Racjonalista - Strona głównaDo treści
wolność wyboru czy choroba umysłowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
26-06-2011 13:10asmodai (2845 punktów)wolność wyboru czy choroba umysłowa
vod.onet.pl/wykastrowani,6927,film.html
Nie będę podawał recenzji filmu zdania podejrzewam będą podzielone
w tej kwestii.
Wielu z was stwierdzi być może, że to chore, ale, z
drugiej strony moje ciało moja sprawa, więc
co wam do tego?
Temat kontrowersyjny jednak wyobrazmy sobie
, że cały ten proces jest podyktowany przez
religię wyobrazmy sobie, że kościół
uznaje tych ludzi za wzór...
Jak mogło, by się zmienić podejście tych, którzy z chęcią widzieli
, by ich na szubienicy. Sami zobaczcie myślę, że warto
Ps pierwszy link może nie działać klikajcie na ten
filmymegav(*)ani-2007-Lektor-PL-online.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Czy powyższy post jest jakąś awangardową poezją?
Sądząc po formie tak właśnie jest. Nie znajduję innego wytłumaczenia dla tak dziwacznego łamania wierszy i tego - nowatorskiego - rozpoczynania "nowej linijki" przecinkiem, po którym umieszczona jest spacja.



Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
26-06-2011 14:00 
 Ocena-1 na 1
asmodai (2845 punktów)
Proponuje obejrzeć najpierw film
KarolG (2892 punktów)
>Proponuje obejrzeć najpierw film
>
A nie możesz opowiedzieć? Żeby obejrzeć film trzeba się zarejestrować. Nie bardzo mam ochotę na podawanie onetowi moich danych.

Thank God, I'm an atheist
26-06-2011 14:59 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

Można obejrzeć bez rejestracji, okienko niżej.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
asmodai (2845 punktów)

>>
>A nie możesz opowiedzieć? Żeby obejrzeć film trzeba się zarejestrować. Nie bardzo mam ochotę na podawanie onetowi moich danych.

kliknij na link pod spodem
filmymegav(*)ani-2007-Lektor-PL-online.html
26-06-2011 16:16 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie miałem okazji do obejrzenia filmu przed przeczytaniem twojego postu, a po obejrzeniu filmu nie zmieniłem zdania co do "poetyckości" twojego tekstu.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
asmodai (2845 punktów)
>Nie miałem okazji do obejrzenia filmu przed przeczytaniem twojego postu, a po obejrzeniu filmu nie zmieniłem zdania co do "poetyckości" twojego tekstu.
Czuję się wyróżniony
26-06-2011 16:45 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
I słusznie, bo zasługujesz na wyróżnienie z dwóch powodów:
1) za "poetycką" formę tekstu,
2) za podanie linku do ciekawego filmu.

Za 1 otrzymujesz:
Za 2 dostajesz:



Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
26-06-2011 16:52 
 Ocena 2 na 2
asmodai (2845 punktów)
>I słusznie, bo zasługujesz na wyróżnienie z dwóch powodów:
>1) za "poetycką" formę tekstu,
>2) za podanie linku do ciekawego filmu.
>Za 1 otrzymujesz:
>Za 2 dostajesz:

I takim o to sposobem stałem się artystą kontrowersyjnym
asmodai (2845 punktów)
Powinnaś być mi wdzięczna. Popatrz, ile punktów dostałaś dzięki mnie.
Nie wybrzydzaj
26-06-2011 19:22 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Powinnaś [...] dostałaś
Nie jestem jeszcze po kastracji.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
26-06-2011 19:27 
 Ocena 1 na 1
asmodai (2845 punktów)
>>Powinnaś [...] dostałaś
>Nie jestem jeszcze po kastracji.
>
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)

Wybacz
astrotaurus (12445 punktów)

>Wielu z was stwierdzi być może, że to chore, ale, z
>drugiej strony moje ciało moja sprawa, więc
>co wam do tego?
I ta druga strona to jest dobra strona!
Edukacja, pomoc, a potem - wolna wola!

