 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 08-03-2012 | kulka_na_mole | USA mają prawo zabijać niewinnych |
Jakimś takim dziwnym trafem poniższa informacja umknęła uwadze większości mediów: Cytat:USA mają prawo do zabijania domniemanych terrorystów, także tych posiadających amerykańskie obywatelstwo, jeśli zagrożone jest bezpieczeństwo kraju - powiedział prokurator generalny USA Eric Holder. (Źródło) Właściwie pan Holder nie powiedział niczego nowego, wszak USA nie od dziś stosuje się do takiego "prawa". Nowością jest tylko to, że tak wysoki urzędnik administracji amerykańskiej ubrał w słowa codzienną praktykę.
Tymczasem pan prezydent Komorowski zapowiedział kontynuację polskiej pomocy Afganistanowi po wycofaniu stamtąd polskiego wojska. "Prezydent Afganistanu pytany, jaka pomoc byłaby pożądana, wymienił kontynuację szkoleń, które zwiększą skuteczność afgańskich sił". Tak więc istnieje możliwość, że polskie wojsko wcale nie będzie musiało wycofać się z Afganistanu - ufff! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 08-03-2012 | kulka_na_mole | Jak prawo jazdy zmienia kierowcę |
Stoję na chodniku przy przejściu dla pieszych. Z lewej jadą samochody, z prawej jadą samochody. Ja stoję, a one jadą. Stoję - jadą. Jadą, więc stoję. Aż tu nagle jeden z samochodów po lewej zatrzymuje się, a jego kierowca pokazuje mi, żebym wszedł na "zebrę". Spoglądam w prawo - jadą, żaden się nie zatrzyma. Macham do tego z lewej, żeby jechał. Nie mam zamiaru ryzykować, że ten z prawej mnie potrąci - parę lat temu już taki się znalazł, a ja sobie trochę poleżałem w szpitalu. W 99% przypadków tym przepuszczającym mnie kierowcą z lewej okazuje się być kursant, który jedzie "L"-ką z instruktorem. Nie wiem czy to instruktor kazał kursantowi zatrzymać się dając mi szansę wejścia na pasy, czy też kursant ma jeszcze w głowie przepisy ruchu drogowego. Wiem jedno - większość z tych kursantów, gdy tylko zdadzą egzaminy i otrzymają prawo jazdy, natychmiast przestanie przepuszczać pieszych na pasach. Małe miasteczko w Anglii. Idę sobie lewą (a jakże!) stroną chodnika, zbliżam się do ichniejszej "zebry". Samochód z prawej zatrzymuje się przed pasami choć ja nijak nie sygnalizuję swoim zachowaniem, że mam zamiar przejść na drugą stronę ulicy. Podobno takie zachowanie kierowców nie jest w niczym niezwykłym nie tylko w UK. Cóż takiego sprawia, że kierowcy w PL zachowują się odwrotnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 07-03-2012 | fiiś | wykluczenie czy może coś innego? |
W strefie Gazy wyrostki obrzucają przejeżdżające samochody kamieniami. W Warszawie kibole od Kaczyńskiego ciskają płytami chodnikowymi w policjantów. Żeby nie było tak politycznie, w Londynie wyrostki skrzykują się przez BlueBerry aby plądrować i palić sklepy. Czy to tylko bandytyzm, bo przecież oczywiście też, czy może jednak coś jeszcze? Może okcydentalizm? Wykluczenie? Ksenofobia? - te terminy przynajmniej usiłują coś wyjaśnić. Bo jeśli tylko bandytyzm, to skąd się bierze?
