 |
O przewidywalnych konsekwencjach idiotyzmu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-12-2021 13:12 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | O przewidywalnych konsekwencjach idiotyzmu
1 na 1 | Przeczytałam bardzo ciekawą książkȩ zatytułową Konsekwencje ”Konsekvenserna”.
Etnolog i autor K. Arnstberg nawiązuje do swoich wcześniejszych książek o ludziach PP, przedstawia tło działań tych ludzi i wyjaśnia konsekwencje, które już widzimy i będziemy mogli wkrόtce wiȩcej zobaczyć.
Czytelnik nie tylko jest bardziej przekonany, że rozwój wydarzeń jest bardzo poważny, ale uzyskuje też lepszy wgląd w to, dlaczego świat zachodni dobrowolnie próbuje się wymazać, wg autora. Książka dotyka, jak sugeruje tytuł, konsekwencji debaty i polityki prowadzonej w ostatnich dziesięcioleciach. Sam punkt wyjścia formułują dwa pytania, które autor zadaje w rozdziale wprowadzającym: ”Dlaczego politycy i liderzy opinii nie są zainteresowani konsekwencjami swoich opinii i decyzji politycznych? Dlaczego są tak dziwnie ślepi na trwający rozkład społeczeństwa, który wynika z ich tyranii dobroci?”
Książka ”Konsekwencje”, obejmuja szeroki zakres: od powstania i upadku imperiów, nastȩpnie autor zabiera czytelnika do Szkoły Frankfurckiej, buntów studenckich i dzisiejszej poprawności politycznej, aby zakończyć dokładnymi konsekwencjami i możliwymi scenariuszami na przyszłość. Książka jest bardziej akademicka i analityczna, na którą składają się liczne portrety osobiste, w tym te interesujące i zabawne.
Jest to dość “obrzydliwy” zbiór przedstawionych postaci publicznych. Ten osąd nie jest oparty na ich preferencjach politycznych, ale na ich wadach moralnych, beztroskim podejściu do prawdy, ignorancji i, co nie mniej ważne, zadowolonym sadyzmie, którym obrażają swoich przeciwników politycznych.
Ludzie z PP to fundamentaliści. Zrzekli się prawa do samodzielnego myślenia i formułowania własnych poglądów na ważne społecznie kwestie. Ich wypowiedzi polityczne są wyuczone i dzięki temu przewidywalne. Każdy, kto jest dobry w wypowiadaniu właściwych zwrotów PP we właściwym czasie, może mieć świetną karierę z wysoką pensją i władzą nad innymi ludźmi.
Czy mamy do czynienia z ludzmi PP łatwo rozpoznać po formie jȩzyka w ich wypowiedziach, ktόry można określić jezykiem dziwnie falującym, lub postmodernistycznym wg definicji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Czy mamy do czynienia z ludzmi PP łatwo rozpoznać po formie jȩzyka w ich wypowiedziach, >ktόry można określić jezykiem dziwnie falującym, lub postmodernistycznym wg definicji.
Dziwnie falującym?? Przecież oni monotonnie bredzą o wolności i demokracji. Jakie może mieć poglądy absolwent zawodówki??
|
|
 | | Eruyatar (62 punktów) | >Jakie może mieć poglądy absolwent zawodówki?? Studeo studere, w żaden sposób nie nawiązuje do tego, by nauki czerpać w murach uczelni.
|
|
1 na 1 | Eruyatar (62 punktów) |
>Ludzie z PP to fundamentaliści. Zrzekli się prawa do samodzielnego myślenia i formułowania własnych >poglądów na ważne społecznie kwestie. Ich wypowiedzi polityczne są wyuczone i dzięki temu >przewidywalne. Każdy, kto jest dobry w wypowiadaniu właściwych zwrotów PP we właściwym czasie, może >mieć świetną karierę z wysoką pensją i władzą nad innymi ludźmi. >Czy mamy do czynienia z ludzmi PP łatwo rozpoznać po formie jȩzyka w ich wypowiedziach, >ktόry można określić jezykiem dziwnie falującym, lub postmodernistycznym wg definicji.
Według mnie, dyskusję należy rozpocząć od zbadania korzeni autora. Jak rozumiem, jest Szwedem. Szwed w obliczu poruszonego tematu, nie jest najlepszym obserwatorem zjawisk socjologicznych, z uwagi na jego ograniczenie. I nie jest to próba z mojej strony podważenia autorytetu autora, absolutnie. Po prostu, trudno jest marsjaninowi mówić o ziemi, a ziemianinowi o marsie. Szwedzkie społeczeństwo jest kompletnie wyzute z empatii, a każdy jeden obywatel poddany praniu mózgu rozpoczynającemu się już we wczesnym przedszkolu. System wartości jest całkowicie zaburzony a relacje rodzinne zaburzone czy wręcz zdewiowane. W tym kontekście, nie jestem pewny, czy autor może nakreślać analizę, zrozumiałą dla takiego polaka, przykładowo, ponieważ jego percepcja rzeczywistości jest kompletnie odmienna. Książki nie czytałem.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >Szwedzkie społeczeństwo jest kompletnie wyzute z empatii, a każdy jeden obywatel poddany praniu mózgu rozpoczynającemu się już we wczesnym przedszkolu. System wartości jest całkowicie zaburzony a relacje rodzinne zaburzone czy wręcz zdewiowane. W tym kontekście, nie jestem pewny, czy autor może nakreślać analizę, zrozumiałą dla takiego polaka, przykładowo, ponieważ jego percepcja rzeczywistości jest kompletnie odmienna. >Książki nie czytałem.
