Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy można zaskarżyć Koran?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-10-2011 15:51Koraszewski (82900 punktów)Czy można zaskarżyć Koran?
Ocena 13 na 13
Republika Południowej Afryki: Działacz na rzecz paw człowieka, Fayzal Mahamad, składa skargę na fragment Koranu do Komisji Praw Człowieka

List do Roberta Spencera, redaktora Jihad Watch:
Szanowny Panie,
Jestem 56-letnim obywatelem Republiki Południowej Afryki, świeckim humanistą, działaczem na rzecz praw człowieka.
W dniu 29 sierpnia 2011 roku złożyłem skargę do Komisji Praw Człowieka RPA (SAHRC) oraz do Komisji Równości Płci (CGE) zwracając uwagę na to, że w mojej opinii Abdullah Yusuf Ali, autor książki słynnej z nowej interpretacji Koranu zatytułowanej "An English Interpretation of the Holy Quran," broni i propaguje przemoc oraz sprzeczne z prawem zachowania wobec kobiet, kiedy przedstawia i interpretuje fragment Koranu 4:34 prezentując go:
"A jeśli idzie o te kobiety, u których obawiacie się nielojalności i złego zachowania, upominajcie je (najpierw), (następnie) odmawiajcie dzielenia z nimi łoża, (a następnie) bijcie je (lekko), a jeśli powrócą do posłuszeństwa nie szukajcie z nimi kłótni."
[W przekładzie J.Bielawskiego fragment 4:34 brzmi : „Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!” –A.K.]
Zwróciłem się do Komisji Praw Człowieka oraz do Komisji Równości Płci aby albo spowodowały wstrzymanie dystrybucji w Johannesburgu interpretacji Koranu Yusufa Alego albo doprowadziły do cenzurowania fragmentu będącego przedmiotem mojej skargi.
Zwróciłem się również o poparcie mojej skargi do szeregu organizacji religijnych (w tym muzułmańskich) i do organizacji laickich. Żadna organizacja muzułmańska nie udzieliła odpowiedzi na moją prośbę, zaś kilka napisało do Komisji Praw Człowieka protestując przeciwko mojej skardze.
Moja skarga, gdyby została uwzględniona była by światowym precedensem, w którym państwowe instytucje w demokratycznym kraju podejmują działania przeciw takiemu naruszaniu praw człowieka.
Z poważaniem
Fayzal Mahamed.
(Działacz na rzecz praw człowieka)
Wykształcenie:
Philosophy of Religion - University of Witwatersrand
Philosophy of Ethics - University of Witwatersrand
Islamic Studies - University of South Africa
Religious Studies - University of South Africa
Tekst skargi w języku angielskim można przeczytać tu: www.jihadw(*)omplaint-over-quran-verse.html
Ciekawe i jakże zasadne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

22-10-2011 16:50
 Ocena-12 na 12
dominus (-11 punktów)
>Republika Południowej Afryki: Działacz na rzecz paw człowieka, Fayzal Mahamad, składa skargę na
>fragment Koranu do Komisji Praw Człowieka

