Racjonalista - Strona głównaDo treści
I jak z tym walczyć?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
05-11-2010 10:39sirBuk_PanBuk (6257 punktów)I jak z tym walczyć?
Ocena 7 na 7
Po przeczytaniu wątku "Polska Agencja Prasowa o diabłach" proponuje program: "My, Wy Oni".
Jako, że rząd obdarował mnie dniem wolnym, a tv wspaniałym programem skierowanym do szeroko rozumianego społeczeństwa, w dniu wczorajszym pławiłem się w obżarstwie i ... telewizjowaniu. Cóż - tv edukacyjna zmarła, a to co ją zastępuje...
Patrząc na to coś wczoraj, nie dziwi mnie że PAP zajmuje się egzorcyzmami, gdyż w tym co widziałem: Polska duchami zmarłych stoi! I to zagubionych zmarłych, którym trzeba pomagać. Oczywiście dając na wypominki i msze! W świetle tego programu, np dusza P. Mariusza Agnosiewicza do którego ksiądz strzela... hm? Coż - skoro strzela tymi modlitwami, teraz może wystąpić z żądaniem o dusze! Niech no jeszcze da na msze w intencji i - ech szkoda chłopa!
Niestety link do programu jakoś enigmatycznie nie działa...(materiał jest obecnie nie dostępny - spróbuj za chwilę)
www.tvp.pl(*)ni/wideo/04112010-1020/3012190
polecany odcinek z 04-11-2010 - o duchach! które nas nawiedzają! Przy aprobacie i wypowiedziach kapłanów... poezja!

I pytanie: czy w XXI wieku, zastępowanie programów popularno-naukowych czymś takim w Polsce będzie już normą? Zamiast fizyki/chemii teobzdetologia?
I jak z tym walczyć?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
W tym kontekście warto przypomnieć, że - jednak - po protestach, TVP przywróciła zawieszony program popularnonaukowy Laboratorium: www.wirtua(*)tach-laboratorium-wraca-do-tvp
05-11-2010 11:00 
 Ocena 2 na 2
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>W tym kontekście warto przypomnieć, że - jednak - po protestach, TVP przywróciła zawieszony program popularnonaukowy Laboratorium...

Zgoda, wróciło Laboratorium, ale co dalej z tzw misją? Bo po wczorajszym dniu, moim - misyjność tvp jest dosłowna - nie ma publicystyki bez księdza, ducha, B16, wszędzie autorytetem jest... ksiądz! W lub bez sutanny, ale w tle się gdzieś czai, i zaraz jakąś światłą myśl podsyła. Dobrze, że jest wolność - ale czemu tylko jedno wyznanie? Myślę ze większa liczba osób to widzi, ale może nie zwraca uwagi, tytułem - po trochę i weszło - ale jak się z doskoku w tv spojrzy - szok!
Matix (5786 punktów)
Gdyby media oficjalnie były w 100% prywatne nie trzeba by się było zastanawiać, kłamią czy nie kłamią. Oczywiste byłoby, że kłamią, co dla Kowalskiego oznacza, że musiałby wysilić nadane mu przez naturę szare i czerpać informacje z kilku źródeł, a prawdy szukać po środku. Znikłby też problem "misji" której i tak ni widu ni słychu. Przynajmniej w teorii od edukacji jest w państwie szkoła (w praktyce wiadomo jak jest no ale w założeniu szkoła ma uczyć).
diogenes (42753 punktów)
>I pytanie: czy w XXI wieku...

Postęp technologiczny ma się jakoś nijak do irracjonalizmów, które obecnie mają się równie dobrze (jeśli nie lepiej), niż kiedykolwiek. Technologie to tylko uniwersalne narzędzia, które nie rozróżniają guseł od prawdy. To też jest argument na to, że to nie zmiany technologii pociągaja za sobą zmiany światopoglądowe. Z podobnym zjawiskiem spotkamy się w logice formalnej: za zmienne zdaniowe można podstawiać równie dobrze zdania z matematyki, jak i z teologii. Jeśli ktoś spróbowałby skonstruować technologie zorientowane na sens (np. komputer, który ignorowałby słowo bóg), zostałby posądzony o cenzurę.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
finerbijk (17282 punktów)
>Po przeczytaniu wątku "Polska Agencja Prasowa o diabłach" proponuje program: "My, Wy Oni".

Link nadal nie działa, pewnie to diabelska sprawka
Czy jest na pokładzie jakiś egzorcysta?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365