 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-12-2014 15:35 | Koraszewski (82900 punktów) | Wesołych Świąt
3 na 13 | Diabli wiedza dlaczego na mój adres nadal przychodzą zawiadomienia o komentarzach zamieszczanych na portalu racjonalista.pl. Normalnie wyrzucam to hurtem, ale z jakiegoś powodu dziś rzuciłem okiem na trzy pierwsze, wszystkie Armienius. Nie czytałem, odczułem tylko nieskończoną ulgę, że nie muszę tego g. oglądać. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 13 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Nie czytałem, odczułem tylko nieskończoną ulgę, że nie muszę tego g. oglądać. Ja taką ulgę odczułem, gdy z tego portalu zniknął Koraszewski. Niestety, zachciało się chamowi napisać nienawistny post w tak szczególnym dniu.
|
|
3 na 5 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Normalnie wyrzucam to hurtem, ale z jakiegoś powodu dziś rzuciłem okiemTo pewnie ta sama siła, dzięki której bydlątka w wigilię ludzkim głosem gadają.  .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
|
|
|  | | Episode_2 (3284 punktów) | >Zawsze się zastanawiałem, ile trzeba tej siły spożyć, żeby usłyszeć gadające bydlątka Spirytus w małych ilościach nie działa przecież.
|
|
2 na 6 | Adanac (209 punktów) | Racjonalista nabral senu kiedy to g. czyli Koraszewski zniknal z tego portalu.
|
|
 | 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | . >Racjonalista nabral senu kiedy to g. czyli Koraszewski zniknal z tego portalu. A dlaczego? Dlatego, że to mądry facet o ogromnej wiedzy, czy dlatego, że Pan się z nim nie zgadzał? Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie.
@@@ .
|
|
|  | 1 na 11 | Adanac (209 punktów) | >. >>Racjonalista nabral senu kiedy to g. czyli Koraszewski zniknal z tego portalu. >A dlaczego? Dlatego, że to mądry facet o ogromnej wiedzy, czy dlatego, że Pan się z nim nie zgadzał? Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie. >@@@ Nie chodzilo o to czy sie z nim zgadzalem czy nie, nie umniejszam jego zasobowi wiedzy. Moj zarzut w stosunku do tego pana to arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji do eleminowania ludzi o przeciwnych opiniach. Racjonalista to nie tuba propagandowa Zionistow a p. Koraszewski postepowal tak jakby to byl glowny cel tego portalu. Jest i pozytywny aspekt mojego konfliktu z p. Koraszewskim a mianowicie dzieki niemu zaintresowalem sie tematyka zydostwa i musze stwierdzic ze moja wiedza w tej tematyce poglebila sie diametralnie . Ponadto nie bedac antyzionista obecnie nim jestem. Uwazam (jak wielu innych w tym i zydow) ze Izrael jest panstwem terrorystycznym i jako takie nie powinno miec prawa bytu. Mysle ze Portal Racjonalista wygrywa na nieobecnosci wspomnianego pana.
|
|
| |  | 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | . > Racjonalista nabral senu kiedy to g. czyli Koraszewski zniknal z tego portalu.A dlaczego? Dlatego, że to mądry facet o ogromnej wiedzy, czy dlatego, że Pan się z nim nie zgadzał? > Nie chodzilo o to czy sie z nim zgadzalem czy nie, nie umniejszam jego zasobowi wiedzy.A o co Panu chodziło? Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie.