Racjonalista - Strona głównaDo treści
wieczna studentka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-01-2023 01:13okragly (21676 punktów)wieczna studentka
Ocena 1 na 1
Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc pierwszy tytuł magistra Filologii Polskiej zdobyła w 2000 r Do dzisiaj ukończyła 28 kierunków studiów i wciąż studiuje. Uzyskała stopień naukowy doktora, oraz ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
Ukończyła psychologię, socjologię, pedagogikę, prawo, kryminologię, bezpieczeństwo wewnętrzne, administrację, filologię angielską i rosyjską z tytułem magistra i studia podyplomowe z: seksuologii klinicznej, psychologii transportu, negocjacji i mediacji, dietetyki, socjoterapii, terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego, kryminalistyki w procesie karnym, bezpieczeństwa antyterrorystycznego, dziennikarstwa, bibliotekoznawstwa, nauczania filozofii i etyki, zarządzania zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzania i administracji, kadr i płac w praktyce organizacji, rachunkowości i controllingu finansowego, zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, minn: Honorowe Dyplomy Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Dyplom Dziekana za ukończenie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Studiowała w wielu miastach Polski i wciąż studiuje
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Studiowała w wielu miastach Polski i wciąż studiuje
Zawód złotej rączki narodził się w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie ukształtował się w okresie wojny secesyjnej. Wywodzi się od domokrążców, czyli osób zajmujących się odwiedzaniem wsi i małych miasteczek, w celu przekonania okolicznych mieszkańców do zakupu różnorakich produktów. Z czasem, w razie gdyby nie udało im się niczego sprzedać, domokrążcy coraz częściej pytali odwiedzane osoby czy nie potrzebują kogoś do wykonania drobnej pracy w obrębie ich własności. Osoby, które korzystały z tych usług, zwykle zlecali naprawę sprzętu domowego, ogrodzenia lub elementów domu jednorodzinnego. W związku z tym domokrążcy zaczęli pozyskiwać umiejętności potrzebne do wykonywania tych zadań.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Złota_rączka
szarley (54908 punktów)
A kiedy ma czas wykorzystywać nabytą wiedzę?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-01-2023 13:37 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>A kiedy ma czas wykorzystywać nabytą wiedzę?

Jak tak patrzę, to żaden z tych kierunków nie jest faktycznym twardym kierunkiem nauki, gdzie trzeba coś wiedzieć, a nie tylko umieć gadać. Więc przypuszczam, że ona cały czas wykorzystuje swoją wiedzę, ale za każdym razem w celu pozyskania kolejnego dyplomu. Jeśli ma za co żyć, to takie hobby jest zapewne ciekawsze, niż oglądanie telewizji

Jeśli to oczywiście nie jest jakiś żart obywatela Okrągłego Bo linka nie widzę...
03-01-2023 16:26 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>A kiedy ma czas wykorzystywać nabytą wiedzę?
> Jeśli ma za co żyć, to takie hobby jest zapewne ciekawsze, niż oglądanie telewizji
lepsze to niż studiowanie typu męskiego- jeden kierunek przez 20 lat
baby sa niesamowite, 65% absolwentów to kobiety
stąd poważne problemy społeczne, nie mają z kim się bzykać i rodzić "bąbelków"
Thoter (6650 punktów)

>baby sa niesamowite,

www.dailym(*)ipping-Ukraine-war-effort.html

2 stycznia 2023 r
"Emese Fajk, lat 30, uciekła z Australii po tym, jak została ujawniona jako rzekomo używająca fałszywych kuponów ANZ Bank, aby wygrać aukcję reality show o wartości 4,2 miliona dolarów w grudniu 2020 roku.(...)
Raport oskarża Fajka o to, że stoi za zniknięciem przesyłki środków medycznych o wartości 2,5 miliona dolarów (3,67 miliona dolarów australijskich) i wyprowadzaniem datków przeznaczonych na działania wojenne".

