Racjonalista - Strona głównaDo treści
Komisja Europejska vs. Google

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-04-2016 23:22Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Komisja Europejska vs. Google
Cytat:
Komisja Europejska poinformowała w środę, że Google łamie unijne przepisy antymonopolowe nadużywając swojej dominującej pozycji poprzez wymuszanie stosowania własnych aplikacji w urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. (źródło)
O ile dobrze rozumiem zarzuty KE, to Google powinno zostać ukarane ze instalowania własnych aplikacji we własnym systemie operacyjnym. Dla mnie to już jest jakiś obłęd. To może niech KE przyjmie zasadę karania każdej firmy za promocję swoich produktów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Posunięcie UE jest jak najbardziej zasadne. Google zachowuje się jak gangster, składający firmom propozycje nie do odrzucenia. Zresztą i użytkowników swojego systemu lepiej też nie traktuje, ingerując na każdym kroku w naszą prywatność. Dużo by pisać.
25-04-2016 09:03 
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>Posunięcie UE jest jak najbardziej zasadne. Google zachowuje się jak gangster, składający firmom propozycje nie do odrzucenia. Zresztą i użytkowników swojego systemu lepiej też nie traktuje, ingerując na każdym kroku w naszą prywatność. Dużo by pisać.

Zwykła walka gigantów o władzę i wpływ na zwykłego człowieka.
Ci KE myślą zapewne, ze oni to co innego bo zostali wybrani.
Ci z Google myślą zapewne, ze oni to co innego bo zostali wybrani.
Jedni warci drugich. Dzielą strefy wpływów.
DyktaFon (9281 punktów)
Przyganiał kocioł garnkowi
A KE to niby czym jest? Nie monopolistą?

Nie bronię Google, ale to mały pikuś w stosunku do KE Produktów Google mogę nie używać, jeśli nie zechcę (i nikt mi nic nie wmusi...), natomiast "produktów KE" muszę używać pod karą więzienia
GrzeTor (1279 punktów)
Ale przecież system Android w swojej większości nie jest Googla, tylko jest produktem open-source. Na tej podstawie powstały inne dystrybucje, np. Cyanogenmod, które instalują nawet apliakcje Microsoftu...

Tak więc zarzut UE jest błędny.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365