> Moj zarzut w stosunku do tego pana to arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji do eleminowania ludzi o przeciwnych opiniach.Jeżeli z takim samym rezultatem zrozumienia czytał Pan pana Koraszewskiego jak mnie, to wcale nie dziwię się, iż on Panu przeszkadzał. > Racjonalista to nie tuba propagandowa.Niby tak, ale niektórzy mocno dmą w różne własne trąby. Wcale nie w mniejszym stopniu niż pan Koraszewski. > Zionistow a p. Koraszewski postepowal tak jakby to byl glowny cel tego portalu.Nie wiem co to znaczy "zionistow" ale on tu pisał mądrze o wielu ciekawych sprawach i jego głównym tematem była problematyka światopoglądowa. Tak, miał tu swoją idée fixe, która zaślepiała w tym aspekcie jego racjonalne spojrzenie, ale czytało się go z ciekawością i dzięki pracy państwa Koraszewskich dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o tym co dzieje się w nauce i rzeczywistości społecznej. > Jest i pozytywny aspekt mojego konfliktu z p. Koraszewskim a mianowicie dzieki niemu zaintresowalem sie tematyka zydostwa i musze stwierdzic ze moja wiedza w tej tematyce poglebila sie diametralnie .Historią Żydów ich życiem w diasporze, relacjami z innymi kulturami oraz tym co wnieśli do światowego dziedzictwa interesowałem się od dawna, gdyż uważam, że jest to wielce fascynujący temat. Z Panem Koraszewskim najbardziej dzieli mnie pogląd na politykę współczesnego Izraela, której nie akceptuję, ale nie z nim jednym wszelkich poglądów nie podzielam. > Ponadto nie bedac antyzionista obecnie nim jestem.Jestem tylko w jednym "anty" - w fideizmie i dlatego dla mnie wszelkie antyideologie nie są ani odrobinę bardziej wartościowe od ideologii bez anty. > Uwazam (jak wielu innych w tym i zydow) ze Izrael jest panstwem terrorystycznym i jako takie nie powinno miec prawa bytu.Z wiarą nie ma dyskusji, natomiast ja uważam, że izraelscy Żydzi też mają swoje racje i najgorszym jest właśnie brak zrozumienia pomiędzy racjami Palestyńczyków i Żydów. Za Żydami stoi na razie większa siła intelektualna i ekonomiczna, ale na jak długo im ta polityka wyjdzie na zdrowie to zobaczymy? Tylko ja nigdy nie utożsamiam ocen polityki państwowej z ocenami narodów podlegających tej polityce. Staram się być racjonalistą. > Mysle ze Portal Racjonalista wygrywa na nieobecnosci wspomnianego pana.A ja bardzo żałuje większości tych, którzy odeszli z naszego forum w tym (2014) roku. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217Nie umiem jakoś dostrzec aby nasz portal wygrywał na ich nieobecności. Czasem upór tu większy niż u p. Koraszewskiego, a wcale nie połączony z większą wiedzą i mądrością. @@@ .
|
|
| | |  | 2 na 4 | Adanac (209 punktów) | Nie chodzilo o to czy sie z nim zgadzalem czy nie, nie umniejszam jego zasobowi wiedzy. A o co Panu chodziło? O sposob polemiki
"Moj zarzut w stosunku do tego pana to arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji do eleminowania ludzi o przeciwnych opiniach. Jeżeli z takim samym rezultatem zrozumienia czytał Pan pana Koraszewskiego jak mnie, to wcale nie dziwię się, iż on Panu przeszkadzał." Przeszkadzal? Czy ja tak napisalem?
"Nie wiem co to znaczy "zionistow" www.youtube.com/watch?v=Q4fsMgxDAh0
Historią Żydów ich życiem w diasporze, relacjami z innymi kulturami oraz tym co wnieśli do światowego dziedzictwa interesowałem się od dawna, gdyż uważam, że jest to wielce fascynujący temat. Z Panem Koraszewskim najbardziej dzieli mnie pogląd na politykę współczesnego Izraela, której nie akceptuję, ale nie z nim jednym wszelkich poglądów nie podzielam. Zydzi przewodza praktycznie w kazdej dziedzinie naszego zycia, wiele im zawdzieczamy ale tez uczynili duzo zla rowniez i o tym tez powinnismy mowic.
