Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
09-11-2024okraglystanie na nodze

stanie na jednej nodze przez 4 min dziennie wydłuży Twoje życie o 2 lata, jak to możliwe? odpowiedź znajdziemy oczywiście w fizyce
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-10-2024hunnuAktorzy, którzy potrafią wiarygodnie grać krewnych
Któregoś dnia przyszło mi do głowy, że Brad Douriff i Ben Foster wyglądają bardzo podobnie i mają niesamowity potencjał aktorski. Pomyślałem, że mogliby przekonująco zagrać ojca i syna w filmie.

Jakich aktorów byś obsadził, aby zagrać krewnych w filmie? Mogą to być pary rodzic-dziecko lub rodzeństwo.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-10-2024bazzaMój problem z "Kompleksem Cassandry" w filmach
Aktualnie oglądam film „Jak pokonać” o Niewidzialnym Człowieku i przypomniałem sobie, jak denerwujący jest ten trop „Kompleksu Cassandry” w filmach.

„Kompleks Cassandry” ma miejsce wtedy, gdy postać zna prawdę lub przewiduje niebezpieczeństwo, ale nikt w nią nie wierzy, co często prowadzi do frustracji lub izolacji.

Rozumiem, że celem widzów jest emocjonalne utożsamienie się z postacią, ale często dzieje się to w taki sposób, że ludzie są po prostu głupi i nie słuchają historii bohaterów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
29-10-2024scriba144Troska o ekosystem - terapia
Skupianie uwagi, myślami, empatią, intencjami, które mają wysoką wibracje. Potęgując wzajemne oddziaływania energetyczno - informacyjne. Całokształtu wzajemnych życiowych zależności. Świadomi, że zwierzęta mają takie same serduszka, a nawet więcej empatyczne. Takie same brzuszki do pobierania pokarmu. Troszczmy się o nich, dokarmiając ich w porach zimowo - wiosennych. Aby zachować równowagę w ekosystemie. I nie doprowadzić do katastrofy ekosystemu. Komentujcie, co jeszcze według was, należy uczynić dla ekosystemu - wspólnego życia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-10-2024okraglyjestem z epoki kamienia
emocjonalnie jestem z epoki kamienia, z czym się nie kryje, instytucje mam ze średniowiecza, a technikę mam boską.
jak żyć i nie pić?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-10-2024ersonCo ludzie myślą o złożonych filmach?
Niedawno obejrzałem Mullholland Drive i przy pierwszym obejrzeniu było to bardzo mylące. Czytałem kilka recenzji i dużo lepiej zrozumiałem film.

Czy uważasz, że potrzeba recenzji lub wyjaśnień po filmie odbiera przyjemność z oglądania filmu, czy też na tym się opiera?

Dla mnie osobiście po przeczytaniu pewnego rodzaju wyjaśnień poczułem się lepiej, bo utożsamiałem się z przesłaniem filmu. Ale co myślą wszyscy inni?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
09-10-2024okraglymulti-kulti
multi-kulti to wielokulturowość, jest konieczna w ramach świata, dlatego się cieszę że jest Kuba, Korea Pół, Wenezuela, Chiny, Wietnam komunistyczny, ale w ramach jednego organizmu np Polska, jest nieracjonalna wielokulturowość

gdyby w rajskiej osadzie jeden był Amiszem, inny buddą, inny hinduistą, inny prof balcerowiczem, inny komunistą, to wspólnota byłaby skazana na zagładę, dzisiaj jest podobnie, bądźmy sobą, Rosjanie sobą, Kubańczycy sobą, Chińczycy sobą, Senegalczycy soba, nie mieszajmy się za szybko bo stracimy to co ważne, tożsamość
My już straciliśmy siebie, myślimy usazydem, zniewolił nas gad, jesteśmy jego psami, rzućmy jego kajdany
my nie gęsi i swój umysł mamy, nasz, Polski, nieusazydowski

powinniśmy konkurować pomiędzy organizmami (plemionami, krajami) a nie pomiędzy sobą, tak było w raju, tez w naszym organizmie nie konkuruje komórka watroby z komórką serca czy serce z wątrobą.

my libki jesteśmy nieracjonalni, oddaliśmy nasze serce diabłu (usazydowi) w raju bylismy racjonalni, cofamy się, widac to po objętości naszych mózgów, zmniejszyła się

multi-kulti nam nie służy (mogłoby się wydawać że kraje które nam źle życzą nas do tego nakłaniają)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
09-10-2024okraglyford
Henry Ford (nie lubił żydów) swoim pracownikom płacił 85% tego co zarobił, Facebook płaci mniej niż 1%,
kto im zabroni robic na swoim polu co chcą?, my libki, dla których najważniejsza jest wolność, indywidualizm, własność?

bycie niewolnikiem jest obowiązkiem każdego libka, i się z tego cieszymy, usazyd sprytnie to wymyslił i my jeszcze giniemy za niego (jego ideologia jest tylko pretekstem dla jego panowania) choćby na Ukrainie, Polacy którzy tam walczą się cieszą, że walczą za wolność, indywidualizm, własność, typowe libki, tak kiedys chętnie ginęli za chrześcijaństwo, czyli panowanie Watykanu, wiara czyni cuda.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
09-10-2024okraglyboczek na boczek
.
czemu kaloryczność 100 gr boczku tak sie różni, od 136 do 550 kcal (różnica 4 X) w zależności od producenta/ marketu
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-10-2024chissJaki jest najbardziej emocjonujący film akcji?
Wczoraj wieczorem oglądałem film i uważam, że to może być najbardziej emocjonujący film akcji, jaki istnieje, ale zanim powiem, chcę wiedzieć, za co inni mogą go uznać. Ten konkretny film oferuje prostą historię i cienkie jak brzytwa postacie, aby dostarczyć Total. Nieprzerwanie. Akcja od początku do końca. Jednak jestem pewien, że są jeszcze inni mu podobni. A więc… według ciebie… jaki jest najbardziej akcji film akcji w historii?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)