> Witam. Jestem studentem socjologii, piszę pracę magisterską dotyczącą odbioru społecznego technikiWitaj, nie studiowałam socjologii, ale jestem praktykiem. Jeśli nie jest za późno proponowałabym Ci zmodyfikowanie ankiety. 1. Zadajesz dwa razy te same pytania, najpierw w wersji czy uważasz że:... potem czy zgadzasz się z tym co uważa KK... Odpowiedz na pierwsze pytanie daje informacje o opinii na drugie. 2. Masz 3 pytania w jednym, dotyczące problemu bezpłodności. 3. Wymagasz uzasadnień w kwestiach światopoglądowych. Materia delikatna i powinno się takie informacje pozyskać w inny sposób. Większość ludzi nie potrafi odpowiedzieć w prost dlaczego uważa tak a nie inaczej - no bo tak jest, a dlaczego nie. Nie wiem co było Twoim celem. Odpowiedzi uzyskasz tak różne, że nie będzie można ich sensownie opracować. Jedna osoba napisze Ci uzasadnienie biologiczne, druga światopoglądowe, trzecia poda przykład z doświadczenia itd. Należy respondenta jakoś nakierować, bo nie sposób rozpoznać tożsamych argumentów gdy są tak podane. 4. Nie bardzo widzę cel Twojej ankiety, co nie znaczy, że go nie ma. Napisz mi jednak - o co chodzi w tym badaniu? Po co je robisz? Czego chcesz się dowiedzieć/udowodnić? 5. Obawiam się, że nie za dobrze dobrałeś grupę docelową wstawiając ankietę na to forum. No chyba, że wiedząc ile procent jest ateistów i antyklerykałów, chcesz w próbie uwzględnić odpowiednią ilość ankiet z tej grupy. 6. Porada generalna, warto na koniec dodać możliwość wpisania uwag własnych, jakichkolwiek. Może to bardzo przyczynić się do wybrania właściwej interpretacji późniejszych wyników. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako krytyki. Po prostu chcę abyś na obronie dostał 5.  Pozdrawiam
|