Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mój problem z "Kompleksem Cassandry" w filmach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-10-2024 14:52bazza (3 punktów)Mój problem z "Kompleksem Cassandry" w filmach
Aktualnie oglądam film „Jak pokonać” o Niewidzialnym Człowieku i przypomniałem sobie, jak denerwujący jest ten trop „Kompleksu Cassandry” w filmach.

„Kompleks Cassandry” ma miejsce wtedy, gdy postać zna prawdę lub przewiduje niebezpieczeństwo, ale nikt w nią nie wierzy, co często prowadzi do frustracji lub izolacji.

Rozumiem, że celem widzów jest emocjonalne utożsamienie się z postacią, ale często dzieje się to w taki sposób, że ludzie są po prostu głupi i nie słuchają historii bohaterów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

bazza (3 punktów)
>Aktualnie oglądam film "Jak pokonać" o Niewidzialnym Człowieku i przypomniałem sobie,
>jak denerwujący jest ten trop "Kompleksu Cassandry" w filmach.
>"Kompleks Cassandry" ma miejsce wtedy, gdy postać zna prawdę lub przewiduje
>niebezpieczeństwo, ale nikt w nią nie wierzy, co często prowadzi do frustracji lub izolacji.
>Rozumiem, że celem widzów jest emocjonalne utożsamienie się z postacią, ale często dzieje się to w omegle xender
>taki sposób, że ludzie są po prostu głupi i nie słuchają historii bohaterów.

I got this,,...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365