Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ministerstwo Nakazujące Dobro i Zabraniające Zła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-09-2011 17:48Koraszewski (82900 punktów)Ministerstwo Nakazujące Dobro i Zabraniające Zła
Ocena 10 na 10
Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom może zostać podporządkowany nowemu ministerstwu Nakazującemu Dobro i Zabraniającemu Zła.
Sprawa wywołała silne kontrowersje, ponieważ okazało się, że wielu pracowników Urzędu Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to byli narkomani i przestępcy, którzy notorycznie nadużywają swojej władzy.
Czy odnaleziono nieznany rękopis Orwella? Nie, to tylko rzeczywistość z Arabii Saudyjskiej. Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to osławiona policja religijna, której działania zostały kilka dni temu ostro skrytykowane przez znanego duchownego, szejka Abd Al-Muhsin Al-Obikana, z Biura Królewskiego. Szejk zaproponował utworzenie nowego ministerstwa Hisbah (Hisbah jest islamską zasadą nakazującą dobro i zabraniającą zła).
Ciche protesty przeciw temu rozwiązaniu ograniczają się do kontrpropozycji, aby Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom podporządkować istniejącemu już Ministerstwu Do Spraw Religijnych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
> Szejk zaproponował utworzenie nowego ministerstwa Hisbah (Hisbah jest
>islamską zasadą nakazującą dobro i zabraniającą zła).
>Ciche protesty przeciw temu rozwiązaniu ograniczają się do kontrpropozycji, aby Urząd Promowania
>Cnoty i Zapobiegania Występkom podporządkować istniejącemu już Ministerstwu Do Spraw Religijnych.
-Popieram szejka! W każdym kraju powinno być takie ministerstwo. Nakazać dobro, zakazać zła. To wręcz genialne rozwiązanie! Że też wcześniej nikt na to nie wpadł...Jeden z departamentów nowego ministerstwa powinien zająć się zwalczaniem religii, następny homeopatii, wróżbiarstwa, astrologii itd. Roboty w bród.

"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
romaro (25211 punktów)
No cóż religia wprowadzona do przedszkoli może być przyczynkiem do tego że i o nas ktoś gdzieś za granicą taką ciekawostkę kiedyś przeczyta. Niemożliwe?
Dwadzieścia lat temu gdyby mi ktoś powiedział że dzieciom SKS (Szkolny Klub Sportowy) zamienią na kółka różańcowe, akademie na msze, też bym nie uwierzył.
kkuj (614 punktów)
Aby zachować równowagę szejk ma również zaproponować ministerstwo głupich kroków oraz think-tank rządowy Centrum im. Salmana Rushdiego.
22-09-2011 10:33 
 Ocena 1 na 1
licho nie śpi (487 punktów)
>Aby zachować równowagę szejk ma również zaproponować ministerstwo głupich kroków oraz think-tank rządowy Centrum im. Salmana Rushdiego.
>

Gdyby u nas chciano powołać ministerstwo głupich kroków, to chyba każde z już istniejących ministerstw mogłoby się burzyć, że chcą dublować ich kompetencje...
kkuj (614 punktów)
>Gdyby u nas chciano powołać ministerstwo głupich kroków, to chyba każde z już istniejących ministerstw mogłoby się burzyć, że chcą dublować ich kompetencje...

A jednocześnie nowe ministerstwo kwestionowało by niezaprzeczalne osiągnięcia innych ministerstw na tym polu. Może jakiś minister bez teki, który załatwiłby sprawę międzyresortowo?
baszarteg (2319 punktów)
Czytając "Ministerstwo Nakazujące Dobro i Zabraniające Zła" i trafiając jednocześnie na fragment "Wizji lokalnej" Lema (który sobie ostatnio przypominam i wertuje dla przyjemności) "Prepent - prewencja penitencjarna - zapobieganie premedytowanym złym uczynkom za pośrednictwem wszywanych w osobistą bieliznę czujników doloratorowych (zły zamysł powoduje gwałtowny atak rwy kulszowej czyli ischiasu). Technika o znaczeniu już tylko historycznym w Luzanii."dochodzę do wniosku iż pisarz był jednak niedocenionym wizjonerem.Z drugiej strony to chyba jednak dobrze że ludzie w rodzaju szejka Abd Al-Muhsin Al-Obikana raczej Lema nie czytają .Kto wie co mogłoby wówczas wpaść szejkowi do głowy.

__________________________________________________________________________

"Ignorantyka - dyscyplina naukowa badająca wiedzę o aktualnej niewiedzy.
Ignorantystyka - dyscyplina naukowa odwrotna względem ignorantyki (patrz: Ignorantyka). Zajmuje się ignorowaniem aktualnej niewiedzy.
Dekarz - obywatel luzański, ukrywający się w czasie przymusowego poboru do rządu i innych najwyższych władz państwowych."

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365