Zainspirowała mnie tocząca się dyskusja na wątku Muslims in Israel try to ambush and lynch Israelis by the road, czy inny zainspirowany artykułem Drony nad Ameryką z G.W., tyle, że mnie najbardziej ciekawi inny aspekt, nie polityczny, a mianowicie głębsza przyczyna tego typu zjawisk. Ktoś powie, że w każdym przypadku jest ona inna. Zapewne racja, ale może jest jakiś wspólny mianownik. Co myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 07-03-2012 | Ocykan | Kolizja drogowa - kto zawinił? |
Stojąc na światłach nie trzymałem nogi na pedale hamulca i mój samochód się cofnął (było lekko pod górkę). Uderzyłem w samochód stojący za mną, uszkadzając mu lekko przedni zderzak (a sobie tylny). Powstał problem, kto jest sprawcą a kto poszkodowanym. Kierowca uderzonego przeze mnie samochodu twierdzi, że to moja wina. Ja mam niejakie wątpliwości. No bo, z jednej strony, to ja go uderzyłem, z drugiej jednak strony to on nie zachował bezpiecznej odległości (stanął ok. 30 cm za mną). A Waszym zdaniem kto jest winny? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-03-2012 | Koraszewski | Inna demonstracja muzułmanów |
Krytyków islamu oskarża się z lubością, że traktują wszystkich muzułmanów jak terrorystów. Wściekłość i irytację wywołują jednak wszelkie informacje o muzułmanach protestujących przeciw islamskiemu ekstremizmowi. Właśnie w Nowym Jorku miała miejsce demonstracja muzułmanów z poparciem dla tamtejszej policji. Imam Queens, Qazi Qayyoom mówił, że ma zaufanie do nowojorskiej policji, że utrzyma ona bezpieczeństwo muzułmańskiej społeczności, a jeśli wymaga to monitorowania, to trudno. Imam i kilka dziesiątków innych muzułmanów wzięło udział w pierwszym wiecu muzułmanów na rzecz poparcia dla policji w związku z doniesieniami o monitorowaniu przez policję środowisk muzułmańskich. Demonstracja pod budynkiem kwatery głównej NTPD zorganizowana została przez American Islamic Leadership Coalition, oczywiście inne ugrupowania muzułmańskie zgłosiły natychmiast protest wobec tej demonstracji. Wśród przemawiających był dr. Zudhi Jasser, narrator filmu "The Third Jihad", który ukazuje niebezpieczeństwa radykalnego islamu i który był pokazywany policjantom podczas szkoleń (co wywołało wściekłość w niektórych środowiskach muzułmańskich) . Przedsiębiorca, Mohammed Hai, powiedział: "To my jesteśmy prawdziwymi muzułmanami, to my jesteśmy pokojowymi ludźmi." Pochodzący z Bangladeszu imam Qayyoom, powiedział, że jego przyjaciele ani rodzina nie czują się zagrożeni przez policyjny monitoring, dodając, że muzułmanie są przyzwyczajeni do bardziej brutalnych działań w swoich rodzimych krajach. "To czego doświadcza.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 06-03-2012 | Ironhide | Muslims in Israel try to ambush and lynch Israelis by the road |
Codziennie przeglądam portal LiveLeak.com i dzisiaj pojawiło się to nagranie: "Muslims in Israel try to ambush and lynch Israelis by the road" www.liveleak.com/view?i=d8c_1330381843Przypomniał mi się inny film, który kiedyś widziałem. Film o zjawisku "Pallywood". I pojawiło się pytanie: czy ludzie organizujący takie prowokacje i manipulacje naprawdę uważają, że robią to z pobudek religijnych, czy może jest to już zwykła, całkowita degeneracja, która nie wymaga zachęty religijnych zawołań? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-03-2012 | Koraszewski | Skradzione serce |
Jeszcze w ubiegłym roku w Irlandii zaczęły się podejrzane kradzieże.W październiku z opactwa św. Krzyża ukradziono relikwię - drzazgę z krzyża Chrystusa. Teraz doszło do kolejnego skandalu. W Dublinie złodzieje wynieśli z katedry serce świętego Wawrzyńca. Złodziej pozostawili na miejscu wiele kosztowności, rozgięli pręty złotej klatki i porwali samo serce. Sprawcy uciekli w nieznanym kierunku. Pojawił się niepokój, czy nie spowoduje to wzrostu niechęci do imigrantów. Zaleca się modły w intencji powrotu serca do złotej klatki. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 05-03-2012 | ratus | Jakość życia |
Nie ma takiego wynalazku, którego wprowadzenie miałoby wyłącznie pozytywne konsekwencje. Ale tak się składa, że najczęściej te pozytywne objawiają się natychmiast, a te negatywne - dopiero po pewnym czasie, jeśli nawet ogólny entuzjazm do tego dopuści.
