszke zaszkodzili... -I co, nie chca Ci tego nawet zrekompensowac?! -No nie chca, bronia sie rekami i nogami... -No ale... pieniadze?! Jakie pieniase?! Po co komu pieniase?! -Tez nie wiem, moze po to, zeby z głodu nie zdechnac i mieszkac w przyzwoitych warunkach. Chociaz tyle. -Uwazasz sie za poszkodowanego?! -A gdzie tam! Zostałem tylko okradziony ze wszystkiego co mozna było rozkrasc... -Chciałbym sie troche cieszyc zyciem, ale nie moge... -To stad ta "nuklearna zagłada ludzkosci"?! -Bingo! No bo niby co mam wiecej do stracenia?! -Dlaczego miałbym sam odchodzic z tego swiata? Odejdzmy wszyscy razem "po rowno"... -Bo niby nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie?! -Skad wiesz?! Nie ma, Temida slepa... -Hmm...
-Adolfie, czemu jestes taki podły?! -No tak juz jest. Te kreatury, ktore z zewnatrz przypominaja ludzi to wcale nie ludzie. To zwykle drapiezne zwierzeta, pijawki, sepy,.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-10-2022 | romaro | "Podatek albo Fiskus" - Halloween po Polsku |
Zatrzymałem się by kupić kurki. - Ale drogo! - Bo ja za te pieniądze jedzenie w sklepie kupuję, a tam jest drogo! - No! Wykończą nas tą drożyzną - Oni przynajmniej coś dla ludzi robią, a nie to co tamci! - A po ile je pan sprzedawał za PO? - Nie sprzedawałem bo emerytura mi starczała!
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-10-2022 | MaxGolonko3 | Uprawa rośliń i inne pasje |
Zdjęcie: pbs.twimg.(*)WIAIEZHF?format=jpg&name=largeZ bliską osobą uprawiam rośliny na działce ogrodniczej, miejskiej. O powierzchni około 270 m.kw. Na tyłach działki mamy mały namiot foliowy z pomidorami i ogórkami. Pomidory z działki smakują inaczej, lepiej niż te ze sklepu. Różnica jest ogromna. Ostatnio kobieta, z którą uprawiamy działkę zauważyła że kwiaty sadzone w odległości do około 1 metra od szpaleru tui słabo rosną. Kazała mi wykopać rów o głębokości prawie 50 cm aby odciąć liczne korzenie tui od reszty działki. W wykop, od strony tui włożyła pionowo dwie warstwy grubej folii i zasypaliśmy rów. Kopanie takiego rowu nauczyło mnie jak to robić najlepiej. Nie ma sensu od razu kopać głębokiego.Najpierw kopie się płytki a potem kolejno, od początku, pogłębia. Linię granicy rowu, od lewej, zaznaczałem za każdym przebiegiem wbijając szpadel.. Gdy słabo wchodził z powodu korzeni waliłem w to miejsce nacięte łopatą siekierą. Polecam przed takimi akcjami naostrzenie szpadla - są nawet dedykowane do tego osełki. *** Takie hobby jest bardziej ekologiczne niż to co robią księża w wolnych chwilach. Jeżdżą samochodem osobowym bez celu (znana sprawa opisana w mediach). Księża, zwłaszcza homoseksualni, z oczywistych względów nie mieszkają z partnerem seksualnym na stałe. Odczuwają samotność i zabijają złe samopoczucie alkoholem albo jeżdżą samochodem osobowym bez konkretnego celu. Był spory artykuł o tym w internecie. A Wy jakie macie pasje pozaastronomiczne?.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-10-2022 | Tschosncovaty | No... ...No cry! |
Od dzisiaj nuce sobie dumnie pod nosem:
"No Nobel, No Cry, No Nobel, No Cry, O ja wam mowie, No Nobel, No Cry..."
Jestescie z siebie dumni?! |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 18-10-2022 | okragly | wyginiemy jak neandertalczycy |
my libki niedorozwojki, dla którego bogiem jest indywidualizm, wolność, własność, wyginiemy jak neandertalczycy. Historia zatoczy koło.
Milion lat żył w europie neandertalczyk, cała Europa była jego, mózg mial wiekszy od naszego, 1.5kg, my mamy 1.3. Był liberalem, wolny indywidualista. 30 000 lat temu z raju (Afryki, bliskiego wschodu) przyszli rajanie, nasi przodkowie, homo sapiens, zorganizowani jak stado wilkow, byli słabsi i glupsi ale nie bylo u nich ani indywidualizmu, ani wolności, ani własności, byli komuną, wspólnotą, jednym organizmem, i wyparli libka neandertalczyka (nie zabili a wyparli) Tak i nas, libkow niedorozwojkow wyprze dzisiejsza fala ludzi z Afryki, bliskiego wschodu, są wspolnotą, tam kobiety czują sie bezpiecznie i rodza jak głupie. Proces będzie trwał tysiąc lat. Libek niedorozwojek to wstecznictwo, nie będziemy mieli zycia wiecznego, wymrzemy, jak neandertalczycy, podobnie USA, nasz wzór i pan. Historia zatoczy koło
no chyba, że wróci PRL | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 12-10-2022 | MaxGolonko3 | Ekstremalne zjawiska |
Grafika (zjawisko ekstremalne - przykład): pbs.twimg.(*)e-C4?format=jpg&name=4096x4096Z ekologicznego, naukowego punktu widzenia, a tylko taki ratuje nasz gatunek przed zagładą, ludzie powinni mieć średnio tylko po dwoje dzieci i nie bazować na znaczącym spalaniu paliw kopalnych na przykład celem dalekiej podróży z Gdyni do Zagrzebia - jeśli to samo można zobaczyć na zdjęciach - może nawet trójwymiarowych?! Globalne ocieplenie zawinione dziś głównie przez bezkarne Chiny (NATO niestety nic nie robi i opłat za emisje CO2 nie ściąga z nich) powoduje długie susze i upały ale sporadycznie też straszny opad deszczu i niszczycielską powódź. Ludzkość zabiją, wszędzie, nagłe masowe emisje siarkowodoru z przegrzanych oceanów jęśli nie zatrzymamy Chin! naukaoklim(*)h-epok-wielkie-wymierania-391/Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |