 |
Na złość mamie Putin odmrozi uszy rosyjskich dzieci Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-12-2012 13:54 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Na złość mamie Putin odmrozi uszy rosyjskich dzieci
2 na 2 | Cytat:Prezydent Rosji Władimir Putin poparł w czwartek ustawę, przyjętą na razie w drugim czytaniu, która prowadzi do zakazu adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli USA. Na początku swojej dorocznej konferencji prasowej w Moskwie Putin oświadczył, że przyjęcie w USA tzw. ustawy Magnitskiego "zatruwa stosunki amerykańsko-rosyjskie". Ustawa ta, podpisana niedawno przez prezydenta Baracka Obamę, nakłada sankcje na przedstawicieli Rosji naruszających prawa człowieka. Car Putin postanowił ukarać rosyjskie sieroty za to, że w USA postanowiono, aby nie wpuszczać na teren USA rosyjskich mafiozów, urzędasów - łapowników, "biznesmenów" usiłujących nawiać z Rosji do USA z nielegalnie zarobioną kasą.
Chyba najwyższy czas wysłać cara Putina na emeryturę, tylko jak to zrobić, bo car Putin zadbał o to, aby władzy dożywotnio nie stracić. Czy społeczeństwo rosyjskie jest zdolne do oderwania się od flaszki wódki i pęta kiełbasy, aby pozbyć się głupiejącego tyrana? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | No cóż, niektórzy powiedzieliby, że Rosjanie na miejsce Putina wybiorą sobie innego "tyrana", że ten naród (ta turańska cywilizacja, jak pisał o nich Feliks Koneczny) po prostu tak ma, że musi, a może nawet że lubi, być trzymany za mordę przez silnego wodza.
bembergiem w berg
|
|
5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Putin to najlepsze co Rosja może mieć, bo alternatywa jest tragiczna. W Rosji jest sporo polityków którym marzy się powrót "dobrych" stalinowskich czasów i niestety tacy ludzie zdobywają całkiem sporą popularność. Putin zapewnia w Rosji jaką-taką stabilizację i dba o to, żeby USA nie wtrącały się w rosyjską politykę. Rosja wciąż jest jakąś przeciwwagą dla takich mocarstw jak USA czy Chiny. A sprawa z adopcjami to zwyczajna polityka. Najpierw USA robią Rosji na złość, potem Rosja USA. Po jakimś czasie im minie i znajdą sobie inny sposób na drobne złośliwości. Może Rosjanie znowu wyślą okręty podwodne albo bombowce strategiczne w okolice Ameryki, to zawsze wkurza wszystkich w USA i w Kanadzie. Przynajmniej znowu pojawią się świetne zdjęcia Tu-95 eskortowanych przez hamerykańskie samoloty.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Przynajmniej znowu pojawią się świetne zdjęcia Tu-95 eskortowanych przez hamerykańskie samoloty.
No i przez równie świetny księżyc.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | Selanos (12869 punktów) | >>Przynajmniej znowu pojawią się świetne zdjęcia Tu-95 eskortowanych przez hamerykańskie samoloty. >No i przez równie świetny księżyc.
W tym przypadku, od księżyca lepiej wygląda f-22. Swoją drogą to zabawne, ciekawe co jest droższe, wysłanie starego Tu-95, czy nowoczesnego f-22? Stawiam na to, że Rosjanie mniej wydają na te śmieszne loty niż Amerykanie.
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >A sprawa z adopcjami to zwyczajna polityka. Najpierw USA robią Rosji na złość, potem Rosja USA. Potem Rosja rosyjskim sierotom, a nie USA.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
|
|
|  | | Selanos (12869 punktów) | >Potem Rosja rosyjskim sierotom, a nie USA.
W USA i tak wolą sieroty z Afryki albo innej Azji, niż z Rosji albo jak na ironię, niż z USA. Dziwnie ludzie z tych Amerykanów.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >W USA i tak wolą sieroty z Afryki albo innej Azji Nie wiem skąd wolą, ważne, że chcą te sieroty z Rosji.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
|
|
| | |  | 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | >>W USA i tak wolą sieroty z Afryki albo innej Azji >Nie wiem skąd wolą, ważne, że chcą te sieroty z Rosji. Nie wiem dlaczego taki jesteś zgorszony decyzją dumy. O ile pamiętam jeden z pierwszych(po transformacji) sejmów też się czymś takim zajmował i też zakazano oddawać dzieci do adopcji za granicę. Potem zdaje się, że ten zakaz przestał dotyczyć dzieci chorych. Ale nastąpiło to po ostrych bojach. Muszę przyznać, że nie znam obecnych przepisów ale podejrzewam, że dalej zdrowych dzieci do zagranicznej adopcji oddać nie wolno.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| | | |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Rzecz dotyczy właśnie dzieci chorych. Poza tym lepiej żeby dziecko miało rodzinę niż tkwiło w domu dziecka, nie sądzisz?
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Rzecz dotyczy właśnie dzieci chorych. >Poza tym lepiej żeby dziecko miało rodzinę niż tkwiło w domu dziecka, nie sądzisz? Oczywiście! Zwróciłam tylko uwagę że niecałe 20 lat temu my też to przerabialiśmy i wcale to mądrzejsze wtedy nie było. Rosjanie są pod względem poszanowania jednostki dużo bardziej opóźnieni. Podobnie jak my w stosunku do zachodniej Europy. Karty praw podstawowych w całości nasz rząd nie podpisał a wyłączone są właśnie prawa jednostki.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| | | | | |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Kilka lat temu przeczytałem artykuł opisujący w jaki sposób w Rosji traktowane są niepełnosprawne dzieci (głównie umysłowo) w ichniejszych domach dziecka. Siedzą przez cały dzień na dworze przywiązane do ławek z wyciętymi otworami (taki rodzaj wychodka), pod koniec dnia funduje im się kąpiel zimną wodą ze szlaucha, aby zmyć spod nich fekalia. Te agresywne umieszczane są pojedynczo w klatkach zawieszanych na drzewach (sic!). Nie sądzę, aby wiele się pod tym względem zmieniło, bo niby z jakiego powodu.
Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|