 |
Kolejna rocznica powstania Świata Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-09-2012 07:22 | Negev (358 punktów) | Kolejna rocznica powstania Świata
9 na 9 | Witam serdecznie, jutro przypada kolejna, pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąta trzecia rocznica tego szczęśliwego niewątpliwie wydarzenia. Obchody jak co roku rozpoczynają się dziś wieczorem i będą huczne: wyrzucanie grzechów do morza, dącie w rogi, jedzenie jabłek z miodem i tym podobne perwersje. W ciągu następującego tygodnia Pan J. udziela rozgrzeszenia i robi rozpiskę jak, co, komu i ile w ciągu nadchodzącego, nowego roku. Zastanawiałem się chwilę w jakim dziale umieścić tę wiadomość. Religie? A może Nauka? No bo przecież na pewno nie Godspodarka i ekonomia  O wszystkim i o nicznym jednak wydał mi się najwłaściwszy. W każdym razie wszystkim Państwu życzę racjonalnie dobrego, szczęśliwego, urodzajnego, obfitego i przede wszystkim słodziutkiego (stąd ten miód) 5773 roku. שנה טובה | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
20 na 20 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Witam serdecznie,> jutro przypada kolejna, pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąta trzecia rocznicaEee... jakoś to głupio wychodzi... Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?  To który był 16 września - minus pierwszy?  Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę... 
...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)
|
|
 | 3 na 3 | martok (1115 punktów) |
> To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?  > To który był 16 września - minus pierwszy?  Nie, to ludzie zrobili okropny błąd. Dwa tysiące dwanaście lat i jakieś dwieście pięćdziesiąt dni temu zepsuli kalendarz. Przestali liczyć od Pierwszego Dnia i zaczęli liczyć od nowa. W Prawdziwym Kalendarzu jest tak, jak pisze założyciel wątku. Pozdrowienia - M *
|
|
 | 8 na 8 | martok (1115 punktów) |
>Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nocą. >I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
Tego pierwszego dnia wyszło mu nieźle. Potem - resztę roboty - Bóg mocno spaprał, ale to nie jego wina, bo pracował w niedoczasie. Przypominam, że pierwotnie na stworzenie świata Pan Bóg chciał dostać dziesięć dni, ale Chuck Norris dał mu tylko siedem. *
|
|
|  | 1 na 1 | keram aktsu (1211 punktów) |
>>I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy. > Przypominam, że pierwotnie na stworzenie świata Pan Bóg chciał dostać dziesięć dni, ale Chuck Norris dał mu tylko siedem. > Bóg stworzył ludzi tak, aby każdy był inny. Aż doszedł do Chin i mu się odechciało
|
|
 | 3 na 3 | Negev (358 punktów) | > Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc,> że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem,> a ciemność nocą.Zawsze zastanawiał mnie ten ustęp. Czy J. nie wiedział przedtem, że światłość jest dobra? > To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?> To który był 16 września - minus pierwszy?> Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w> rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...  Nieeeee. To był pierwszy (heb: alef) miesiąca Tiszrej. Te Prawdziwe miesiące liczy się wg Księżyca dlatego wypadają w różne daty rzymsko-papieskiego kalendarza słonecznego. To, że w Dzień Stworzenia nie było jeszcze Księżyca więc nie mogło być kalendarza to nieistotny szczegół.
|
|
|  | 3 na 3 | astrotaurus (12445 punktów) | > > Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc,> > że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem,> > a ciemność nocą.> Zawsze zastanawiał mnie ten ustęp. Czy J. nie wiedział przedtem, że światłość jest dobra?Oj, nie umiesz Biblii czytać! Czy tam jest napisane: "Bóg się dowiedział" ? Bóg wiedział, ale zobaczyć mógł dopiero kiedy światłość już była.  Poza tym weź pod uwagę doświadczenia artystyczne, rzemieślnicze czy z jakiejkolwiek innej działalności - nawet ze sprzątania mieszkania: każdy ruch jest przewidziany, obcykany, efekt jest znany, ale widoczny postęp cieszy.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | | hubin (2274 punktów) |
> Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...  Dlatego to Jezusa chcą królem Polski widzieć, bozia za bardzo skompromitowana jest. Radyjko też raczej Maryjkę promuję wiedząc, że bozia lojalkę podpisać musiała.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
7 na 7 | Koraszewski (82900 punktów) | Plagiatorzy plagiatorów nie potrafią się pozbyć pretensji do plagiatora.Sumeryjski potop z sumeryjskim Noem był jeszcze przed żydowskim stworzeniem świata. Okrutny żydowski bóg, był kopiowany z okrutnych bogów bardziej rozwiniętych sąsiadów. Nie studiujemy praw Hammurabiego, więc wydaje nam się, że Żydzi wymyślili "ząb za ząb, oko z oko". Żydzi wymyślili tyle ciekawych rzeczy, a my się czepiamy tego co najgłupsze, z czasów, kiedy zrzynali jak jacyś Japończycy nowinki techniczne kilkadziesiąt lat temu. W żydowskich opowiastkach o stworzeniu świata nie ma ani krzty oryginalności. (A na przykład w elektrowniach wodnych na pustyni jest.) Podziwiajmy ludzi za to co wnoszą, a nie za to co wynoszą.
|
|
 | | Negev (358 punktów) | > [..] sumeryjski potop z sumeryjskim Noem był jeszcze przed żydowskim stworzeniem świata.> [...] Nie studiujemy praw Hammurabiego, więc wydaje nam się, że Żydzi wymyślili "ząb za ząb, oko z oko".Och przecież nie chodzi o to kto pierwszy. Żydzi doprowadzili dyskusję nad Dobrą Księgą do perfekcji. Tyle komentarzy, interpretacji i interpretacji tych interpretacji przez tysiąclecia młodzi chłopcy w jesziwach siedzą i się uczą (nie wnikam już za co jedzą i kto utrzymuje ich liczne potomstwo) a potem dyskutują, piszą i interpretują na chwałę pańską i dla zbawienia dusz (niech i żydowskich jedynie). Co z tego, że to firma Borland jako pierwsza w 1992 roku wymyśliła technikę wizualnego projektowania aplikacji do Windows? To Microsoft doprowadziła ją do perfekcji. Któż dzisiaj paięta stare poczciwe Delphi? Tak na marginesie kodeks Hamurbiego traktował ząb za ząb i oko za oko bardzo dosłownie. Okrutny żydowski Bóg J. nie aż tak. A może się mylę, może to jedynie jedna z interpretacji chłopców z jesziw..
|
|
1 na 1 | Jerzy Gralak (2861 punktów) | > dącie w rogiChciałbym to usłyszeć i zobaczyć
|
|
|  | | Jerzy Gralak (2861 punktów) | >Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć noworeczne dęcie w róg proszę:
Muszę przyznać, że "noworeczne" dęcie mniej mi się podobało.
|
|
3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | > Zastanawiałem się chwilę w jakim dziale umieścić tę wiadomość. ... No bo przecież na pewno nie Gospodarka i ekonomia Dlaczego? Szykuje się duża impreza, a wskaźnik konsumpcji jest elementem PKB. > W ciągu następującego tygodnia Pan J. udziela rozgrzeszenia i robi rozpiskę jak, co, komu i ile w ciągu nadchodzącego, nowego roku.Czyli zamyka bilans roczny i robi projekt budżetu na następny rok.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|