Na przykład: Niewątpliwym faktem jest wydłużenie średniej długości ludzkiego życia. W artykułach i komentarzach jest to przywołane wielokrotnie.
Ale, mało kto zauważa, że ta korzystna (w powszechnym odbiorze) zmiana, powoduje niekorzystne zwiększenie średniej wieku społeczeństwa!
Dalej, największy udział w wydłużeniu średniej wieku zawdzięczamy, po pierwsze, zmniejszeniu śmiertelności noworodków i niemowląt, a po drugie, znacznemu wydłużeniu okresu starości. Okres "wieku produkcyjnego" (w szerokim tego określenia znaczeniu) wcale się tak bardzo nie wydłużył, szczególnie, jak się zauważy, że kiedyś "okres produkcyjny" rozpoczynał się, po osiągnięciu pewnego poziomu dojrzałości fizycznej (ok.14 rok życia), gdy teraz, rozpoczyna się po zakończeniu edukacji więc czasami nawet po 30-tce!
Osobnym, etycznie bardzo różnie ocenianym i powodującym ostre kontrowersje faktem, jest "przedłużanie życia" (cudzysłów użyty świadomie!) w hospicjach, domach opieki paliatywnej, prywatnych "domach złotej jesieni", gdzie złoty - to jest tylko zysk ich właścicieli....
Może, zamiast zachwycać się "wydłużeniem życia" powinniśmy zapytać o "wzrost jakości życia"?
Ale - i to jest moje pytanie: czy dysponujemy jakimiś obiektywnymi kryteriami.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 05-03-2012 | MrHanzfull | Dokument na początku była światłość |
www.planet(*)-poczatku-byla-swiatlosc_37276Witam czy ktoś oglądał na Planet + film dokumentalny "na początku była światłość " . Jeśli tak to mógłby ktoś się podzielić swoim zdaniem co o nim myśli ? Film jest dosyć stronniczy. Jestem świeżo po jego seansie i coś mi tu nie gra . Chociaż moment gdy zaczęli próbować poprzeć swoją "teorie" naukowymi poglądami trochę mnie zaskoczył. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 05-03-2012 | Koraszewski | Dziennikarska moralność |
Adam Michnik należy do ludzi, których cenię i szanuję, chociaż nie zawsze się z nim zgadzam. Jego gazeta, która powstawała w czasach przejmowania na Zachodzie renomowanych tytułów przez magnatów prasowych, od samego początku została zaplanowana jako skrzyżowanie brukowego tabloidu z poważnym pismem. W efekcie widzimy tu wspaniałe dziennikarstwo sąsiadujące z dziennikarskim kurewstwem. Przykładów tego drugiego niestety nie brakuje. Ostatni piękny przykład dał Mariusz Zwadzki pisząc o dronach ( wyborcza.p(*)1180342,Drony_nad_Ameryka.html). Chłopiec z michnikowej sfory pisał: "...w Strefie Gazy i podczas wojny w Libanie znajdowałem się niejako po drugiej stronie lustra, o brzęczących nad głową izraelskich dronach myślałem dużo i niepochlebnie. Pewnego dnia byłem w gaju pomarańczowym w Gazie, kiedy nagle około stu, góra dwieście metrów dalej ktoś odpalił kassama, czyli prymitywną rakietę domowej roboty. Frunęła zygzakiem do góry, niczym pijana, na szczęście nie na tyle pijana, żeby zawrócić i mnie trafić. Znacznie gorsze były brzęczące w tle drony i widoczne gołym okiem izraelskie balony obserwacyjne. Na domiar złego z miejsca startu rakiety biegła w moją stronę palestyńska młodzież, która ją odpaliła. Chłopcy radośnie wykrzykiwali "Kassam! Kassam!". Osobiście nie podzielałem ich beztroski, ponieważ mniej więcej orientowałem się, co dzieje się właśnie w centrum dowodzenia armii izraelskiej, i wyobrażałem sobie znajomy palec nad guzikiem." Chciałoby się zapytać, Adamie,.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |