Racjonalista - Strona głównaDo treści
Seppsa w FIFA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-05-2015 19:55Hodża (11172 punktów)Seppsa w FIFA
Ocena 2 na 2
Sepp Blatter: "Jeśli wybrano mnie po raz piąty, to nie mogę być taki zły".

Prezydent FIFA oskarża przy okazji UEFA o "rozpętanie kampanii nienawiści" przeciwko FIFA.

I jeszcze jeden cytat, odczytany jako ostrzeżenie: "Przebaczam, ale nie zapominam".

Ha! Czyżby zawiść ludzka sięgnęła nowych poziomów? Oto znakomity organizator, szef organizacji patronującej największym światowym sportowym widowiskom zostaje poddany haniebnej, zmasowanej kampanii medialnej, mającej ją przedstawić jako siedlisko żmij, korupcji i moralnej zgnilizny.

A to wszystko tylko dlatego, że sukces kłuje w oczy. Jeszcze trochę tego zamieszania, a wielcy sponsorzy FIFA: Adidas, Coca-Cola i inne imperia korporacyjnego kapitalizmu zakręcą kurek z pieniędzmi...

...i co wtedy?

Może wrócimy do czasów szmacianych piłek i reprezentacji złożonych z pasjonatów a nie wieszaków na reklamy, którymi się handluje jak końmi na skaryszewskim targu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdullah (1241 punktów)

>...i co wtedy?
>Może wrócimy do czasów szmacianych piłek i reprezentacji złożonych z pasjonatów a nie wieszaków na
>reklamy, którymi się handluje jak końmi na skaryszewskim targu?

Wiesz jak patrze na patologie dookoła piłki kopanej - to dochodzę do wniosku, że powrót do początków nie był by taki zły.
03-06-2015 10:33 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Wiesz jak patrze na patologie dookoła piłki kopanej - to dochodzę do wniosku, że powrót do początków nie był by taki zły.

Ten "początek" jest w niższych ligach, organizowane są też turnieje państewek, czy regionów nie zorganizowanych w FIFA. Więc nie wszędzie króluje mamona


Jaskinia Trolli team
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>Może wrócimy do czasów...

Nie. Po co wracac? Lepiej sprzedac nastepne mistrzostwa Antarktydzie i po paru latach przypomniec sobie, ze na tam jest zimno i lodowato i nie mozna grac w pilke

Albo do Palestyny. I przypomniec sobie, ze tam pilka moze wyleciec w powietrze.

Albo do Monaco. I przypomiec sobie, ze tam nie ma stadionow.

Ale kasa bedzie skasowana. A idiotom, ktorzy dzis mowia, ze tylko debil mogl chciec zorganizowac zawody sportowe w kraju, w ktorym w lecie temperatury w cieniu wynosza 50 stopni, bedzie mozna powiedziec "skoro mnie wybrano, to znaczy ze robimy wszystko super"
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Sepp Blatter: "Jeśli wybrano mnie po raz piąty, to nie mogę być taki zły".

No tak, pytanie jak go wybrano, czy zgodnie z prawem?

>Prezydent FIFA oskarża przy okazji UEFA o "rozpętanie kampanii nienawiści" przeciwko FIFA.

Bo FIFA to przeżarty korupcją moloch.

>Ha! Czyżby zawiść ludzka sięgnęła nowych poziomów? Oto znakomity organizator, szef organizacji
>patronującej największym światowym sportowym widowiskom zostaje poddany haniebnej, zmasowanej
>kampanii medialnej, mającej ją przedstawić jako siedlisko żmij, korupcji i moralnej zgnilizny.
>A to wszystko tylko dlatego, że sukces kłuje w oczy. Jeszcze trochę tego zamieszania, a wielcy
>sponsorzy FIFA: Adidas, Coca-Cola i inne imperia korporacyjnego kapitalizmu zakręcą kurek z
>pieniędzmi...
>...i co wtedy?

Wszystko rozbija się o uczciwość, a tej we władzach FIFA zwyczajnie nie ma. Więc i Blattera nie ma co tu za bardzo chwalić.

>Może wrócimy do czasów szmacianych piłek i reprezentacji złożonych z pasjonatów a nie wieszaków na reklamy, którymi się handluje jak końmi na skaryszewskim targu?

Niekoniecznie. Może zwyczajnie wróćmy do czasów gdzie sportowa rywalizacja była na 1 miejscu?

Jaskinia Trolli team
Hodża (11172 punktów)
>No tak, pytanie jak go wybrano, czy zgodnie z prawem?

Zgodnie i demokratycznie.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
03-06-2015 12:52 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Zgodnie i demokratycznie.

Gratuluję naiwności jeśli w to wierzysz.

Jaskinia Trolli team
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
No i Sepp zrezygnował z funkcji, ciekawe dlaczego, pewnie dlatego, że czuł się niewinny

Jaskinia Trolli team
Hodża (11172 punktów)
>No i Sepp zrezygnował z funkcji, ciekawe dlaczego, pewnie dlatego, że czuł się niewinny

Mięczak. Myślałem, że bardziej powalczy.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
03-06-2015 12:53 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Mięczak. Myślałem, że bardziej powalczy.

Dziwne, powinien walczyć, skoro nie ma nic na sumieniu.

Jaskinia Trolli team

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365