|
|
| | | |  | 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | . > Nie chodzilo o to czy sie z nim zgadzalem czy nie, nie umniejszam jego zasobowi wiedzy.A o co Panu chodziło?> O sposob polemikiTo trzeba zacząć od wymogów formalnych i nie mieszać Pańskich wypowiedzi z wypowiedziami innych forumowiczy. A następnie zrozumieć linię programową naszego forum: www.racjonalista.pl/kk.php/d,67pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy> "Moj zarzut w stosunku do tego pana to arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji do eleminowania ludzi o przeciwnych opiniach.Ja Pański zarzut zrozumiałem i w dużym stopniu go podzieliłem z Panem, natomiast Pan zupełnie nie zrozumiał moich wypowiedzi, o czym już wcześniej napisałem: "Jeżeli z takim samym rezultatem zrozumienia czytał Pan pana Koraszewskiego jak mnie, to wcale nie dziwię się, iż on Panu przeszkadzał."> Przeszkadzal? Czy ja tak napisalem?Nie! Napisał Pan dosłownie: Racjonalista nabral senu kiedy to g. czyli Koraszewski zniknal z tego portalu. Czyli określił Pan człowieka g. i napisał, że racjonalista nabrał senu, gdy on zniknal. > "Nie wiem co to znaczy "zionistow"> www.youtube.Tu używamy języka polskiego, a ja nie jestem jakoś dumnym z tego kawałka historii mojej ojczyzny i nie chciałbym, aby na poniższym zdjęciu ktoś z mojej rodziny siedział: Historią Żydów ich życiem w diasporze, relacjami z innymi kulturami oraz tym co wnieśli do światowego dziedzictwa interesowałem się od dawna, gdyż uważam, że jest to wielce fascynujący temat. Z Panem Koraszewskim najbardziej dzieli mnie pogląd na politykę współczesnego Izraela, której nie akceptuję, ale nie z nim jednym wszelkich poglądów nie podzielam.> Zydzi przewodza praktycznie w kazdej dziedzinie naszego zycia, wiele im zawdzieczamy ale tez uczynili duzo zla rowniez i o tym tez powinnismy mowic. «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». Nie znam niewinnych narodów, których społeczności liczyłyby więcej niż setki tysięcy. Napisałem, że np. oceniam krytycznie aktualną politykę Izraela. Ale zawsze bardziej zastanawiałem się nad sobą oraz własną rodziną, a tu "Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono" i albo zachowywaliśmy się przyzwoicie, albo - na nasze szczęście - za słabo nas sprawdzano. @@@ .
|
|
| | | | |  | | Adanac (209 punktów) | Przepraszam p. Koraszewskiego za "g" przed nazwiskiem - moj blad.
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Arminius (25555 punktów) | czas się ocknąć | Opatrzenie pańskiej wypowiedzi fotografią dot. wypadków z 1968 r. jest zabiegiem - świadomym lub nie - jednoznacznie wytyczającym kierunek oceny tych wszystkich, którzy pozwalają sobie na ostrą krytykę obecnej polityki państwa Izrael. Jest to zabieg w manierze Pana Koraszewskiego, który lubował się w tego typu manipulacjach przy etykietowaniu stosownym swoich polemistów. Problem tylko w tym, iż od wypadków 1968 r. minęło z górą 50 lat i trochę się w ocenie państwa Izrael od tamtego czasu zmieniło. Zwłaszcza ostatnimi czasy owe zmiany zachodzą niczym w kalejdoskopie. Kto ich nie widzi albo nie chce widzieć wyznaje zasadę "jeżeli mojej tezie przeczą fakty, tym gorzej dla faktów". A fakty są takie, iż król jest nagi. Jaki jest Izrael i jego polityka , także względem Palestyńczyków, każdy widzi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy parlamenty Portugalii, Francji, Irlandii, GB, wreszcie last but not least parlament europejski - podjęły uchwały o potrzebie uznania dyplomatycznego państwa palestyńskiego. Rząd Szwecji oficjalnie już to uczynił. Kolejne państwa europejskie przygotowują się do takiego kroku. Równocześnie w kuluarach dyplomacji USA chodzą słuchy, iż USA przestanie korzystać z prawa veta w przypadku niektórych rezolucji ONZ potępiających politykę Izraela. Czy tak się stanie zobaczymy. W każdym razie sam fakt, iż takie ploty kursują jest już wielką sensacją. W tym samym czasie dwóch miliarderów żydowskich w USA Adelson i Saban otwarcie i publicznie mówią o bezgranicznym poparciu dla Izraela i całkowitej kontroli jaka sprawują nad polityką USA i amerykańskimi mediami. Izraelski liberalny dziennik Haaretz komentując to zjawisko napisał, iż jak ktoś do tej pory miał miał wątpliwości czy "Protokoły Mędrców