 |
Zanussi buduje kościół dla alkoholików i złodziei Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-07-2014 19:37 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Zanussi buduje kościół dla alkoholików i złodziei
11 na 11 | Cytat:Krzysztof Zanussi, reżyser takich filmów jak "Barwy ochronne" czy "Struktura kryształu", wraz z żoną na budowę kaplicy pw. Św. Ducha wydał w Bochotnicy już milion złotych. Żeby ukończyć budowę, potrzebuje jeszcze dodatkowych 300 tys. zł. W listopadzie do mieszkańców trafiły ulotki, w których można było przeczytać, że Bochotnica to "wieś obciążona do dziś jest alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej". Miały one zachęcać do finansowego wsparcia budowy kościoła. Elżbieta Zanussi przeprosiła, tłumacząc, że nie mieli zamiaru nikogo obrazić i że ulotka znalazła się w miejscowości przypadkowo. (źródło) Rozumiem, że zapijaczonym złodziejaszkom najbardziej potrzebny jest kościół, bo i z alkoholizmu wyleczy, i przestępców nawróci na dobrą drogę. Nie wiem tylko kto zostanie proboszczem? Państwo Zanussi ogłoszą jakiś konkurs czy może w rodzinie mają odpowiedniego kandydata? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | A co to ma do rzeczy?
|
|
|  | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >A co to ma do rzeczy?
A jaki jest tutaj temat dyskusji - obsada stanowiska proboszcza w fundowanym prywatnie kościele, czyli zgodnie z pytaniem jakie tutaj sformułowałeś? W istocie nie ma tutaj żadnego poważnego tematu do dyskusji.
|
|
| |  | 2 na 2 Harpun (167 punktów) (zablokowany) | >A jaki jest tutaj temat dyskusji - obsada stanowiska proboszcza w fundowanym prywatnie kościele, czyli zgodnie z pytaniem jakie tutaj sformułowałeś? W istocie nie ma tutaj żadnego poważnego tematu do dyskusji.
-Temat jest jasno widoczny. Dlaczego ktoś niby mądry i wykształcony idiocieje na starość? Dlaczego się ośmiesza u racjonalnie myślących ludzi? Odpowiedzi mogą być różne. Jedna jest taka, że na starość wcale się nie mądrzeje, a jakby wręcz przeciwnie. Czy temat nie jest dość poważny by go dyskutować? To może chociaż by się zastanowić nad tym jak zadbać o własny umysł, by na starość, która większość z nas czeka, nie wyjść na durnia i odejść z godnością.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Dlaczego ktoś niby mądry i wykształcony idiocieje na starość? Dlaczego się ośmiesza u racjonalnie myślących ludzi?
Nie wiem dlaczego Zanussi miałby mnie ośmieszać: jego pieniądze, jego życie. Póki nie wydaje publicznych pieniędzy to jego broszka co robi ze swoimi prywatnymi. Wolnomyśliciele są wolnościowi: nie chcą by inni narzucali im własne style życia i tę samą zasadę stosują wobec innych. Ktoś może sobie wybudować basen jedynie dla szpanu, nie po to, by z niego korzystać. Jest to tak samo racjonalne jak wybudowanie sobie kapliczki. Możemy oczywiście zajmować się każdą nieracjonalną pierdołą, lecz będzie to nieracjonalne póki są żywotne problemy z wielką masą nieracjonalności w sferze publicznej i państwowej. Kiedy zajmujemy się duperelnymi nieracjonalnościami, cierpi na tym niewątpliwie ogólna racjonalność społeczna.
|
|
| | | |  | 2 na 2 Harpun (167 punktów) (zablokowany) | >>Dlaczego ktoś niby mądry i wykształcony idiocieje na starość? Dlaczego się ośmiesza u racjonalnie myślących ludzi? >Nie wiem dlaczego Zanussi miałby mnie ośmieszać:
-Nie mnie, ani nikogo innego poza samym sobą. To tylko moje zdanie, w moich oczach się ośmiesza. Inni mogą go uwielbiać i uznać za świętego.
