Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
23-01-2023okraglywieczna studentka
Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc pierwszy tytuł magistra Filologii Polskiej zdobyła w 2000 r Do dzisiaj ukończyła 28 kierunków studiów i wciąż studiuje. Uzyskała stopień naukowy doktora, oraz ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
Ukończyła psychologię, socjologię, pedagogikę, prawo, kryminologię, bezpieczeństwo wewnętrzne, administrację, filologię angielską i rosyjską z tytułem magistra i studia podyplomowe z: seksuologii klinicznej, psychologii transportu, negocjacji i mediacji, dietetyki, socjoterapii, terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego, kryminalistyki w procesie karnym, bezpieczeństwa antyterrorystycznego, dziennikarstwa, bibliotekoznawstwa, nauczania filozofii i etyki, zarządzania zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzania i administracji, kadr i płac w praktyce organizacji, rachunkowości i controllingu finansowego, zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, minn: Honorowe Dyplomy Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Dyplom Dziekana za ukończenie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Studiowała w wielu miastach Polski i wciąż studiuje
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
19-01-2023okraglytwitter
Minister Czarnek oskarżał Róże Thun o kłamanie na temat Polski i naśmiewał się, jego wpis na Twitterze, "Entschuldigung. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein geboren Woźniakowska"

w innym wpisie "30 lat temu, odszedł wybitny Polak, Józef Czapski. Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, bronił Polski w 1939, był więźniem sowieckim, żołnierzem Andersa. Wielki artysta, współtwórca paryskiej ‚Kultury'. Był zakazany w komunistycznej Polsce"

Róża odpisała, gdyby @CzarnekP posiadał minimum edukacji i wiedział, że matka J.Czapskiego to Josephine Gräfin von Thun und Hohenstein a jego młodsza siostra, Róża hrabina Plater-Zyberk
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
09-01-2023szarleyKu pamięci
Dziś mija 100 lat od śmierci jednego z najbardziej znanych czeskich pisarzy - Jaroslava Haąka.
Polscy czytelnicy znają go przede wszystkim jako twórcę postaci dobrego wojaka Švejka, niektórzy kojarzą też znakomitą rolę Rudolfa Hruąínskiego w filmie, w którym dał popis wczucia się w rolę Švejka. Niewielu jednak zna żywot Haąka - przede wszystkim dziennikarza, a nade wszystko jajcoroba.

Do dziś nie wiadomo dlaczego założył (w gospodzie, a jakże) Partię spokojnego postępu w granicach prawa.
Do dziś nie wiadomo dlaczego Haąek wstąpił do k.u k. armii jako jednoroczny ochotnik i dlaczego wyleciał ze szkoły dla ochotników. Nie chcąc walczyć za Najjjjjaśnieszego Pana poddał się do rosyjskiej niewoli, ale jednak wrócił na front jako czeski wojak, po czym zdezerterował z Czeskosłowackiej legii i przystąpił do Armii czerwonej, a mogąc robić karierę u komunistów, wrócił do Pragi, gdzie go ścigano za... bigamię

W jego twórczości widać przede wszystkim kpinę z tępej, wojskowej dyscypliny, lekceważenie wszystkiego co święte zajedno w monarchii i w demokracji i wielkie uważanie dla prostej ludowej mądrości. Pisywał w gazetach o zwierzętach... wymyślając zwierzęta, żeby kpić z czytelnika, bo kpina była jego argumentem.

Na ile znany jest polskiemu czytelnikowi z czegoś prócz Przygód dobrego wojaka?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-01-2023romaroSolidarność w policji
Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, chwali się na tweterze dyscypliną w swoim resorcie podobną do tej jaki panuje w kurniku.
Jeden z kogutów wziął dwie kokoszki do wozu, drugi chciał pokazać im swojego "koguta", rozwalili furę za kurnikiem i ani jednemu, ani drugiemu piórko z dupy nie spadnie.
twitter.com/i/status/1610691081808613382

Cytat:
Sylwester Marczak poinformował, że ta sprawa znajduje się cały czas "w szczególnym zainteresowaniu" komendanta stołecznego. Twierdzi jednak, że nastolatki same chciały wsiąść do auta wraz z policjantami.

