Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kolejna rocznica powstania Świata

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-09-2012 07:22Negev (358 punktów)Kolejna rocznica powstania Świata
Ocena 9 na 9
Witam serdecznie,
jutro przypada kolejna, pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąta trzecia rocznica tego szczęśliwego niewątpliwie wydarzenia. Obchody jak co roku rozpoczynają się dziś wieczorem i będą huczne: wyrzucanie grzechów do morza, dącie w rogi, jedzenie jabłek z miodem i tym podobne perwersje.
W ciągu następującego tygodnia Pan J. udziela rozgrzeszenia i robi rozpiskę jak, co, komu i ile w ciągu nadchodzącego, nowego roku.
Zastanawiałem się chwilę w jakim dziale umieścić tę wiadomość. Religie? A może Nauka?
No bo przecież na pewno nie Godspodarka i ekonomia
O wszystkim i o nicznym jednak wydał mi się najwłaściwszy.
W każdym razie wszystkim Państwu życzę racjonalnie dobrego, szczęśliwego, urodzajnego, obfitego i przede wszystkim słodziutkiego (stąd ten miód) 5773 roku.
שנה טובה
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

16-09-2012 07:58
 Ocena 20 na 20
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Witam serdecznie,
>jutro przypada kolejna, pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąta trzecia rocznica

Eee... jakoś to głupio wychodzi...

Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.
Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nocą.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.


To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?

To który był 16 września - minus pierwszy?

Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...


...to jest pozostałość różnych ruchów, które nie zostały zrobione. (Julia Pitera)
16-09-2012 08:12 
 Ocena 3 na 3
martok (1115 punktów)

>To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?
>To który był 16 września - minus pierwszy?

   Nie, to ludzie zrobili okropny błąd. Dwa tysiące dwanaście lat i jakieś dwieście pięćdziesiąt dni temu zepsuli kalendarz. Przestali liczyć od Pierwszego Dnia i zaczęli liczyć od nowa. W Prawdziwym Kalendarzu jest tak, jak pisze założyciel wątku.

Pozdrowienia - M
*
16-09-2012 09:01 
 Ocena 8 na 8
martok (1115 punktów)

>Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nocą.
>I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.

   Tego pierwszego dnia wyszło mu nieźle. Potem - resztę roboty - Bóg mocno spaprał, ale to nie jego wina, bo pracował w niedoczasie. Przypominam, że pierwotnie na stworzenie świata Pan Bóg chciał dostać dziesięć dni, ale Chuck Norris dał mu tylko siedem.
*
17-09-2012 15:30 
 Ocena 1 na 1
keram aktsu (1211 punktów)

>>I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
> Przypominam, że pierwotnie na stworzenie świata Pan Bóg chciał dostać dziesięć dni, ale Chuck Norris dał mu tylko siedem.
>
Bóg stworzył ludzi tak, aby każdy był inny.
Aż doszedł do Chin i mu się odechciało
16-09-2012 09:21 
 Ocena 3 na 3
Negev (358 punktów)
> Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc,
> że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem,
> a ciemność nocą.

Zawsze zastanawiał mnie ten ustęp. Czy J. nie wiedział przedtem, że światłość jest dobra?

> To ten dzień pierwszy, to od razu 17.09 był?
> To który był 16 września - minus pierwszy?
> Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w
> rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...

Nieeeee. To był pierwszy (heb: alef) miesiąca Tiszrej.
Te Prawdziwe miesiące liczy się wg Księżyca dlatego wypadają w różne daty rzymsko-papieskiego kalendarza słonecznego.
To, że w Dzień Stworzenia nie było jeszcze Księżyca więc nie mogło być kalendarza to nieistotny szczegół.
16-09-2012 09:50 
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)
>> Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. Bóg widząc,
>> że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem,
>> a ciemność nocą.
>Zawsze zastanawiał mnie ten ustęp. Czy J. nie wiedział przedtem, że światłość jest dobra?
Oj, nie umiesz Biblii czytać!
Czy tam jest napisane: "Bóg się dowiedział" ? Bóg wiedział, ale zobaczyć mógł dopiero kiedy światłość już była.
Poza tym weź pod uwagę doświadczenia artystyczne, rzemieślnicze czy z jakiejkolwiek innej działalności - nawet ze sprzątania mieszkania: każdy ruch jest przewidziany, obcykany, efekt jest znany, ale widoczny postęp cieszy.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
16-09-2012 13:57 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...

