Racjonalista - Strona głównaDo treści
O jedzeniu i o piciu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-04-2011 14:14Hodża (11172 punktów)O jedzeniu i o piciu
Ocena 1 na 1
Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny. Nie najadaj się do syta. Unikaj tłustych, mięsnych potraw, preferuj mięsa chude, białe. Nie pość, by potem obżerać się do przesady w czasie świąt religijnych. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, tysiące ludzi w Polsce zmarło po zjedzeniu wieczerzy wigilijnej, na którą czekali nie dojadając przez cały adwent, tysiące ludzi zmarło po śniadaniu wielkanocnym na skutek tego, że organizm nie był przygotowany do takiego obciążenia po okresie postu.
I oto, powiadam wam, jeszcze jeden pojawił się argument przeciwko tej chrześcijańskiej wierze: nie tylko, że nie dała ona wskazówek, jak lepiej i zdrowiej żyć, ale oferuje nauki, których konsekwencją jest często utrata zdrowia i życia.

Jaka szkoda, że nie jest to cytat jakiegoś świętego męża.

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
>Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny. Nie najadaj się do syta. Unikaj tłustych, mięsnych potraw,
>preferuj mięsa chude, białe.

Dlaczego?
21-04-2011 15:32 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>>Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny. Nie najadaj się do syta. Unikaj tłustych, mięsnych potraw,
>>preferuj mięsa chude, białe.
>Dlaczego?

Dzisiaj rano w radiu słuchałem na temat pewnego 114-letniego Japończyka. Pytali się go, co należy robić, by dożyć tak sędziwego wieku... itd.
Kiedyś w radzieckiej Gruzji uczeni odkryli wioskę górską, w której żyło wielu stulatków. Wysłali ekspedycję, uczeni dotarli do najstarszego mieszkańca i pytali się go o dietę, nawyki, itd.
- Panie, ja w życiu do ust papierosa nie brałem, nie piłem, czasem jakieś winko, żonę miałem jedną ale, panie, żadnego z nią życia nie było.
- To wy, starik, jesteście tu najstarsi?
- Nie, jest jeszcze taki jeden, w górach, ale do niego, panie, nie chodźcie. Pali, ciągle chodzi pijany i na dziwki do miasta co tydzień złazi.

P.S.
Postanowiłem doedytować tę odpowiedź, bo nie odpowiedziałem DLACZEGO.
Otóż dieta niskokaloryczna jest jedynym sposobem, którego skuteczność została naukowo potwierdzona, znaczącego wydłużania życia. Ów Japończyk, z pewnością nie-uczony, miał tę intuicję, gdyż jako jedyny powód swojej długowieczności podał niedojadanie.
spellbinder (8577 punktów)
>Otóż dieta niskokaloryczna jest jedynym sposobem, którego skuteczność została naukowo potwierdzona, znaczącego wydłużania życia.

aaa, rozumiem, jedyny sposób na przedłużenie egzystencji?
Hodża (11172 punktów)
>>Otóż dieta niskokaloryczna jest jedynym sposobem, którego skuteczność została naukowo potwierdzona, znaczącego wydłużania życia.
>aaa, rozumiem, jedyny sposób na przedłużenie egzystencji?

Ehe. Czyli tak. A właściwie, by być ścisłym, jedyny sposób pokarmowy, że tak powiem.


Bóg miłuje tych, którzy smurfują z radością.
TyDraniu (6569 punktów)
> I oto, powiadam wam, jeszcze jeden pojawił się argument przeciwko tej chrześcijańskiej wierze:
>nie tylko, że nie dała ona wskazówek, jak lepiej i zdrowiej żyć, ale oferuje nauki, których konsekwencją jest często utrata zdrowia i życia.

Nie tylko chrześcijańskiej przecież. Islam ze swoim Ramadanem jest daleko bardziej szkodliwy, przecież to cały miesiąc głodowania w dzień i obżerania się po nocy (gdy Allach nie widzi ).

Obyczaje muzułmanów - ramadan w Algierii
Hodża (11172 punktów)
>Nie tylko chrześcijańskiej przecież. Islam ze swoim Ramadanem jest daleko bardziej szkodliwy, przecież to cały miesiąc głodowania w dzień i obżerania się po nocy (gdy Allach nie widzi ).

Typowe absurdy wiary. Umartwianie nomen omen.
DEmonizer (4893 punktów)
Cóż za niefart, że też nie wymyślili Duchowi powstrzymywania się od wypróżniania, to by było doświadczenie pokutne.

Fajne:
Post od robienia kupy, tydzień czasu, jako pokuta za ...... (wpisać wybrane przewinienie).

Pozdrawiam
marcin1902 (3438 punktów)
>Post od robienia kupy, tydzień czasu, jako pokuta za ...... (wpisać wybrane przewinienie).

No tak, ale co z ludźmi mającymi permanentne zatwardzenia? Zarażać ich dyzenterią dla odmiany?


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny.
A ja jakoś ,kurczę, zawsze jestem głodna!

Wszystko ma swój początek i koniec.
Hodża (11172 punktów)
>> Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny.
>A ja jakoś ,kurczę, zawsze jestem głodna!

To dobrze. Znaczy, że jest Pani zdrowa i metabolizm przebiega prawidłowo.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Tak się zastanawiam...dlaczego chcieć długo żyć?
Hodża (11172 punktów)
>Tak się zastanawiam...dlaczego chcieć długo żyć?

Bardzo mądre, głębokie pytanie. Zacytujmy klasyka:

To bee or not to bee
that is no question to me



Bóg miłuje tych, którzy smurfują z radością.
22-04-2011 16:55 
 Ocena 1 na 1
rajcelem (383 punktów)
>>Tak się zastanawiam...dlaczego chcieć długo żyć?
>Bardzo mądre, głębokie pytanie.

Ja raczej się zastanawiam: dlaczego ktoś nie chce długo żyć?
22-04-2011 17:13 
 Ocena 2 na 2
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>>Tak się zastanawiam...dlaczego chcieć długo żyć?
>>Bardzo mądre, głębokie pytanie.
>Ja raczej się zastanawiam: dlaczego ktoś nie chce długo żyć?
>
Ze względu na dolegliwości starości, które nie pozwalają się życiem radować?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365