 |
Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 17-10-2011 | Manian | "Zdrowa i katolicka Polska" |
"Zdrowa i katolicka Polska" rusza do "wojny na śmierć i życie". Na pewnym konserwatywnym portalu organizuje się Ruch Odparcia Palikota, ale wypada się zastanowić, czy owy Ruch nie jest wymierzony w pewną część społeczeństwa, w tę która opowiedziała się za państwem świeckim i nowoczesnym.
Po raz kolejny do głosu dochodzą wierzący z językiem nienawiści i z tonem, który wskazuje na wywyższenie się. Znów dochodzi do głosu prawicowy front, który będzie chciał udowodnić, że jedyną racją jest stanowisko przyjęte przez nich, niepodlegające dyskusji. Niestety przy swoim zapatrzeniu w Boga i zindoktrynowaniu do szpiku kości dopuszczają się pospolitego ruszenia w obronie tego co święte poprzez walkę z niewiernymi. Czyż to nie zakrawa o ekstremizm?
Ja, chory człowiek nie zgadzam się na to, nie zgadzam się na taką formę dyskusji. Choć w sumie określenia, które padają z ust tych zdrowych Polaków nie można uznać za standardy rozmowy na argumenty. Znów zaczyna się kolejna wojna polsko-polska. Po raz kolejny chcą nasz przekonywać, że bycie prawdziwym Polakiem wymaga konkretnych cech. Ludzie wyznania niekatolickiego, bądź niewierzący w świetle powyższego nie są Polakami, a do tego są chorzy. Co to za określenia: "wojna na śmierć i życie"?! Czy to jest miłosierdzie chrześcijańskie? To smutne, zatrważające, ale taki jest prawdziwy obraz dzisiejszych polskich katolików. Oni nie potrafią w obliczu strachu, jakim jest dla nich działalność Ruchu Palikota, prowadzić normalnych rozmów. W takich sytuacjach.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 17-10-2011 | Urszula Lis | Jak wychować racjonalistę? |
Witam serdecznie wszystkich i mam nadzieję, że znajdą się osoby, które udzielą mi w miarę fachowej porady wychowawczej. Ale zacznijmy od początku. Jestem 35 letnią kobietą, z 15 letnim stażem małżeńskim i dorobkiem 2 córek. Cała rodzina, bliższa i dalsza, z dziada pradziada wpajała potomstwu kult chrześcijaństwa, a słowa "pójdziesz do piekła' były na porządku dziennym. Nigdy nie byłam pokornym dzieckiem, ale wiara była dla mnie ważna jeszcze do końca podstawówki. Niepokorne dziecko, przepoczwarzyło się w zbuntowaną nastolatkę. Przestałam chodzić do kościoła, na ślub kościelny zgodziłam się tylko na prośbę męża, a kiedy urodziła się pierworodna odciągaliśmy chrzest do jej czwartych urodzin, wtedy mój ślubny uległ rodzinie. Pierwszy wstręt do kościoła poczułam, kiedy księciunio pokazał nam pięknie powieszony w kancelarii cennik usług. Mój mąż trochę jeszcze porywczy, bo młody, rzekł-" albo ksiądz ochrzci co łaska, albo mamy to w d...", niestety zgodził się. Córka poszła do szkoły, zapisaliśmy na religię (żeby nie robić dziecku krzywdy), bo wszystkie dzieci chodzą. No i z "trendem" jak wszystkie dzieci poszła do komunii, chociaż młodsza, miała już wtedy dwa lata i ochrzczona nie była. Niestety pomimo tego, że do kościoła nie chodziliśmy i nigdy nie uczyliśmy dzieci wiary ani żadnych religijnych guseł, a ja dość otwarcie krytykowałam postępowanie kościoła i jego fanatycznych wyznawców, moja pierworodna trochę nasiąkła tymi głupotami, samym tylko uczęszczaniem na religię i teraz wybiera.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 17-10-2011 | kulka_na_mole | Zarabianie w sieci |
W Internecie pełno jest przeróżnych ofert dotyczących zarabiania przy wykorzystywaniu komputera. Niedawno sprawdziłem jedną z nich i bardzo się ubawiłem:Fragment tzw. ''Zasad'':Każde wyświetlenie reklamy na Twoim Banerze [...] daje Ci 1 punkt. Nigdy nie poprosimy Cię o wpisanie kodu autoryzacyjnego ponieważ wiemy że nasi członkowie nie oszukują. Jednak, aby ograniczyć nadużycia, ograniczyliśmy liczbę punktów do zarobienia do 10,000 punktów na miesiąc,jest to liczba punktów, które użytkownik może zyskać za wyświetlanie baneru (10,000 points to podwójna stawka zarobków przeciętnego użytkownika). Wypłata jest realizowania po osiągnięciu progu 20$. Przelicznik punktów:Przelicznik punktów: 0.1088$ za 1000 punktów. Tak więc użytkownik może zarobić miesięcznie maksymalnie 1$ i już po 20-tu miesiącach odebrać oszałamiającą kwotę 20$.
