Witam wszystkich  Moje pytanie do Państwa brzmi : Jakie cechy można (o ile w ogóle można) uznać za wspólne wszystkich dotychczas istniejących demokracji ? Czy istnieje wspólny fundament, idea łącząca wszystkie demokracje - czy to pośrednie, czy bezpośrednie, liberalne, czy nieliberalne, chrześcijańskie i niechrześcijańskie, narodowe i nienarodowe itd. Myślicie, że np. IDEA RÓWNOŚCI (oczywiście w różnym natężeniu), czy przejście z rządów prywatnych (monarchia) na PUBLICZNE mogłyby należeć do wyżej wspomnianych cech wspólnych ? |