Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiesiek rządzi.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
26-05-2015 18:27Celecrin (6386 punktów)Wiesiek rządzi.
Ocena 2 na 2
Fantastyczne!
www.youtube.com/watch?v=lMvAAfPs0UE
Ja Wieśka kupiłem, gram i jest bomba, a kto nie kupił i nie gra ten trąba...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
>Fantastyczne!
>www.youtube.com/watch?v=lMvAAfPs0UE
>Ja Wieśka kupiłem, gram i jest bomba, a kto nie kupił i nie gra ten trąba...

Jakbym miał komputer który go odpali pewnie wziąłbym tydzień wolnego.
Celecrin (6386 punktów)
27-05-2015 11:05 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
Osobiście nie przepadam za pseudo-realistycznymi grafikami generowanymi komputerowo, chociaż swego czasu robiłem nawet krajobrazy w Terragenie i jakieś filmiki z tych wirtualnych światów też. Ale tu dostrzegam pewien malarski polor, chociaż ta śpiewaczka wyszła twórcom nieco słabiej, niż męska widownia. Myślę, że to dobra animacja, godna filmu animowanego i mająca swój styl, w którym nie próbuje udawać rzeczywistości, tylko jest jednak pewną artystyczną kreacją.

Ale grać w to raczej bym nie zagrał - jak podejrzewam główny bohater musi za każdym razem odsłuchiwać tę scenę, by móc przejść do dalszej części akcji?... Może to pytanie zdradza moją ignorancję, bo nigdy nie grałem w RPG poza wyjątkami (GTA na laptopie, który kupiłem z drugiej ręki - bardzo zniesmaczające doświadczenie, podobnie jak jakaś realistyczna strzelanka), ale zdecydowanie chyba zatrzymałem się na poziomie gier typu arcade. Jeśli chodzi o akcję fabularną wolę rendering swojego biokomputera na oprogramowaniu literatury

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Celecrin (6386 punktów)
>Ale grać w to raczej bym nie zagrał - jak podejrzewam główny bohater musi za każdym razem odsłuchiwać tę scenę, by móc przejść do dalszej części akcji?
Nie, można wcisnąć spację i ominąć
Marszalik (733 punktów)
Filmik podlinkowany przez ciebie z jakiegoś powodu ma głos źle zsynchronizowany z filmem, co sprawia wrażenie jakby Priscilla śpiewała z playbacku

Tutaj znalazłem wersję którą o wiele lepiej się ogląda:
www.youtube.com/watch?v=Jj8YIaSfFXk
Alert (214 punktów)
>Fantastyczne!

pl.wikipedia.org/wiki/Tittytainment

Tyle ode mnie na temat gier.
Poprzewracało się ludziom w głowach.
- są okradani
- są manipulowani
- są poniżani
- są wykorzystywani
- są gnębieni
- etc.

A oni zajmują się grami - znaleźli odpowiedni czas.
Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.

Pan spod herbu Trąb wiedział co mówi.
Obecne wychowywanie społeczeństwa uniemożliwi Racjonaliście propagowanie swojego stylu myślenia i znosi te forum na poziom innych - rozrywkowych forów.
W swej jaskrawości Racjonalista traci blask.
27-05-2015 00:34 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>pl.wikipedia.org/wiki/Tittytainment
Bzdura...Gry rozwijają. Z TV Ci się pomyliło. W grze musisz robić coś SAM.

>Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.
Nie ma lepszego lub gorszego sposobu spędzania czasu.
27-05-2015 00:40 
 Ocena-4 na 4
Alert (214 punktów)
>>pl.wikipedia.org/wiki/Tittytainment
>Bzdura...Gry rozwijają. Z TV Ci się pomyliło. W grze musisz robić coś SAM.
Do jakiego poziomu?
Niby stajesz się bystrzejszy, nauczysz się angielskiego - jeżeli grasz w gry anglojęzyczne i inne.
Rozwijają mózg pod względem klepania w klawisze i kierowania myszą?
Ile plusów z tej gry, a jak wiele minusów.
Ile rzeczy zrobiłbyś w tym czasie, ile byś przeczytał, dowiedział się, a nie przeszedłem mission!
Sam to ja się edukuję, nie tylko gra wymaga indywidualności.
TV też pewnie oglądasz i nie pomyliłem wątków- tyczy się gier.
Pod słowem rozrywka dużo rzeczy się kryje.
Jak wykorzystasz w praktyce wiedzę zgromadzoną z Wiedźmina?
Wpiszesz sobie w CV?
Pleciesz głupoty.

>>Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.
>Nie ma lepszego lub gorszego sposobu spędzania czasu.

Jest. Zależy jak na to patrzeć: Czy patrzysz na dobro ogółu czy tylko na swoje dobro.
Uważam, że siedzenie przy komputerze i granie w niepraktyczne gry jest gorszym sposobem na spędzanie czasu, jak przeczytanie książki czy wyjście na spacer i spotkanie się z przyjaciółmi - chyba, że ci też siedzą przy komputerach i młócą beztrosko gry.
27-05-2015 02:22 
 Ocena 4 na 4
Celecrin (6386 punktów)
>Ile rzeczy zrobiłbyś w tym czasie, ile byś przeczytał, dowiedział się,
Co bym zrobił, co przeczytał, czego bym się dowiedział? Rozumiesz jakie Ty bezsensowne rzeczy piszesz?
>TV też pewnie oglądasz
Nie mam telewizora.
>Jak wykorzystasz w praktyce wiedzę zgromadzoną z Wiedźmina?
W jakiej praktyce? Wbijania gwoździ?
>Wpiszesz sobie w CV?
Nie, ale Ty pisania na Racjonaliście też sobie nie wpiszesz. He,he,he
>granie w niepraktyczne gry jest gorszym sposobem na spędzanie czasu, jak przeczytanie książki czy wyjście na spacer i spotkanie się z przyjaciółmi
Nie "jak przeczytanie" tylko "niż przeczytanie", ok?
Czytanie książek jest zajęciem też bezsensownym dla, wspomnianego przez Ciebie, dobra ogółu, bo nie da się czytać książki w grupie. Jest to zajęcie prawie wyłącznie dla przyjemności. Czynność bierna, jak oglądanie TV. Na dodatek papier przyjmnie wszystko, są książki głupie i mądre. Main Kampf też jest książką i zobacz jak się przysłużyła ogółowi.
Wyjście na spacer ludziom zajętym akurat pracą dla dobra ogółu może się wydać bezmyślnym łażeniem i marnowaniem cennego czasu.
Natomiast spotkanie z przyjaciółmi może się zakończyć potężnym kacem na dodatek niewiele z tego spotkania może Ci zostać w głowie.
>Pleciesz głupoty.
Ja?
Liczy się tylko to co sprawia Ci przyjemność. Nie ma absolutnie lepszego czy gorszego spędzania wolnego czasu. Gry komputerowe naprawdę nie należą do tych najbardziej ogłupiających.
Powiedzmy takie łowienie ryb. To czyste marnowanie czasu! Na dodatek dziś wędkarze wypuszczają ryby z powrotem do rzek i jezior!
06-06-2015 12:10 
 Ocena 1 na 1
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>Ile rzeczy zrobiłbyś w tym czasie, ile byś przeczytał, dowiedział się, a nie przeszedłem mission!

Hołdujesz naiwnym wyobrażeniom, że jeśli komuś wyznaczy się w dobrej wierze jakiś cel (abstrahuję tu od faktu, że cel praktyczny łączony z rozrywką zawsze brzmi fałszywie), to ten ktoś ten cel zawsze musi zrealizować. Przypomina mi to osoby, którym wypchana encyklopedycznymi wiadomościami treść programów kształcenia myli się z tym, co uczniowie faktycznie wiedzą, i którzy przeładowanie programu biorą za poziom edukacji. A to jest jednak mrzonka.

>Uważam, że siedzenie przy komputerze i granie w niepraktyczne gry jest gorszym sposobem na spędzanie czasu, jak przeczytanie książki czy wyjście na spacer i spotkanie się z przyjaciółmi - chyba, że ci też siedzą przy komputerach i młócą beztrosko gry.

