Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przeciągi, zmiany ciśnienia w domu; wpływ na człowieka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
24-06-2011 16:15Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Przeciągi, zmiany ciśnienia w domu; wpływ na człowieka
Właśnie czytając sobie temat na forum naszło intrygujące mnie pytanie. Czy przeciągi domowe wywołane otwieraniem drzwi zewnętrznych powodują duże skoki ciśnienia wewnątrz budynku i czy może to mieć większy wpływ na człowieka? Pomyślałem o tym gdy na parterze ktoś otworzył drzwi na dwór, a przymknięte okno w moim pokoju (1 piętro, drzwi do pokoju zamknięte) otworzyło się siłą ciągu/ciśnienia/po prostu przeciągu sam nie wiem jak to nazwać.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arłukowicz (3162 punktów)

>wywołane otwieraniem drzwi zewnętrznych powodują duże skoki ciśnienia wewnątrz budynku i czy może to
>mieć większy wpływ na człowieka?

Może mieć i to bardzo duży wpływ na człowieka, a nawet na jego wygląd.
Najbardziej jednak na tego, który stoi blisko okna, gdyż nagłe jego otwarcie siłą ciągu może nabić mu guza.
scepter (106 punktów)
>Właśnie czytając sobie temat na forum naszło intrygujące mnie pytanie. Czy przeciągi domowe
>wywołane otwieraniem drzwi zewnętrznych powodują duże skoki ciśnienia wewnątrz budynku i czy może to
>mieć większy wpływ na człowieka? Pomyślałem o tym gdy na parterze ktoś otworzył drzwi na dwór, a
>przymknięte okno w moim pokoju (1 piętro, drzwi do pokoju zamknięte) otworzyło się siłą
>ciągu/ciśnienia/po prostu przeciągu sam nie wiem jak to nazwać.
Wątpię, czy te wahania ciśnienia mają jakikolwiek skutek zdrowotny, biorąc pod uwagę, że większość budynków nie ma więcej niż 100 metrów wysokości, a to oznacza rożnicę rzędu ok. 11 hPa. (www.sensor(*)pressure-units-conversion.html)
adamzwawy (969 punktów)
>Właśnie ... jak to nazwać.
Witam.
A próbowałeś powtórzyć doświadczenie?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365