Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niech mnie ktoś przytrzyma, bo Fronda znów pisze o ewolucji.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
04-06-2012 13:28Elka I Ponura (7473 punktów)Niech mnie ktoś przytrzyma, bo Fronda znów pisze o ewolucji.
Ocena 34 na 34
Artykuł napisali. Z księdzem, wywiad taki. Tfu, nie, z zakonnikiem. Pani pyta, zakonnik babla o ewolucji. Kluczowy cytat:
Cytat:
Współcześnie ewolucjoniści używają pewnego wybiegu słownego, mówiąc, że człowiek i małpa mają wspólnego przodka. Sam Pius XII pisał o „żywej materii” jako możliwym przodku człowieka. Są to jednak tylko słowne zabawy, bo z założeń ewolucyjnych wynika, że owym „wspólnym przodkiem” w najlepszym razie byłaby małpa. (Mógłby być na przykład jakiś gad czy płaz, gdyby domniemane „linie ewolucyjne” rozdzieliły się dużo wcześniej).


Wybieg słowny... wybieg słowny!!! Czy ta, pardon my french, banda niekompetentnych "autorów" w ogóle umie czytać? Czy oni w ogóle czytali cokolwiek naukowego na temat TE? Jak można mienić się naukowcem, twierdzić że napisało się coś naukowego (niby "odpowiedź na teorię ewolucjonizmu Darwina"), jeśli - ewidentnie - nie rozumie się podstawowych założeń tego, na co się niby odpowiada?!

Co najgorsze, jeśli ja powiem, że jego teoria to czystej wody humbug, to on może mnie ciągać po sądach. Jeśli on publikuje te pseudo-naukowe wypociny, to ja się mogę najwyżej oburzyć do znajomych...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

worek kości (2937 punktów)
"Elektron krąży wokół jądra atomu" - to również wybieg słowny, atom nie wygląda tak, jak to przedstawiają nam szkolne modele, jak miniaturowy układ słoneczny czy coś - w przypadku atomów ciężko w ogóle mówić o wyglądzie. Myślisz, że nauka jest wolna od żonglerki słownej? Myślimy w języku - niektóre metafory mają być czymś w rodzaju dźwigni dla wyobraźni.

A małpa, człowiek i ich wspólny przodek? No cóż, podział na gatunki jest czymś umownym - przecież w ewolucjonizmie wszystko na naszej planecie pochodzi od tego samego organizmu - jakieś pierwotnej biologicznej zupy. Twój praprapra...pradziadek był więc kiedyś zupą, jego wnuki rybami, dalsze wnuki gadami a potem myszami, a jeszcze później przyszły na świat jakieś małpoludy i teraz ty. Ot, jedna wielka, zróżnicowana rodzina.


bembergiem w berg
04-06-2012 15:36 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)
.
>No cóż, podział na gatunki jest czymś umownym - przecież w ewolucjonizmie wszystko na naszej planecie pochodzi od tego samego organizmu - jakieś pierwotnej biologicznej zupy. Twój praprapra...pradziadek był więc kiedyś zupą, jego wnuki rybami, dalsze wnuki gadami a potem myszami, a jeszcze później przyszły na świat jakieś małpoludy i teraz ty. Ot, jedna wielka, zróżnicowana rodzina.
No i po co nam "Fronda"? My mamy Pana "Worek kości", który nam wszystko na podobnym poziomie wyjaśni.
Jak komu potrzebny ździebko wyższy poziom i erudycji i agresji to niech sobie np. "Znak" poczyta: www.miesie(*).pl/index.php?tekst=4049&p=all

Miłego dnia.

@@@
.
04-06-2012 23:07 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>jakieś pierwotnej biologicznej zupy. Twój praprapra...pradziadek był więc kiedyś zupą, jego wnuki rybami, dalsze wnuki gadami a potem myszami, a jeszcze później przyszły na świat jakieś małpoludy i teraz ty. Ot, jedna wielka, zróżnicowana rodzina.

Wypraszam sobie... mój pradziadek był kiedyś II daniem! Albo lepiej deserem!
worek kości (2937 punktów)
>Wypraszam sobie... mój pradziadek był kiedyś II daniem! Albo lepiej deserem!

