Znalazłem u Korwina: "W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma debatować nad możliwością wprowadzenia czasowych pozwoleń na użytkowanie urządzeń nadawczo-odbiorczych, pracujących na częstotliwościach od 26,96-27,41 MHz - czytamy na portalu interia.pl.
Wniosek taki złożył europoseł Hans Witz, który podczas wielu wizyt w Polsce zaobserwował, jak samochody z zainstalowaną anteną CB nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.
Jeśli pędzące na złamanie karku auto z długą anteną nagle hamuje, wiadomo, że w pobliżu można spotkać patrol policji drogowej - zauważył Witz.
Według eurodeputowanego takie zachowanie kierowców stwarza poważne zagrożenie na drogach, a ponadto pozbawia wpływów lokalne budżety. Witz proponuje, aby osoby, które chcą korzystać z radia CB, wnosiły opłatę, za wydanie rocznego pozwolenia na korzystanie z urządzenia. Opłata wynosiłaby 350 euro (1400 zł)."
Wiem, że wielu na tym forum korzysta z CB. Co wy na to? |