Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak będzie po łacinie.....

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-03-2010 20:13FalaY (29 punktów)Jak będzie po łacinie.....
Ocena 1 na 1
Jak będzie po łacinie "Na większą chwałę człowieka/człowieczeństwa"
Wiem jak jest "Na większą chwałę Boga", ale dumny bym był, jeśli zamiast usłyszanych powszechnie "Z Bogiem" bym głosił prostą i przepiękną sentencję.


Dziękuję za pomoc.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ashaard (130 punktów)

Ad maiorem hominis gloriam.

spray (5875 punktów)
>Ad maiorem hominis gloriam.
>
A jak będzie po polsku:
Ad maiorem Dei gloriam? ( jezuickie AMDG)
P.S.
Nie lubię tłumaczenia dosłownego... wolę kontekstowe.

O, nawet jedno mi się nasunęło:
AMDG = BHO
(Bóg, Honor, Ojczyzna)
08-03-2010 16:38 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> A jak będzie po polsku:
> Ad maiorem Dei gloriam?

Majorowi daje Gloria.
rudyment (3233 punktów)
>Jak będzie po łacinie "Na większą chwałę człowieka/człowieczeństwa"
>Wiem jak jest "Na większą chwałę Boga", ale dumny bym był, jeśli zamiast usłyszanych powszechnie "Z
>Bogiem" bym głosił prostą i przepiękną sentencję.
>Dziękuję za pomoc.

Ad maiorem hominis/humanitatis gloriam.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
lontri (16088 punktów)

Zrobiłeś to "ku chwale ludzkości" ?

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
FalaY (29 punktów)
>Zrobiłeś to "ku chwale ludzkości" ?
>
BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

>

To jak to będzie ??
07-03-2010 21:53 
 Ocena 4 na 4
setarkos (10757 punktów)
>>> .. "Na większą chwałę człowieka/człowieczeństwa"

>Ad maiorem hominis/humanitatis gloriam.

To może jeszcze przetłumaczyć hasło: "Człowiek Honor Ojczyzna" ..
07-03-2010 22:28 
 Ocena 3 na 3
rudyment (3233 punktów)
>>>> .. "Na większą chwałę człowieka/człowieczeństwa"
>>Ad maiorem hominis/humanitatis gloriam.
>To może jeszcze przetłumaczyć hasło: "Człowiek Honor Ojczyzna" ..

Homo Honor Patria


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
08-03-2010 05:12 
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>To może jeszcze przetłumaczyć hasło: "Człowiek Honor Ojczyzna" ..
>Homo Honor Patria
>

Jak się bawić, to się bawić:
Deus deo lupus .
08-03-2010 10:38 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
>> Homo Honor Patria
> Deus deo lupus

Eus Homo Kosmateus
08-03-2010 13:16 
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)

>Deus deo lupus .

Przyotrzasz Wasze Jeszcze (co nie daj Boże) dojdzie kto do wniosku, że człowiek człowiekowi człowiekiem
08-03-2010 13:23 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
> Jeszcze (co nie daj Boże) dojdzie kto do wniosku, że człowiek człowiekowi człowiekiem
Errare divinum est... .
08-03-2010 13:34 
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)

>Errare divinum est... .

Podobno informacje dzielą się na pewne (klepsydry), prawdopodobne (prognozy pogody) oraz ... pozostałe
08-03-2010 15:32 
 Ocena 1 na 1
rudyment (3233 punktów)
>>>To może jeszcze przetłumaczyć hasło: "Człowiek Honor Ojczyzna" ..
>>Homo Honor Patria
>>
>Jak się bawić, to się bawić:
>Deus deo lupus .
>

Gloria in excelsis Homini.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365