Hahahaha. Mr Eruyatar (trudny nick), w Szwecji żyja też normalni i mądrzy ludzie!!
|
|
|  | | Eruyatar (62 punktów) | >>Szwedzkie społeczeństwo jest kompletnie wyzute z empatii, a każdy jeden obywatel poddany praniu mózgu rozpoczynającemu się już we wczesnym przedszkolu. System wartości jest całkowicie zaburzony a relacje rodzinne zaburzone czy wręcz zdewiowane. W tym kontekście, nie jestem pewny, czy autor może nakreślać analizę, zrozumiałą dla takiego polaka, przykładowo, ponieważ jego percepcja rzeczywistości jest kompletnie odmienna. >>Książki nie czytałem. >Hahahaha. Mr Eruyatar (trudny nick), w Szwecji żyja też normalni i mądrzy ludzie!! > Tak, na przykład ja. Ale jest nas naprawdę garstka. Wiem, bo sytuacja zmusiła mnie nie raz do tego by forsować szwedzki opór rozsądkiem, niekiedy wręcz brutalnie, by dopiąć celu. Oto co Szwed niedawno napisał w bardzo wąskim gronie liczącym 700 osób, w 11milionowej populacji: Dags för storskalig folkstorm med krav att Hallengren och Tegnell sparkas. --> Czas na popularną burzę na dużą skalę z żądaniami zwolnienia Hallengren i Tegnella.
|
|
| |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) |
>>Hahahaha. Mr Eruyatar (trudny nick), w Szwecji żyja też normalni i mądrzy ludzie!! >> >Tak, na przykład ja. Ale jest nas naprawdę garstka. Wiem, bo sytuacja zmusiła mnie nie raz do tego by forsować szwedzki opór rozsądkiem, niekiedy wręcz brutalnie, by dopiąć celu. Oto co Szwed niedawno napisał w bardzo wąskim gronie liczącym 700 osób, w 11milionowej populacji: >Dags för storskalig folkstorm med krav att Hallengren och Tegnell sparkas. >--> Czas na popularną burzę na dużą skalę z żądaniami zwolnienia Hallengren i Tegnella.
Zgadzam sie z tą wypowiedzią. Polecam książkȩ.
Pozdrawiam
|
|
| | |  | | Eruyatar (62 punktów) | > >>Hahahaha. Mr Eruyatar (trudny nick), w Szwecji żyja też normalni i mądrzy ludzie!!> >>> >Tak, na przykład ja. Ale jest nas naprawdę garstka. Wiem, bo sytuacja zmusiła mnie nie raz do tego by forsować szwedzki opór rozsądkiem, niekiedy wręcz brutalnie, by dopiąć celu. Oto co Szwed niedawno napisał w bardzo wąskim gronie liczącym 700 osób, w 11milionowej populacji:> >Dags för storskalig folkstorm med krav att Hallengren och Tegnell sparkas.> >--> Czas na popularną burzę na dużą skalę z żądaniami zwolnienia Hallengren i Tegnella.> Zgadzam sie z tą wypowiedzią.> Polecam książkȩ.> PozdrawiamOczywiście, ta garstka formułuje tego typu wypowiedzi i się z nimi zgadza. Ale ta sama garstka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to nierealne. Z ciekawości zerknę na tę książkę, aby zaklasyfikować autora  Również pozdrawiam.
