Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porwani do raju???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
04-01-2019 11:26Arminius (25555 punktów)Porwani do raju???
Ocena 1 na 1
Czterech Żydów, członków ultra ortodoksyjnej żydowskiej sekty Lev Tahor, zostało oskarżonych przez prokuratora o porwanie dwójki dzieci w wieku 12 i 14 lat. Porywacze planowali przetransportowanie porwanych dzieci do Gwatemali, skąd kilka tygodni wcześniej ich matka, córka założyciela sekty, uciekła do USA w obawie o dobro swoje i swoich dzieci.
Sekta jak wyżej, która od kilkunastu lat funkcjonuje w Gwatemali, w roku 2014 weszła w ostry konflikt z lokalną społecznością Majów gwatemalskich, którzy wymusili na niej opuszczenie pierwotnej siedziby sekty - podając jako powód kroku jak wyżej niechęć ultraortodoksów do integrowania się z lokalną społecznością oraz narzucanie jej swoich własnych praktyk i zwyczajów.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.

"Four members of a Jewish sect have been charged with kidnapping a young brother and sister in New York state.
Prosecutors say the men belong to the ultra-Orthodox Lev Tahor group, which is based in Guatemala.
They are accused of abducting a 14-year-old girl and her 12-year-old brother from the village of Woodridge, which is north of New York City.
The men planned to take the pair back to Guatemala after their mother fled the sect six weeks earlier.
The woman had reportedly feared for her children's safety and felt the group, which was founded by her father, was becoming more extreme under the leadership of her brother.
Its teachings reportedly include that women must be veiled from head to toe in black tunics."

"Some 230 members of an Orthodox Jewish group have begun leaving a village in western Guatemala after a bitter row with the local indigenous community.
The Lev Tahor members were asked to leave San Juan La Laguna after meetings with elders of the Mayan community.
The elders accused the Jews of shunning the villagers and imposing their religion and customs.
The Lev Tahor had settled in the village six years ago as the group searched for religious freedom."



www.bbc.co(*)ced-to-leave-guatemala-village

www.bbc.com/news/world-us-canada-46708691
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

R.Brzeziński robbo (-281 punktów)
>Czterech Żydów, członków ultra ortodoksyjnej żydowskiej sekty Lev Tahor, zostało oskarżonych przez
>prokuratora o porwanie dwójki dzieci w wieku 12 i 14 lat. Porywacze planowali przetransportowanie
>porwanych dzieci do Gwatemali, skąd kilka tygodni wcześniej ich matka, córka założyciela sekty,
>uciekła do USA w obawie o dobro swoje i swoich dzieci.
>Sekta jak wyżej, która od kilkunastu lat funkcjonuje w Gwatemali, w roku 2014 weszła w ostry
>konflikt z lokalną społecznością Majów gwatemalskich, którzy wymusili na niej opuszczenie pierwotnej
>siedziby sekty - podając jako powód kroku jak wyżej niechęć ultraortodoksów do integrowania się z
>lokalną społecznością oraz narzucanie jej swoich własnych praktyk i zwyczajów.
>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.
>"Four members of a Jewish sect have been charged with kidnapping a young brother and sister in New
>York state.
>Prosecutors say the men belong to the ultra-Orthodox Lev Tahor group, which is based in Guatemala.
>They are accused of abducting a 14-year-old girl and her 12-year-old brother from the village of
>Woodridge, which is north of New York City.
>The men planned to take the pair back to Guatemala after their mother fled the sect six weeks
>earlier.
>The woman had reportedly feared for her children's safety and felt the group, which was founded by
>her father, was becoming more extreme under the leadership of her brother.
>Its teachings reportedly include that women must be veiled from head to toe in black tunics."
>"Some 230 members of an Orthodox Jewish group have begun leaving a village in western Guatemala
>after a bitter row with the local indigenous community.
>The Lev Tahor members were asked to leave San Juan La Laguna after meetings with elders of the Mayan
>community.
>The elders accused the Jews of shunning the villagers and imposing their religion and customs.
>The Lev Tahor had settled in the village six years ago as the group searched for religious freedom."
>www.bbc.co(*)ced-to-leave-guatemala-village
>www.bbc.com/news/world-us-canada-46708691
>
Zawsze i wszystko można wykorzystać w złym celu.
Założyciel tego wyznania Lew Tahor został oskarżony o wykorzystywanie na rózne sposoby nieletnich.
Nie on pierwszy wykorzystuje [religię] do złych celów.
I niewykluczone,że uczynił to z pełną premedytacją.
Tak naprawdę taka książka jak "Kulty zła",którą napisał Ray Black ukazuje wielkie zepsucie wielu "guru".
I wielką łatwowierność ludzi,którzy im uwierzyli.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365