wiadomosci(*)tomatic&srcc=undefined&utm_v=2
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-01-2023romaroJak co roku w chałupach
Nienawiść do WOŚP to chyba jedna z najbardziej niewytłumaczalnych nienawiści panujacych w naszym kraju. A może da się ją jakoś wytłumaczyć?
Jak pisze Matczak , atak na WOŚP to element "rewolucji kulturalnej" PiS. Święta bez Kościoła to pusty konsumpcjonizm. A WOŚP wyrosło na wielkie, rodzinne święto oparte na wspaniałych, humanistycznych wartościach, ale nie kościelne. Dlatego WOŚP najlepiej gdyby zginęło. To "najlepiej", to oczywiście według rozmodlonej dewocji partyjnej i ich kościoła około toruńskiego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-01-2023Pawelek19641964Proszę nie omijaj tego wątku błagam
Szczęść Boże i dzień dobry Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie , gaz jest zakupiony, niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci
Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij
Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci
www.pomagam.pl/3wchwc lub nr konta 41160014621822001520148727 albo blik 579016244 🙏🙏🙏🙏
Aniele Boże stróżu mój ty zawsze przy mnie stój Rano wieczór we dnie w nocy przyjdź mi zawsze ku pomocy broń mnie od wszelkiego złego i doprowadź do żywota wiecznego Amen
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-01-2023zeniu73Mel C vs Black Eyed Peas
Mel C pokazała wielką klasę rezygnując z występu w nietolerancyjnym kraju a BEP wzięli kasę i wystąpili. Wprawdzie występ ich przejdzie do historii bo wystrychnęli na dudka zdewociałych ciuli występując w znienawidzonych przez "normalnych" ludzi tęczowych opaskach i apelując o tolerancję ale to nie to samo co rezygnacja z koncernu dzień wcześniej bo manager poinformował, że klient coś nie halo.

Btw, nie pisał ktoś tutaj, że wystrychnięcie na dudka byłoby lepszym ukazaniem wieśniactwa "normalnych" ludzi niż rezygnacja z koncertu?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-01-2023okraglyChiny racjonalne
Chiny postępowały z covidem racjonalne. Ich władze w sposób wzorcowy wcielały w życie to, co chciały największe autorytety wirusologi i epidemiologi, same prof. dr hab. inż. dyrektorzy szpitali, klinik, katedr
Zrobiły to perfekcyjnie, zmuszając całe społeczeństwo do ślepego wypełniania naukowych (racjonalnych) zaleceń. Państwo zbudowało imponującą machinę pozwalającą: testować, kontrolować i izolować obywateli, miasta, regiony, gdy tylko pojawiło się choć najmniejsze ognisko epidemii.
Nie opłacił się im olbrzymi wysiłek włożony w 3 lata walki z epidemią, racjonalizm przyniósł o wiele więcej strat niż zysków, o czym najlepiej świadczy jej nagłe porzucenie z nagłym wzrostem zachorowań

my po przechorowaniu i szczepieniach mamy za sobą to, co najgorsze Chińczycy będą musieli ją dopiero przejść.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
30-12-2022MaxGolonko3Humor (ciąg dalszy takich wątków)
Tu był poprzedni taki wątek:
www.racjonalista.pl/forum.php/p,279/s,868484

Zajączek kupił sobie Video i prawie cały las zwalił mu się do domu.
Ostatni przyszedł koń. W domu nie było już miejsca, tak wiec poszedł do ogrodu i wdrapał się na drzewko skąd też widział.
Wszyscy oglądają. Nagle wstaje niedźwiedź i mówi: Idę strzepać konia.
Koń na to: Nie, dziękuję. Sam zejdę.

Grafika:
pbs.twimg.(*)gAIi_XU?format=jpg&name=medium

Nostalgia za nostalgią:

"Kiedyś to była nostalgia!"




I jeszcze inna grafika:
pbs.twimg.(*)gAAuvNU?format=jpg&name=medium

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-12-2022okraglymalarz pokojowy
Polscy nadawcy w internecie boją się cenzury YouTub i np. zamiast Hitler, mówią "malarz pokojowy"
W ostatnich 3 m-ca Gogle usuniętych 6 mln kanałów (rocznie 24 mln). Najwięcej, 2mln z Indii, 0.6 mln z Indonezji, dalej USA. Brazylia i Rosja.

czemu nie powstało anty YouTub? publikujący wszystko co odrzucił YouTub
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)