>List do Roberta Spencera, redaktora Jihad Watch:
>Szanowny Panie,
>Jestem 56-letnim obywatelem Republiki Południowej Afryki, świeckim humanistą, działaczem na rzecz
>praw człowieka.
>W dniu 29 sierpnia 2011 roku złożyłem skargę do Komisji Praw Człowieka RPA (SAHRC) oraz do Komisji
>Równości Płci (CGE) zwracając uwagę na to, że w mojej opinii Abdullah Yusuf Ali, autor książki
>słynnej z nowej interpretacji Koranu zatytułowanej "An English Interpretation of the Holy Quran,"
>broni i propaguje przemoc oraz sprzeczne z prawem zachowania wobec kobiet, kiedy przedstawia i
>interpretuje fragment Koranu 4:34 prezentując go:
>"A jeśli idzie o te kobiety, u których obawiacie się nielojalności i złego zachowania, upominajcie
>je (najpierw), (następnie) odmawiajcie dzielenia z nimi łoża, (a następnie) bijcie je (lekko), a
>jeśli powrócą do posłuszeństwa nie szukajcie z nimi kłótni."
>[W przekładzie J.Bielawskiego fragment 4:34 brzmi : "Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu
>na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego
>majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I
>napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A
>jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły,
>wielki!" -A.K.]
>Zwróciłem się do Komisji Praw Człowieka oraz do Komisji Równości Płci aby albo spowodowały
>wstrzymanie dystrybucji w Johannesburgu interpretacji Koranu Yusufa Alego albo doprowadziły do
>cenzurowania fragmentu będącego przedmiotem mojej skargi.
>Zwróciłem się również o poparcie mojej skargi do szeregu organizacji religijnych (w tym
>muzułmańskich) i do organizacji laickich. Żadna organizacja muzułmańska nie udzieliła odpowiedzi na
>moją prośbę, zaś kilka napisało do Komisji Praw Człowieka protestując przeciwko mojej skardze.
>Moja skarga, gdyby została uwzględniona była by światowym precedensem, w którym państwowe instytucje
>w demokratycznym kraju podejmują działania przeciw takiemu naruszaniu praw człowieka.
>Z poważaniem
>Fayzal Mahamed.
>(Działacz na rzecz praw człowieka)
>Wykształcenie:
>Philosophy of Religion - University of Witwatersrand
>Philosophy of Ethics - University of Witwatersrand
>Islamic Studies - University of South Africa
>Religious Studies - University of South Africa
>Tekst skargi w języku angielskim można przeczytać tu:
>www.jihadw(*)omplaint-over-quran-verse.html
>Ciekawe i jakże zasadne.
Ani ciekawe,ani zasadne. Cytujecie list człowieka podobno wykształconego. Po pierwsze powinien on wiedzieć, że Koran jest księgą religijną.Po drugie służy wyznawcom islamu.Po trzecie istnieje wiele interpretacji zasad zawartych w Koranie.
Zasady te dotyczą wyznawców islamu a nie ludzi nie należących do ich kręgu.
Jeśli jest wyznawcą islamu to dlaczego neguje zasady religii, którą wyznaje. Jeśli nie jest wyznawcą islamu to dlaczego zajmuje się jakąś( bardzo dowolną) interpretacją księgi Koranu. Księgi święte jak Koran czy Biblia są księgami religijnymi i każdy człowiek, który chce być postrzegany jako wykształcony, powinien wiedzieć o tym, że interpretacja ich tekstów służy bezpośrednio zainteresowanym(wyznawcom religii).A na koniec rada- niech wyda własną interpretację
krytykowanego przez siebie tekstu(wśród wyznawców islamu to powszechnie stosowana praktyka; dowiedzieć się tego można od dowolnej osoby z tytułem naukowym w dzidzinie arabeistyki)
22-10-2011 17:40 
 Ocena 14 na 14
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Po pierwsze: kasuj te fragmenty wypowiedzi poprzednika, do których się bezpośrednio nie odnosisz.

>Cytujecie

Po drugie: używaj poprawnych form gramatycznych. Koraszewskiemu - mimo jego licznych zasług - pluralis maiestaticus, o ile wiem, jak dotąd nie przysługuje.

>list człowieka podobno wykształconego.

Po trzecie: jeśli masz powody mniemać, że Fayzal Mahamad podaje nieprawdziwe dane nt. swego wykształcenia, przedstaw je.

>Po pierwsze powinien on wiedzieć, że Koran jest księgą religijną.

Niby co z tego? Każdy tekst może w każdej chwili stać się/przestać być tekstem religijnym.

>Po drugie służy wyznawcom islamu.

Też. Ale i mnie do różnych celów kilka razy posłużył, a wyznawcą islamu nie jestem.

>Zasady te dotyczą wyznawców islamu a nie ludzi nie należących do ich kręgu.