Znalazłem też stronę, na której oferowano pracę polegającą na pisaniu postów na forach, serwisach społecznościowych, blogach itp. Dodam, że chodzi o posty reklamowe. Zastanawiam się czy pośród zleceniodawców są też partie polityczne. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 16-10-2011 | Arystyp z Cyreny | SLD za krzyżem! |
Czy ja przegapiłem ten moment kiedy SLD i jego wyborcy opowiedzieli się za symbolami religijnymi w życiu publicznym? Cezary Olejniczak:Krzyż wisi w tej chwili w Sejmie, tak zdecydowała kiedyś sejmowa większość, więc niech sobie wisi. Pan Janusz Palikot dużo mówi, dużo krzyczy, jego klub liczy 40 osób. On tego krzyża nie zawieszał, więc nie ma prawa go zdejmować. 1, 2, 3Trochę to smutne, bo myślałem, że poza partią Palikota jest jeszcze jakaś w sejmie domagająca się rozdziału kościoła od państwa  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 16-10-2011 | batycola | Teherańska rura... POLECAM |
www.tvp.pl(*)o/limo-teheranska-rura/5249013 Mniej więcej tak to sobie zawsze wyobrażałem... dziś zobaczyłem to w tv i pierwszą moją myślą było by właśnie to tu zamieścić. Genialna wizja! Miłego seansu! (miałem nadzieje, że film zakończy się ślubem!  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 14-10-2011 | Itarilde | Dr House i jego ewangelia |
Znalezione przypadkiem podczas przeglądania katalogu wysyłkowego: www.weltbi(*)-jego-ewangelia_p11246071.htmlMuszę przyznać, że ta pozycja wywołała u mnie niekontrolowane skurcze przepony  Z drugiej strony, chyba nie powinnam się dziwić. Wszak Kościół od wielu wieków ukazuje, że przyczepi się do wszystkiego, co gwarantuje okazję do szybkiego zarobku  Opis książki: > Czy Ty również - tak jak większość osób - uważasz dr. House'a za> niekonwencjonalnego, szalonego i cynicznego lekarza? Okazuje się, że to> tylko przykrywka! Autor książki, ksiądz Diego Goso, doszukuje się w> niepokornym doktorze pozytywnych cech. Co więcej - uważa, że House może> być przykładem do naśladowania dla każdego z nas! Książka rozpoczyna się> od stwierdzenia, że House stanowi dobry grunt, na którym wiara może> zostać zasiana, może wzrastać i wydać owoce. Wolna od ludzkich słabości,> od religii etatowej, płynąca prosto z serca. Autor książki twierdzi, że> House ma - uwaga! - cechy dobrego chrześcijanina!Kurczę, kto jak kto, ale Greg House? Trochę korci mnie, by przeczytać te rewelacje na temat przerysowanej postaci fikcyjnej, ale nie mam szczególnej ochoty na napychanie księżowskiej kabzy. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 11-10-2011 | farmer | Śmieciowe jedzienie a stan umysłu? |
Wchodząc do sklepu mamy do wyboru mnóstwo pokarmu którymi możemy zaspokoić nasz głód. Głód wydaje się priorytetem podczas zakupów, czymś co należy w pierwszej kolejności zaspokoić. I w zasadzie się na tym kończy. Nie jestem głodny jest okej. Czasem patrzymy na cenę, czasem patrzymy czy nie jest to GMO. Czasem patrzymy czy jest to ładne a innym razem bo jest to składnik. To "tankowanie" jedzenia jest niczym tankowanie kiepskiej jakości paliwa. Większość posiadaczy aut wie gdzie tankować a gdzie nie. Wie że kiepskie paliwo to kiepskie osiągi i nieunikniona naprawa. Słabe jedzenie to pozorny zysk który podobnie jak w silnikach wpływa na osiągi człowieka. To nie tylko siła ręki ale też stan umysłu. Zmęczenie którego szukamy dookoła, w pracy w szkole wynika też z złego żywienia do którego jesteśmy przyzwyczajeni od dziecka. Ile racjonalności tkwi w żywieniu człowieka? Jeśli sygnały które docierają do naszego umysłu przez wzrok i słuch mają tak duże znaczenie w kształtowaniu "NAS" to dlaczego jedzenie traktuje się po macoszemu? Jak duży bufor można sobie stworzyć by być racjonalnym i od kiedy nim się jest. Jeśli pakuje w siebie cały "syf" jedzeniowy to co przeszkadza innym wierzyć w boga? Głód to głód. A bóg to jedzenie na "szybko szybko". Kwestie indoktrynacji pomijam. Człowiek może sam wybrać tak jak jedzenie wartościowe które go kształtuje. Jeśli tego nie robi czy jest lepszy od tego co wierzy?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |