Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale O wszystkim i o niczym

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-11-2010ArtasoWróżbiarstwo i kara śmierci
www.newswe(*)-bo-opetal-go-zly-duch,67487,1

Pół biedy z pierwszą częścią, bo jeśli chodzi o sądownictwo to grubsze rzeczy już przechodziły. Czytajcie ostatnie dwa akapity.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
04-11-2010GrayFoxSnakeTłumaczenie i szukanie sensu
Uda się jakieś mądrej głowie wysnuć co autor miał na myśli?
To jak analiza i interpretacja wiesza na polskim

"Jestem Bogiem agnostycyzmu czyli Jezusem Chrystusem ateizmu.Allah’em który popełnił Kufr oraz Szatanem który sprzymierzył się z Bogiem"

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
02-11-2010MatixNastępca Hubble'a
Czego się spodziewacie po nowym teleskopie? Czy po tym czego dokonał Hubble jest realna szansa na jakiś przełom? Twórcy nowego teleskopu twierdzą, że przełom będzie jeszcze większy niż po ultra głębokim polu. Jeśli to się sprawdzi to będzie to fascynujące. Z niecierpliwością poczekamy jeszcze 4 lata na pierwsze zdjęcia tylko żeby było na co czekać

www.jwst.nasa.gov/
en.wikipedia.org/wiki/James_Webb_Space_Telescope
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
27-10-2010JimmowskiDojazd na lekcje etyki
Witam

Mam pewien problem. Dziś dowiedziałem się, że w naszym powiecie będą organizowane lekcje etyki. W związku z tym udałem się do Powiatowego Centrum Oświaty, aby złożyć oświadczenie chęci uczestnictwa.
Powiedziano mi tam, że lekcje będą się odbywać 15 km od miejsca mojej szkoły. Powiedziano mi również, że sam będę musiał zapłacić za dojazd do tej miejscowości (2 * w tygodniu).
Z tego co się domyślam Powiat będzie musiał mi oddać za bilety autobusowe lub zapewnić dojazd. Czy ktoś z Was może miał taką sytuacje? Czy będę musiał płacić za dojazd?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
24-10-2010Qll-KateMówię NIE każdemu złu
Nie można usprawiedliwiać postępowania żadnego oprawcy za to tylko, że jest czyimś rodzicem lub dzieckiem!!! Mam już dość słuchania tego, że jestem osobą o kontrowersyjnych poglądach!!! NIE POTRAFIĘ ŻYĆ W OBŁUDZIE i mówię kategoryczne NIE ludziom, którzy mnie krzywdzą, nawet tym uznawanych za najbliższych! "Przyjaciołom" i różnym krytykom z wielką łatwością oceniającym mnie i dającym "rady", mówię - wejrzyjcie we własne serca i nauczcie się pokory się oraz - co cenniejsze - odwagi w mówieniu o tym, o czym tak naprawdę myślicie i co was boli. Moim zdaniem tylko to pozwala żyć w komforcie wolności i osiąganiu spokoju w codzienności. Radzenie mi, abym akceptowała zło kierowane w moją stronę, nie jest ani pomocną, ani też cenną radą.
Niedawno, podczas, dość burzliwej i pełnej emocji, ale pozytywnej rozmowy o jasności wyrażania poglądów, usłyszałam: - Bo ty jesteś NISZOWA! To największy komplement, jaki usłyszałam w życiu. I choć wg mądrości ludowych i nie tylko, z powodu szczerego wyrażania siebie, jestem z tych na odstrzał i życie niemal w osamotnieniu, to zrobię na złość - zamierzam żyć 120 lat i nie w permanentnym umartwianiu się, jak jakiś eremita! Dostrzegam i dostaję tak wiele pozytywnym bodźców ze świata zewnętrznego, że idealnie zastępują tłumy fałszywych ludzi obok. Pomimo licznych traum w moim życiu, to ja jestem WOLNYM CZŁOWIEKIEM . I jakże cudownie jest być NISZOWĄ!
KateMarie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
24-10-2010AdamGrA gdybym mógł się cofnąc w czasie...
A gdybym mógł się cofnąć w czasie...to dokąd byście się udali?
Załóżmy że istnieje taka możliwość, jakie okresy czy zdarzenia (zdarzenie) was by zainteresowały, co chcielibyście zobaczyć na własne oczy?
I dlaczego akurat "to" ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
23-10-2010MarianWolne i niewolne oprogramowanie
MOD: Niniejszy wątek został wydzielony z wątku "Wyślij parę jednopłciową z Polski w kosmos!"