Faktycznie.
03-01-2023 16:39 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jeśli to oczywiście nie jest jakiś żart obywatela Okrągłego Bo linka nie widzę...
Ale masz tej pani imiona i nazwiska. I oczywiście google.


cr
03-01-2023 17:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jeśli to oczywiście nie jest jakiś żart obywatela Okrągłego Bo linka nie widzę...
>Ale masz tej pani imiona i nazwiska. I oczywiście google.
sprawdzałaś, znaczy też nie wierzysz.
03-01-2023 20:25 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> sprawdzałaś, znaczy też nie wierzysz.
Też sprawdzaj; niewiara czyni cuda.


cr
04-01-2023 07:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> sprawdzałaś, znaczy też nie wierzysz.
>Też sprawdzaj; niewiara czyni cuda.
małpy oszukuja, dlatego ewolucyjnie nie wykształciły mowy, by nie kłamać
03-01-2023 20:38 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jeśli to oczywiście nie jest jakiś żart obywatela Okrągłego Bo linka nie widzę...
>Ale masz tej pani imiona i nazwiska. I oczywiście google.
>
cr


No wiesz... słyszałaś o rodo? Takie dane są tajne i ja nie chcę łamać przepisów. Widziałem imię i nazwisko, ale natychmiast zapomniałem. Przecież nie możesz na łamach fR propagować łamania przepisów!!!

PS. Jeśli komuś to co napisałem wyżej wydaje się głupie, to ma racje Ale taka jest współczesność prawie na każdym kroku.
03-01-2023 20:55 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>PS. Jeśli komuś to co napisałem wyżej wydaje się głupie, to ma racje Ale taka jest współczesność prawie na każdym kroku.
I prawie na każdym kroku to rozporządzenie jeat w Polsce naruszane.

innpoland.(*)olski-ma-na-koncie-28-dyplomow
04-01-2023 00:27 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>PS. Jeśli komuś to co napisałem wyżej wydaje się głupie, to ma racje Ale taka jest współczesność prawie na każdym kroku.
>I prawie na każdym kroku to rozporządzenie jeat w Polsce naruszane.

To resztki rozsądku w społeczeństwie.

>innpoland.(*)olski-ma-na-koncie-28-dyplomow
>

To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
Zakładasz, że mistrzostwo świata należy do kobiety?

cr
04-01-2023 12:05 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
>Zakładasz, że mistrzostwo świata należy do kobiety?
my myślimy bardziej tunelowo, kobiety życiowo, te kierunki zgadzaja się z tematami w pismach dla kobiet Filologia i języki obce, psychologia, socjologia, pedagogika, prawo, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, seksuologia, negocjacje i mediacje, dietetyka, socjoterapia, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo, nauczania filozofii i etyki, zarządzania zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzania i administracji, kadr i płac w praktyce organizacji, rachunkowości i controllingu finansowego,

zapewne nastpne kierunki to; architektura wnętrz, kosmetologia, psychologia wnętrz, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, hodowla kur, ujeżdżanie koni i wiele innych, jakich?
cr, Ty najlepiej wiesz co może jeszcze studiować.
może położnictwo? raczej nie.
04-01-2023 12:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
>>Zakładasz, że mistrzostwo świata należy do kobiety?
>my myślimy bardziej tunelowo, kobiety życiowo
To wydobądź z tego męskiego tunelu odpowiedź.

cr
04-01-2023 13:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
>>>Zakładasz, że mistrzostwo świata należy do kobiety?
>>my myślimy bardziej tunelowo, kobiety życiowo
>To wydobądź z tego męskiego tunelu odpowiedź.

byłem w tunelu



zagłębiając jego tajemnice niechcący z niego wyskoczyłem, tak odkryłem światełko, raj (to złoto co się świeci to ja , wyskoczony z tunelu
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> (to złoto co się świeci to ja ), wyskoczony z tunelu
A w każdym razie chciałoby się, żeby tak było.


cr
04-01-2023 18:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> (to złoto co się świeci to ja ), wyskoczony z tunelu
>A w każdym razie chciałoby się, żeby tak było.
@farmer widzi tunelowo, wszędzie Ciebie,
my pieski tak mamy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> (to złoto co się świeci to ja ), wyskoczony z tunelu
>>A w każdym razie chciałoby się, żeby tak było.
>@farmer widzi tunelowo, wszędzie Ciebie,
Bo ja jestem światełkiem w tunelu.
Tyle, że dla niego czerwonym.