Był misjonarzem w Afryce?

bembergiem w berg
05-06-2012 07:04 
 Ocena 3 na 3
i.czaplicka (5782 punktów)
>>Wypraszam sobie... mój pradziadek był kiedyś II daniem! Albo lepiej deserem!
>Był misjonarzem w Afryce?
Nie. Kolega ma na mysli ID- Italian Dish.
Ramen.
dstr (1474 punktów)
Trochę prawdy w tym jest. Zapewne pochodzimy od małp, a w takim wypadku nigdy nie przestaliśmy i nie przestaniemy być małpami (zaznaczam: filogenetycznie rzecz biorąc).

www.youtub(*)gSRZrjadw&index=0&feature=plcp

Inna sprawa, że całego artykułu nie powinno się czytać podczas jedzenia i picia (może się odechcieć).
04-06-2012 14:02
 Ocena 22 na 22
Meretseger (61860 punktów)
>Artykuł napisali.
Nieźle przy tym zaczęli:
Cytat:
Dzisiaj zwolennicy darwinizmu bardzo niechętnie wspominają o tym, że Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego i walki o byt

Na pasach żołnierzy Wehrmachtu stało jak wół "GOTT MIT UNS" i to księżula chyba jakoś mniej boli.



(Źródło: Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Festung Breslau" www.festun(*)rget=bronimundur-umundurowanie )

>Czy oni w ogóle czytali cokolwiek naukowego na temat TE?
Mniemam, że nie.
>Co najgorsze, jeśli ja powiem, że jego teoria to czystej wody humbug, to on może mnie ciągać po sądach. Jeśli on publikuje te pseudo-naukowe wypociny, to ja się mogę najwyżej oburzyć do znajomych...
Bo mamy państwo świeckie, w którym obowiązuje prawo, a w myśl tego prawa wszyscy są wobec niego równi i w dodatku wolność słowa jest. O. Dlatego ten dominikanin może do woli opowiadać, że IP nie ma nic wspólnego z kreacjonizmem. Papier jest cierpliwy. Łącze internetowe też, bo mi jeszcze nie padło.
04-06-2012 14:49 
 Ocena 15 na 15
Tohver (1287 punktów)
>Nieźle przy tym zaczęli:
> Cytat:
Dzisiaj zwolennicy darwinizmu bardzo niechętnie wspominają o tym, że Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego i walki o byt


Moją uwagę zwróciło natomiast to, że jest to dokładnie takie samo zagranie na jakie trafić można w książce 'Pamięć i tożsamość'. Odnośnie Kartezjusza JPII mówi:
Cytat:

Skoro człowiek sam, bez Boga, może stanowić o tym, co jest dobre, a co złe, może też zdecydować,
że pewna grupa ludzi powinna być unicestwiona. Takie decyzje, na przykład, były podejmowane w
Trzeciej Rzeszy przez osoby, które po dojściu do władzy na drodze demokratycznej uciekały się do nich,
aby realizować przewrotny program ideologii narodowego socjalizmu, inspirującej się przesłankami rasowymi

Nie ważne czy Kartezjusz/Darwin ma rację czy nie. Ważne, że takie myślenie prowadzi do ZŁA. Na tej samej zasadzie można stwierdzić, że Hitler i Stalin uznawali heliocentryzm więc nie można wierzyć w to co pisał Kopernik. Prawda, o dążeniu do której kościół ciągle mówi nie ma tu żadnego znaczenia.
05-06-2012 09:55 
 Ocena 12 na 12
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Nieźle przy tym zaczęli:
>> Cytat:
Dzisiaj zwolennicy darwinizmu bardzo niechętnie wspominają o tym, że Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego i walki o byt


Tu nie ma co wykazywać absurdu, kiedy wystarczy wykazać oczywistą nieprawdę tego twierdzenia.
Hitler nie czerpał z doboru naturalnego - doborem naturalnym nie da się sterować bo przestaje być naturalny, nie da się go wykorzystać w krótkim okresie.
Hitler chciał zastosować w stosunku do ludzi "stary jak świat" dobór sztuczny czyli hodowlę - eliminowanie jednostek nieporządnych, żeby się dalej nie rozmnażały, stymulowanie rozmnażania się jednostek porządnych (w tym wypadku owych mitycznych Nordyków), eliminowanie osobników z preferowanej linii hodowlanej ale odbiegających od normy (homoseksualiści, chorzy psychicznie itp).
Chciał wyhodować sobie rasę panów tak jak się hoduje rasę psów. Albo, nawiązując do Darwina - gołębii.
Ale Darwin nie wymyślił sztucznego doboru - zaledwie opisał w "O pochodzeniu gatunków" praktykę znaną od pokoleń. Posłużyła mu za argument, że to samo może się dziać "naturalnie" - bez ingerencji człowieka.
Sztuczny dobór człowiek stosuje, bardziej lub mniej świadomie, od zarania cywilizacji. Od pierwszego udomowionego zwierzęcia.