Syjonu" to fałszywka Ochrany - jego wątpliwości zostały rozwiane, z tym tylko, iż to nie Sanhedryn na praskim cmentarzu decyduje o losach świata ale dwóch pewnych siebie żydowskich nababów w USA. A z kolei w Izraelu równolegle do tychże zdarzeń przygotowywany jest projekt ustawy, która z Izraela uczyni państwo narodowe Żydów - przekształcając to państwo już oficjalnie de jure w strukturę sensu stricto rasistowską i ksenofobiczną. Proszę się ocknąć i rozglądnąć dookoła. Od czasów towarzysza "Wiesława" świat się trochę zmienił. Podrzucam panu kilka linków do materiałów, których lektura - mam nadzieję - otworzy panu oczy na to co się w okołoizraelskiej polityce dzieje. www.middle(*)sesing-wider-impact-2050079189www.jta.or(*)tine-recognition-gain-tractionzope.gush-(*)/en/channels/avnery/1419008088
|
|
| | | | | |  | 3 na 5 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Wesołych Świąt | . Czas się ocknąć Wielce Szanowny Panie i nie zmieniać tytułu wątków, w których się Pan wypowiada. Tytuł to "Wesołych Świąt", a treść posta wprowadzającego to: Diabli wiedza dlaczego na mój adres nadal przychodzą zawiadomienia o komentarzach zamieszczanych na portalu racjonalista.pl. Normalnie wyrzucam to hurtem, ale z jakiegoś powodu dziś rzuciłem okiem na trzy pierwsze, wszystkie Armienius. Nie czytałem, odczułem tylko nieskończoną ulgę, że nie muszę tego g. oglądać. O ile pierwsza część wypowiedzi dobrze charakteryzuje mało sympatyczną postawę pana Koraszewskiego, to z drugą częścią zgadzam się prawie całkowicie. > Opatrzenie pańskiej wypowiedzi fotografią dot. wypadków z 1968 r. jest zabiegiem - świadomym lub nie - jednoznacznie wytyczającym kierunek oceny tych wszystkich, którzy pozwalają sobie na ostrą krytykę obecnej polityki państwa Izrael.Nic, albo zupełnie niewiele zrozumiał Pan z mojej wypowiedzi, ale to nie ma znaczenia, gdyż ja już z założenia nie chcę w niczym zgadzać się Panem. Jestem przeciwnikiem wiar wszelakich oraz głupoty (nie mylić z niewiedzą). Muszę tu też jeszcze raz zaznaczyć, że według uczonych nie istnieją żadne rasy ludzkie i ja się z tym całkowicie zgadzam. Uważam, że każdy nacjonalizm prowadzi do zła. Nie ma dobrych nacjonalizmów!www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,590321#w591358______________________ Aleksander Sołżenicyn: Ideologia - to ona dostarcza upragnionego usprawiedliwienia łotrostwu i koniecznej, wieloletniej odporności zbrodniarzowi. Potrzebna mu jest teoria społeczna, która pomoże mu - przed sobą samym i przed innymi - wybielić własne postępki i słyszeć - nie wyrzuty, nie przekleństwa, tylko pienia pochwalne i wyrazy czci. W ten sposób inkwizytorzy szukali oparcia i usprawiedliwienia w chrześcijaństwie, konkwistadorzy - w chwale ojczyzny, kolonizatorzy - cywilizacji, hitlerowcy - w rasie, jakobini i bolszewicy - w równości, braterstwie i szczęściu przyszłych pokoleń. Tak, każda wiara nas ogranicza intelektualnie, niezależnie od jej przedmiotu. Wiara fundamentalistyczna ogranicza nas absolutnie.
Mnie tam wszystko jedno chrześcijanie, muzułmanie, ateiści, komuniści, antykomuniści - każdy fideizm uważam za groźny. Nawet wiarę w racjonalizm (co jest trudne) uważam za groźną.Przykro mi, ale moim zdaniem, żaden zaślepiony nienawiścią ideolog próbujący tu swój kit wciskać, nic mądrego, poddającego się dyskusji nie może powiedzieć. ________________ > Od czasów towarzysza "Wiesława" świat się trochę zmienił.I Wielce Szanowny Pan w swojej mądrości to zauważył i uważa, iż ma prawo innych pouczać. Nie proszę Szanownego Pana mentalność ludzka w opisanych dziejach nie zmieniła się wcale lub w niewielkim stopniu i to zostało wymuszone przez cywilizację i technologię, a nie przez przemiany intelektualne. Procentowa ilość ludzi podłych i głupich ciągle jest ta sama, a racjonaliści ciągle są w mniejszości. @@@ .
|
|
| |  | 3 na 5 | KORUND (4922 punktów) | >Moj zarzut w stosunku do tego pana to arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji do eleminowania ludzi o przeciwnych opiniach. -Bzdura, nikogo nie eliminował. Potrafił dość niegrzecznie, czasami po chamsku odnosić się do swoich oponentów, ale nie blokował użytkowników za adekwatny rewanż, nie usuwał ich wypowiedzi bez uprzedzenia, co niestety miało miejsce po jego odejściu.
