Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rocznica 10 kwietnia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-04-2011 10:05Kelu (303 punktów)Rocznica 10 kwietnia
Ocena 3 na 5
Dzisiaj obchodzimy rocznicę śmierci wielkiego patrioty, bohatera narodowego i bojownika o wolność, Emiliano Zapaty, lidera Południowej Armii Wyzwoleńczej w Rewolucji Meksykańskiej, zabitego w zasadzce przez siły autorytarnego rządu w 1919 r. Jego mottem było "Wolę umrzeć na stojąco, niż żyć na kolanach".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Umierać na stojąco? Dziwaczne. A może w Meksyku nie znano wtedy jeszcze łóżek?

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
10-04-2011 10:49
 Ocena 12 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dzisiaj obchodzimy rocznicę śmierci (...) Emiliano Zapaty

Eee, no, ale czemu tak smutno, jak w Cywilizacji Śmierci, czy co?
Jako zwolennik Cywilizacji Życia i Miłości wolę świętować fakt, że rocznicę urodzin obchodzą dziś m. in.:

1966 - Ruby Richards, Star Chandler, Sarah Chandler, aktorka w filmach erotycznych. Także reżyser filmów erotycznych.
1973 - Preshia, amerykańska aktorka w filmach erotycznych.
1976 - Laura Orsoia, Laura Orsolya, Tatiana Galore, Titty, węgierska aktorka w filmach erotycznych.
1981 - Lisa Sparkle, węgierska aktorka w filmach erotycznych.
1982 - Lindsey Meadows, Danielle, Wildflower, amerykańska aktorka w filmach erotycznych.
1983 - Carmen Sancha, Carmen Sanchez, aktorka w filmach erotycznych.
1984 - Lucy Lee, Adela, Adelka, Arlena, czeska aktorka w filmach erotycznych.



Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 12:04 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> 1966 - Ruby Richards, Star Chandler, Sarah Chandler, aktorka w filmach erotycznych. Także reżyser filmów erotycznych.
Teraz jest chyba lepsza jako reżyser!


Wszystko ma swój początek i koniec.
Hodża (11172 punktów)
>wolę świętować fakt, że rocznicę urodzin obchodzą dziś m. in.:

>...erotycznych

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Jakieś linki, pleaseeeee...

10-04-2011 12:53 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Jakieś linki, pleaseeeee...

Wystarczy w gugle wpisać, np.:
Lisa Sparkle
albo
Carmen Sancha
czy też
Lucie Lee
itd.
Miłego świętowania!

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
stilb (1323 punktów)
Kurcze Polki w tej dziedzinie nic nie osiągnęły?
10-04-2011 15:39 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Kurcze Polki w tej dziedzinie nic nie osiągnęły?

No, jakże nie???!!!
O Teresie Orlowski Pamięć już w Narodzie zaginęła?
Chociaż... Teresa jednak chciała Niemca... musi nie całkiem Prawdziwa Polka była... z zakamuflowanej opcji jakby...

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 15:50 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
No i te osiągnięcia nie teges jakby... Jak wróci do Niemiec, to ją przymkną. Marna perspektywa.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
10-04-2011 16:05 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jak wróci do Niemiec, to ją przymkną. Marna perspektywa.

Wierzę, że wówczas Naród pójdzie pod one Dachau czy Bergen-Belsen, i póty będzie śpiewał Rotę, póki Mury nie Runą .


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 18:42 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)

>O Teresie Orlowski Pamięć już w Narodzie zaginęła?
>Chociaż... Teresa jednak chciała Niemca... musi nie całkiem Prawdziwa Polka była... z zakamuflowanej opcji jakby...

W odwodzie jest jeszcze Magda Polak, warszawianka.
10-04-2011 18:58 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>W odwodzie jest jeszcze Magda Polak, warszawianka.

Właśc. Anna Piekarska. To bardzo cieszy, że wybierając pseudonim o Korzeniach Ojczystych pamiętała, tym bardziej, że
Cytat:
Magda Polak jest jedyną Polką, która zrobiła światową karierę w branży pornograficznej. Jest szanowana, a jej nazwisko jest rozpoznawane. Możliwe, że jeszcze kiedyś o niej usłyszymy.




Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 16:09 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>Kurcze Polki w tej dziedzinie nic nie osiągnęły?
Marianna Rokita, córka jednego z "obrońców krzyża" biła niegdyś rekord w miłości francuskiej tj. ilości mężczyzn nią zaspokojonych.
Fudal (105 punktów)
Fajnie, fajnie, ale niestety i tak nie uda się odciągnąć uwagi od Wiadomej Sprawy... no i chyba nie powinno się tego robić.