Bynajmniej. Na ludzi nienależących do kręgu wyznawców islamu Koran nakłada moralny obowiązek poprawy tj. nawrócenia.

>Jeśli jest wyznawcą islamu to dlaczego neguje zasady religii, którą wyznaje.

Neguje przecież nie jakoweś zasady religii a jedynie bardzo konkretną interpretację Koranu, zamieszczoną w bardzo konkretnej książce, której bardzo konkretnego autora wymienia z imienia i nazwiska.
Skądinąd - tytuł wątku jest bez sensu skoro Fayzal Mahamad nie zaskarża Koranu a książkę zawierającą pewną jego interpretację.

>Jeśli nie jest wyznawcą islamu to dlaczego zajmuje się jakąś( bardzo dowolną) interpretacją księgi Koranu.

Może dlatego, że to (jak można sądzić na podstawie informacji o wykształceniu) należy do jego zawodu po prostu?

>Księgi święte jak Koran czy Biblia są księgami religijnymi

Patrz nieco wyżej.

>każdy człowiek, który chce być postrzegany jako wykształcony,

OjojojojoJOJOJOJOJ...

>powinien wiedzieć o tym, że interpretacja ich tekstów służy bezpośrednio zainteresowanym(wyznawcom religii).

Też.

>dowiedzieć się tego można od dowolnej osoby z tytułem naukowym w dzidzinie arabeistyki)

Sztuki kreślenia arabesek, znaczy się?

Każdy wie, co być powinno teraz lub dawniej. Trudniej odpowiedzieć na pytanie, co jest i co rzeczywiście było. (Bronisław Łagowski)
22-10-2011 19:56 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Daj spokój jętce jednodniówce, a właściwie jednorazówce. Wielu tu już takich było, co to machnęli jednego posta i znikali na zawsze. Ten jest o tyle oryginalny, że wybrał sobie nick zachęcający do stawiania minusów (do-minus).

Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
24-10-2011 10:23 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Daj spokój jętce jednodniówce, a właściwie jednorazówce.

Tać nie dla dyskusji z nim pisałem, a z nudów po prostu...

Każdy wie, co być powinno teraz lub dawniej. Trudniej odpowiedzieć na pytanie, co jest i co rzeczywiście było. (Bronisław Łagowski)
22-10-2011 17:40 
 Ocena 11 na 11
Koraszewski (82900 punktów)
Przy odrobinie inteligencji dominus zauważyłby, że nie cytuje się w całości komentowanego tekstu. Przy w sprzyjających okolicznościach eduykacyjnych dominus mógłby zauważyć, że wezwanie do przestępstwa (a takim jest wezwanie do bicia żon) jest wezwaniem do popełnienia przestępstwa niezależnie czy jest motywowane religijnie czy świecko. Najwyraźniej dominius trafił pod zły adres i sądzi, że my też będziemy się posługiwać logiką alternatywną. Są drogi panie, nakazy religijne, które są sprzeczne z prawem i jako takie przez prawo winny być ścigane, nawet wówczas kiedy jacyś niedorozwinięci wierzący myślą, że motywacja religijna daje im immunitet.
22-10-2011 19:08 
 Ocena 2 na 2
Urszula Lis (278 punktów)
Po prostu szkoda słów. Następnym razem zanim coś napiszesz, przeczytaj proszę: www.unic.u(*)/dok_powszechna_deklaracja.php
Bo gdyby każdy, nastawiony do czegoś lub kogoś anty zaczął pisać swoją "świętą księgę", albo interpretował wedle własnego "widzi mi się", to ja proponuję "atomówkę".
A biorąc pod uwagę fanatyzm islamistów, odczytają to nie jako przesłanie pozwolenia, ale wręcz nakazu.

W pełni popieram pana Roberta Spencera
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Czy można zaskarżyć Koran?