>wyobrazmy sobie, że kościół uznaje tych ludzi za wzór...
Nie wiem o jakim kościele mówisz, ale np. bardzo seksuologiczno-ginekologiczny Kościół ze stolicą w Watykanie walczy właśnie z ubezpładnianiem.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Meretseger (61860 punktów)
Świat jest pełen dziwaków. No, ale w zasadzie ich ciało, ich wola. Bo ja wiem... Mam mieszane uczucia.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Bo ja wiem... Mam mieszane uczucia.
Ciebie to chyba nikt nigdy w jaja nie kopnął!


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
26-06-2011 16:22 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Ciebie to chyba nikt nigdy w jaja nie kopnął!
Faktycznie nie. Podobno boli

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
-jad- (18783 punktów)
Interesujący film. Bolą mnie jaja.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
26-06-2011 16:37 
 Ocena 4 na 4
DEMONICON (4893 punktów)
> Bolą mnie jaja.

Ale przynajmniej teraz ten ból można zaliczyć do mistycznego przeżycia.

Film interesujący, ale zastanawiam się czy warto jest nad tym dłuższy czas rozmyślać.
Świętość jakoś tak się składa, że idzie w parze z "byciem wyjątkowym".
A więc mnie do niebios nie ciągnie.

Pozdrawiam
26-06-2011 16:39 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Interesujący film. Bolą mnie jaja.
Podobno są ludzie, którzy cierpią psychiczne męki, bo wydaje im się, że któraś z kończyn nie jest jakby integralną częścią ich ciała, ale jakąś obcą naroślą. Tacy ludzie pragną amputacji takiej "obcej" ręki/nogi. Mam wrażenie, że ci dwaj dwudziestolatkowie z filmu cierpieli na podobną przypadłość, tyle że dotyczącą ich jąder a nie kończyn. Obaj wkrótce po kastracji zorientowali się, że brak jąder nie dał im szczęścia, wręcz przeciwnie, do poprzedniej frustracji wynikającej z poczucia braku tożsamości doszły następne - brak możliwości podjęcia życia seksualnego oraz trudności ze znalezieniem partnera życiowego jakiejkolwiek płci lub nawet bez określonej płci. Ciekaw jestem czy ci ludzie od "obcych" kończyn też po amputacji doznają podobnego nawarstwienia problemów zamiast ich redukcji.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
-jad- (18783 punktów)
>Podobno są ludzie, którzy cierpią psychiczne męki, bo wydaje im się, że któraś z kończyn nie jest jakby integralną częścią ich ciała, ale jakąś obcą naroślą. Tacy ludzie pragną amputacji takiej "obcej" ręki/nogi.

To makabryczne zaburzenie doczekało się swojej nazwy (apotemnofilia). Jego przyczyny nie są, chyba, do końca jasne a terapie są raczej mało skuteczne.

>Ciekaw jestem czy ci ludzie od "obcych" kończyn też po amputacji doznają podobnego nawarstwienia problemów zamiast ich redukcji.

Też jestem trochę ciekawy ale pobieżne szuknie w necie nie dało żadnych sensownych odpowiedzi a dokładniej szukać mi się nie chce. Słyszałem niegdyś od znajomego, który interesował się tym..."zjawiskiem", że po jednej kończynie przychodzi chęć na następną ale nie wiem ile w tym prawdy.
Zdaje mi się, że musi być ciężko, jak to po amputacji. Ten moment gdy w końcu nadchodzi refleksja nad swoim czynem. Jeśli w ogóle nadchodzi.

EDYCJA:

No dobra Można pooglądać:

www.youtube.com/watch?v=Pcb2L9UMUzc Koleś nie żałuje

Pewnie w powiązanych filmach też się coś znajdzie


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>www.youtube.com/watch?v=Pcb2L9UMUzc Koleś nie żałuje
Trzeba przyznać, że facet dobrze sobie zaplanował pozbycie się nóg.
Ograniczył się właściwie do ich przygotowania chirurgom do amputacji.


