Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
31-03-2014Wilhelm WokulskiTurystyka, rekreacja czy pararealizacja?
   Rozwinął się na świecie nowy rodzaj turystyki uprawianej w pojedynkę, parami, czasem grupowo. Jest to podróżowanie, w którym chodzi tylko o to, aby być w drodze, być gdzie indziej - bez żadnego zamiaru czy celu. Ci nowi turyści nie chcą nikogo poznać, niczego szczególnego dowiedzieć się, chcą po prostu być np. w Indiach, albo w Argentynie, albo w Maroku - i już, i tyle. Jest to rodzaj globalnego wałęsania się, współczesnego obierzyświatowania. Podróżują, aby przejechać z punktu A do punktu B i to właśnie jest ich jedyną ambicją - odbyć trasę z punktu A do punktu B.
   Ryszard Kapuściński - Lapidarium

   Ale, jak pisze Dariusz Czaja w swojej książce o świeckiej pielgrzymce: "Każda podróż zaczyna się przecież od oczekiwania, od jakiejś wizji tego, co chcemy zobaczyć, co poznać chcemy". Czy można więc mówić o syndromie turysty, o chorobie współczesności, która objawia się tym, że człowiek niczego nie szuka, do niczego nie dąży, przemieszcza się tylko z miejsca A bez żadnych oczekiwań na to, co nadaje wartość podróżom? Jak nazwać ten nowy trend? Czy wraz z postępem cywilizacji umiera etos podróżnika i wędrowca, a rodzi się etos wałęsy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
29-03-2014takisobieDo życia podchodźcie optymistycznie
Dałem zagadkę matematyczną, aby na tym forum zapanował optymizm. Kochani w żadnym wypadku, czy to będzie choroba, czy strata kogoś bliskiego------------------nie wolno nam się poddać. Nieraz historie opisywane o księdzu itp- są prawdą, ale należy z punku matematycznego odpowiedzieć sobie na pytanie, w ilu % takie sytuacje się. zdarzają.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
29-03-2014takisobieODPOWIEDŹ na zagadkę
Serdecznie witam. Dostałem na pocztę informacji bardzo dużo- o Waszych odpowiedziach. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się takiego zainteresowania.

Jedna osoba odpowiedziała bardzo dobrze tylko!!!!

Mieliście liczbę 10 napisać za pomocą trzech takich samych liczb
Ktoś odpowiedział 10= 4+4 +pierwiastek z 4 odpowiedź dobra

inne odpowiedzi prawidłowe to:


10= 11-1

10=9/9 +9


POZDRAWIAM
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-03-2014takisobieZagadka
Humory i inne sprawy są opisywane w tym dziale wspaniale. Nie chcę na razie wyskoczyć z jakimś tematem naukowym.

ZAGADKA
zerknę na odpowiedzi może??jutro

Za pomocą trzech takich samych liczb- napiszcie liczbę 10????


przykład



7=7+7-7 albo 7=7/7*7
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
25-03-2014kulka_na_moleWiarygodność, autorytety, beton
Media podają przeróżne informacje, których prawdziwości nie jesteśmy w stanie zweryfikować, zatem pozostaje nam w nie wierzyć lub nie. Co gorsza te informacje potrafią zmieniać się o 180o.
Przeróżni eksperci wyjaśniają nam świat na przeróżne sposoby, często wzajemnie się wykluczające.

Kogo uważać za autorytet, jeśli nie możemy mieć pewności kto nim jest, a kto nie?

Czy w takim razie nie lepiej postawić się po stronie jakiegoś "betonu" i z założenia odrzucać wszystko co nie pasuje do wybranej wizji?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
22-03-2014potomkinCzy ateista to humanista czy ścisłowiec? Odpowiedz. Ankieta
Z ciekawości stworzyłam taką ankietę. Odpowiadajcie micropoll.com/a/mpview/1180426-3887113 Proszę odpowiadajcie tylko raz, będę tu zamieszczać wyniki
narazie 8 głosów

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 94 (przedawniony)
21-03-2014KoraszewskiPlemika z nową linią programową Racjonalisty
W dzisiejszym wydaniu "Listów z naszego sadu" Lucjan Ferus (autor 130 znajdujących się na "Racjonaliście" artykułów) prezentuje swoją polemikę z nową linią programową "Racjonalisty". www.listyz(*)tyka-religii/glos-czarnej-owcy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
16-03-2014potomkindwoista retoryka księdza nauczyciela
Chcę się podzielić pewną historią. Moja mama była nauczyczycielką i ostatnio zdradziła mi iż ksiądz uczący w jej szkole w pokoju nauczycielskim jawnie przyznawał się do tego, że dla niego religia i bóg są synonimiczne z siłami natury oraz dążeniem do przetrwania gatunku. Dla mnie jest to taka forma delikatnego ateizmu bez wychylania się. Problem w tym, że potem ten ksiądz szedł na lekcję i wciskał dzieciom wizję "osobowego boga z brodą". To jest skrajny przykład tego jak teiści posługują się dwoma zestawami dialogu w zależności od tego z kim rozmawiają. Denerwuje mnie to, że kiedy teiści rozmawiają z ateistami to ich bóg jest dużo bardziej racjonalny, bezosobowy, każda przypowieść to metafora itd, co mądrzejsi będą cytować z mechaniki kwantowej. Ale kiedy posłuchać księdza w kosciele to można by pomysleć że niebo i piekło to fizyczne miejsca, które mają kody pocztowe, złotą bramę i latajace kupidyny a jakby dobrze przekopać Palestyne to i arka Noego się znajdzie. Macie podobne wrażenie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 83 (przedawniony)
14-03-2014liliacPożegnanie
Niektórzy z was zauważyli już, że od kilku dni nie zajmuję się moderowaniem forum, zrezygnowałam także z miejsca w redakcji - przestałam się dogadywać z Mariuszem w zbyt wielu sprawach dotyczących zarówno forum, jak i samego portalu czy jego fejsbukowej reprezentacji.
Jako że postanowiłam, że dam sobie spokój także z samym uczestnictwem w forum, pomyślałam, że warto się pożegnać - będę miło wspominać zarówno forumowe dyskusje, jak i samych forumowiczów (a przynajmniej większość). Jeśli ktoś będzie chciał się ze mną skontaktować, nie zmieniam adresu mailowego (liliac@poczta.onet.pl), nadal można mnie także złapać na fejsbuku. Zapewne będę tu jeszcze od czasu do czasu zaglądać, bo wieloletnie nawyki umierają powoli, być może pojawią się jakieś zbłąkane plusy i minusy, ale generalnie przestaję się angażować.
Bywajcie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
14-03-2014Christopher CJ JozwiakSystem wspaniały, tylko ludzie...
"Wielu musi być podludźmi, aby nadczłowiekiem mógł być ktoś.
Komunizm utopijny mogą osiągnąć tylko samoświadome maszyny, po zagładzie ludzi którzy je stworzą. Powinniśmy więc więcej inwestować w robotykę i rozwój sztucznej inteligencji - ku postępowi, by jak najszybciej to osiągnąć!"

link: www.kuka-timoboll.com
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)