Skarżenie Koranu to jawna obraza islamu. Koran jest niezaskarżalny, nietykalny, łatwopalny itd...
A już przestrzegam przed krytyką Koranu z użyciem "rynsztokowego języka" w internecie.
Gdy Europę zaleją uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu a przewodniczącym MTK w Hadze zostanie muzułmanin (co kiedyś w końcu nastąpi) - krytyka Koranu zostanie uznana obok ludobójstwa za zbrodnię przeciwko ludzkości.
22-10-2011 18:29 
 0 na 2
rhotax7 (3947 punktów)
To jeszcze nic.
Ja kiedyś napisałem na Onecie pod jakimś artykułem o Islamie że "Allah-świniojad jak zwykle da d...py i pośle swych wojowników na przegraną z Izraelem udowadniając ze nie zna się wcale na wojnie i jest gorszy w tym rzemiośle od JHWH ".
Oj jakie były wpisy obrońców Alle-łacha --i to zdaje się Chrystianów a nie turbanów.
Oj co to się miało ze mną nie stać i jakie końce świata miały mnie spotkać--padałem ze śmiechu ze dwa dni póki się nowe komentarze ukazywały.
Za nie długo będę miał wi-fi --tu na końcu świata i zatańczę wtedy telefonicznie z ambasadami Islamu i mułłami w Polsce --u mnie nie ma przebacz--wierzą chamy to niech odpowiadają na rzeczowe (nie-nadzbyt-wygodne-pytania-dla-nich-i-ich-bogów).

Oczywiście zaproponuję w pierwszej kolejności zorganizowanie w Polsce w Pałacu Kultury
wyborów MISS MOKREJ BURKI...
22-10-2011 19:10 
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)
>Ja kiedyś napisałem na Onecie pod jakimś artykułem o Islamie że "Allah-świniojad jak zwykle da d...py i pośle swych wojowników na przegraną z Izraelem udowadniając ze nie zna się wcale na wojnie i jest gorszy w tym rzemiośle od JHWH ".
>Oj jakie były wpisy obrońców Alle-łacha --i to zdaje się Chrystianów a nie turbanów.

Aż dziw - poziom tego komentarza zdaje się leżeć bardzo w klimacie legendarnych "komentarzy z onetu", więc nie rozumiem, co bywalcom się nie podobało.
22-10-2011 19:42 
 0 na 2
rhotax7 (3947 punktów)
Poziom swych komentarzy dostosowuję do potencjalnych odbiorców i dlatego też--prowokuję , przesadzam , specjalnie dla wywołania reakcji i zobaczenia ile mogę a co już jest przegięciem.

W tym przypadku odezwała się obrona religii i uczuć religijnych wspólna dla wszystkich MEMÓW wierzących i tylko dla tego Chrystianie bronili wiary Proroka ze względu na ochronę swej debilnej wiary w przyszłości.

Obecnie na kilku stronach nie mogę wcale dawać komentarzy.
Na innych po pół godzinie znikają.

Tam gdzie mogę piszę jako Rhotax Dei Cide , Zabójca Bogów , Burzyciel Kościołów.
( w planach mam jeszcze--Rozlewca Krwi Zbawiciela )
22-10-2011 19:54 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>Tam gdzie mogę piszę jako Rhotax Dei Cide , Zabójca Bogów , Burzyciel Kościołów.
>( w planach mam jeszcze--Rozlewca Krwi Zbawiciela )
Bój się boga rhotax Toż Nergal przy Tobie to sam archanioł Gabriel
22-10-2011 20:11 
 Ocena 3 na 3
rhotax7 (3947 punktów)
No ale Nergal zarabia miliony na oszukiwaniu małolatów że jest Diablistą.
To tylko pozer.
Ma facet zmysł do kreacji własnego wizerunku ( Doda ) i chwała mu za to że promuje Satanizm to lepsza religia niż Chrześcijaństwo--per saldo : ile osób zabił satanizm w ostatnich 1000 latach a ile Katolizm?
Kilka osób Sataniści i miliony Katoliści.

Każda religia to debilizm ale już wolę Diablizm niż Jezusizm.