Trochę przypomina mi to dyskusje o wyższości świąt Wielkiejnocy nad Bożym Narodzeniem.
Absurdem jest założenie, że na przykład czytanie książki jest z zasady bardziej wartościowe niż granie. I nie chodzi mi tylko o to, że książka może być głupia czy schematyczna, a gra wymagająca i wciągająca, lecz o to, że na jedną rzecz mam w danej chwili ochotę, a na inną nie i nie potrzebuję w tym względzie pouczeń od osób, które uważają, że wiedzą najlepiej, co jest dobre dla innych. Primo - nie wiedzą, a secundo - nie wiedzą, że nie wiedzą. A co jest lepszym sposobem spędzenia czasu - spotkanie się z przyjaciółmi czy wcześniejsze udanie się na spoczynek, wyjście na spacer czy wysłuchanie koncertu, obejrzenie filmu czy rodzinna wizyta w lokalu? Liczę, że zaproponujesz tu jakąś hierarchię.

>Jest. Zależy jak na to patrzeć: Czy patrzysz na dobro ogółu czy tylko na swoje dobro.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że gdy biorę do ręki książkę lub idę na basen, to powinienem się kierować jakimś tajemniczym dobrem ogółu? Wybacz, ale zacytuję słowa, które sam wypowiedziałeś we wcześniejszym poście:
>Pleciesz głupoty.
Episode_2 (3284 punktów)
>Rozwijają mózg pod względem klepania w klawisze i kierowania myszą?

laboratoria.net/naturecom/19381.html
menstream.(*)nosc-planowania,0,1414215.html
27-05-2015 08:54 
 Ocena 7 na 7
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>A oni zajmują się grami - znaleźli odpowiedni czas.
>Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.

Ale z Ciebie ponurak.

Czas jest zbyt cenny, by marnować go TYLKO na zarabianie pieniędzy, pisanie coraz cenniejszych CV, ględzenie o polityce czy tak pożyteczne czynności jak posprzątanie pokoju.

Warto przeznaczać go na to, co daje radość. Granie w Wiedźmina jest równie niepożyteczne, jak czytanie książki, oglądanie filmu, rozmowa o pogodzie z koleżankami czy słuchanie muzyki. Po prostu daje przyjemność (i być może rozwija wyobraźnię, empatię, otwartość na inne punkty widzenia, kreatywne myślenie etc.).

Każdą przyjemność można zastąpić "czymś pożytecznym" - ale trzeba mieć do tego odpowiedni charakter (z małym poczuciem humoru i niewielką wyobraźnią).


"Wierzących prowadzi przez życie Kościół i Spowiedź. Ateistom musi zaś wystarczyć rozum i sumienie". (Pan Jaweł II)
Vinko (209 punktów)

>Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.

Domyślam sie ze ty nie marnotrawisz ani minuty. Mam wrazenie ze przemawia przez ciebie zazdrosc
Spring (1174 punktów)
>Życzę udanego marnotrawienia cennego czasu.
Człowiek nie jest perpetum mobile, warto zrobić przerwę na odpoczynek i odstresowanie się. Każdy odpoczywa tak, jak lubi.
Marszalik (733 punktów)
Ja już od dłuższego czasu zacieram ręce. Postanowiłem jednak zacząć od początku i zagrać od pierwszej części. Aktualnie znajduje się na początku drugiej i jestem w szoku, jak dobrze jest to zrobiona gra (a ma już swoje lata).

Mamy w Polsce światowej marki studio robiące gry, dodatkowo, ma ono wyjątkowo dobrą prasę za granicą - czego nie można powiedzieć o przeważającej większości firm konkurencyjnych.

W tej dziedzinie na prawdę udało się nam - Polakom, - trafić na najwyższą półkę. Oby tak dalej!
Aleksander Bogucki (18 punktów)
Tylko podobno koń czasami zwala się - znika, lewituje, uprawia jogę...
Celecrin (6386 punktów)
>Tylko podobno koń czasami zwala się - znika, lewituje, uprawia jogę...
Mi się jeszcze nie zdarzyło. To można naprawić w patchu.
Ja tam gram sobie powoli i jestem zachwycony. Zresztą dumny jestem też. CD RED zrobił grę całkowicie inną niż wszyskie pozostałe i ludzie to doceniają.

Przykład naprawdę świenej roboty!
www.youtube.com/watch?v=ehjJ614QfeM

Pozdr.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365