>Pewnie w powiązanych filmach też się coś znajdzie
Ograniczyłem się do obejrzenia wywiadu z transseksualistą, który uciachał sobie nogi ręczną pilarką.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
28-06-2011 22:14 
 Ocena 1 na 1
Zeusxamp (196 punktów)
>>Podobno są ludzie, którzy cierpią psychiczne męki, bo wydaje im się, że któraś z kończyn nie jest jakby integralną częścią ich ciała, ale jakąś obcą naroślą. Tacy ludzie pragną amputacji takiej "obcej" ręki/nogi.
>To makabryczne zaburzenie doczekało się swojej nazwy (apotemnofilia). Jego przyczyny nie są, chyba, do końca jasne a terapie są raczej mało skuteczne.
>>Ciekaw jestem czy ci ludzie od "obcych" kończyn też po amputacji doznają podobnego nawarstwienia problemów zamiast ich redukcji.
>Też jestem trochę ciekawy ale pobieżne szuknie w necie nie dało żadnych sensownych odpowiedzi a dokładniej szukać mi się nie chce. Słyszałem niegdyś od znajomego, który interesował się tym..."zjawiskiem", że po jednej kończynie przychodzi chęć na następną ale nie wiem ile w tym prawdy.
>Zdaje mi się, że musi być ciężko, jak to po amputacji. Ten moment gdy w końcu nadchodzi refleksja nad swoim czynem. Jeśli w ogóle nadchodzi.
>EDYCJA:
>No dobra Można pooglądać:
>www.youtube.com/watch?v=Pcb2L9UMUzc Koleś nie żałuje
>Pewnie w powiązanych filmach też się coś znajdzie
>
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch

>

Mnie to zatkało jak ten film sobie zobaczyłem. Playboy ze mnie nie jest ale, dać sobie jajka ucinać to jest chore. Choć tak naprawdę skoro kaleczą samych siebie to nie moja sprawa.
Nie ma jajek, nie ma życia. Zaszokował mnie ten film.
28-06-2011 22:29 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
Kasuj, proszę, zbędne cytaty.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Temat kontrowersyjny jednak wyobrazmy sobie
>, że cały ten proces jest podyktowany przez
>religię wyobrazmy sobie, że kościół
>uznaje tych ludzi za wzór...

Toć wyobrażać sobie wcale nie potrza, skoro zarówno Pismo:
Albowiem są rzezańcy, którzy się tak z żywota matki narodzili; są też rzezańcy, którzy od ludzi są urzezani; są też rzezańcy, którzy się sami urzezali dla królestwa niebieskiego. Kto może pojąć, niechaj pojmuje! Mt 19, 12
jak i dzieje powszechne:
pl.wikipedia.org/wiki/Orygenes
pl.wikipedia.org/wiki/Skopcy
przykładów dostarczają .
A my się nie wstydzimy Dobrych Wzorców .


Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger)
26-06-2011 18:12 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
Chyba że miaeszkają w Brytanii to dla królestwa Brytyjskiego.
My ty gadu gadu, a Ty kiedy postapisz zgodnei ze wzorcamy i poświęcisz jajcy ?
Najlepiej by tak uroczyście na Wielkanoc, tylko czy klecha pokropi czy jego omdlałego kropic będa, otóz jest i pytanie.
asmodai (2845 punktów)
>Chyba że miaeszkają w Brytanii to dla królestwa Brytyjskiego.
>My ty gadu gadu, a Ty kiedy postapisz zgodnei ze wzorcamy i poświęcisz jajcy ?
>Najlepiej by tak uroczyście na Wielkanoc, tylko czy klecha pokropi czy jego omdlałego kropic będa, otóz jest i pytanie.
ja to rozumie, że niektórych panów uwiera jak siadają i mają z tym problem
ale ja nie mam zamiaru pozbywać się hm niesfornych części swojego ciała
no i jeszcze plebanowi w koszyczku ze święconką pokazywać?
E, nie u nas młodzi ministranci
26-06-2011 20:15 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>ja to rozumie, że niektórych panów uwiera jak siadają i mają z tym problem

Mnie tam nic nie uwiera. Saszetka na jajka to niezły wynalazek i wygodnie się nosi.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
26-06-2011 18:44 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>My ty gadu gadu, a Ty kiedy postapisz zgodnei ze wzorcamy i poświęcisz jajcy ?
>Najlepiej by tak uroczyście na Wielkanoc, tylko czy klecha pokropi czy jego omdlałego kropic będa, otóz jest i pytanie.

Ograniczę się do roli drogowskazu, który podążającym do Królestwa Niebieskiego Słuszną Drogę wskazuje, sam jednak się w nią nie wybiera .


Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365