|
|
| | | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >>>Hahahaha. Mr Eruyatar (trudny nick), w Szwecji żyja też normalni i mądrzy ludzie!!> >>>> >>Tak, na przykład ja. Ale jest nas naprawdę garstka. Wiem, bo sytuacja zmusiła mnie nie raz do tego by forsować szwedzki opór rozsądkiem, niekiedy wręcz brutalnie, by dopiąć celu. Oto co Szwed niedawno napisał w bardzo wąskim gronie liczącym 700 osób, w 11milionowej populacji:> >>Dags för storskalig folkstorm med krav att Hallengren och Tegnell sparkas.> >>--> Czas na popularną burzę na dużą skalę z żądaniami zwolnienia Hallengren i Tegnella.> >Zgadzam sie z tą wypowiedzią.> >Polecam książkȩ.> >Pozdrawiam> Oczywiście, ta garstka formułuje tego typu wypowiedzi i się z nimi zgadza. Ale ta sama garstka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to nierealne.> Z ciekawości zerknę na tę książkę, aby zaklasyfikować autora  > Również pozdrawiam."Garstka", ale robią to z nadzieją na wprowadzenie zmian i zerwania z przeszłością. Wszystko jest możliwe, jak w życiu. Bycie we wspόlnocie unijnej, migracja, wielokulturowość itd., utrudniają proces zmian społecznych. Zmiana mentalności społeczeṅstwa trwała kilka pokoleṅ, potrzeba czasu na rozliczenie sie z tym bagażem, żeby wejść na nową scieżke rozwojową. Trzymam kciuki za tych wspaniałych ludzi. Wiedzą dokąd zmierzają. Pozdrawiam
|
|
| | | | |  | | Eruyatar (62 punktów) | >Trzymam kciuki za tych wspaniałych ludzi. Wiedzą dokąd zmierzają. >Pozdrawiam Ku upadkowi. Demokracja jak widać, jest do dupy. Pozdrawiam
|
|
| | | | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Demokracja jak widać, jest do dupy. >
Dla tubylców jest może i do dupy ale dla okupanta to idealny parawan zasłaniający KOLONIALIZM. Polak już "rządził" DEMOKRATYCZNYMI spółdzielniami: PSS, GS, SKR i była to dofinansowywana parodia rządów polskich złodziei. Polska miała się rozwijać a tylko w koło demokratycznych spółdzielni powstały pałace złodziei. Polski złodziej chwilę się zagubił, ale już się odnalazł w "demokratcyznej" Polsce i już działa.
|
|
| | | | | | |  | | Eruyatar (62 punktów) | >>Demokracja jak widać, jest do dupy. >> >Dla tubylców jest może i do dupy ale dla okupanta to idealny parawan zasłaniający KOLONIALIZM. >Polak już "rządził" DEMOKRATYCZNYMI spółdzielniami: PSS, GS, SKR i była to dofinansowywana parodia rządów polskich złodziei. Polska miała się rozwijać a tylko w koło demokratycznych spółdzielni powstały pałace złodziei. >Polski złodziej chwilę się zagubił, ale już się odnalazł w "demokratcyznej" Polsce i już działa. > Demokracja, dojrzała demokracja, to oligarchiczny ustrój.
|
|
|  | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >Szwedzkie społeczeństwo jest kompletnie wyzute z empatii, a każdy jeden obywatel poddany praniu >mózgu rozpoczynającemu się już we wczesnym przedszkolu. System wartości jest całkowicie > >zaburzony a relacje rodzinne zaburzone czy wręcz zdewiowane.
To na pewno przez Ruskich.
|
|
| |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Szwedzkie społeczeństwo jest kompletnie wyzute z empatii, a każdy jeden obywatel poddany praniu >mózgu rozpoczynającemu się już we wczesnym przedszkolu. System wartości jest całkowicie >>zaburzony a relacje rodzinne zaburzone czy wręcz zdewiowane. >To na pewno przez Ruskich. > Coś w tym co napisałes jest, np. "bolszewikόw" rewolucyjnych- socjaldemokratόw znaczy siȩ.
Teraz, z nową premierką dowiadujemy siȩ, że w rządzie są osoby, ktόre hajlowały, to znaczy, że identyfikowały sie z Adolfem.
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Coś w tym co napisałes jest, np. "bolszewikόw" rewolucyjnych- socjaldemokratόw znaczy siȩ. >
W 1993 roku Szwecja została inicjatorem ruchu Europejskich Miast Przeciwko Narkotykom (ECAD). Miasta ECAD inicjują i prowadzą różne działania antynarkotykowe wspierające konwencje ONZ - politykę antylegalizacyjną i antynarkotykową w celu wyeliminowania narkomanii na całym świecie. Centrum Koordynacji ECAD ma siedzibę w mieście Sztokholm.
2O2O Według nowego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, odsetek zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków w Szwecji jest najwyższy w Unii Europejskiej (UE). Szwecja ma obecnie 81 zgonów z powodu przedawkowania na milion mieszkańców, prawie czterokrotnie więcej niż średnia UE. Zostało to zgłoszone 2 października przez agencję informacyjną SVT Nyheter
Tak jak u nas, urzędy działają, tylko efektów brak.
|
|
| | | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Coś w tym co napisałes jest, np. "bolszewikόw" rewolucyjnych- socjaldemokratόw znaczy siȩ. >> >W 1993 roku Szwecja została inicjatorem ruchu Europejskich Miast Przeciwko Narkotykom (ECAD). >Miasta ECAD inicjują i prowadzą różne działania antynarkotykowe wspierające konwencje ONZ - politykę antylegalizacyjną i antynarkotykową w celu wyeliminowania narkomanii na całym świecie. >Centrum Koordynacji ECAD ma siedzibę w mieście Sztokholm. >Szwedzi starają się skutecznie walczyć z narkomanią. >U nas się prowadzi działania pozorowane. >
Handel narkotykami i bronią przez imigrantόw kwitnie jak w żadnym innym paṅstwie w Europie. Sprawdź skąd pochodzi info.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|