Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 121 (przedawniony)
14-01-2024okraglyiloraz racjonalność IR
uważam się za racjonalnego, jak pewnie większość ludzi, jak to sprawdzić? Czy jest test na iloraz racjonalności? IR
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-01-2024farcasJaki jest najlepszy film w historii, część III?
Niekoniecznie trylogia, ale ciekawi mnie najlepsza druga część wszech czasów.

Mój głos prawdopodobnie przypadłby Indianie Jonesowi i Ostatniej Krucjacie, ale moim ulubionym gatunkiem jest horror, więc wykrzyknę Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów. Wyróżnienia dla Poszukiwań Spocka i (strasznie niedocenianego i niedocenianego) Halloween III: Sezon Czarownic. Armia Ciemności też, jeśli tworzymy listę (wskazówka: robimy to!)

Jaka jest twoja ulubiona część 3?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-12-2023redvelvetJakie są warunki jego otrzymania?
Cześć przyjaciele, opowiedz nam o bonusie powitalnym od GGBet. Jakie są warunki jego otrzymania? Czy są jakieś subtelności lub ograniczenia? I czy w ogóle warto z niego korzystać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
23-12-2023chętnie racjonalistkaBardzo śmieszne
.
A jak się uda, to śmieszne naprawdę.
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
18-12-2023scriba144Apel w trosce o ekosystem
Apel w trosce o ekosystem, dotyczący dokarmiania ptaków, które są niezwykle pożyteczne, bo gołębi pożywieniem są wszelkie nasiona uporczywych chwastów. Wraz z gołębiami są dokarmiane ptaki pod ochroną. Również niezwykle pożyteczne, bo odżywiają się szkodnikami. Oprócz tego zgodnie z fizyczno - matematycznym wzorem na szczęście, czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym, bo szczęście jest dobrocią, które są sposobem, aby w ekosystemie zachować równowagę. I nie doprowadzić do katastrofy ekosystemu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
18-12-2023okraglyniemoralne i zgodne z libkowym prawem
niemoralne i zgodne z prawem to bycie rentierem
„Wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się czubek cudzego nosa” – mógłby powiedzieć nasz Konopka. Na tym przekonaniu zbudowany jest cały polski liberalizm, poszanowanie wolności innych sprowadza się do tego, by ich bezpośrednio nie bić, nie okradać czy nie ranić
Jeśli dany czyn np nie szkodzi bezpośrednio okragłemu, który nie czuje się pokrzywdzony, to nie ma żadnego problemu.
Dlatego my Polacy, libki niedorozwojki, niewolnicy antyludzkiego systemu, nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego bycie rentierem nie jest OK. Dziwne, że wyborcy tuska nieustannie oskarżają nas o lenistwo, sami zaś za ideał uważając bierne czerpanie renty ze zgromadzonego kapitału, wcześniej te pieniądze gdzieś musieli załatwić, albo dobrze wybrać sobie rodziców.
Taki kupując 6 kolejnych mieszkań, nie ma styczności z rodziną, która z powodu jego działań musi odłożyć nabycie własnego lokum o kolejne lata. Libkowy stan zdehumanizował relacje społeczne i ekonomiczne (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) dzięki czemu popełnianie czynów za które w raju byłoby wygnanie, przychodzi bardzo łatwo.

Traktowanie mieszkania jak inwestycji to patologia, jak alkoholizm czy narkomanie

zresztą nasz głupi buk, liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to jedna wielka patologia.
Mieszkania są dobrem szczególnym, to nie auto czy pralka, bez niego nie da się żyć, więc zarabianie na wzroście cen podstawowego dobra jest niemoralne i zgodne..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-12-2023BerzeracKu normalności (mam nadzieję)
Nowy rząd moim zdaniem poczynił kroki zmierzające ku normalności w tym kraju. Z nieukrywaną satysfakcją przeczytam wczoraj o likwidacji śmiesznej podkomisji śledczej jeszcze śmieszniejszego Macierewicza.
wydarzenia(*)omisji-czyste-bezp,nId,7213226

Dzisiaj minister MSWiA podjął długo oczekiwaną przeze mnie decyzję o likwidacji ochrony przez policję domu Kaczyńskiego. Policja nie jest od tego, a jeśli Kaczyński obawia się o swoje dupsko, niech sobie wynajmie prywatną firmę ochroniarską. Stać go.
wydarzenia(*)owany-krok-nowego-,nId,7213213

Duda podpisał (zapewne pod naciskiem opinii społecznej) ustawę o finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Szkoda, że nie 27 lat temu, nie było takiej ustawy.
wydarzenia(*)wa-uderza-w-godnos,nId,7213218

Nowa minister edukacji zdecydowała o ograniczeniu lekcji religii w szkołach. Czas posprzątać bajzel jaki zostawił Czarnek. Oburzyło to episkopat, który uważa, że tą decyzję powinno się konsultować z nimi. A niby dlaczego? Kolej na następny ruch nowego rządu zmierzający do oddzielenia ołtarza od tronu.

Przed nowym rządem trudne zadanie posprzątania tego szamba, które przez 8 lat rządów zostawił po sobie pis. Mam nadzieję, że to pierwsze oznaki nadchodzących zmian na lepsze, na normalność.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
18-12-2023zeniu73Hamerlikowy raj może już niebawem
www.auto-s(*)wem-wyladuje-na-zlomie/p0yl2rv

Jak myślicie? Czy taka dystopia zielono komunistyczna się ziści czy to tylko teoria spiskowa?

Czy zielona religia na spółkę z tradycyjnym czerwonym parciem do komunizmu i centralnego sterowania wprowadzi hamerlikowe nieuznanie własności i zmusi nas do złomowania sprawnych aut żeby zmusić do kupna cudownych elektryków?

"Naprawa pojazdu z technicznego punktu widzenia jest niemożliwa, gdy wymaga wymiany silnika, skrzyni biegów, karoserii lub zespołu podwozia, skutkującej utratą pierwotnej identyfikacji pojazdu."

"Naprawę pojazdu można uznać za niemożliwą z technicznego punktu widzenia, gdy hamulce i komponenty układu kierowniczego są nadmiernie zużyte."

Czy to jest skrajny debilizm czy rzeczywiście najlepszy pomysł na ratowanie klimatu?

Ja wiem, że prawie wszystko jest teorią spiskową i że trzeba takie coś wyśmiewać bo inaczej jest się debilem. Ale coś mi sie zdaje, że w świetle trudności przekonania większości obywateli, że planeta ginie i tylko pompa ciepła, auta elektryczne i wyższe podatki są w stanie wybłagać ratunek, EU jest gotowa na każdy ukaz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
28-11-2023GjackZbliża się weekend.
Cześć. Zbliża się weekend, co oznacza, że odbędą się mecze Premier League! Powiedz mi, gdzie mogę postawić na mecz Manchesteru United. Mam przeczucie, że na pewno wygrają!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
27-11-2023chętnie racjonalistkaNie życzę sobie
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)