Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-01-2018 09:59Arminius (25555 punktów)Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący?
Ocena 2 na 2
Od samego rana w mediach wszelakiego nurtu wrze jak w ulu. Wątkiem przewodnim jest...konflikt polsko - izraelski. Słuchając lawiny opinii i komentarzy mam wrażenie iż - w wielu wypadkach, może nawet w większości - ludzie je wypowiadający spadli wczoraj z Księżyca na Ziemię i nie maja pojęcia co tu się - nie od wczoraj przecież - dzieje.
Odnoszę też wrażenie, iż rząd Polski jest wielce zaskoczony reakcją strony żydowskiej - bo jeżeli już liczył na jakąś reakcję tego typu to raczej z innej i bliższej geograficznie strony.
Atmosfera jak ta, która właśnie jest generowana medialna maszynką, stwarza dobrą okazję do podniesienia problemu, już kiedyś zasygnalizowanego przez Krzysztofa Kłopotowskiego, autora wydanej przez Frondę książki pt. "Geniusz Żydów na polski rozum".
Otóż Kłopotowski na stronicach tej pozycji (jest spór o to czy jest to książka antysemicka czy filosemicka) - zaniepokojony perspektywą pojawienia się w kraju nad Wisłą 5000 uchodźców syryjskich - kreuje pomysł sprowadzenia do Polski 500 tysięcy (słownie: pięćset tysięcy) Żydów, w celu odtworzenia jagiellońskiego oblicza Rzeczpospolitej Polskiej. W opinii Kłopotowskego Żydzi są najlepszym remedium na ...kłopoty Polski. Wraz z nimi nad Wisłą pojawi się wiedza, know how, umiejętności, fura pieniędzy, fantastyczne wpływy nad Potomakiem, bezpieczeństwo narodowe, etc, itp.
Zdaniem autora książki Żydzi nie będą mieli żadnych problemów z zaadoptowaniem się w swej staro - nowej ojczyźnie, bo primo brak tu antysemityzmu, secundo kościół polski prze do dialogu z judaizmem, tertio, brak tu większych ilości muzułmanów.

Kto jest pro???
Kto jest contra???

Wszelkie opinie mile witane - bez cenzury i sankcji karnych

Ja jestem stanowczo contra.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący?
Dać mi w zarządzanie.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący?
>Dać mi w zarządzanie.
>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

E, Korea już jest.
29-01-2018 12:20 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>E, Korea już jest.
A nawet dwie.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
29-01-2018 13:01 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>E, Korea już jest.
>A nawet dwie.

Cholera, zapomniałem, która mi się skojarzyła z wami, tow. Duchu.
29-01-2018 13:07 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Cholera, zapomniałem, która mi się skojarzyła z wami, tow. Duchu.
www.doz.pl/apteka/k334-Pamiec_koncentracja_energia

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
29-01-2018 13:14 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Cholera, zapomniałem, która mi się skojarzyła z wami, tow. Duchu.
>www.doz.pl/apteka/k334-Pamiec_koncentracja_energia
>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

Raczej reklamosiewca. Nie wiem, którego - nie pracowałem w tej
działce.
Wera (1540 punktów)
500 tysięcy nie wystarczy, potrzeba conajmniej 6 milionów. Ale najpierw trzeba się pozbyć tych zabytkowych komór gazowych, żeby leśnych ludków nie korciło.
Arminius (25555 punktów)trzeba milionów?
>500 tysięcy nie wystarczy, potrzeba conajmniej 6 milionów.

To prawie połowa wszystkich Żydów na świecie???
29-01-2018 15:01 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)Odp: trzeba milionów?
>>500 tysięcy nie wystarczy, potrzeba conajmniej 6 milionów.
>To prawie połowa wszystkich Żydów na świecie???
Trzeba było ich aż tylu nie wybijać
29-01-2018 18:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>500 tysięcy nie wystarczy, potrzeba conajmniej 6 milionów.
>To prawie połowa wszystkich Żydów na świecie???
Amerykanie tylu mają i żyją.

Cza być oszczędnym.
29-01-2018 20:07 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)relatywnie ilu mają?
>>>500 tysięcy nie wystarczy, potrzeba conajmniej 6 milionów.
>>To prawie połowa wszystkich Żydów na świecie???
>Amerykanie tylu mają i żyją.

Ale w Ameryce mieszka ponad 320 mln ludzi, a nie 38 mln .
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący?
Flądra to prześmieszne środowisko - oglądałem parę razy ich stronę i
zastanawiałem się, co tam jest na poważnie. Może niektóre komentarze,
ale większość wygląda jak żart.

Co do zsyłki pół mln Żydów do Polski, są dwa scenariusze: albo im się
postanowienie zakiełkowane w głowie pana Kłopotowskiego uda, wtedy
pogrom od co bardziej rozpalonych lokalsów, albo się nie uda. Też pogrom.

Więc contra. Zresztą - warunków ew. współpracy czy doedukowania
nie podano powyżej...
Arminius (25555 punktów)bez recontry
>Więc contra.

I słusznie. I nie będzie recontry.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: bez recontry
>>Więc contra.
>I słusznie.

Zaś tam!... Przecie powody niezbyt po linii?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365