|
|
10 na 10 | Jacholek (5699 punktów) | Smutna to raczej iż niedoszły fizyk ale dość spełniony reżyser filmowy podupadł mentalnie tak bardzo w jesieni swego życia przyjmując zakład Pascal'a.
|
|
 | 9 na 9 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Smutna to raczej iż niedoszły fizyk ale dość spełniony reżyser filmowy podupadł mentalnie tak bardzo w jesieni swego życia przyjmując zakład Pascal'a. Zdaje się, że to dość powszechne, iż ludzie na starość zwracają się ku "Bogu", być może zresztą pan Zanussi już wcześniej był religijny, tego nie wiem. Szkoda tylko, że zamiast wydać ten swój milion zł z pożytkiem dla mieszkańców miejscowości, marnuje je na rzecz instytucji, której kasy nie brakuje, no i na kolportowanie ulotek obrażających tych mieszkańców. Śmierdzi tą typowo katolską "miłością bliźniego" czyli pogardą dla potrzebujących, słabych, zagubionych. Z informacji dostępnych w sieci wynika, że Bochotnica ma potencjał rozwojowy związany choćby z turystyką, najwyraźniej panu Zanussi'emu nie przyszło do głowy, aby w tym ulokować kasę.
|
|
7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Najlepsze jest to, że zwrócił się o pomoc do Budzika. Budzik da, tylko ostrzyże barany. Albo wyda dyspozycje jakiemuś osłowi z rządu, to mu przyniesie w zębach. Jak nosił Zdrojewski na Opaczność.
|
|
 | 5 na 5 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wybudowanie kościoła to dopiero początek strzyżenia baranów. Potem będzie "taca", dofinansowywanie z budżetu sołectwa - mieszkańcy Bochotnicy dłuuugo będą płacić za religianckie fanaberie pana Z.
|
|
|  | 1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | Trzeba będzie jeszcze dobudować piękny grobowiec dla dobroczyńcy no bo i o to przypuszczam chodzi a nie o niesienie wsparcia duchowego biednemu ludkowi. W dalszej perspektywie może nawet i świętym zostanie, bo jakiś cud się zawsze znajdzie.
|
|
6 na 6 | pawel_wr (4297 punktów) | To wyjątkowa sytuacja,by prywatny fundator sponsorował budowe świątyni. Zanussi o wsparcie finansowe powinien zwrócić się do równie jak on skatoliczałych i zdewociałych reprezentantów show-biznesu : braciszkowie Pazurowie , Dałkowska , Zelnik , gosposia z plebanii.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | 1 na 1 | myslaca (3 punktów) | Zannusi tyle osiągnął w świecie filmu, a teraz mówi się głównie tylko o tym, że buduje kościół...
|
|
|  | Harpun (167 punktów) (zablokowany) | >Zannusi tyle osiągnął w świecie filmu, a teraz mówi się głównie tylko o tym, że buduje kościół... -Naprawdę? A ja pierwszy raz o tym czytam.
|
|
| su39r (26 punktów) | > Cytat:Krzysztof Zanussi, reżyser takich filmów jak "Barwy ochronne" czy "Struktura kryształu", > wraz z żoną na budowę kaplicy pw. Św. Ducha wydał w Bochotnicy już milion złotych. Żeby ukończyć> budowę, potrzebuje jeszcze dodatkowych 300 tys. zł.> W listopadzie do mieszkańców trafiły ulotki, w których można było przeczytać, że Bochotnica to "wieś> obciążona do dziś jest alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce> wsparcia duchowego i odnowy moralnej". Miały one zachęcać do finansowego wsparcia budowy kościoła.> Elżbieta Zanussi przeprosiła, tłumacząc, że nie mieli zamiaru nikogo obrazić i że ulotka znalazła> się w miejscowości przypadkowo.> (źródło)> Rozumiem, że zapijaczonym złodziejaszkom najbardziej potrzebny jest kościół, bo i z >alkoholizmu wyleczy, i przestępców nawróci na dobrą drogę. >Nie wiem tylko kto zostanie proboszczem? Państwo Zanussi ogłoszą jakiś konkurs czy może w rodzinie >mają odpowiedniego kandydata?inaczej kler polozy na tym swoje brudne lapy
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|