Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
02-07-2015VonMAkceptacja samego siebie a sukcesy życiowe
Mówią, że podstawą sukcesów życiowych jest zaakceptowanie samego siebie. Ale czy nadmierna akceptacja własnej osoby nie prowadzi do wytworzenia nadmiernie precyzyjnej kultury danej osoby, co w konsekwencji może prowadzić do stania się niewolnikiem siebie samego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
02-07-2015vifixGwałt na tłumaczce
Ostatnio dość głośno było o wyroku w sprawie gwałtu na tłumaczce przez ratowników medycznych.

Cytat:
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał dziś (13 maja) wyrok ws. ratowników medycznych oskarżonych o gwałt i inne czynności seksualne na tłumaczce podczas pobytu w Kaliningradzie. Uznał, że obaj oskarżeni są winni zarzucanych czynów i skazał ich na wyroki więzienia w zawieszeniu. Orzeczenie nie jest prawomocne, obie strony zapowiadają apelację.
Mariusz C. został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat za gwałt i inne czynności seksualne, Jarosław G. - na 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za inne czynności seksualne.

Więcej: www.portel.pl/artykul.php3?i=82160

To co mnie bulwersuję w tej sprawie to oburzenie wywołane niskim wyrokiem sądu. Z jednej strony faktycznie wyrok powinien być wyższy jeśli sąd uznał, że są winni, ale z drugiej strony wyrok jest w marę logiczny. Przypuszczam, że sędzia nie mając chyba twardych dowodów (nie słyszałem aby takie były), dysponując jedynie poszlakami i słowami rzekomej ofiary nie chciał skazywać winnych na karę więzienia.

W internecie sprawa w miejscach gdzie o niej napisano wywołała lawinę komentarzy krytycznych wobec wymiaru sprawiedliwości
www.facebo(*)os/924634740933157/?permPage=1
Czy zgadzacie się z tymi komentarzami?

Dodatkowo, oburzenie wywołał fakt, że ratownicy nie zostali zwolnieni z pracy tuż po oskarżeniu ich (jeszcze nie skazaniu) o ten gwałt. Czy według Was zwolnienie w takim przypadku byłoby..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
01-07-2015Chlopiec_z_modrzewiaSłuszność racji.
Czasem, gdy myślę sobie o różnych, bardziej i mniej poważnych przedmiotach sporów światopoglądowych, albo obserwuję takie spory, gdzie jedna strona uparcie trzyma się tezy zupełnie przeciwnej do tezy strony drugiej, dochodzę do trochę dziwnego wniosku. Przykład z gimnazjalnej ławki: Maciek zawsze był gorącym zwolennikiem Janusza Korwin-Mikke, podczas gdy Marta zawsze uważała, że to skończony wariat. Gdy między poważnymi gimnazjalistami dochodzi do burzliwej rozmowy na temat Korwina, zarówno Maciek jak i Marta z góry zakłada, że ich oponent jest w błędzie i żaden z nich nie ma cienia wątpliwości, że niezależnie od treści debaty będzie dalej podtrzymywał swoje stanowisko. Postawmy się teraz w roli Maćka, zakładając, że argumentacja Marty jest równie dziecinnym, symetrycznym odbiciem następującej:

>Obejrzałem setkę filmików o Korwinie w internecie i wiem, że to co mówi Korwin to najprawdziwsza z prawd. Marta z kolei jest pieprzonym lewakiem i chce wprowadzić gejostwo do Polski. Wiem, że Marta niby interesuje się polityką, ale to głupia dziewczyna, a dziewczyny nie znają się absolutnie na niczym.

Dlaczego Maciek i Marta z góry zakładają, że mają rację? Jakie są ich podstawy do twierdzenia, że teza przeciwnika jest błędna, skoro ich opinia na temat samego przeciwnika jest całkowicie subiektywna, bo zbudowana na podstawie prezentowanego przezeń poglądu a może raczej na podstawie sprzeczności tego poglądu z moim? Maciek nie wie, że IQ Marty wynosi zaledwie 90, podczas gdy jego własne..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
08-06-2015zaszetka lawendyObrażeni kopacze Legii
Cytat:
Po tym, jak na Łazienkowskiej skończył się niedzielny mecz Legii z Górnikiem (2:0), spiker prosił wszystkich kibiców, by nie opuszczali trybun. Trwał jeszcze mecz Lecha z Wisłą. Po dwóch minutach Wojciech Hadaj poinformował, że mecz w Poznaniu skończył się remisem (0:0), co oznaczało, że Legia skończyła sezon na drugim miejscu, a mistrzem został Lech.

