 |
"Zdrowa i katolicka Polska" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-10-2011 16:23 | Manian (950 punktów) | "Zdrowa i katolicka Polska"
13 na 13 | "Zdrowa i katolicka Polska" rusza do "wojny na śmierć i życie". Na pewnym konserwatywnym portalu organizuje się Ruch Odparcia Palikota, ale wypada się zastanowić, czy owy Ruch nie jest wymierzony w pewną część społeczeństwa, w tę która opowiedziała się za państwem świeckim i nowoczesnym. Po raz kolejny do głosu dochodzą wierzący z językiem nienawiści i z tonem, który wskazuje na wywyższenie się. Znów dochodzi do głosu prawicowy front, który będzie chciał udowodnić, że jedyną racją jest stanowisko przyjęte przez nich, niepodlegające dyskusji. Niestety przy swoim zapatrzeniu w Boga i zindoktrynowaniu do szpiku kości dopuszczają się pospolitego ruszenia w obronie tego co święte poprzez walkę z niewiernymi. Czyż to nie zakrawa o ekstremizm? Ja, chory człowiek nie zgadzam się na to, nie zgadzam się na taką formę dyskusji. Choć w sumie określenia, które padają z ust tych zdrowych Polaków nie można uznać za standardy rozmowy na argumenty. Znów zaczyna się kolejna wojna polsko-polska. Po raz kolejny chcą nasz przekonywać, że bycie prawdziwym Polakiem wymaga konkretnych cech. Ludzie wyznania niekatolickiego, bądź niewierzący w świetle powyższego nie są Polakami, a do tego są chorzy. Co to za określenia: "wojna na śmierć i życie"?! Czy to jest miłosierdzie chrześcijańskie? To smutne, zatrważające, ale taki jest prawdziwy obraz dzisiejszych polskich katolików. Oni nie potrafią w obliczu strachu, jakim jest dla nich działalność Ruchu Palikota, prowadzić normalnych rozmów. W takich sytuacjach przypominają sobie o świętej inkwizycji i zamiast pokazać ludziom dobro płynące z własnej religii wolą wszczynać wojnę. Przy okazji wypada się zastanowić nad pojęciem słów "zdrowy" i "chory", bo albo trzeba ich wyleczyć ze zdrowia, albo nie przyjmować leków, aby nadal tkwić w stanie choroby. Jeśli zdrowie to pałanie nienawiścią do odmiennych postaw, to ja nie mam zamiaru brać żadnego antidotum. Sytuacja napięcia będzie trwała tak długo, aż środowiska katolickie nie zrozumieją, że RP nie walczy z Kościołem, a o faktyczny jego rozdział od państwa, bo w Polska nie jest krajem wyznaniowym i każdy, niezależnie od wyznania lub jego braku, powinien czuć się jako pełnoprawny obywatel. wiadomosci(*)-tota,1,4881641,wiadomosc.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
13 na 13 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . >Po raz kolejny do głosu dochodzą wierzący z językiem nienawiści i z tonem, który wskazuje na wywyższenie się. Nie wiem, czemu Pan się dziwi, całe doświadczenie ludzkości pokazuje, że wiara (a także chciwość dóbr materialnych i władzy - ale nie o tym tu mowa) jest największym czynnikiem powodującym nienawiść.
Wiara niezależnie od przedmiotu, w który się wierzy - mogą to być przeróżne religie i ideologie, bogowie transcendentni, czy też żywi (Hitler, Stalin) - nie ma to tu większego znaczenia. Za to - największe znaczenie ma głębokość wiary. Im głębsza wiara, tym człowiek bardziej ograniczony i bardziej gotowy do czynienia zła w imieniu swych bogów. Ślepa wiara w jakieś tam ubóstwienie dotyka nawet zdawało by się racjonalnych i bardzo wykształconych ludzi. (np. prof. Staniszkis)
Jestem całkowicie przekonany, że gdyby tylko zaistniała we współczesnej Polsce taka możliwość i dziś zapłonęły by stosy, gromadząc większa publikę niż warszawski "Marsz Oburzonych". Nienawiść do inaczej myślących, tych którzy nie chcą oddawać hołdu jedynie słusznym bałwanom - jest naturalna i powszechna.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
 | | dorias (722 punktów) | Większość Pana postów niedotyczących religii czy wiary czyta się naprawdę przyjemnie i nie jednokrotnie jest, nad czym myśleć natomiast, gdy jakiś temat z chodzi na religie czy wiarę to mam wrażenie jakby się płyta zacięła i ciągle te same argumenty a niejednokrotnie prawie jak "mowa nienawiści".