I na koniec fakt który powinien być powszechnie znany - teoria Darwina był w hitlerowskich Niemczech zakazana, a jego książki palone wraz z innymi nieprawomyślnymi dziełami.

"Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego".

Hitler się w grobie przewraca...


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
05-06-2012 23:43 
 Ocena 7 na 7
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego i walki o byt

A pewnie, głównie z tego fragmentu: "Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu". Bardzo wczesny Darwin, tylko nie pamiętam z której publikacji.

> JPII mówi: Skoro człowiek sam, bez Boga, może stanowić o tym, co jest dobre, a co złe, może też zdecydować, że pewna grupa ludzi powinna być unicestwiona.

Uff, no to całe szczęście, że chociaż ci "z Bogiem" mają mocne hamulce...
Lodowy (1486 punktów)
> Cytat:
Dzisiaj zwolennicy darwinizmu bardzo niechętnie wspominają o tym, że Hitler całymi garściami czerpał z teorii doboru naturalnego i walki o byt

>Na pasach żołnierzy Wehrmachtu stało jak wół "GOTT MIT UNS" i to księżula chyba jakoś mniej boli.
Dlaczego księży ma boleć napis na klamrach Wehrmachtu?
05-06-2012 11:09 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

>Dlaczego księży ma boleć napis na klamrach Wehrmachtu?
A dlaczego boli ich Darwin? Nie lubią pochodzić od małpy?
05-06-2012 13:32 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Dlaczego księży ma boleć napis na klamrach Wehrmachtu?
>A dlaczego boli ich Darwin? Nie lubią pochodzić od małpy?

Żeby pochodzić.
Oni dalej są małpami. Jak każdy homo sapiens sapiens.
Pochodzą to od takiego całkiem słodkiego z wyglądu proto-lemura.

Ciekawe czy można by się teorią ewolucji wybronić za nazwanie kogoś publicznie małpą?


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Legion (587 punktów)
>Ciekawe czy można by się teorią ewolucji wybronić za nazwanie kogoś publicznie małpą?

Niestety Lech Kaczyński nie skorzystał z tej dosyć dobrej wymówki, gdy dziennikarka w czerwonej sukni się na niego obraziła.
04-06-2012 14:05
 Ocena 24 na 24
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Mnie najbardziej spodobało się:

Cytat:
Warto też zaznaczyć, że autentyczna wiara Kościoła przetrwała "w ludziach", czyli zasadniczo sprawdza się pojęcie sensus Ecclesiae (lub sensus fidelium) - zmysł wiary ludu Bożego. Większość nawet niewykształconych, ale głęboko wierzących ludzi, po prostu intuicyjnie wyczuwa, że z "Darwinem coś jest nie tak".


...czego przepyszne dowody składają w komentarzach .

I to jeszcze:

Cytat:
Informacja jest niezbędna do wytworzenia wielu elementów świata widzialnego. A jak wiemy, informacja pochodzi od intelektu.


Dalece nie każda, proszę księdza, nie każda...


Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
04-06-2012 14:59 
 Ocena 9 na 9
kultywator (288 punktów)
>...czego przepyszne dowody składają w komentarzach

BTW: "Arvena napisał/a: Skoro ewolucja tłumaczy wszystko to nie rozumiem dlaczego Struś ma skrzydła które nie służą do latania.
Proponuje mądralom aby prześledziły rozmnażanie małży-to pasożyt! To że w ogóle istnieje wyklucza teorię ewolucji!"

