Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
11-01-2015hunbinSTRACH
Mityczna "alkaida", rozwalając WTC kryła się latami po różnych kątach rogach i zakamarkach, aż pewnego dnia do jej drzwi zapukała brygada seal , wydano miliony ubito kilka tysięcy ludzi koniec końców szczątki jonnego utopiono w oceanie indyjskim.

Pojawiła się nowa siła mityczna ISIS uzbrojona w zabawki i doświadczenia swej poprzedniczki wyżyna i jednocześnie wzbudza emocje. Kolejny powód by polować za miliony na kolejnych jonnów.

Co więcej ariel garda tego zła działa w naszych krajach szmaciarz zbyt głupi żeby kupić bilet lotniczy strzela w restauracji, inny wymachuje bronią pośród łosi, kolejni specjaliści strzelają do posiadaczy ołówków.

Następnie geniusze zła sterowani zapewne z jakiejś centrali terroryzmu koniecznie w czyjejś piwnicy, opanowali mięsny...

Niby skalą, ilością trupów nie można mierzyć zagadnienia jednak poważnie zaczynam się obawiać o losy paczkomatu w bezpośrednim sąsiedztwie mojego mieszkania. Sądzę, że to logiczna kontynuacja tego ciągu wydarzeń...

Media starają się bić pianę coraz mocniej ale jakoś dzisiejsi "terroryści" przy wczorajszych to totalna żenada...Widać totalną przypadkowość, brak jakiejkolwiek organizacji czy nawet przyzwoitego przygotowania...

Dlaczego zatem coraz więcej ludzi z którymi rozmawiam odczuwa strach?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
11-01-2015HodżaPodręcznik trucizn dla mudżachedinów
Ponieważ fakt istnienia tego opracowania, z którego zarówno wstępu jak i samej treści jasno wynika, że stanowi(ł) element szkolenia terrorystycznego został przeze mnie zgłoszony odpowiednim władzom jakieś sześć lat temu, a pomimo tego opracowanie to nadal jest dostępne w sieci, ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat:

-czy jest to rzeczywiście przejaw bezczelnej bezkarności terrorystów i niezdolności do usuwania tego rodzaju treści przez służby antyterrorystyczne - trzeba bowiem zaznaczyć, że treść wedle mojej przynajmniej wiedzy zgadza się z wiedzą chemiczną, natomiast wnosi dodatkowo szczegółowe informacje na temat wysokości śmiertelnych dawek, proste metody otrzymywania b. silnych trucizn oraz sposób ich aplikacji;

-czy jest to prowokacja służb mających wychwycić ew. ruch w sieci osób zainteresowanych działaniami terrorystycznymi (chyba mało prawdopodobne);

-czy też może jest to element wojny psychologicznej terrorystów islamskich, bo strach przed otruciem może być świadomym oddziaływaniem na jednostki, a nie ogół (bardzo możliwe).

Plik w formacie .pdf jest dostępny pod adresem
cnqzu.com/(*)book-ACADEMIC USE ONLY.pdf

Czy nie uważacie, że bezproblemowa dostępność tego rodzaju literatury niewątpliwie terrorystycznej podważa zaufanie do tych wszystkich zakrojonych na szeroką skalę prowadzonych przez Zachód operacji przeciwko islamistom? Czy nie można odnieść wrażenia, że poza tą fasadą dzieje się coś innego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
07-01-2015DalejLamaWolna wola w ujęciu niektórych racjonalistów
Opowiem tutaj pewną historię zmiany .....
Przed czytaniem różnych tekstów na temat wolnej woli i wyborów czułem się wolnym i szczęśliwym człowiekiem ,żyłem i myślałem i postępowałem tak jak chciałem i czułem - co nadawało sens mojemu życiu poczuciu spełnienia i radości płynącej z bycia tu i teraz ,uczestnictwa,mogłem decydować o sobie,mogłem wybierać to i żyć według tego na czym mi zależy i w taki sposób jak potrzebuję,moje życie należało do mnie.

Po przeczytaniu kilku tekstów na racjonaliście zaczałem się zastanawiać nad tym czy mam wolny wybór ,czy w ogóle mam wolę i czy mogę układać swoje myślenie i życie tak jak tego chcę i potrzebuję,czy mogę żyć i być tak jak do tej pory.

