 |
pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-09-2011 09:47 | jark44 (619 punktów) | pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach
8 na 8 | Podaje za www.pozycja69.com.pl/"Pozycja69 to sposób na pozbycie się watahy pierwszoplanowych polskich polityków. Sposób jest prościutki. W najbliższych wyborach głosujemy na jedną z pozycji 6 lub 7 lub 8 lub 9 na listach dowolnej partii politycznej (generalnie tej, która najmniej nam przeszkadza). Według polskiego systemu wyborczego do sejmu RP wejdą politycy, którzy na liście otrzymali największą liczbę głosów. Czyli według naszego działania będą to osoby wybrane z pozycji od 6 do 9. Jeżeli do sejmu nie wejdą politycy z pierwszych pozycji to oznacza, że w ciągu jednego dnia znikną stare, gadające głowy. Będzie to najinteligentniejszy przewrót w historii. Jeżeli skorzystamy z pozycji69 wszystkie ‘gwiazdki’ polskiej polityki wypadną z gry w ciągu jednego dnia w sposób niebywale demokratyczny, bezkrwawy, nowoczesny i wyjątkowo skuteczny. I to na długo. Boisz się, że posłowie z pozycji 69 nic nie potrafią i będą złym wyborem. A co potrafią 'liderasy' partyjne? To już wiesz sam. Pozycja69 to gwarancja, że obecny polityczny beton sejmowy pęknie w ciągu jednego dnia jak bańka mydlana. Pozycja69 daje nam szansę wyrównania rachunków z posłami z Wiejskiej. Nie zmarnujmy jej. Nie wiesz jak głosować oto odpowiedź - pozycja69." Bardzo mi się spodobało, więc przedstawiam do rozważenia | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | gris (134 punktów) | A jak chcę głosować na piątkę, to mogę?
|
|
|  | | Szymon Rzepka (1 punktów) | Jak chcecie wymienić świnie przy korycie, głosujcie na inne ugrupowania jak RP czy KNP, a nie dajcie się zmanipulować trollowi/ignorantowi politycznemu.
|
|
1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | >Boisz się, że posłowie z pozycji 69 nic nie potrafią i będą złym wyborem. A co potrafią 'liderasy' >partyjne? To już wiesz sam. Pozycja69 to gwarancja, że obecny polityczny beton sejmowy pęknie w >ciągu jednego dnia jak bańka mydlana.
Czyli jednak to jest bez sensu. Jak ci z jedynek nic nie potrafią, ci z dalszych miejsc też nic nie potrafią, to po co kombinować?
|
|
 | 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | >Czyli jednak to jest bez sensu. Jak ci z jedynek nic nie potrafią, ci z dalszych miejsc też nic nie potrafią, to po co kombinować? A co? Iść z koktajlami Mołotowa na Sejm? Jak do zadufanych matołów z jedynek ma dotrzeć, że są tylko mniejszym złem? Mnie się pomysł podoba: chcę Tuska - głosuję na Tuska, nie chcę Kaczyńskiego bardziej, niż Tuska - głosuję na siódmą wodę po tuskowym kisielu.
To jest metoda na rozterkę. Dobra metoda.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | 2 na 2 | jark44 (619 punktów) | > Czyli jednak to jest bez sensu. Jak ci z jedynek nic nie potrafią, ci z dalszych miejsc też nic nie potrafią, to po co kombinowaćCi z jedynkami wiemy co "potrafią", a skąd wiesz, że ci z dalszych miejsc "też nic nie potrafią". Wszystkie odkrycia dokonano na zasadzie eksperymentu.
|
|
| anchimen (13 punktów) | Sądzę,że partie mają to już dawno rozpracowane - jeżeli najwięcej głosów ma 6-ka lub 9-tka to i tak wchodzi do Sejmu 1-ka. Jak? Zaproszenie na listę wyborczą nie jest gratisowe - odpłacasz się rezygnując na rzecz właściwej osoby...
|
|
 | 1 na 1 | Kojut (2120 punktów) | Nie jestem aż takim pesymistą. Gdyby faktycznie tak się stało to niestety pożegnalibyśmy się z demokratycznym państwem. Ja z faktu przebywania za granicami Polski, będę glosował na kandydatów z Warszawy. I to mnie cieszy niezmiernie, gdyż po raz drugi mogę oddać głos na mojego ulubionego(byłego) posła(z dalszego miejsca na liście wyborczej oczywiście).
|
|
9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | >pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach...
Myślałem, że chodzi o pozycję wobec urny wyborczej.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | >>pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach... >Myślałem, że chodzi o pozycję wobec urny wyborczej.
dobrze, że nie ur(Y)ny... wyborczej...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | | Arłukowicz (3162 punktów) | > >pozycja 69 czyli jak głosować w najbliższych wyborach...> Myślałem, że chodzi o pozycję wobec urny wyborczejA ja myślałem, że to nawoływanie do ... ( tzn. bojkotu) wyborów
|
|
2 na 2 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Dlaczego wszyscy politycy, nawet z partii kanapowych, które nie mają najmniejszej szansy na sukces wyborczy, wielkim głosem namawiają naród do wzięcia udziału w wyborach? Ponieważ wzięcie udziału w wyborach legitymizuje i akceptuje istniejącą ordynację wyborczą, która jest tak skonstruowana, że w ostatecznym rezultacie gwarantuje ciepłe posady przy korycie ciągle tej samej grupie cwaniaków, która tasując się w poszczególnych kadencjach trwa od lat jako "grupa trzymająca władzę". A to, która partia wygrywa wybory, nie ma żadnego praktycznego znaczenia, bo żadna z partii nie ma konkretnego a realnego programu, cokolwiek zostanie obiecane, nie musi być dotrzymane, a czy politycy na świecznikach, są mniej czy bardziej śmieszni, dla losów kraju (świata) jest zupełnie obojętne. Wzięcie udziału w wyborach daje tylko jedno - utwierdza polityków w przekonaniu, że są tak ważni, że bez nich świat przestanie się kręcić.
|
|
 | | DyktaFon (9281 punktów) |
>Wzięcie udziału w wyborach daje tylko jedno - utwierdza polityków w przekonaniu, że są tak ważni, że bez nich świat przestanie się kręcić. > Doskonale sformułowana myśl. Jeśli by udział w wyborach wynosił np. 5-10% upoważnionych, to wtedy politycy musieliby się w końcu zastanowić kto jest dla kogo: wyborcy dla nich, czy raczej oni dla wyborców. A tak, póki co, to wyborcy mogą sobie pana majstra....
Pozdrawiam wszystkich myślących, a pozostałym życzę skupić się nad tą trudną czynnością.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|