0_0

FACEPALM!!! auć

Coraz większa część naszego importu pochodzi z zagranicy - George Bush
05-06-2012 22:02 
 Ocena 4 na 4
Legion (587 punktów)
>BTW: "Arvena napisał/a:

Nie macie wrażenia, że na Frondzie bardzo lubią Tolkiena? O ile dobrze pamiętam, to mają tam już Elronda i Gandalfa. Ale gdybym podpisywał się tam Sauron, to by się chyba obrazili, nie?
05-06-2012 11:32 
 Ocena 8 na 8
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Mnie najbardziej spodobało się:
>Cytat:
Warto też zaznaczyć, że autentyczna wiara Kościoła przetrwała "w ludziach", czyli zasadniczo sprawdza się pojęcie sensus Ecclesiae (lub sensus fidelium) - zmysł wiary ludu Bożego. Większość nawet niewykształconych, ale głęboko wierzących ludzi, po prostu intuicyjnie wyczuwa, że z "Darwinem coś jest nie tak".


Im bardziej niewykształceni ale głęboko wierzący, tym więcej w nich "intuicyjnego wyczuwania" że w ciemnym lesie czają się wilkołaki i wampiry, w jeziorze czyhają wodniki, kości albinosa są dobre w leczeniu AIDS a jego czaszka odgania złe duchy, stara kobieta mieszkająca samotnie na skraju wsi rzuca uroki a młoda żona piekarza puszcza się z diabłem.
A poza tym Jezu na szybie, Matka Boska na dębie i mięsień sercowy w chlebie.

To wszystko "przetrwało w ludziach".


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
07-06-2012 16:11 
 Ocena 9 na 9
liliac (147340 punktów)
>mięsień sercowy w chlebie.

To ostatnie to akurat wcale nie jest zły pomysł. Mięsień sercowy jest smaczny

Cytat:
Serduszka po bułgarsku

1 kg serduszek kurzych, 1 łyżka mielonego kminku, 1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku, 0,5 łyżeczki ostrej papryki, 0,5 szklanki czerwonego wina, 0,5 szklanki oliwy, sól

Wszystkie składniki prócz mięsa połączyć, wymieszać, zalać tym oczyszczone serduszka, wstawić do lodówki na minimum 2 godziny. Wylać wszystko na patelnię i dusić pod przykryciem do miękkości, w miarę potrzeby dolewając wody, by się nie przypaliło. Potem odkryć, zwiększyć ogień i czekać aż płyn wyparuje, a serduszka lekko się przysmażą. Doskonała zakąska do alkoholu.

Za: "Dialogi języka z podniebieniem"- Makłowicz & Bikont
Kuba K. (3909 punktów)
>>mięsień sercowy w chlebie.
>To ostatnie to akurat wcale nie jest zły pomysł. Mięsień sercowy jest smaczny

Potwierdzam, bardzo smaczne Tyle, że z kurzymi serduszkami jest trochę pracy, szczególnie gdy szykuje się większą porcję - osobiście preferuję staranne obcięcie resztek pni naczyniowych, bo psują konsystencję potrawy, a że serduszka małe, to ich obróbka trochę trwa
rysiek (4593 punktów)
To, że takie coś na Frondzie to raczej nie dziwi, natomiast dziwi miejsce zdarzenia, przy okazji którego przeprowadzono wywiad:
Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Bardzo "uniwersalny" uniwersytet.

PS
Na ww. stronie jest też link do nagrania samego wykładu.

"Dużo" można się spodziewać po zapowiadanym numerze Frondy (tym z Darwinem na okładce):
Za trzydzieści lat będziemy w zupełnie innej sytuacji. Dowody płynące z nauki są po prostu tak mocne, że darwinizm nie może przetrwać!
04-06-2012 18:26 
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>To, że takie coś na Frondzie to raczej nie dziwi, natomiast dziwi miejsce zdarzenia, przy okazji którego przeprowadzono wywiad:
>Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.Bardzo "uniwersalny" uniwersytet.
>PS
>Na ww. stronie jest też link do nagrania samego wykładu.

Właśnie zacząłem słuchać tego wykładu Ojca Chaberka - o, ja pyerdolę...

