>W tym kontekście warto przypomnieć, że - jednak - po protestach, TVP przywróciła zawieszony program popularnonaukowy Laboratorium...
Zgoda, wróciło Laboratorium, ale co dalej z tzw misją? Bo po wczorajszym dniu, moim - misyjność tvp jest dosłowna - nie ma publicystyki bez księdza, ducha, B16, wszędzie autorytetem jest... ksiądz! W lub bez sutanny, ale w tle się gdzieś czai, i zaraz jakąś światłą myśl podsyła. Dobrze, że jest wolność - ale czemu tylko jedno wyznanie? Myślę ze większa liczba osób to widzi, ale może nie zwraca uwagi, tytułem - po trochę i weszło - ale jak się z doskoku w tv spojrzy - szok!
|