>Wiara niezależnie od przedmiotu, w który się wierzy - mogą to być przeróżne religie i ideologie, bogowie transcendentni, czy też żywi (Hitler, Stalin) - nie ma to tu większego znaczenia. Za to - największe znaczenie ma głębokość wiary. Im głębsza wiara, tym człowiek bardziej ograniczony i bardziej gotowy do czynienia zła w imieniu swych bogów. Ślepa wiara w jakieś tam ubóstwienie dotyka nawet zdawało by się racjonalnych i bardzo wykształconych ludzi. (np. prof. Staniszkis)
Zostały przeprowadzone jakieś badanie popierające pańskie stwierdzenie?
|
|
|  | 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) |
> >>>Wiara niezależnie od przedmiotu, w który się wierzy - mogą to być przeróżne religie i ideologie, bogowie transcendentni, czy też żywi (Hitler, Stalin) - nie ma to tu większego znaczenia. Za to - największe znaczenie ma głębokość wiary. Im głębsza wiara, tym człowiek bardziej ograniczony i bardziej gotowy do czynienia zła w imieniu swych bogów. Ślepa wiara w jakieś tam ubóstwienie dotyka nawet zdawało by się racjonalnych i bardzo wykształconych ludzi. (np. prof. Staniszkis)> Większość Pana postów niedotyczących religii czy wiary czyta się naprawdę przyjemnie i nie jednokrotnie jest, nad czym myśleć natomiast, gdy jakiś temat z chodzi na religie czy wiarę to mam wrażenie jakby się płyta zacięła i ciągle te same argumenty a niejednokrotnie prawie jak "mowa nienawiści".Szanowny Panie, mamy tu do czynienia z przeróżnymi dyskutantami i przeróżnymi wymaganiami. Jeszcze wczoraj i dzisiaj kilku dyskutantów miało do mnie pretensje, że nie chcę po raz e-nty powtórzyć swoich argumentów. Pan zarzuca mi, że się powtarzam. Pozwoli jednak Pan, że ja odmiennie od fideistów zapewniających swoje ofiary nawet na chwilę przed stosem, iż czynią to tylko z miłości, dla ich wiecznego zbawienia. Będę dalej pogardzał głupotą, a ona nieodłącznie łączy się z wiarą.Przeżyłem życie w tym kraju i wiem do czego są zdolni katolicy! Znam doskonale ich mowę miłości:Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przerażony wysokim poparciem dla Ruchu Palikota. - To jest straszne. Wchodzi do Sejmu mężczyzna, który stał się kobietą, transwestyta, wchodzą sodomici - podsumował w nocnej audycji Radia Maryja. www.se.pl/(*)ici-i-transwestyta_209605.htmlTak brzydzę się tym prymitywnym Qrestwem i podłością Ojca Tadeusza Rydzyka, a takich jak on kapłanów mamy w Polsce znakomitą większość. (Wyznawcy innych religii np. komunizmu, też wiele dobra - w imię własnej wiary - czynili.) > Zostały przeprowadzone jakieś badanie popierające pańskie stwierdzenie?Tak: inkwizycja, gestapo, "SS", NKWD, SB i setki tego typu organizacji zasilanych przez "prawdziwych katolików", "prawdziwych faszystów", "prawdziwych komunistów". Radzę choć trochę literatury pięknej, gdy już nie chce się Panu poczytać literatury faktu. Miłego dnia. @@@ .