Ja jestem prawdziwy w odróżnieniu od mało nawiedzonych txt. Behemota.
Black Metal stworzył Bathory --a nagranie "The return of darkness and Evil"--majstersztyk obłędu.--polecam.

Choć jestem ateistą 100% to uwielbiam igranie z religijnymi fanatykami i ich debilnymi wierzeniami--super rozrywka.
rhotax7 (3947 punktów)
Biblia zawiera podobne "kwiatki".
Talmud--bez liku--na swych 120.000 stronach radosnej twórczości.
Koran ma ich o wiele więcej niż te podane tutaj.

Gdzie mogę zaskarżyć Biblię?
Gdzie Talmud ?
Gdzie Koran ?
W Polsce .
A bzdety z księgi Buddy ?
Czy inne nawiedzone txt. Scjentolologii , Mormonizmu czy Bahai.

I jak sformułować wniosek ?
O co zabiegać ?
(Co zaskarżać to wiem--w ogóle zarysu)

Może niech Pan Panie Koraszewski pobudzi myślenie i działanie przeciw nauce Kościoła Świętego i innych wyznań--Ja mogę skarzyć --non-stop-czas mam -a papier wsio przyjmie.
22-10-2011 18:42 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)
>Biblia zawiera podobne "kwiatki''
>Gdzie mogę zaskarżyć Biblię?
Poczekaj ze skarżeniem, aż Pl sąd ustali czy Biblie pisali ''naćpani ziołem i napruci winem'' Proces chyba jeszcze się nie skończył. A co do Koranu to zobacz co Cię czeka jak będziesz nabijł się z jego świętośći

www.youtub(*)layer_detailpage&v=gEQuXHoAliM
22-10-2011 19:31 
 Ocena-1 na 1
rhotax7 (3947 punktów)
Wiem co mnie czeka.
Kasa!!!

Zanim wejdę (z ochroną i w kamizelce) do Meczetu by napluć na Koran--nakupię ile dam radę USD i Franeczków S. a ta banda idiotów wywoła zamieszki i zwyżkę panikarską walut.
A Ja je na górce sprzedam.
Tak mi dopomóż Allahu/JHWH/Czy inne boskie bydle.

Oczywiście tu podaję jedynie głupi przykład wykorzystania swej wiedzy do zarabiania kasy (na pancerkę choćby)--w rzeczywistości przysięgam że wymyśliłem taaaakie rzeczy że nawet Allah za-skrzeczy...he,he,he.

P.S. Teledysk fajny--kocham wojnę/walkę.
(jak byłem młody jeżdziłem do lasu by bić się (w ochraniaczach) z kolegami z Kick-boxingu , Kara-te , Ju -Jitsu sam ćwiczyłem Ving-tsun i Modliszkę--było miło)
Teraz jestem stary i jedynie 43 cm mięcha na łapie powoduje że mogę śmiać się z każdego--bez-karnie.
Polecam Ci ....Bitter Peace -Slayerka
www.youtube.com/watch?v=PHWzD7C5s60

Initiate blood purge
Coalition in massacre
Mechanized high tech
Whole sale death in effect....

Boże jakie to piękne....
perun (8610 punktów)

>Polecam Ci ....Bitter Peace -Slayerka
>www.youtube.com/watch?v=PHWzD7C5s60
Znam , a tam wyżej coś schrzaniłem i dałem link do Sabatona zamiast do tego;
youtu.be/uj47atX3aKY
Głąbiński (3538 punktów)
>Republika Południowej Afryki: Działacz na rzecz paw człowieka, Fayzal Mahamad, składa skargę na fragment Koranu do Komisji Praw Człowieka
>Ciekawe i jakże zasadne.
Zgadzam się, jednak z zastrzeżeniem: z tekstu wynika, że zaskarżony nie jest Koran, lecz jego interpretacja, co stanowi istotną różnicę, a zarazem umożliwia wydanie wyroku bez dawania podstaw do zarzutu o kwestionowanie podstaw wierzenia.

Stach M. G.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365