Przyznam, że nie wiem gdzie i komu mógłbym zadać to pytanie. Przepraszam więc jeśli pisze nie tu gdzie trzeba. Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi: 1. Czy pracownik w chwili przejścia na emeryturę przestaje być pracownikiem danego zakładu? Chodzi mi o względy prawne. Czy ma jakiś związek prawny z zakładem pracy? 2. Czy emeryt traci świadczenia socjalne, takie jak dofinansowanie wypoczynku dla siebie i dla dzieci? 3. Jak to jest z funduszem socjalnym... Czy jest on zarządzany tylko przez zakład pracy, czy są jakieś dyrektywy państwowe? Kto ustala kwotę dofinansowania itp. ?
Jestem zielony w sprawach emerytury, itp. lecz ostatnio mnie to nurtuje, ze względu na pewien spór. Jeśli ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, będę wdzięczny.
|