cr
05-01-2023 10:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>@farmer widzi tunelowo, wszędzie Ciebie,
>Bo ja jestem światełkiem w tunelu.
też tak to widzę, jako słoneczko
>Tyle, że dla niego czerwonym.
czerwona płachta na byka (nasz @farmer hoduje byki na mięso -z kim przebywa takim sie staje)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>@farmer widzi tunelowo, wszędzie Ciebie,
>>Bo ja jestem światełkiem w tunelu.
>też tak to widzę, jako słoneczko
>>Tyle, że dla niego czerwonym.
>czerwona płachta na byka
Czerwone to "stop" (w odróżnieniu od zielonego).

>(nasz @farmer hoduje byki na mięso -z kim przebywa takim sie staje)
Internet zdecydowanie nie jest dla nadpobudliwych...



cr
05-01-2023 15:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>@farmer widzi tunelowo, wszędzie Ciebie,
>>>Bo ja jestem światełkiem w tunelu.
>>>Tyle, że dla niego czerwonym.
>>czerwona płachta na byka
>Czerwone to "stop" (w odróżnieniu od zielonego).
czerwone na byki działa inaczej.

>>(nasz @farmer hoduje byki na mięso -z kim przebywa takim sie staje)
>Internet zdecydowanie nie jest dla nadpobudliwych...
>
bycza krew (kiedyś, wino bułgarskie)
05-01-2023 16:41 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>bycza krew (kiedyś, wino bułgarskie)
Węgierskie.


cr
05-01-2023 17:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>bycza krew (kiedyś, wino bułgarskie)
>Węgierskie.
ciągle zadziwiasz
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>bycza krew (kiedyś, wino bułgarskie)
>>Węgierskie.
>ciągle zadziwiasz
Ty mnie też zaskoczyłeś.


cr
DyktaFon (9281 punktów)
>>To ile dyplomów musi posiadać rekordzistka świata?
>Zakładasz, że mistrzostwo świata należy do kobiety?
>
cr


No mam nadzieję, bo w dzisiejszych czasach nie być kobietą to wstyd
romaro (25211 punktów)
>No mam nadzieję, bo w dzisiejszych czasach nie być kobietą to wstyd
Raczej nie być z kobietą to wstyd. O czym juz niejednokrotnie mógł się przekonać na ten przykład Kaczyński.
Jedna literka, a taką robi różnice.
03-01-2023 21:29 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>No wiesz... słyszałaś o rodo? Takie dane są tajne i ja nie chcę łamać przepisów.
W takim razie możesz przyjąć, że "Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc" to pseudonim.

>Widziałem imię i nazwisko, ale natychmiast zapomniałem.
Zapomniałeś nawet, że to dwa imiona i dwa nazwiska!

Swoją drogą może jako pojedyncza, tzn z jednym imieniem i jednym nazwiskiem, nie dałaby rady aż tyle wystudiować.

cr
04-01-2023 00:28 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>No wiesz... słyszałaś o rodo? Takie dane są tajne i ja nie chcę łamać przepisów.
>W takim razie możesz przyjąć, że "Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc" to pseudonim.
>>Widziałem imię i nazwisko, ale natychmiast zapomniałem.
>Zapomniałeś nawet, że to dwa imiona i dwa nazwiska!

Zapamiętałem tylko myślnik... Bo to chyba nie podlega pod rodo?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zapamiętałem tylko myślnik...



cr
DyktaFon (9281 punktów)
>>Zapamiętałem tylko myślnik...
A ja krzyżyk.[/url][/center]
>
cr


Eeeee.... no to wszystko jasne. Bóg jej pomaga.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bóg jej pomaga.
Ten od myślnika?

cr
DyktaFon (9281 punktów)
>>Bóg jej pomaga.
>Ten od myślnika?
>
cr


Nie... ten od Ojcze nasz, któryś jest w niebie...
Thoter (6650 punktów)
>Studiowała w wielu miastach Polski i wciąż studiuje.