>love.flysas.net/showall.php
   Nie mogłem oddać głosu. Strona używa Flasha, własnościowej technologii firmy Adobe, której nie używam. To nie jest standard webowy.
   Jest wiele zastrzeżeń do tej technologii na gruncie prywatności i nikt poza firmą Adobe nie ma możliwości sprawdzić, co na prawdę ona robi ani tego naprawić. Odmawiam instalacji oprogramowania, którego nie mogę kontrolować.

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
21-10-2010Zimny LechNowy Dekalog
Pomóżcie ułożyć Dekalog Polaka Katolika. W nagrodę można otrzymać 100 litrów wody święconej. Oto niektóre propozycje:
II. Nie będziesz brał imienia Boga twego nadaremno. Spod tego zapisu wyłącza się przysięgę składaną przez parlamentarzystów.
III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Dodajemy zapis: Jednak nie więcej niż pół litra na głowę i tylko po mszy.
V. Nie zabijaj. Zakaz rozszerzamy na plemniki i zarodki.
VII. Nie kradnij. Dodajemy przypis: Kościelna Komisja Majątkowa czyni dobro.
VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Dodajemy zapis: pamiętaj jednak, że polityk katolicki musi być skuteczny.
więcej propozycji:
www.natema(*)swiatawartosci,47/dekalog.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 63 (przedawniony)
20-10-2010ArtasoDwanaście i pół psa
www.gk24.p(*)ID=/20100926/POWIAT02/15304042

>>Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem Stefanowi L. grozi do 2 lat więzienia.

A za człowieka wygrać można zazwyczaj ćwiartkę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
20-10-2010MatixWykrywacz kłamstw
Gimnazjum, przerwa przed lekcją wychowania fizycznego. Na korytarzyku przy szatniach chłopaki grają w piłkę, ja jestem w tym momencie w łazience, słychać krzyki, śmiechy, a nagle też tłuczone szkło, szybko wycieram mokre ręce i wychodzę zobaczyć co się dzieje. Na korytarzu już nikogo, tylko ja, piłka pod moimi nogami i odłamki zbitej szyby, od razu wychodzi z pokoju nauczyciel i bierze mnie na dywanik i przesłuchuje. Wszystko wskazywało na to, że to moja robota, dlatego się stresowałem, kiedy "wuefiści" mnie tak oskarżali serce zaczęło mi szybciej bić, motał się język, oczy się zeszkliły, generalnie wszystkie objawy tego co wykrywa tzw. wykrywacz kłamstw na przesłuchaniu, gdy ktoś kłamie. Tylko że ja nie kłamałem.

Inna sytuacja, też ze szkoły. W czytelni drzwi były zamykane na zamek kluczowy i ręczny do zamykania od środka. Koledzy często się nim bawili, zamykali gdy drzwi były otwarte żeby ktoś kto zaraz tam wejdzie miał niemiłą niespodziankę próbując zamknąć drzwi. I tak pewnego razu bawiąc się tym zamkiem wygięli blachę, jako że siedziałem pod ścianą tuż obok podszedłem do zamka by zobaczyć co z nim zrobili, w tym momencie w drzwiach stanęła "pani z czytelni" i od razu za rękę do dyrektora. Kiedy po drodze oskarżała mnie o zepsucie zamka wystąpiły identyczne objawy jak w wyżej opisanej sytuacji, sucho w ustach, zaczerwienione uszy, puls, głos. To nic że potem się z tego wykaraskałem, liczy się to co czułem pomimo, że byłem niewinny.

Na podstawie własnych doświadczeń, których..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)