>Uwazam (jak wielu innych w tym i zydow) ze Izrael jest panstwem terrorystycznym i jako takie nie powinno miec prawa bytu. Mysle ze Portal Racjonalista wygrywa na nieobecnosci -Izrael jest jedynym państwem, który skutecznie radzi sobie z terroryzmem, mając daleko gdzieś poprawność polityczną, islamistów, lewicowych "intelektualistów" i nikogo nie zamierza pytać o prawo do istnienia. Na dodatek ma na głowie jeszcze własnych zidiociałych ortodoksów. To jedyne cywilizowane państwo w tym regionie, wyjątkowo tolerancyjne wbrew prostackiej propagandzie islamskich, lewicowych jak i prawicowych, zakompleksionych antysemitów. Wszyscy powini brać z niego przykład jak należy postępować z islamską dziczą.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Adanac (209 punktów) | "-Bzdura, nikogo nie eliminował. Potrafił dość niegrzecznie, czasami po chamsku odnosić się do swoich oponentów, ale nie blokował użytkowników za adekwatny rewanż, nie usuwał ich wypowiedzi bez uprzedzenia, co niestety miało miejsce po jego odejściu."
- ma pan takie same prawo do opinii jak i ja wiec niech tak pozostanie.
"Izrael jest jedynym państwem, który skutecznie radzi sobie z terroryzmem, mając daleko gdzieś poprawność polityczną, islamistów, lewicowych "intelektualistów" i nikogo nie zamierza pytać o prawo do istnienia. Na dodatek ma na głowie jeszcze własnych zidiociałych ortodoksów. To jedyne cywilizowane państwo w tym regionie, wyjątkowo tolerancyjne wbrew prostackiej propagandzie islamskich, lewicowych jak i prawicowych, zakompleksionych antysemitów. Wszyscy powini brać z niego przykład jak należy postępować z islamską dziczą."
- Cywilizowane panstwo? Prosze posluchac wypowiedzi tych ktorzy maja doswiadczenie w kontaktach z "Cywilizowanym panstwem" albo lepiej .... prosze poczytac o histoii Zydow. Prawda jest ze nikt nie jest swietym nie mniej jednak stosowanie terroru przez "cywilizowane panstwo" wcale go nie wybiela. Dlaczego okresla pan Ortodoksow mianem "zidiocialych"? Przeciez pan ich kompletnie nie zna i nie ma pan pojecia dlaczego sa przeciw wlasnemu krajowi. Posluguje sie pan rowniez wytartym okresleniem "antysemita" osob ktore nie podzielaja panskich opinii odnosnie Zionistow.
www.youtube.com/watch?v=Xy_cUpxT884
|
|
| | | |  | 8 na 10 | KORUND (4922 punktów) | >- Cywilizowane panstwo? -Tak. I nie prowadziłoby żadnej wojny gdyby nie było do tego notorycznie zmuszane przez rozmaite Hamasy. Żyją tam, Żydzi, Arabowie, a Palestyńczycy jeżdżą tam do pracy. Różne narodowości bezkonfliktowo studiują na tamtejszych uniwersytetach. >Prosze posluchac wypowiedzi tych ktorzy maja doswiadczenie w kontaktach z "Cywilizowanym panstwem" albo lepiej .... prosze poczytac o histoii Zydow. -Może jeszcze jakichś "Protokołów...tych mędrców" ?
>Prawda jest ze nikt nie jest swietym nie mniej jednak stosowanie terroru przez "cywilizowane panstwo" wcale go nie wybiela. -Nie musi. To jest obrona przez terrorem. Kilkakrotnie już próbowano ich zgładzić, bo odmawia im się prawa do istnienia, ale oni "bezczelnie" wygrywają wojny, bo są dobrze zorganizowani. To irytuje zapewne terrorystów, jak też to, że mają lepszą broń i mniej ich ginie, a "biedni" Palestyńczycy muszą strzelać z samoróbek, od których sami czasami giną. Tu też winni są oczywiście Żydzi. Gdyby byli milsi daliby się łatwiej zabijać. A takie Hamasy i Al-Fatahy nie pozwalają na żadne porozumienia, bo żyją z wojny.