|
|
| |  | 1 na 3 | dorias (722 punktów) | > Szanowny Panie, mamy tu do czynienia z przeróżnymi dyskutantami i przeróżnymi wymaganiami. Jeszcze wczoraj i dzisiaj kilku dyskutantów miało do mnie pretensje, że nie chcę po raz e-nty powtórzyć swoich argumentów. Pan zarzuca mi, że się powtarzam.Tak zarzucam to gdyż podaje Pan te argumenty w sposób dogmatyczny, nie podlegają dyskusji. Takie wrażenie mam. > Pozwoli jednak Pan, że ja odmiennie od fideistów zapewniających swoje ofiary nawet na chwilę przed stosem, iż czynią to tylko z miłości, dla ich wiecznego zbawienia.Polecam: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4813 pewnie Pan już to czytał. A ja nie mówie, że pewna grupa ludzi jest ograniczona i nie usprawiedliwiam sobie swoich uprzedzeń co do niektórych ludzi tym że gorzej posrzegają rzeczywistość tym bardziej jak nie znam wszystkich osób z danej grupy. Taka mowa świadczy tylko o osobie która to pisze/mówi. > Będę dalej pogardzał głupotą,Głupotę się tępi wiedzą a nie pogardza nią... > a ona nieodłącznie łączy się z wiarą.Naprawdę nie wiem skąd Pan wziął to stwierdzenie. Poproszę o potwierdzenie tej tezy badaniami naukowymi mogą być nawet z kilku dziedzin. > Przeżyłem życie w tym kraju i wiem do czego są zdolni katolicy!A ja w moim krótkim życiu przekonałem się, do czego są zdolni ludzie niezależnie od wyznania czy braku wyznania. > Znam doskonale ich mowę miłości:Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przerażony wysokim poparciem dla Ruchu Palikota. - To jest straszne. Wchodzi do Sejmu mężczyzna, który stał się kobietą, transwestyta, wchodzą sodomici - podsumował w nocnej audycji Radia Maryja. www.se.pl/(*)ici-i-transwestyta_209605.html> Tak brzydzę się tym prymitywnym Qrestwem i podłością Ojca Tadeusza Rydzyka, a takich jak on kapłanów mamy w Polsce znakomitą większość.Oj, ale to jest mała grupa ludzi a Rydzyk nawet wśród Katolików nie koniecznie uchodzi za wzór cnót. > (Wyznawcy innych religii np. komunizmu, też wiele dobra - w imię własnej wiary - czynili.)Proszę Pana jesteśmy na forum dla Racjonalistów więc trzymajmy się ustalonych faktów więc komunizm oficjalnie jest Cytat:radykalny, lewicowy system ideologiczny, wywodzący się z socjalizmu, postulujący uspołecznienie własności prywatnej, głównie środków produkcji oraz nastawienie gospodarki na zaspokojenie potrzeb obywatel" pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm> Tak: inkwizycja, gestapo, "SS", NKWD, SB i setki tego typu organizacji zasilanych przez "prawdziwych katolików", "prawdziwych faszystów", "prawdziwych komunistów".Są to konkretne przykłady organizacji, które pojawiły się w historii ludzkości nad którymi prowadzone mogą być badania. A żeby nie było to Panu też polecam poczytać trochę bo organizacje ateistyczne o podobnym wymiarze też były pl.wikiped(*)Związek_Wojujących_Bezbożnikówi bardzo Ciekawy fragment z wiki powyżej Cytat:W propagandzie ateistycznej związek położył główny nacisk na materializm, kult techniki i przemysłu - widząc w nim główną siłę która miała spowodować zmianę nastawienia społeczeństwa do religii. Sporządzano także tzw. czarne listy księży przeznaczonych do fizycznej likwidacji. Ciekawym jest też to pl.wikipedia.org/wiki/Mao_Zedong ateista z tego co wiem. pl.wikiped(*)/Komunistyczna_Partia_Kambodży opierała swoją ideologie właśnie na Mao i na Pol Pot. Ja w związku z tym stwierdzam, że to ludzie sami w sobie są wstanie zgotować "piekło", proponuje przeczytać psychoanalizę Sigmunda Freuda na temat agresji. > Radzę choć trochę literatury pięknej, gdy już nie chce się Panu poczytać literatury faktu.Może jakieś propozycje?
