Racjonalista - Strona głównaDo treści
300 zł łapówki w ratach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-01-2011 23:13Madman (7811 punktów)300 zł łapówki w ratach
Ocena 6 na 6
Bezczelny policjant z Tychów wymuszał łapówki.
Chwilowa utrata wzroku funkcjonariusza miała kosztować pewnego kierowcę 300 złotych. Jako że kierowca taką sumą nie dysponował, policjant zainkasował 100 złotych, oznajmiając, że pozostałe 200 złotych odbierze w późniejszym terminie.
I co ciekawe, zapisał sobie wszystko szyfrem w służbowym notatniku.
Cytat:
Z taką bezczelnością oraz wyrachowaniem mamy do czynienia po raz pierwszy - twierdzi prokuratura.

Bezczelny proboszcz z Płocka wymuszał datki.
Tam spokój sumienia również kosztuje 300 zł (na budowę kościoła), a że pewien parafianin wcześniej dał tylko stówę, to sobie ksiądz w służbowym notatniku to wszystko zanotował, nawet nie szyfrem.
I gdy nadszedł dzień odwiedzin duszpasterskich, zaskoczonej rodzinie zamiast świętego obrazka wręczył wyliczenie z kwotą 200 złotych na minusie.
Cytat:
...było powiedziane, z ambony, że w czasie kolędy mamy kłaść na stole dwie koperty. Jedną podpisaną "Kolęda", drugą "Na budowę kościoła".

Z taką bezczelnością oraz wyrachowaniem mamy do czynienia nie po raz pierwszy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

PiotrB (2937 punktów)
Jasne, można się oburzać na łapówki, ale jest to niestety smar, który jako tako pozwala obracać się kołom wszechogarniającej biurokracji. Pewnie, że najlepiej by było, gdyby np nie było kolejek w służbie zdrowia, a decyzje urzędnicze zapadały szybciej. Ten system jednak sprzyja korupcji. To odnośnie policjanta. A ksiądz może sobie wystawiać świstki jakie chce - mają one jakąś moc prawną? To problem i wola parafian.
09-01-2011 00:18 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>A ksiądz może sobie wystawiać świstki jakie chce - mają one jakąś moc prawną? To problem i wola parafian.
Zaszyfrowane znaki w lewym notatniku służbowym policjanta też nie mają mocy prawnej. Można też powiedzieć, że łapówkarstwo w drogówce to problem i wola kierowców. Tyle że ten policjant łapówki wymuszał. Jednego z kierowców np. przetrzymywał dwie godziny w radiowozie, dopóki ten nie zgodził się zapłacić.
Kościół wypracował znacznie ciekawsze metody wymuszeń niż jakieś pokrętne zestawienia płatności na minus 200 zł...
Ruffo (484 punktów)
Przekręt wymyślono wcześniej, niż koło. Nawet w Raju istniała przestępczość, (przecież Diabły to Aniołowie ukarani przez Boga za różne przewinienia?),a my się dziwimy, ze na naszym niedoskonałym padole gliny i klechy dorabiają na boku?
Ech, gdyby tak się udało napuścić jednych na drugich....

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365