Dawno, dawno temu trzymaliśmy jacht przy pomoście na Solinie. Wybraliśmy się na kilka dni pożeglować i zabrał się z nami profesor z AGH. Żeby dojść do pomostu trzeba było zejść ścieżką w dół. Było po deszczu a tam była glina, myśmy szukali bezpiecznego zejścia a profesor postawił nogę na tą mokrą glinę i już był na dole. Wyglądał jak gliniany bałwan. Była flauta, ale żeśmy się nie nudzili bo profesor robił nam wykłady. Zobaczył w jednym miejscu nad wodą dwudziestocentrymetrową mgłę i nam zaczął robić wykłady, co to znaczy i jaka będzie pogoda.
Profesor wyuczony na pamięć innych rzeczy, chciał zrobić na nas wrażenie swoją wiedzą. Pierwszy raz był na jachcie, oczywiście bomem dostał w głowę. To była komedia, którą mile wspominam.
GrunikFlimmet (2 punktów)
Nauka daje nam wiele nowych możliwości odniesienia sukcesu w życiu. W rzeczywistości przez długi czas nie mogłem znaleźć najbardziej odpowiedniego sposobu studiowania pewnych nauk ścisłych.
maurice_ (747 punktów)

Podyplomówki. Nadają kwalifikacje nauczycielskie, trwają rok albo półtora, z ich poziomem bywa różnie.
20-01-2023 18:03 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Podyplomówki. Nadają kwalifikacje nauczycielskie, trwają rok albo półtora, z ich poziomem bywa różnie.
w mojej wiejskiej szkole podstawowej miałem nauczyciela fizyki, bez wykształcenia wyższego, ale co rok produkował olimpijczyków (w sensie wygrywali na olimpiadach powiatowych z fizyki i startowali w wojewódzkich)
podobnie było z nauczycielem wychowania fizycznego
20-01-2023 18:51 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

Wygląda na łowczynię kwalifikacji nauczycielskich. Im więcej ma ukończonych studiów i podyplomówek, tym większe ma szanse na zatrudnienie w placówce oświatowej na jakimś stanowisku nauczycielskim bądź kierowniczym. Dlatego zapewne ukończyła jakąś podyplomówkę z nauczania etyki i filozofii, a nie ukończyła po prostu studiów z filozofii. Z profilu wykształcenie można przypuszczać, że zapewne jest nauczycielką humanistką. Poza nauczaniem języków obcych, może być w szkole pedagogiem, psychologiem, prowadzić zajęcia socjoterapeutyczne i zajęcia terapeutyczne dla uczniów z trudnościami w uczeniu się. Studia i podyplomówki z administracji pozwalają jej zajmować stanowisko kierownicze, czyli być dyrektorem szkoły. Takich nauczycieli "polihistorów", co kończą jakieś podyplomówki, by mieć kwalifikacje do nauczania jakiegoś dodatkowego przedmiotu, prowadzenia jakichś zajęć z uczniami lub zajmować w szkole stanowisko dyrektora, jest niemało, zwłaszcza w dzisiejszych realiach, gdy każda godzina przyda się do uzupełnienia niepełnego etatu. Studia podyplomowe nie są drogie, nie są też jakoś nadzwyczajnie trudne dla przeciętnego magistra.
22-01-2023 18:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Wygląda na łowczynię kwalifikacji nauczycielskich ...
brakuje rajologi, nauki o raju, naszej istocie
maurice_ (747 punktów)

>brakuje rajologi, nauki o raju, naszej istocie

Nie każda idée fixe nadaje się, by z niej robić program studiów podyplomowych.
22-01-2023 19:43 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>brakuje rajologi, nauki o raju, naszej istocie
>Nie każda idée fixe nadaje się, by z niej robić program studiów podyplomowych.
ludźmi jesteśmy od 2 000 000 lat, moja cywilizacja to 2 000 lat, żeby poznac siebie poznajmy 99.99% naszego zycia
będą pełne studia o raju, 99.99%, naszej istocie
maurice_ (747 punktów)

> będą pełne studia o raju, 99.99%, naszej istocie

Wziąwszy pod uwagę fanatyzm ideologów od edukacji, to mogłoby być karalne.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365