|
|
| | |  | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . > Tak zarzucam to gdyż podaje Pan te argumenty w sposób dogmatyczny, nie podlegają dyskusji. Takie wrażenie mam.Wielce Szanowny Panie, nie wchodzę na żadne fideistyczne fora i nie narzucam tam teistom ateistycznych poglądów. Na naszym racjonalistycznym forum jestem już wiele lat i wypowiedziałem 3 i pół tysiąca razy - argumentując w różnych odcieniach swoje stanowisko. Tak jest ono ekstremalne, gdyż jestem naturalistą ontologicznym - zwolennikiem sceptycyzmu naukowego, jako jedynej możliwości zbliżajacej nas do poznania prawdy obiektywnej. Każde inne podejście do poznania rzeczywistości uważam za bzdurne. Tylko może zechciałby Pan zauważyć taki drobiazg - ja swojego stanowiska nikomu nie narzucam, pisuję w wydawnictwach i udzielam się na tym forum, które wiadomo, że preferują ateistyczny racjonalizm. > Głupotę się tępi wiedzą a nie pogardza nią...Raczy Pan sobie żartować - do głupiego nic poza jego wiarą nie dociera. Pan Mbielecki za moje (i nie tylko moje) reakcje na wypisywane przez niego głupoty - najpierw stwierdził, że Bóg nas wszystkich racjonalistów kocha, a potem zaczął realizować jego dzieło wstawiając mi minusy (chyba innym też, choć może mnie najbardziej szczerze znienawidził). Tylko tyle (on i jemu podobni) sobie mogą. Forum zamknąć nie mogą. Argumentów żadnych nie mają i cóż taki wielce miłościwy biedaczyna może. Poklikać sobie może i chwała im za to. > >>>Przeżyłem życie w tym kraju i wiem do czego są zdolni katolicy!> A ja w moim krótkim życiu przekonałem się, do czego są zdolni ludzie niezależnie od wyznania czy braku wyznania.Tak, to ci z brakiem wyznania zawiesili w sejmie swojego bałwana nad drzwiami, to ci z brakiem wyznania penalizują swoimi idiotycznymi nakazami świeckie prawo, to ci z brakiem wyznania indoktrynują dzieci już od przedszkoli i narzucili świeckim swój obraz rzeczywistości we wszystkich mediach. Tak, to ci z brakiem wyznania opanowali cały polski internet i włażą na nieliczne portale wyznaniowe próbując ateistycznie ewangelizować. Przestań Pan pieprzyć, taka mowa to dobra tylko na lekcjach katechezy. > >>>Tak brzydzę się tym prymitywnym Qrestwem i podłością Ojca Tadeusza Rydzyka, a takich jak on kapłanów mamy w Polsce znakomitą większość.> Oj, ale to jest mała grupa ludzi fakty.inte(*)posob-na-bluzniercow,1708903,3 a Rydzyk nawet wśród Katolików nie koniecznie uchodzi za wzór cnót.Wierzę, gdyż taka jest statystyczna prawidłowość, że są katolicy, którzy nie cenią sobie głupoli typu Rydzyk, ale jemu podobnych w już samym episkopacie jest wielu i Kościół w swej masie tego typu refleksję intelektualną popiera. Ludzie głęboko wierzący tacy jak: Węcławski, Obirek, Bartoś musieli opuścić tą wszeteczną instytucję. > Proszę Pana jesteśmy na forum dla Racjonalistów więc trzymajmy się ustalonych faktów więc komunizm oficjalnie jest [cytat]radykalny, lewicowy system ideologiczny, wywodzący się z socjalizmu, postulujący uspołecznienie własności prywatnej, głównie środków produkcji oraz nastawienie gospodarki na zaspokojenie potrzeb obywatel"Trzymamy się faktów! Co ma znaczyć ten cytat? Przeczy, czy potwierdza moje stanowisko? > >>>Tak: inkwizycja, gestapo, "SS", NKWD, SB i setki tego typu organizacji zasilanych przez "prawdziwych katolików", "prawdziwych faszystów", "prawdziwych komunistów".> Są to konkretne przykłady organizacji, które pojawiły się w historii ludzkości nad którymi prowadzone mogą być badania.Mogą, były i są i co z tego? To przeczy to, czy potwierdza moje stanowisko? > A żeby nie było to Panu też polecam poczytać trochę bo organizacje ateistyczne o podobnym wymiarze też były Związek_Wojujących_BezbożnikówBył zakon Księży Komunistów - jak Pan sądzi, to byli ateiści propagujący komunizm? Jak byłem małym chłopcem zobaczyłem na płocie napis "D U P A". Pogłaskałem i wbiłem sobie zadrę. O tamtego czasu krytycznie podchodzę do słowa pisanego. Tak, wszelaki fideizm znacznie ogranicza poczytalność. Średnio rozgarnięty sceptyczny inteligent może zauważyć, że cały czas piszę jedno. Obok chciwości i pazerności na władzę - największym złem ludzkości jest wiara. Niezależnie od przedmiotu wiary - im głębsza tym gorsza. Ateizm też może być przedmiotem wiary, czego najlepszym przykładem jest właśnie podany przez Pana: "Związek Wojujących Bezbożników". Amerykański fizyk, noblista - Steven Weinberg ujął to tak: Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii.Jest to lapidarnie ujęta wielka prawda o człowieku, z którą się całkowicie zgadzam. > i bardzo Ciekawy fragment z wiki: W propagandzie ateistycznej związek położył główny nacisk na materializm, kult techniki i przemysłu - widząc w nim główną siłę która miała spowodować zmianę nastawienia społeczeństwa do religii. Sporządzano także tzw. czarne listy księży przeznaczonych do fizycznej likwidacji.Nie przedmiot wiary jest najważniejszym, ale jej głębokość: Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii.Pogardzam tymi ludźmi ze względu na ich głupotę wynikająca z wielkiej wiary w słuszność ich poglądów i nie ma tu nic do tego, że ideowo zapewne są oni mi bliżsi od chrześcijan. (Musiałbym się wczytać w ich program, a mi się nie chce). Mnie nawet w gębę Ojca Rydzyka nie chciałoby się strzelić. Na wyładowanie całej mojej nienawiści do głupoty tego Pana i jemu podobnych, miłujących nas, katolików - wystarczy, że napiszę to na portalu ludzi podobnych do mnie. Racjonalnych ateistów.Miłego dnia. @@@ .