P.S. Ciekawa informacja, warta zapamiętania. Dziękuję.
asmodai (2845 punktów)
>Fajnie, fajnie, ale niestety i tak nie uda się odciągnąć uwagi od Wiadomej Sprawy... no i chyba nie powinno się tego robić.
>P.S. Ciekawa informacja, warta zapamiętania. Dziękuję.
No bo to chuck Norris był
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Dzisiaj jest 41 rocznica rozpadu Beatlesów

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
10-04-2011 12:30 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
>Dzisiaj jest 41 rocznica rozpadu Beatlesów

Znam osoby, których jeszcze wtedy nie było na świecie, a i tak będą za to nienawidzić Yoko Ono do końca życia.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
10-04-2011 12:37 
 Ocena 2 na 2
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Przyznam się szczerze, że mnie też wtedy nie było na świecie. I jeszcze długo po tym. Ale i tak to dla mnie jedna z najczarniejszych kart w historii...


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
DEmonizer (4893 punktów)
I nastała kolejna Katastrofa Intelektualna jako konsekwencja Katastrofy Smoleńskiej.

Chciałem w spokoju poprzycinać sobie żywopłot, a i tak sąsiadka coś mruczała o zamachu na "naszego" wodza.

Dzień się pysznie zapowiada ... Eh ...

Pozdrawiam
10-04-2011 12:06 
 Ocena 3 na 3
Amol (692 punktów)

>Chciałem w spokoju poprzycinać sobie żywopłot, a i tak sąsiadka coś mruczała o zamachu na "naszego" wodza.

Właśnie dałeś mi przyczynę do napisania tego postu.

Krótko i zwięźle.

Domaganie się prawdy, oznacza brak wiedzy o stanie faktycznym. Nie można założyć, że dana hipoteza jest prawdą. Wymuszanie uznania danej hipotezy za prawdziwą i wymaganie przyjęcia jej, jako jedynego sensownego wytłumaczenia przez władze i niezawisłe sądy, jest zamachem na demokrację.
DEmonizer (4893 punktów)

>Domaganie się prawdy, oznacza brak wiedzy o stanie faktycznym. Nie można założyć, że dana hipoteza jest prawdą. Wymuszanie uznania danej hipotezy za prawdziwą i wymaganie przyjęcia jej, jako jedynego sensownego wytłumaczenia przez władze i niezawisłe sądy, jest zamachem na demokrację.

Cóż zrobić. Oto siła naszej demokracji. Byle pierwsza-lepsza bzdurna myśl osobowości o skłonnościach natręctwa staje się ważną informacją na pierwszą stronę jednego z "poczytalnych" portali internetowych. Tłum to kocha ... nie ma to jak zdolność łączenia informacji ...

Pozdrawiam
10-04-2011 12:17 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Domaganie się prawdy, oznacza brak wiedzy o stanie faktycznym. Nie można założyć, że dana hipoteza jest prawdą. Wymuszanie uznania danej hipotezy za prawdziwą i wymaganie przyjęcia jej, jako jedynego sensownego wytłumaczenia przez władze i niezawisłe sądy, jest zamachem na demokrację.
I zamachem na rozum przede wszystkim.
BTW: Twój opis pokazuje również, jak rodzą się religie...
Drobner, nie szukający prawd poza rzeczywistością.
10-04-2011 13:26 
 Ocena 4 na 4
DEmonizer (4893 punktów)
To co się dzisiaj dzieje pod pałacem kojarzy mi się z włoskim faszyzmem. Smutne, przykre, niebezpieczne ...

wiadomosci(*)e,29,img,13305169,galeria.html

wiadomosci(*)je,wid,13304992,komentarz.html

Kolejny kwiatek:
wiadomosci(*),4237615,region-wiadomosc.html

A to już sam w sobie piękny tulipan:
wiadomosci(*)ierci,1,4237587,wiadomosc.html

Pozdrawiam
10-04-2011 14:22 
 Ocena 9 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Kolejny kwiatek:
>wiadomosci(*),4237615,region-wiadomosc.html

Polubiłem tego przeora :
Cytat:
- Czy my żyjemy w jakimś amoku narodowym? Czy my jesteśmy narodem, który został zaczarowany, nie potrafi myśleć, wyciągać wniosków, wspólnie zastanawiać się nad tożsamością narodu i bronić tej tożsamości narodowej? Czy my żyjemy w jakiejś totalnej smoleńskiej mgle, na której rozwianie nie widać nadziei, bo zachowujemy się jak ludzie we mgle? - pytał przeor Majewski.


Hmmm... jakby to ojcu przeorowi powiedzieć...

Jesteście.

>A to już sam w sobie piękny tulipan:
>wiadomosci(*)ierci,1,4237587,wiadomosc.html

W tej brzozie to ja nie Krzyż, a raczej Trójząb dostrzegam. Znaczy się - banderowcy też...


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 21:20 
 Ocena 1 na 1
Ammet (1428 punktów)
To, co jest pod Pałacem było do przewidzenia-że tam obchody przyjmą trochę odmienną formę za sprawą band oszołomów.

Bardzo natomiast spodobało mi się to, co zrobili Gdańszczanie-wypuścili w niebo 96 lampionów. Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie to piękny pozbawiony dewocyjnej symboliki gest.
10-04-2011 13:33 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Domaganie się prawdy, oznacza brak wiedzy o stanie faktycznym. Nie można założyć, że dana hipoteza jest prawdą.

