Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zbawienie vs. Potępienie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-04-2013 18:42Dawid Sz. (-5 punktów)Zbawienie vs. Potępienie
Ocena -6 na 8
Witam,
zapraszam do dyskusji,luźnej, na temat w jaki sposób chcecie przejść do wieczności, co wybieracie wieczną szczęśliwość (niebo) czy męki piekielne (piekło)?

Ja wybieram piekło!!!
Tak chcę być potępionym na wieczność, ale czemu?
Co oferuje nam Pan, wieczne szczęście, zielone łąki, śpiew w chórach Anielskich na cześć Pana. I tak całą wieczność...

A ja chcę do piekła, tam jest samo zło takie jak seks, alkohol, i wszystkie 7 grzechów głównych. Wolę taką wieczność

A Wy czego chcecie na wieczność?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

karol0231 (0 punktów)
ja nie wybieram żadnej z tej opcji chce żyć w stanie jakim będę i cieszyć się tym co jest stworzone w taki sposób jak jest stworzone bez segregacji na coś lepszego bądź gorszego
szarley (54911 punktów)
Min. Joseph Goebbels po śmierci dostał się do nieba. Nuuuuda. Poprosił więc św. Piotra i pozwolenie na zwiedzenie piekła i tu spotkało go miłe zaskoczenie. Kobiety, szampan, muzyka .... Po tygodniu zabaw upomniał się o niego św. Piotr, ale Joseph stanowczo odmówił powrotu do nieba. Kiedy ostatecznie postanowił pozostać z piekle, stanął przed nim wielki diabeł z widłami i rzekł:
- Jak pan widzi, doktorze, my też mamy dobrą propagandę
Po czym wbił mu widły w udo


z "Satyra okupowanej Warszawy"
Irracja (4721 punktów)
>>- Jak pan widzi, doktorze, my też mamy dobrą propagandę...

    ... jeszcze "lepszą propagandę" mają zwolennicy nieba. "I broń mnie Boże bym kiedykolwiek miał sam doznać cudów tej propagandy"...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Paul Figura. (1368 punktów)
>Witam,
>zapraszam do dyskusji,luźnej, na temat w jaki sposób chcecie przejść do wieczności, co wybieracie
>wieczną szczęśliwość (niebo) czy męki piekielne (piekło)?

Jako ateista nie wybieram żadnej z tych opcji,nawet wieczność musi mieć swój koniec jedyny sposób aby przedłużyć oczywiście na jakiś czas pamięć o swojej osobie to pozostac w pamieci bliskich osób.

diogenes (42753 punktów)
>zapraszam do dyskusji,luźnej, na temat w jaki sposób chcecie przejść do wieczności,...

Na luźne dyskusje najlepszy jest stoperan.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
panTeista (6808 punktów)
>co wybieracie wieczną szczęśliwość (niebo) czy męki piekielne (piekło)?

Taki wybór jest mitem. Po śmierci nie ma ani szczęśliwości, ani męki, jest tak jak było przed poczęciem.

>Co oferuje nam Pan,

Pan Bóg to tylko postać literacka, niczego nie może dać, nie może nagrodzić ani ukarać.

>A Wy czego chcecie na wieczność?

Niezależnie od chcenia- starania- modlitwy- występków i tak po śmierci będzie tak jak przed poczęciem.

Pozdrawiam
Maitrea


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
>Co oferuje nam Pan, wieczne szczęście, zielone łąki, śpiew w chórach Anielskich na cześć Pana. I tak całą wieczność...

Jeżeli narodowcy tam trafią tak, jak przewidują, to nie będzie dnia, żeby ktoś komuś nie obił mordy, mówię Ci.

bang bang, shot you dead
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>...zapraszam do dyskusji,luźnej, na temat w jaki sposób chcecie przejść do wieczności, co wybieracie wieczną szczęśliwość (niebo) czy męki piekielne (piekło)?...

Ja wybieram Świat Dysku Terry'ego Pratchetta najlepiej jako Patrycjusz

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
Irracja (4721 punktów)
>A Wy czego chcecie na wieczność?
    ... miejsca gdzie nie będzie tak durnych tematów do dyskusji...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365