Jeden tylko fragment (3'49'' i dalej):

Cytat:
...ta mikroewolucja również nie budzi kontrowersji, to znaczy każdy wie, że jeżeli weźmiemy lisa na przykład pustynnego, umieścimy go w warunkach polarnych, no to on w ciągu własnego życia, już nie mówię, że w ciągu kilku pokoleń, ale w ciągu własnego życia się przemieni w lisa polarnego, tak? Nabierze grubszego futra, czy zrobi się biały, czy coś tam... To są takie zdolności adaptacyjne wszystkich organizmów - i to jest mikroewolucja czyli zmiana w obrębie gatunku. Ta mikroewolucja nie budzi kontrowersji, nie mówimy, że ona jest przedmiotem sporu, na to się wszyscy zgadzają...


Non omnes mortui estis, Towarzyszu Łysenko!

Partia mogła Was zdradzić, ale Kościół Katolicki myśli Waszej zaginąć nie pozwoli nigdy!

W każdym razie na polskich uniwersytetach...

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
04-06-2012 18:36 
 Ocena 1 na 1
rysiek (4593 punktów)
>... jeżeli weźmiemy lisa na przykład pustynnego ... się przemieni w lisa polarnego, tak? Nabierze grubszego futra, czy zrobi się biały, czy coś tam...

Mocne! Darwin obalony!
04-06-2012 23:06 
 Ocena 7 na 7
marcin kwiek (734 punktów)
Ale to chyba tylko na lisy działa. Mój czarnoskóry znajomy, który mieszka w Polsce od urodzenia, jest nadal tak samo czarny (nawet zimą)
05-06-2012 07:11 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mój czarnoskóry znajomy, który mieszka w Polsce od urodzenia, jest nadal tak samo czarny (nawet zimą)

Hmmm... może chociaż futrem porósł albo coś?


Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
05-06-2012 07:47 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Podobno ten cały Chaberek był wczoraj w Lublinie na KULu. Szkoda, że nie wiedziałam...
Cytat:
LUBLIN - 4 czerwca, godzina 16:30, Katolicki Uniwersytet Lubelski (Al. Racławickie 14)
...
Na spotkanie zapraszają Wydawnictwo Fronda, Koło Naukowe Teologów KUL, (...)
Podkreślenie moje.
05-06-2012 08:05 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Podobno ten cały Chaberek był wczoraj w Lublinie na KULu. Szkoda, że nie wiedziałam...

Nic straconego . Z tego wynika, że on w Lublinie jest dość często, jeśli w ogóle nie na stałe.
Eeech... pomyśleć, kogo to w dzisiejszych czasach do dominikanów przyjmują...
Srogie snadź na Kościół Święty termina przyszły...

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
05-06-2012 08:31 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
O, do licha... To tak wygląda, jakby on tu mieszkał, skoro bierze udział w jakichś akcjach. Warsztaty muzyczne, hm...
05-06-2012 09:15 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>To tak wygląda, jakby on tu mieszkał, skoro bierze udział w jakichś akcjach. Warsztaty muzyczne, hm...

Oraz "Lato leśnych ludzi" W programie leśne biwaki - podpatrywanie przyrody, spotkania z żywą historią w średniowiecznym opactwie, nauka pływania kajakami, gry terenowe, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki...

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
05-06-2012 16:22 
 Ocena 2 na 2
marcin kwiek (734 punktów)
>Hmmm... może chociaż futrem porósł albo coś?

Nie wiem. Zimą chodzi w swetrze. A może to nie jest sweter ...
07-06-2012 16:39 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
>>Mój czarnoskóry znajomy, który mieszka w Polsce od urodzenia, jest nadal tak samo czarny (nawet zimą)
>Hmmm... może chociaż futrem porósł albo coś?

W ramach "mikroewolucji" mógł się co najwyżej zrobić siny i spuchnięty po spotkaniu z jakąś grupą "prawdziwych Polaków"
07-06-2012 16:45 
 Ocena 5 na 5
Kuba K. (3909 punktów)
>Non omnes mortui estis, Towarzyszu Łysenko!

