Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy Dekalog

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-10-2010 10:30Zimny Lech (15 punktów)Nowy Dekalog
Ocena 2 na 2
Pomóżcie ułożyć Dekalog Polaka Katolika. W nagrodę można otrzymać 100 litrów wody święconej. Oto niektóre propozycje:
II. Nie będziesz brał imienia Boga twego nadaremno. Spod tego zapisu wyłącza się przysięgę składaną przez parlamentarzystów.
III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Dodajemy zapis: Jednak nie więcej niż pół litra na głowę i tylko po mszy.
V. Nie zabijaj. Zakaz rozszerzamy na plemniki i zarodki.
VII. Nie kradnij. Dodajemy przypis: Kościelna Komisja Majątkowa czyni dobro.
VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Dodajemy zapis: pamiętaj jednak, że polityk katolicki musi być skuteczny.
więcej propozycji:
www.natema(*)swiatawartosci,47/dekalog.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wykus (114 punktów)
Dziewiąte przykazanie jest jeszcze w oryginalnej formie, więc daję propozycję:
IX Nie pożądaj żony bliźniego swego nadaremno
kognitywista (3391 punktów)
VI. Nie códzołóż jawnie.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Do V. przykazania należy dodać wyłączenie dla kary śmierci oczywiście

Do VI. "nie cudzołóż" - chyba że z lekarzem, bo zdrowo, a z księdzem nie grzech




"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Zimny Lech (15 punktów)
>Do V. przykazania należy dodać wyłączenie dla kary śmierci oczywiście
>Do VI. "nie cudzołóż" - chyba że z lekarzem, bo zdrowo, a z księdzem nie grzech
>
>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"


Do V trzeba jeszcze koniecznie dodać misje wojskowe w Afganistanie i Iraku, przecież kapelani też tam są.
Zimny Lech (15 punktów)
Jeśli chodzi o VI, proponuję dać dyspensę na kontakty duszpasterskie z młodzieżą. A co z innymi przykazaniami, są jakieś propozycje?

>www.natema(*)swiatawartosci,47/dekalog.html
Medieval (3004 punktów)
>Pomóżcie ułożyć Dekalog Polaka Katolika.

XI. Nie negocjuj z proboszczem opłat za chrzciny, I komunię, ślub i pogrzeb.
zachaj (5239 punktów)
"Błogosławiony ten , który zobaczył dowody ewolucji i uwierzył" (Zach 18 , 6)
Slayerized (691 punktów)
Jam jest pan bóg twój który cię wywiódł z komuny i z pod zaborów, odpowiedzialny za wszystkie sukcesy i niewinny żadnej z klęsk.

1) Nie będziesz miał bogów innych przed swych przywódców religijnych
2) Będziesz brał imię pana boga swego i symbole religijne z byle powodu
3) Pamiętaj abyś swą pseudo pobożność i bezmyślny fanatyzm manifestował przynajmniej w dzień święty
4) Czcij księdza swego i polityków z nim związanych
5) Nie stosuj in vitro i aborcji i nie pozwól innym tego robić nawet zabijając ich
6) Cudzołożąc zadbaj by nie było świadków ani dzieci z tego aktu
7) Nie okradaj kościoła swego, lecz kradnij dla niego i w imię jego
8) Mów wszystko co potrzeba do osiągnięcia celu swojego
9) Nie daj się przyłapać na pożądaniu osób tej samej płci i nieletnich
10) Rób co chcesz byle byś mówił, że jesteś polskim katolikiem patriotą

AMEN
adamzwawy (969 punktów)
A to mja propozycja:
1. Wierz i daj NIE wierzyć innym.
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
III. Pamiętaj aby dzień swięty świecić w tesco po mszy zakupy robiąc.
Matos (42 punktów)
2.nie wymawiaj imienia boga swego na daremno no...chyba że się wkurzysz lub cos cie zdziwi
Matos (42 punktów)
10 normalnych i 11:pamiętaj poprzednie 10 olewac...
Zimny Lech (15 punktów)

Nowy Dekalog Polaka Katolika już gotowy, ma 11 przykazań. Dostępny jest pod niżej podanym adresem.

>www.natema(*)swiatawartosci,47/dekalog.html

Dziękuję wszystkim za pomoc. Oczywiście możliwe są jeszcze zmiany. Wszystkie wypowiedzi zostaną nagrodzone nagrodą główną, którą jest 100 litrów wody święconej.
Jak odebrać nagrodę?
Należy przygotować odpowiednio duży pojemnik na wodę. Wlać 100 litrów wody. Następnie przesłać e-maila na adres podany w portalu. Reszta czynności wykonana będzie zdalnie, dzięki elektronicznej usłudze E-błogosławieństwo, sfinansowanej z funduszy unijnych w ramach programu 8.1 POIG.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365