Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dzierżyciele prawdy absolutnej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-09-2013 16:15chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Dzierżyciele prawdy absolutnej
Ocena 6 na 6
Polecam komentarze pod filmem. Dla roześmiania się oczywiście.
www.filmwe(*) drzewo życia-2009-538301
PS. dlaczego niektórzy wciąż nie potrafią zrozumieć tak prostych zależności, jakie ja zrozumiałem będąc małym chłopcem? Czy religia naprawdę potrafi postawić taką betonową ścianę między nerwami wzrokowymi a mózgiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>będąc małym chłopcem? Czy religia naprawdę potrafi postawić taką betonową ścianę między nerwami

W Polsce 30% społeczeństwa to kreacjoniści. Nie tylko jest to skutek religii, ale niskiego poziomu edukacji.
19-09-2013 16:39 
 Ocena 5 na 5
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
No masz rację. W ciągu 12 lat edukacji podstawowo-średniej na temat ewolucji w szkole poświęcono w moim przypadku łącznie chyba nawet mniej, niż godzinę lekcyjną. Godzin spędzonych na gadaniu czy staniu w kącie na religii nie zliczę...
19-09-2013 19:33 
 Ocena 2 na 2
Ulydighet (242 punktów)
>W Polsce 30% społeczeństwa to kreacjoniści. Nie tylko jest to skutek religii, ale niskiego poziomu edukacji.

To potwierdzone dane? Może Pan podać jakieś odnośniki do badań lub jakiegoś uzasadnienia, jeśli miałby Pan chwilkę? 30% społeczeństwa polskiego będącego kreacjonistami wydaje mi się zbyt optymistycznym scenariuszem. Pozdrawiam serdecznie.
19-09-2013 21:28 
 Ocena 3 na 3
myprecious (7170 punktów)
>>będąc małym chłopcem? Czy religia naprawdę potrafi postawić taką betonową ścianę między nerwami
>W Polsce 30% społeczeństwa to kreacjoniści. Nie tylko jest to skutek religii, ale niskiego poziomu edukacji.
>
Wszyscy katolicy to kreacjoniści.

"To you, I'm an atheist.
To God, I'm the loyal opposition."
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ludzie lubią rozwikływać tajemnice lub raczej lubią, gdy im się coś podaje jako rozwikłanie tajemnicy. Lubią także sensacje. Dlatego tak wielu jest zwolenników wszelkich teorii spiskowych (UFO, zamach na WTC, chemtrails, ludzie-jaszczury, sfingowane lądowania na Księżycu itd.), a także zwolenników "obalenia" teorii ewolucji. Ktoś coś opublikuje w Internecie i zaraz tysiące innych powiela taką sensację bez wnikania w jej prawdziwość.
Zwolennicy "obalonej" TE wcale nie muszą być wyznawcami kreacjonizmu, po prostu czują się lepiej jako ci, którzy poznali Prawdę.

20-09-2013 12:29 
 Ocena 1 na 1
Christos (2696 punktów)
Nie ma określonych standardów stanowiących jaka ma być minimalna wiedza o fundamentach funkcjonowania fizycznego świata. W szkole można wyłożyć wiadomości z różnych dziedzin wiedzy naukowej, ale, to czy owa wiedza zostanie przyjęta jako prawda zależy wielu czynników. Wpływu religii, indywidualnych zdolności intelektualnych nauczycieli i uczniów, wpływu "wiedzy powszechnej" środowiska itp. Dlatego zawsze znajdą się ludzie wierzący w UFO. Śledzenie dokonań naukowców we wszystkich dziedzinach wiedzy jest niemożliwe, bo przecież nie każdy ma na to czas, nie każdego człowieka interesuje absolutnie wszystko, nie każdy ma dostęp do wiedzy i zna kilka języków obcych aby sobie poczytać. Większość ludzi nie ma też minimum wiedzy potrzebnej do zrozumienia terminologii naukowej, a i większość nie odczuwa potrzeby poszerzenia horyzontów myślowych. Dlatego nie przejmowałbym się kosmitami na polu kukurydzy. Niech sobie ludzie w to wierzą. Za sto czy dwieście lat nasza nauka postrzegana będzie pewnie jako niedopieczona, a i tak znajdą się wyznawcy teorii o uprowadzeniu Elvisa przez małe zielone ludziki. Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365