>Dlaczego okresla pan Ortodoksow mianem "zidiocialych"? -Ktoś kto występuje przeciw własnemu państwu, które go chroni mądry nie jest. Odmawiają służby w armii i wszystkim współobywatelom chcą narzucać swoje chore religijne "koszerne" prawa, upodabnijąc się tym do islamistów z ich szariatem. Zresztą, czy ktoś kto ubiera się nie tak jak nakazuje pogoda, a jedynie religia i atakuje kobiety za noszenie spodni, jest normalny? Ktoś, kto liczy wiek Ziemi w tysiącach lat i dosłownie interpretuje swoje księgi wbrew temu co wdzi, musi mieć nie pokolei w głowie. A od tego kiwania się pod murem na pewno intelekt się nie polepsza.
>Przeciez pan ich kompletnie nie zna i nie ma pan pojecia dlaczego sa przeciw wlasnemu krajowi. -Przecież mnie kompletnie nie znasz i kompletnie nie wiesz, co o tym wszystkim wiem.
>Posluguje sie pan rowniez wytartym okresleniem "antysemita" osob ktore nie podzielaja panskich opinii odnosnie Zionistow. -Ponieważ przekręcanie faktów, wyszukiwanie i wyolbrzymianie tylko tych niekorzystnych wizerunkowo dla Żydów, często ich fabrykowanie, ma zazwyczaj swoje źródło w antysemityzmie. Nie licząc zwykłej głupoty. Też "wytarty" termin, ale tak samo aktualny.
|
|
| | | | |  | -1 na 5 | Adanac (209 punktów) | Panie Korund, wyglada na to ze jest pan totalnym ignorantem .....przepraszam. Nie jest moja intencja obrazac kogokolwiek bo to w koncu tylko dyskusja. Prosze jednak przejrzec youtube a znajdzie pan tam wiele informacji. Ja to zrobilem i jak wczesniej nadmienilem dowiedzialem sie wiele ciekawych rzeczy. Prosze zrozumiec fakt ze panstwo izraelskie ma wielu przeciwnikow wsrod ....Zydow a to o czyms swiadczy. www.youtube.com/watch?v=t5uET5QoOXY www.youtube.com/watch?v=oB1q2tdb-GwSluze pomoca jezeli pan nie rozumie po angielsku i ...bez obrazy
|
|
| | | | | |  | 5 na 7 | KORUND (4922 punktów) | > Panie Korund, wyglada na to ze jest pan totalnym ignorantem .....przepraszam.> Nie jest moja intencja obrazac kogokolwiek bo to w koncu tylko dyskusja.> Prosze jednak przejrzec youtube-Wszystko zależy od tego jakie "Tuby" kto przegląda i czy to łyka jak pelikan. Jednak w żadnych "tubach" nie widziałem, by jakiś izraelski samobójca wysadzał autobus z palestyńskimi dziećmi. Nie ma też takiej tradycji w tym państwie by atakować z premedytacją cele cywilne, ani porywania i zabijania zakładników, tym bardziej obywateli państw zupełnie niezaangażowanych w konflikt. > a znajdzie pan tam wiele informacji. Ja to zrobilem> i jak wczesniej nadmienilem dowiedzialem sie wiele ciekawych rzeczy.> Prosze zrozumiec fakt ze panstwo izraelskie ma wielu przeciwnikow wsrod ....Zydow a to o czyms swiadczy.-O takich Żydach też pisałem. Państwo ma się "rozejść" po pustyni, czy spłynąć do morza, bo ma przeciwników? Ciekawe jakie by się na świecie ostało. Na pewno nie Polska. > Sluze pomoca jezeli pan nie rozumie po angielsku i ...bez obrazy  -Gorzej gdy ktoś po polsku nie rozumie.
|
|
| | |  | 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >-Bzdura, nikogo nie eliminował. No jeszcze by tego brakowało, aby miał taką możliwość. Na szczęście ten portal, to nie terytoria okupowane przez Izrael.
