Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
25-04-2011DEmonizerKryzys ateizmu.
Ostatnio ciekawi mnie to, czy ateista może przeżywać kryzys ateizmu - coś, co podobne jest do kryzysu wiary, przepełnione wątpliwościami?
Mój znajomy coś takiego przeżywa ({kiedyś określający się jako} ateista, choć czy tak go teraz nazywać), od ok. pół roku "się męczy z samym sobą" (jak to określił).
Idąc dalej po przykładzie ...
Czym jest trwałość światopoglądu?
Ja sądzę, że to efekt przeładowania informacyjnego umysłu. Może wpakował się w pętlę myślenia o bogu (ot jakiś koń trojański wśród memów).

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
24-04-2011Miłosz Michałowskimisteryjny paradoks
Nie sądzicie, że to w sumie zabawne, że najpierw (w kalendarzu) mamy "Święto żywego trupa" alias Wielkanoc, a dopiero później świętuje się (boże) narodzenie tego zombie.
Zatem, najpierw zmarwtychwstanie, a dopiero potem narodziny - oczywiście z dziewicy, bo tylko w takim wypadku mamy gwarancję komfortowych warunków. Nie wspominając o kwestiach higieny.

Wesołego spaghetti (potwora)

Miłosz.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
23-04-2011AlmentynaO życzeniach, z życzeniami
Pośród wielu zwyczajnie miłych, dostaliśmy i takie, które nas poruszyły, bo pochodzą od firmy z dość cynicznym i łasym kasy legalnej i nielegalnej podejściem do spraw zawodowych. Czyżby raziła hipokryzja? A może ciche założenie, że wszyscy wielbimy naszego kochanego Jezusicka?

"Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to co Jeszce martwe i niech nas światło Jego prowadzi przez życie w radości i pokoju.
Życzy cały zespół /.../ "


Czy was drażnią życzenia pełne świętych komunałów?

PS. Posyłam moje neutralne światopoglądowo komunały:

Życzę wszystkim samych przyjemnych rzeczy, każdemu w ilości według osobistego zapotrzebowania:

słodyczy,
rozrywek,
używek,
kasy,
zdrowia,

a oprócz rzeczy z listy, także żeby rodzina i przyjaciele mieli się jak najlepiej
:- )

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
22-04-2011HodżaO jedzeniu i o piciu
Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny. Nie najadaj się do syta. Unikaj tłustych, mięsnych potraw, preferuj mięsa chude, białe. Nie pość, by potem obżerać się do przesady w czasie świąt religijnych. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, tysiące ludzi w Polsce zmarło po zjedzeniu wieczerzy wigilijnej, na którą czekali nie dojadając przez cały adwent, tysiące ludzi zmarło po śniadaniu wielkanocnym na skutek tego, że organizm nie był przygotowany do takiego obciążenia po okresie postu.
I oto, powiadam wam, jeszcze jeden pojawił się argument przeciwko tej chrześcijańskiej wierze: nie tylko, że nie dała ona wskazówek, jak lepiej i zdrowiej żyć, ale oferuje nauki, których konsekwencją jest często utrata zdrowia i życia.

Jaka szkoda, że nie jest to cytat jakiegoś świętego męża.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
21-04-2011marcin1902Gran Derbi
Wczoraj odbył się mecz Real - Barcelona (1:1). Jako, że to jedne z największych świąt futbolu mam pytanie, jak układają się sympatie futbolowe racjonalistów? Jakie sporty preferujecie? (Kowalska wiem, że boks).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-04-2011KoraszewskiUwolnić nie tylko Poczobuta
Kiedy Mubarak ustąpił ze stanowiska prezydenta, Adam Michnik napisał, że dla takich dni warto żyć. Nie będąc pewien, w którym kierunku pójdzie egipska rewolucja nie podzielałem jego zachwytu.
Obecnie od kilku dni "Gazeta Wyborcza" prowadzi kampanię "Uwolnić Andrzeja Poczobuta" - pięknie, ale "Gazeta" nawet nie zauważyła aresztowania i skazania bez obecności adwokata) na trzy lata więzienia egipskiego blogera Maikela Nabila Sanada. Sanad jest pierwszym więźniem sumienia egipskiej rewolucji.
Spread the word and ask your friends to stand up with Egyptian activists! Tell them to urge the Egyptian Ambassador to the United States, Sameh Shoukry, to help free Maikel immediately and to push for the military to respect peaceful protest.actions.hu(*)common/public/?action_KEY=3773
Napisz list do Michnika, żeby przyłączył się do protestu!
Podpisz petycję, Poproś o podpisanie petycji twoich przyjaciół.
Tell your friends to sign the petition now, urging Ambassador Sameh Shoukry to help free Mikail Nabil Sanad. actions.hu(*)common/public/?action_KEY=3773
Andrzej Koraszewski