Ależ można . Czyni tak np. pewien profesor socjologii . Wszystko można .

Tekstu jako całości komentować mi się nie chce, zwrócę uwagę na jeden tylko detal, tj. nazwy jakimi oba mniemane "obozy" obdarzono.
Oto naprzeciw strony walczącej o prawdę o katastrofie smoleńskiej stoi strona przeciwników pamięci o katastrofie smoleńskiej. Mała rzecz, a cieszy .


Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
10-04-2011 15:35 
 Ocena 3 na 3
simo.hayha. (433 punktów)
>pewien profesor socjologii

Jak czytam wypowiedzi prof. Krasnodębskiego, jak widziałem jakieś jego wystąpienia u Lisa, to nie mogę wyjść z podziwu, że jest profesorem. Zdaję sobie sprawę, że jego dokonania naukowe są duże i ja maluczki nie mam prawa tego oceniać.

Szanuję również ludzi o bardzo różnych poglądach, ze zdrowym i trzeźwym podejściem do zastanej rzeczywistości. Rozumiem również, że profesorowie mają pełne prawo, jak każdy obywatel, opowiadać się za tą, bądź inną opcją polityczną (znam kilku, którzy mają bardzo konkretne poglądy polityczne, jednakowoż nie agitują, nie angażują się w politykę, wiedząc, że to jedno wielkie bagno)

A odnoszę wrażenie, że prof. Krasnodębskiemu brakuje tego trzeźwego podejścia do rzeczywistości

A complete unknow, like a rolling stone.
10-04-2011 12:27 
 Ocena 6 na 6
Ammet (1428 punktów)
Akurat obchody rocznicy mi nie przeszkadzają, uważam, że to było wydarzenie na tyle dużej wagi, że RAZ NA ROK (nie dwanaście) pozwolić sobie można na uroczystości.

Ale zastanawiam się, po co Kaczyński składał kwiaty nie na Wawelu swojemu bratu, tylko pod Pałacem, przecież Komorowski żyje i wszystko z nim w porządku. No i co na Krakowskim przedmieściu robi koleś z papieską flagą, Watykańczyk jaki kurna, czy co? Moja mama zaczęła się głośno zastanawiać, jak by ją pobili jakby przyjechała z flagą na przykład niemiecką.
10-04-2011 17:57 
 Ocena 7 na 7
Drobner (19539 punktów)
>Ale zastanawiam się, po co Kaczyński składał kwiaty nie na Wawelu swojemu bratu, tylko pod Pałacem

Bo wszystkie poczynania Prezesa są niezwykle TRAFNE I CELNE.
Prezes nigdy NIE BŁĄDZI!
Drobner, rozstajnie frasobliwy.
10-04-2011 19:55 
 Ocena 1 na 1
Amol (692 punktów)
>Ale zastanawiam się, po co Kaczyński składał kwiaty nie na Wawelu swojemu bratu, tylko pod Pałacem, przecież Komorowski żyje i wszystko z nim w porządku.

Prezydent Komorowski nie jest prezydentem, ponieważ wybory były sfałszowane. Prezydent Komorowski nie jest prawdziwym patriotą. Prezydent Komorowski spiskuje wraz z Tuskiem, i pośrednio "katastrofa smoleńska", czytaj "mord smoleński" jest jego winą. Prezydent Komorowski częściowo ma liberalne poglądy (np. na sprawę aborcji), więc nie jest prawdziwym katolikiem, tylko udaje. Swoją drogą, dla mnie to jest plus. Prezydent Komorowski chce na wynarodowić, ostatnio słuchałem w radiu Maryja, że prezydent Komorowski zdjął godło Polski z jakiegoś dyplomu studenckiego (dot.ponoć ustawy o możliwości prowadzenia dwukierunkowych studiów), więc jest to ewidentny spisek. Komorowski był za usunięciem krzyża. Trzeba też kimś manipulować i nakarmić stały elektorat. Zwykła złośliwość.
10-04-2011 20:26 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>Prezydent Komorowski nie jest prezydentem, ponieważ wybory były sfałszowane. Prezydent Komorowski nie jest prawdziwym patriotą. Prezydent Komorowski spiskuje wraz z Tuskiem... "mord smoleński" jest jego winą. Prezydent Komorowski częściowo ma liberalne poglądy (np. na sprawę aborcji), więc nie jest prawdziwym katolikiem, tylko udaje... Prezydent Komorowski chce na[s] wynarodowić, ... prezydent Komorowski zdjął godło Polski z jakiegoś dyplomu studenckiego ... Komorowski był za usunięciem krzyża.
I właśnie dlatego Kaczyński przynosi Komorowskiemu do pracy wieńce i kwiaty
Drobner, sarkastyczny.
11-04-2011 18:37 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>"naszego" wodza.
Nasz Wódz:


i kot:


Drobner, ein, zwei, drei...
13-04-2011 19:18 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nasz Wódz:
>

Jak jeden, jak w Dwójcy?
Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren - Vaterland, Du bist verloren .

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365