>Potrafił dość niegrzecznie, czasami po chamsku odnosić się do swoich oponentów, ale nie blokował użytkowników za adekwatny rewanż, nie usuwał ich wypowiedzi bez uprzedzenia, co niestety miało miejsce po jego odejściu. Wielokrotnie najpierw usuwał moje, i nie tylko moje komentarze do jego tekstów, bez uprzedzenia, po czym pisał chamskie/szkalujące wypowiedzi pod moim adresem, i nie tylko moim. Z niezrozumiałych powodów był na tym portalu "świętą krową", na którą skargi były kompletnie ignorowane przez redakcję i moderację. Tyle w kwestii formy, a co do treści - nie ma żadnej wątpliwości, że siał na tym forum zakłamaną, pro izraelską propagandę, której ty najwyraźniej uległeś do szczętu, skoro napisałeś coś takiego:
>Wszyscy powini brać z niego [Izraela] przykład jak należy postępować z islamską dziczą.
|
|
| | | |  | 4 na 4 | KORUND (4922 punktów) | >>-Bzdura, nikogo nie eliminował. >No jeszcze by tego brakowało, aby miał taką możliwość. Na szczęście ten portal, to nie terytoria okupowane przez Izrael. -Widziałem, że jakiś czas "po Koraszewskim" lądowałeś w oślej ławce, a nawet byłeś tu zablokowany, jak się od tego wykupić? Większość nie wróciła.
>[color=#330000]Wielokrotnie najpierw usuwał moje, i nie tylko moje komentarze do jego tekstów, bez uprzedzenia, po czym pisał chamskie/szkalujące wypowiedzi pod moim adresem, i nie tylko moim.
-To mamy odwrotne doświadczenia. Pamiętam jednak, że uprzedzał, po którymś podobnym komentarzu, a czasami dobiegało ich już do setki, że nastęne w podobnym tonie będzie usuwał. I przede wszystkim dotyczyło to komentarzy pod jego artykułami. Ja też mogę usuwać wypowiedzi ze swioch wątków. Każd dyskutuje z kim chce.
>Z niezrozumiałych powodów był na tym portalu "świętą krową", na którą skargi były kompletnie ignorowane przez redakcję i moderację. >Tyle w kwestii formy, a co do treści - nie ma żadnej wątpliwości, że siał na tym forum zakłamaną, pro izraelską propagandę, której ty najwyraźniej uległeś do szczętu, skoro napisałeś coś takiego >>Wszyscy powini brać z niego [Izraela] przykład jak należy postępować z islamską dziczą. -To mój pogląd zanim dowiedziałem się o tym portalu i jeszcze nie słyszałem nazwiska Koraszewski. Pogląd, w którym się utwierdzam, obserwując wydarzenia na świecie. Tyko siła przemawia do islamskiej dziczy. Ta, bez żadnych aluzji, jasno i wyraźnie, konsekwentnie powtarza, że jej celem jest całkowite zniszczenie państwa Izrael oraz zabicie wszystkich Żydów, do ostatniego. Nawet to nie dociera? To nie propaganda Koraszewskiego. A słyszałeś podobne treści z ust jakiegoś izraelskiego polityka?
|
|
|  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) |
> Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie.
Tak, znam. Typowe polactwo...na "pagonach" tyle że nie pogada.
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie. Rozumiem, że nie przeszkadzało Panu, że Koraszewski usuwał niepasujące mu komentarze pod swoimi tekstami, że następnie wypisywał chamskie, a nawet szkalujące oceny swoich adwersarzy? To mnie dziwi, bo dał się Pan na tym forum poznać jako osoba, która prymitywizmu/chamstwa nie toleruje, że o nachalnej propagandzie ideologicznej nie wspomnę.
|
|
| |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | . Mnie jedynie przeszkadzała pewność pana Koraszewskiego, że tylko on ma rację, ale na Boga on nie jedyny w takim poglądzie. Rozumiem, że nie przeszkadzało Panu, że Koraszewski usuwał niepasujące mu komentarze pod swoimi tekstami, że następnie wypisywał chamskie, a nawet szkalujące oceny swoich adwersarzy? Przeszkadzało nawet bardzo i starałem się unikać wszelkich z nim dyskusji na temat Żydów i Izraela, gdyż takie rozmowy z nim były po prostu niemożliwe.
