Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom może zostać podporządkowany nowemu ministerstwu Nakazującemu Dobro i Zabraniającemu Zła. Sprawa wywołała silne kontrowersje, ponieważ okazało się, że wielu pracowników Urzędu Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to byli narkomani i przestępcy, którzy notorycznie nadużywają swojej władzy. Czy odnaleziono nieznany rękopis Orwella? Nie, to tylko rzeczywistość z Arabii Saudyjskiej. Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom to osławiona policja religijna, której działania zostały kilka dni temu ostro skrytykowane przez znanego duchownego, szejka Abd Al-Muhsin Al-Obikana, z Biura Królewskiego. Szejk zaproponował utworzenie nowego ministerstwa Hisbah (Hisbah jest islamską zasadą nakazującą dobro i zabraniającą zła). Ciche protesty przeciw temu rozwiązaniu ograniczają się do kontrpropozycji, aby Urząd Promowania Cnoty i Zapobiegania Występkom podporządkować istniejącemu już Ministerstwu Do Spraw Religijnych. |