Kilka minut po tej informacji piłkarze i sztab Legii odebrali medale za wicemistrzostwo. Zrobili to niechętnie - Jakub Rzeźniczak od razu cisnął medalem o murawę, a większość kolegów z drużyny szybko zdejmowała je z szyi. (źródło)

Sie kopacze Legii obrazili. Na kogo? Na co? Nie wiadomo, ale na pewno nie na siebie. Mam propozycję, dzięki której będą mogli uniknąć podobnego dyskomfortu w przyszłości - wywalić ich z klubu na zbitą mordę. Niech sobie spróbują poszukać zatrudnienia w Urzędzie Pracy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-06-2015Christopher CJ JozwiakPłaca maksymalna - proste!!!!
Aby być 'uznanym' za bogatego w NY (Nowym Jorku - wciąż stolicy świata (?)) trzeba zarabiać przynajmniej 0.5mln$/rok. Stąd wynoszę, że na tę chwilę już <=1 mln$/rok dochodu (wydatków?)/ ma bogata osoba mogąca określać się Obywatelką/ę Świata!

Gdyby reszta pieniędzy więcej 'zarabiających' osób była obligatoryjnie przeznaczana na "cele społeczne" i dążeniu ku naszemu postępowi jako Ludzkości - być może szybko wyeliminowalibyśmy prymitywne cierpnie i w paru pokoleniach mogli stać nadludźmi - 'równymi' "robotami" ???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 71 (przedawniony)
07-06-2015KaganekEdukacja przez plakaty zmuszajace do myślenia
Kochani róbcie coś w realu (sic!). Drukujcie. Tylko nie rozlepiajcie ich w tych samych miejscach bo domyślą się prowokującej do myślenia ironii nawet najgłupsi z nich.

Pozdrawiam

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
06-06-2015CelecrinWiesiek rządzi.
Fantastyczne!
www.youtube.com/watch?v=lMvAAfPs0UE
Ja Wieśka kupiłem, gram i jest bomba, a kto nie kupił i nie gra ten trąba...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
04-06-2015kaya_kayaMałe pytanie i prośba o podpowiedź :)
Moi drodzy, zbieram materiał do napisania pracy na temat wpływu filozofii egzystencjalizmu na kulturę popularną - jakie filmy kojarzą Wam się z tym hasłem najsilniej ?

Osobiście myślałam nad wykorzystaniem Requiem dla Snu, Las Vegas Parano ... Może macie inne propozycje ?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 61 (przedawniony)
03-06-2015ciekawy15Czy walka z onanizmem ma sens?
Jak myślicie, czy walka z masturbacją, własnymi popędami ma sens? W świecie zwierząt nie widać abstynentów seksualnych. Czy wstrzemięźliwość od masturbacji to nie głupi wymysł kościoła niezgodny z naturą?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-06-2015HodżaSeppsa w FIFA
Sepp Blatter: "Jeśli wybrano mnie po raz piąty, to nie mogę być taki zły".

Prezydent FIFA oskarża przy okazji UEFA o "rozpętanie kampanii nienawiści" przeciwko FIFA.

I jeszcze jeden cytat, odczytany jako ostrzeżenie: "Przebaczam, ale nie zapominam".

Ha! Czyżby zawiść ludzka sięgnęła nowych poziomów? Oto znakomity organizator, szef organizacji patronującej największym światowym sportowym widowiskom zostaje poddany haniebnej, zmasowanej kampanii medialnej, mającej ją przedstawić jako siedlisko żmij, korupcji i moralnej zgnilizny.

A to wszystko tylko dlatego, że sukces kłuje w oczy. Jeszcze trochę tego zamieszania, a wielcy sponsorzy FIFA: Adidas, Coca-Cola i inne imperia korporacyjnego kapitalizmu zakręcą kurek z pieniędzmi...

...i co wtedy?

Może wrócimy do czasów szmacianych piłek i reprezentacji złożonych z pasjonatów a nie wieszaków na reklamy, którymi się handluje jak końmi na skaryszewskim targu?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)