No ale zapewne paruzję zaplanował w rocznicę zajęcia Moskwy przez Żółkiewskiego
hubin (2274 punktów)

>Nie mówiąc o tym, że to Bardzo Nieładnie ze strony Boga - stwarzać świat akurat w rocznicę bolszewickiej agresji na Polskę...

Dlatego to Jezusa chcą królem Polski widzieć, bozia za bardzo skompromitowana jest.
Radyjko też raczej Maryjkę promuję wiedząc, że bozia lojalkę podpisać musiała.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Koraszewski (82900 punktów)
Plagiatorzy plagiatorów nie potrafią się pozbyć pretensji do plagiatora.Sumeryjski potop z sumeryjskim Noem był jeszcze przed żydowskim stworzeniem świata. Okrutny żydowski bóg, był kopiowany z okrutnych bogów bardziej rozwiniętych sąsiadów. Nie studiujemy praw Hammurabiego, więc wydaje nam się, że Żydzi wymyślili "ząb za ząb, oko z oko". Żydzi wymyślili tyle ciekawych rzeczy, a my się czepiamy tego co najgłupsze, z czasów, kiedy zrzynali jak jacyś Japończycy nowinki techniczne kilkadziesiąt lat temu. W żydowskich opowiastkach o stworzeniu świata nie ma ani krzty oryginalności. (A na przykład w elektrowniach wodnych na pustyni jest.) Podziwiajmy ludzi za to co wnoszą,
a nie za to co wynoszą.
Negev (358 punktów)
> [..] sumeryjski potop z sumeryjskim Noem był jeszcze przed żydowskim stworzeniem świata.
> [...] Nie studiujemy praw Hammurabiego, więc wydaje nam się, że Żydzi wymyślili "ząb za ząb, oko z oko".

Och przecież nie chodzi o to kto pierwszy. Żydzi doprowadzili dyskusję nad Dobrą Księgą
do perfekcji. Tyle komentarzy, interpretacji i interpretacji tych interpretacji przez tysiąclecia młodzi chłopcy w jesziwach siedzą i się uczą (nie wnikam już za co jedzą i kto utrzymuje ich liczne potomstwo) a potem dyskutują, piszą i interpretują na chwałę pańską i dla zbawienia dusz (niech i żydowskich jedynie).
Co z tego, że to firma Borland jako pierwsza w 1992 roku wymyśliła technikę wizualnego projektowania aplikacji do Windows? To Microsoft doprowadziła ją do perfekcji. Któż dzisiaj paięta stare poczciwe Delphi?

Tak na marginesie kodeks Hamurbiego traktował ząb za ząb i oko za oko bardzo dosłownie. Okrutny żydowski Bóg J. nie aż tak. A może się mylę, może to jedynie jedna z interpretacji chłopców z jesziw..
Jerzy Gralak (2861 punktów)
> dącie w rogi

Chciałbym to usłyszeć i zobaczyć
Negev (358 punktów)
>> dącie w rogi
>Chciałbym to usłyszeć i zobaczyć

Powinno być chyba dęcie, przepraszam za błąd.

Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć noworeczne dęcie w róg proszę:
www.youtube.com/watch?v=vEOya0ZG0I0
Pierwsze dęciejest około 1:10 potem jest jeszcze kilka. W ogóle niezły kawałek.

A tu prawdziwy róg (szofar) w akcji
www.youtub(*)?v=0jR20-0sy1Y&feature=related
Jerzy Gralak (2861 punktów)
>Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć noworeczne dęcie w róg proszę:

Muszę przyznać, że "noworeczne" dęcie mniej mi się podobało.
Anna Salman (16360 punktów)
>Zastanawiałem się chwilę w jakim dziale umieścić tę wiadomość. ... No bo przecież na pewno nie Gospodarka i ekonomia
Dlaczego? Szykuje się duża impreza, a wskaźnik konsumpcji jest elementem PKB.
>W ciągu następującego tygodnia Pan J. udziela rozgrzeszenia i robi rozpiskę jak, co, komu i ile w ciągu nadchodzącego, nowego roku.
Czyli zamyka bilans roczny i robi projekt budżetu na następny rok.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365