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-04-2011rexusGaz z łupków nie dla głupków.
Jak się okazuje promotorzy wiatrakowej energii, na której mafiozi doją kasę z dopłat odsprzedając sobie nawzajem te wiatraki podbijając ich cenę i zarazem dopłaty, stwierdzili, że metan z łupków jest bardzo ale to bardzo zły.

Kwestia czasu kiedy UE wprowadzi specpodatek od metanu łupkowego, żebyśmy tylko za dużo na tym gazie nie zarobili.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
20-04-2011prof. GrabowskaIntuicja królicy
Słuchałam dzisiaj w radiu TOK FM rozmowy z Wojciechem Eichelbergerem na temat intuicji.
W trakcie rozmowy opowiedział on o następującym eksperymencie: Od królicy, która urodziła małe, odebrano je i wywieziono daleko, daleko w łodzi podwodnej.
O określonej godzinie podłączono królicę do różnych urządzeń rejestrujących pracę mózgu oraz inne czynności fizjologiczne.
Na łodzi podwodnej zaś, o tej samej godzinie, zaczęto ( o zgrozo!) zabijać jej małe.
Urządzenia przyczepione do królicy zarejestrowały silne reakcje fizjologiczne u niej występujące w momencie kiedy jej dzieci były mordowane.
Czy Eichelberger coś plótł od rzeczy? Czy ktoś słyszał o tym eksperymencie?
Ostatnio wyszła książka pt. "50 wielkich mitów psychologii popularnej".
Czy Eichelberger też uległ jednemu z takich mitów?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
19-04-2011JermajAteizm walczacy
Spotkałem w sieci na stronie www.maliry(*)980-ateici-chc-ukara-katolikow artykuł jakoby Walczący Ateiści mieli "karać" katolików poprzez organizację cyt. " Procesję Ateistów zorganizowaną równolegle do Drogi Krzyżowej. Zgodnie z założeniami, uczestnicy marszu ateistów będą podczas marszu szydzić z poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej i kpić z Męki Chrystusowej" koniec cytatu . Czy może ktoś potrafi zweryfikować tą wiadomość, bo pachnie mi ona prowokacją . Ew. kontakt moc.liamg@1rezjamyzrej , lub na forum .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
18-04-2011Arystyp z CyrenyPolska ustami Boga
Pisząc sprawozdanie z miernictwa elektronicznego natrafiłem na taki oto wywiad z panem Terlikowskim na łamach gazety: Polska ustami Boga

Cytat:
Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków?

- Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane.


Wątek pana Terlikowskiego był już na forum poruszany. Jednak w tym artykule jest kilka niecodziennych kwestii, które mogą poruszyć świadomość niejednej osoby. Np. coś o misji naszego narodu:

Cytat:
"- Jesteśmy krajem, który może się przyczynić do reewangelizacji Europy. I to jest właśnie nasza misja. Smoleńsk jest pewnym znakiem. Przypomina Polakom, że nie mają tak łatwo: tylko zarabiać, kupować, jeść i spać. Wzorzec wygodnego, fajnego życia nie do końca jest dla nas. Mamy zrobić coś więcej."


W XXI wieku wciąż ktoś wierzy w to że jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa i robi z nas prawie kolejny naród wybrany!

Ja z kolei pytam o to czy takie artykuły są potrzebne? Czy cokolwiek wnoszą? Czy miały jedynie oderwać mnie od referowania na ultraciekawy temat jakim jest cyfrowy oscyloskop?

Czy może to po prostu niecodzienna dawka humoru. Bo z odpowiedzi pana Terlikowskiego nie można znieść nie parskając co raz to głośniejszym śmiechem.

Polecam i jestem ciekaw Waszych opinii. Który fragment uważacie za najzabawniejszy? Mój faworyt to:

Cytat:
Rozwody powinny być zakazane w Polsce?

- Tak.

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)