Doszedłem do wniosków takich żę nie mogę ,jestem sterowany,nie podejmuję żadnych decyzji,muszę żyć według tego jakie w danej chwili i momencie myśli czy pragnienia przyjdą mi do głowy ,muszę postępować wedle tego co stworzy mózg którym jestem,jestem tylko galaretą więc nikim,wszystko jest z góry ustalone a ja nie mam na nic wpływu ,muszę więc podążać za tym co tworzy umysł , nie mogę się mu przeciwstawiać i dokonywać wyboru pomiędzy jednym pragnieniem a drugim pomiędzy wieloma myślami,impulsami pobudzeniami i całą ofertą tego co pojawia się w mojej wyobraźni ,nie mam wolnej woli nie mam wyboru ,nie decyduję o niczym ,nie decyduję o tym co mi przyjdzie do głowy i nie mogę wybrać więc niech się dzieje co chce

Skutkiem takiego podejścia były stany depresyjne,lęki,myśli samobójcze,całkowity brak sensu istnienia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
04-01-2015MonentorWyloguj się z sieci.
Czytając wątek:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,649399

Odniosłem wrażenie, że niektórzy forumowicze cierpią na nad aktywność w sieci. Lekarstwem na to jest akcja "Wyloguj się z sieci", która jest prowadzona w mediach.
W tym przypadku poleciłbym niektórym "Wylogować się z sieci", bądź, aby nie upierali się przy swoich błędnych tezach, poświęcili ten czas na edukację.

Kiedy wylogujesz się z sieci alternatywą są również spotkania organizowane przez PSR.

Tylko tyle chciałem wspomnieć.

Pozdrawiam.

PS. Sam byłem nad aktywny, wylogowałem się z sieci po czym wróciłem i zmieniłem podejście do zaciętych walk pomiędzy bzdurami, które wypisywałem, a prawdą. Czytam, a odzywam się kiedy mam ku temu podstawy i dowody niezaprzeczające prawidłowości swojej tezy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-01-2015DrobnerNo wyrok!
Za chwilę No wyrok.
Znaczy się, mnie nie zamknęli.
Zwyczajowo, tego dnia się życzy.
Tradycja taka. Żeby życzyć. Eks tradycja.
Tradycyjnie więc, nie wiem dlaczego i po co.
Ale życzę: Dobrego!

PS. dobrego Drobnera Wam życzę...
(niedoczekanie Wasze...)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
31-12-2014DalejLamaCzy myśl to czyn ?
o Tzw czynach pedofilnych i nie mogę się oprzeć wrażeniu że w rozumieniu psychiatrów czynem jest już sama myśl,która nie prowadzi do czynów a pozostaje jedynie jakąś spontaniczną reakcją na bodziec nie zawsze bądź nawet nigdy nie wpływającą na zachowanie jednostki.
W środowisku klinicznym psychiatrów i psychologów mówi się że dorośli reagują seksualnie na dzieci i jest to całkowicie normalne ale ze względu na Tabu społeczne jakim jest seksualność o tym się nie dyskutuje publicznie.
Są badania które dowodzą że większość mężczyzn jest w stanie zareagować seksualnie na dzieci . Jednak nie należy tu mylić reakcji z popędem ,choć faktem jest że reakcja wynika z głębokiej i niezbadanej sfery psychoseksualnej człowieka (Popędu)to na bazie tej sfery odróżnia się popęd do dzieci od braku popędu.

Czym zatem odróżnić popęd od popędu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
30-12-2014DalejLamaZwiązek przyczynowo skutkowy a istnienie wszechświata
Tutaj tkwi błąd w rozumieniu rzeczywistości.
Wielki wybuch (choć nie wiadomo czy miał miejsce)początkiem ,osobliwość początkiem ,początek osobliwości początkiem,początek początku początkiem itd .
Wnioskuję z tego w prosty sposób że relacje przyczynowo skutkowe wewnątrz świata nijak mają się do świata jako bytu ,jego istnienia.

Wszechświat nie powstał ,on istniał zawsze,relacje przyczyna skutek zachodzą w nim samym ale nielogiczne i absurdalne jest odniesienie tej relacji do powstania wszechświata.On po prostu był jest i będzie ,czy w tej samej formie czy innej nigdy nie przestanie istnieć.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-12-2014zemanek30Żegnamy stary rok
Jutro żegnamy i witamy Nowy 2015 rok.
Oby się nam dobrze żyło- w zdrowiu i szczęściu.








Do zobaczenia w 2015 roku

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-12-2014orchidea78Przeżyjmy ten czas
Odpocznijmy,napełnijmy nasze żołądki smakołykami
i wyczekujmy sylwestra!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony) (Zamknięty)
27-12-2014KoraszewskiWesołych Świąt
Diabli wiedza dlaczego na mój adres nadal przychodzą zawiadomienia o komentarzach zamieszczanych na portalu racjonalista.pl. Normalnie wyrzucam to hurtem, ale z jakiegoś powodu dziś rzuciłem okiem na trzy pierwsze, wszystkie Armienius. Nie czytałem, odczułem tylko nieskończoną ulgę, że nie muszę tego g. oglądać.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)