Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska ustami Boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
18-04-2011 02:29Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Polska ustami Boga
Ocena 2 na 2
Pisząc sprawozdanie z miernictwa elektronicznego natrafiłem na taki oto wywiad z panem Terlikowskim na łamach gazety: Polska ustami Boga

Cytat:
Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków?

- Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane.


Wątek pana Terlikowskiego był już na forum poruszany. Jednak w tym artykule jest kilka niecodziennych kwestii, które mogą poruszyć świadomość niejednej osoby. Np. coś o misji naszego narodu:

Cytat:
"- Jesteśmy krajem, który może się przyczynić do reewangelizacji Europy. I to jest właśnie nasza misja. Smoleńsk jest pewnym znakiem. Przypomina Polakom, że nie mają tak łatwo: tylko zarabiać, kupować, jeść i spać. Wzorzec wygodnego, fajnego życia nie do końca jest dla nas. Mamy zrobić coś więcej."


W XXI wieku wciąż ktoś wierzy w to że jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa i robi z nas prawie kolejny naród wybrany!

Ja z kolei pytam o to czy takie artykuły są potrzebne? Czy cokolwiek wnoszą? Czy miały jedynie oderwać mnie od referowania na ultraciekawy temat jakim jest cyfrowy oscyloskop?

Czy może to po prostu niecodzienna dawka humoru. Bo z odpowiedzi pana Terlikowskiego nie można znieść nie parskając co raz to głośniejszym śmiechem.

Polecam i jestem ciekaw Waszych opinii. Który fragment uważacie za najzabawniejszy? Mój faworyt to:

Cytat:
Rozwody powinny być zakazane w Polsce?

- Tak.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Madman (7811 punktów)
KarolG (2892 punktów)
Cytat:
Czeski filozof i ksiądz Tomasz Halik zadał mi podobne pytanie: "W czym wy jesteście lepsi od nas - Czechów, ateistów? Nie ma u nas więcej przestępstw, nie pijemy więcej". Odpowiedziałem: "To wszystko prawda. Ale proszę pomyśleć, co to by było, gdyby Polacy nie byli chrześcijanami. Kogo byście mieli za miedzą! Jeśli nawet przy pomocy łaski bożej jesteśmy tacy słabi, to bez niej bylibyśmy potworami".

Całe szczęście, że Terlikowski jest taki wierzący. Pomyślcie co by było gdyby był ateistą

Thank God, I'm an atheist
Estera Potocka (31 punktów)
No tak z tymi rozwodami to niezły numer, ale jest na to sposób po prostu nie rejestrować swoich związków.
Manian (950 punktów)
>Polska ustami Boga
Bóg? Nie znam gościa.
DEmonizer (4893 punktów)

>Cytat:
Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków?
>- Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane.


Moje jest mojsze.

>Wątek pana Terlikowskiego był już na forum poruszany. Jednak w tym artykule jest kilka
>niecodziennych kwestii, które mogą poruszyć świadomość niejednej osoby. Np. coś o misji naszego
>narodu:
>Cytat:
"- Jesteśmy krajem, który może się przyczynić do reewangelizacji Europy. I to jest właśnie
>nasza misja. Smoleńsk jest pewnym znakiem. Przypomina Polakom, że nie mają tak łatwo: tylko
>zarabiać, kupować, jeść i spać. Wzorzec wygodnego, fajnego życia nie do końca jest dla nas. Mamy
>zrobić coś więcej."


Powinni się ukrzyżować ci wszyscy Polacy, no bo jak to może być inaczej ...
A tu niestety każdy niebezpiecznie oscyluje wokół bycia częścią "Cywilizacji Śmierci" ...
Jest jeszcze nadzieja ... bo np. taki Pan Terlikowski nam poda przepis na życie i wszystko będzie wspaniale ...

>W XXI wieku wciąż ktoś wierzy w to że jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa i robi z nas prawie
>kolejny naród wybrany!

Niestety takich "ktosiów" jest całkiem dużo ...

>Ja z kolei pytam o to czy takie artykuły są potrzebne?

Raczej nie. Nie mojemu umysłowi.

>Czy cokolwiek wnoszą?

Oczywiście. Pokazują, że w XXI wieku takie osobowości jednak istnieją. Ot krępująca statystyka.

>Czy miały jedynie oderwać mnie od referowania na ultraciekawy temat jakim jest cyfrowy oscyloskop?

I udało im się.

>Czy może to po prostu niecodzienna dawka humoru. Bo z odpowiedzi pana Terlikowskiego nie można
>znieść nie parskając co raz to głośniejszym śmiechem.

Sam nie wiem jak na tego pana patrzeć. Humor - może. Zniesmaczenie - także.

>Który fragment uważacie za najzabawniejszy?

Raczej dosyć to smutne jest.

Pozdrawiam
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Zastanawiam się po kiego wuja media niebędące ortodoksyjnie katolickimi w ogóle udzielają swych łamów/swojego czasu antenowego katolickim oszołomom typu Terlikowski? Przecież to jest nobilitacja dla tego typu ekstremistów i okazja dla nich do przysrywania, kąsania po kostkach i plucia w twarz tym, którzy udzielają im głosu.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Amol (692 punktów)
>[color=#330000]Zastanawiam się po kiego wuja media niebędące ortodoksyjnie katolickimi w ogóle udzielają swych łamów/swojego czasu antenowego katolickim oszołomom typu Terlikowski?

Zastanawiam się dlaczego więcej uwagi poświęcają fanatykom i oszołomom, niż racjonalistom.
18-04-2011 21:54 
 Ocena 1 na 1
DEmonizer (4893 punktów)

>Zastanawiam się dlaczego więcej uwagi poświęcają fanatykom i oszołomom, niż racjonalistom.

Bo może paranoja pomieszana z nerwicą natręctw jest sexy?
Mi się czasami wydaje, że w tym wariatkowie troszkę "odjeżdżam" ...
Może zmęczenie ... połączone z pragnieniem czegoś "innego", "lepszego" ...
Ostatnio zdarza mi się czuć dość często osamotnionym, zrezygnowanym, jako ateista, racjonalista ... takie smutne poczucie bycia poza społecznością ...
Może świadomość potomka ... własnej wizji wychowywania go ... i natręctwa otoczenia ...
JA - jednak Wrażliwy ...

Pozdrawiam
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Ja z kolei pytam o to czy takie artykuły są potrzebne? Czy cokolwiek wnoszą? Czy miały jedynie
>oderwać mnie od referowania na ultraciekawy temat jakim jest cyfrowy oscyloskop?

A jak to działa? Częstotliwość "zmacywania" wejścia nie zaprzecza troszkę idei oscyloskopu?

Fabricati Diem, Pvnc!

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365