Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hitler na wesoło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-10-2009 19:20Matix (5786 punktów)Hitler na wesoło
Adolf zapewne dostałby tzw. białej gdyby to zobaczył. Polecam na poprawienie humoru

www.youtube.com/watch?v=4-P596oznDg
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Adolf zapewne dostałby tzw. białej gdyby to zobaczył.
Wątpię Hitler miał poczucie humor, ponoć śmiał się oglądając Chaplinowskiego "Dyktatora".

>Polecam na poprawienie humoru
Przeciętnych lotów ten humor.
Bockxer I (1165 punktów)

>Hitler miał poczucie humor, ponoć śmiał się oglądając Chaplinowskiego "Dyktatora".

Skąd ta informacja?

IMBd podaje, że reakcja był nieznana. "When this film was released, Adolf Hitler banned it in Germany and in all countries occupied by the Nazis. Curiosity eventually got the best of him and he had a print brought in through Portugal. He screened it not once but twice. Unfortunately, history did not record his reaction to the film. When told of this, Charles Chaplin said, "I'd give anything to know what he thought of it."

A Richard Schickel, krytyk i historyk filmu, wątpi czy Hitler obejrzał Dyktatora.

fragment wywiadu:

Q: Do we know what was Hitler's reaction to being mocked by Chaplin in The Great Dictator?
RS: Hitler, of course, hated Chaplin and his films were banned in Germany from the earliest days of the Nazi regime. I doubt that Hitler saw The Great Dictator.
stilgar (7322 punktów)
>
>Hitler miał poczucie humor, ponoć śmiał się oglądając Chaplinowskiego "Dyktatora".
>Skąd ta informacja?
Oglądałem kiedyś dokument poświęcony temu. Stwierdzono tam, że Hitler zakazał wyświetlania tego filmu, jednak z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że sam go obejrzał i nawet go to rozbawiło.

Oczywiście, nieoficjalne źródła nie są w 100% wiarygodne ( oficjalne zresztą też nie).
Madman (7811 punktów)
Tych przeróbek jest już tyle, że trochę się przejadły...
Ja wolę www.youtube.com/watch?v=RNF86jBByDg

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365