|
|
2 na 2 |
 | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . >To nie będzie łatwe środowiska katolickie próbują dać nam odpór nawet na naszych marszach. Podziwiam odwagę tych, którym chciało się publicznie demonstrować swoją laickość. Racjonalizm był i chyba na zawsze pozostanie bardzo elitarny. Sztuka samodzielnego myślenia wymaga inteligencji i wiele pracy. Merytoryczna odpowiedź katolicyzmu jest na początku filmiku - w wypowiedzi tej starszej katolickiej intelektualistki i w zakończeniu - gdy młoda katolicka intelektualistka publicznie drze ulotkę.
Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.
PS. Dziękuję Panu za ten filmik. Bardzo mi się podobał.
Religia albo rozum - wybór należy do ciebie. .
|
|
|  | 2 na 2 | Szaniu (224 punktów) | > Dziękuję Panu za ten filmik. Bardzo mi się podobał.A mi się zupełnie nie podobał. Pokazuje wyłącznie wrogie nastawienie zamiast jakiejkolwiek dyskusji. Gest z wymianą ulotek był naprawdę miły.. okropne było zachowanie tej młodej dziewczyny. exoplanet-spot.blogspot.com/
|
|
 | KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | > To nie będzie łatwe środowiska katolicke próbują dać nam odpór nawet na naszych marszach.-Ale Jezus nie przyszedł dać odporu 
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wpis na forum:Czy ktoś zauważył podżeganie do terroryzmu i mordowania ludzi na jednym z transparentów, który zachęcał do wrzucenia granatu na tacę. To trzeba koniczynie pociągnąć i podżegacza wsadzić za kraty. Oni by nie odpuścili. No i może faktycznie trzeba nie odpuścić tym, którzy ogłaszają "wojnę na śmierć i życie" z Ruchem Palikota i jego zwolennikami?
Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
|
|
 | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Bardzo mi się spodobała babcia na początku reportażu. Ot, katoliczka  Te śpiewy na Rynku też fajne. Trochę mnie ucho rozbolało od fałszu  Taki "odpór" po prostu trzeba zignorować. Nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni wrzaskiem przeszkadzają w legalnych imprezach. Ale nikt się nimi przejmować nie będzie. To tylko oni "motylka" po sądach ciągają. Strasznie musi być słaba ta ich wiara, skoro wrzaskami i wymiarem sprawiedliwości się podpierają.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | >...Strasznie musi być słaba ta ich wiara, skoro wrzaskami i wymiarem sprawiedliwości się podpierają. Ale ... ziemskim ... . Chyba sami nie wierzą w Sąd Ostateczny.
|
|
1 na 1 | NorahYorke (329 punktów) | >Na pewnym konserwatywnym portalu >organizuje się Ruch Odparcia Palikota,
Trzeba przyznać, że nazwa bardzo zgrabna.
I believe there is something out there watching over us - unfortunatelly it's the government (Woody Allen)
|
|
1 na 1 | Gosia (9452 punktów) | > Na pewnym konserwatywnym portalu> organizuje się Ruch Odparcia Palikota, ale wypada się zastanowić, czy owy Ruch nie jest wymierzony w> pewną część społeczeństwa, w tę która opowiedziała się za państwem świeckim i nowoczesnym.Dla mnie to zabrzmiało jak zapowiedź obcej inwazji: To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego, który jest jedyną prawdziwą Ojczyzną konserwatysty.
|
|
 | 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | No i jeszcze to: Cytat:W dniu dzisiejszym portal Konserwatyzm.pl wypowiada wojnę Januszowi Palikotowi, Annom Grodzkim, Robertom Biedroniom i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. Chyba w końcu dołączę do Palikota. Też chcę być "wyszłą z piekielnej czeluści" 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|