To mnie dziwi, bo dał się Pan na tym forum poznać jako osoba, która prymitywizmu/chamstwa nie toleruje, że o nachalnej propagandzie ideologicznej nie wspomnę. Gdyby Pan przeczytał moje wypowiedzi w tym wątku na spokojnie, to dziwiłby się Pan o wiele mniej. Choć bardzo przeszkadzała mi nietolerancyjna postawa pana Koraszewskiego, ale wcale w tym nie jedynego, to nie mam zamiaru odbierać mu wysokiego poziomu jego wiedzy, a tym bardziej stać się antysemitą, czy tylko antyizraelitą. Gdyż właśnie wtedy przyznałbym mu rację we wszystkich ideologicznych bzdurach, którym dał się ponieść.
@@@ .
|
|
| | |  | 2 na 6 | Adanac (209 punktów) | Panie Andrzeju, pisze pan : "Przeszkadzało nawet bardzo i starałem się unikać wszelkich z nim dyskusji na temat Żydów i Izraela, gdyż takie rozmowy z nim były po prostu niemożliwe."
czy to znaczy ze kazde chamstwo winnismy tolerowac w imie "swietego spokoju" Podkresla pan iz wszelkie duskuje z p. Koraszewskim byly niemozliwe jednoczesnie szukajac usprawiedliwienia dla jego zachowania "ale wcale w tym nie jedynego" To po prostu nie logiczne. Jezeli obowiazuja nas jakies zasady to obowiazuja nas wszystkich bez tzw. "swietych krow" To ze ktos mowi wiele i czesto nie oznacza ze posiada duza wiedze.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | . > Panie Andrzeju, pisze pan :"Przeszkadzało nawet bardzo i starałem się unikać wszelkich z nim dyskusji na temat Żydów i Izraela, gdyż takie rozmowy z nim były po prostu niemożliwe."> czy to znaczy ze kazde chamstwo winnismy tolerowac w imie "swietego spokoju"Nie, żadnego chamstwa nie powinniśmy tolerować, ale gdy wybór jest tylko pomiędzy tolerancją, a odejściem z forum i stracenie możliwości prowadzenia dyskursu z inteligentnymi, o ogromnej wiedzy, ciekawymi ludźmi, to moim zdaniem czasem chamstwo zgodne z polityką wydawcy warto przeboleć. www.racjon(*)m.php/z,0/d,9/s,645033#w645849> Podkresla pan iz wszelkie duskuje z p. Koraszewskim byly niemozliwe jednoczesnieszukajac usprawiedliwienia dla jego zachowania "ale wcale w tym nie jedynego" Niczego nie podkreślam i niczego nie usprawiedliwiam, gdyż to tu niepotrzebne, a po prostu stwierdzam fakty. > To po prostu nie logiczne.Z logiką to często jak z tą Tischnerowską prawdą. Są trzy prawdy: "świento prawda, tys prawda i gówno prawda".> Jezeli obowiazuja nas jakies zasady to obowiazuja nas wszystkich bez tzw. "swietych krow"Szanowny Panie, już dosyć długo żyje na tym świecie i pięknych deklaracji nasłuchałem i naczytałem się wiele, tyle że nigdy żadna i przez nikogo nie została w pełni spełniona. Zawsze i wszędzie były i są "święte krowy", a nasze oceny są subiektywne. Zresztą ja już z założenia niewierzący jestem i w żadne jedynie prawdziwe idee/religie nie wierzę. Wystarcza mi tylko pragmatyczna przyzwoitość prawa oraz ludzi sprawujących władzę. > To ze ktos mowi wiele i czesto nie oznacza ze posiada duza wiedze.Nie proszę Szanownego Pana, teraz z umiejętności pisania żadna wielka mądrość nie wynika. Pisać umieją prawie wszyscy, ale bardzo szybko się ujawnia jaka za kim wiedza stoi, dlatego tu powtarzam. Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. Ponadto nawet mała wiedza zaczyna się od czytania ze zrozumieniem tego co inni piszą: www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217 To, że ktoś uważa się za mądrzejszego od drugiego to zdecydowanie za mało Oceny naszej intelektualnej (i nie tylko) wartości dokonują inni. PS.: www.racjonalista.pl/forum.php/s,590321@@@ .
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|