Przypomniała mi się taka anegdota o Łysence:

Rzecz ma miejsce w czasie posiedzenia Akademii Nauk ZSRR. Łysenko opowiada duby smalone, aż wreszcie z któregoś z tylnych rzędów wstaje jeden z akademików i zgłasza chęć zadania pytania. Przewodniczący udziela głosu i rozpoczyna się mniej więcej taka dyskusja:
- więc twierdzicie, towarzyszu Łysenko, że jeśli będziemy przez kilkanaście kolejnych pokoleń obcinać koniom ogony, to w końcu zaczną rodzić się konie bez ogonów?
-tak, towarzyszu, dobrze zrozumieliście.
-to jak w takim razie, towarzyszu Łysenko, wyjaśnicie fakt, że na świecie przez cały czas przychodzą na świat dziewice?
07-06-2012 17:28 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>-jak w takim razie, towarzyszu Łysenko, wyjaśnicie fakt, że na świecie przez cały czas przychodzą na świat dziewice?

Hmmm... Osoba Najświętszej Marii Panny, Zawsze Dziewicy byłaby więc kolejnym pomostem między katolicką biologią a myślą Trofima Denisowicza...

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
Roman Czarnota-Bojarski (831 punktów)
Jak należ domniemywać odpowiedzi udzielił nie tow. Łysenko, ale współpracownicy nieocenionego tow. Berii...


Wielu ludzi szybciej umrze, niż pomyśli. I wielu tak umiera. Bertrand Russell
Wenancjusz (16441 punktów)

>Cytat:
...ta mikroewolucja również nie budzi kontrowersji, to znaczy każdy wie, że jeżeli weźmiemy lisa na przykład pustynnego, umieścimy go w warunkach polarnych, no to on w ciągu własnego życia, już nie mówię, że w ciągu kilku pokoleń, ale w ciągu własnego życia się przemieni w lisa polarnego, tak? Nabierze grubszego futra, czy zrobi się biały, czy coś tam... To są takie zdolności adaptacyjne wszystkich organizmów - i to jest mikroewolucja czyli zmiana w obrębie gatunku. Ta mikroewolucja nie budzi kontrowersji, nie mówimy, że ona jest przedmiotem sporu, na to się wszyscy zgadzają...

Wszyscy "naukowcy-teolodzy" nie zaprzeczają, że mikroewolucja istnieje. Zapominają tylko o przedziale czasowym i pewnej "powolności" zmian w stosunku do ludzkiego życia. Wszyscy wiemy, że las ciągle rośnie. Jeśli jednak wejdziemy do lasu to te zmiany zauważymy, nawet przebywając w nim tydzień czy nawet miesiąc? A jak wejdziemy za sto lat, to będą widoczne zmiany? Oczywiście, że nagłe przeniesienie lisa pustynnego nie zmieni go na drugi dzień w lisa polarnego. Ba! Zabije go ta zmiana klimatu niechybnie zaraz. No tak to bywa z ich argumentacją, jeśli początek świata dla tych "naukowców" zaczął się nieco ponad 6 tys. lat temu.
Ich bin besser als mein Ruf.
04-06-2012 15:24
 Ocena 10 na 10
diogenes (42753 punktów)
>Co najgorsze, jeśli ja powiem, że jego teoria to czystej wody humbug, to on może mnie ciągać po sądach.

Problemem nie jest treść bredni, lecz żródło ich finansowania.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
04-06-2012 16:02
 Ocena 16 na 16
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
Gdy czasem zabłądzę przez jakiś link na Frondę (człowiek jak się włóczy po internecie, to czasem sam nie wie, gdzie się znalazł i jak tam trafił), to jestem i rozbawiony i przerażony. Po chwili już tylko to drugie połączone z niedowierzaniem, że to, co widzę, to jest naprawdę. To jest inny świat, ale jak najbardziej realny i ilościowo w przewadze. Trzeba chyba po prostu ten "portal poświęcony" brać takim, jaki jest. Polemika jest zbędna, żadna z zainteresowanych stron nie zmieni swojego zdania. Smutne jest tylko to, że jest tam olbrzymia ilość pogardy dla ludzi inaczej myślących.
Cytując Homera Simpsona: "Ospa im!"

A zostając w temacie, to ładnie ujął to Terry Pratchett, mówiąc, że bardziej od gwiazd ciekawsze są lampy uliczne, bo gwiazd jest mnóstwo, a lampy uliczne w znanej nam formie są prawdopodobnie tylko na Ziemi. Na dodatek stworzył je jeden gatunek małp. Pratchett podsumował to, mówiąc jeszcze, że woli być małpą, która się wspięła wysoko, niż upadłym aniołem.
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. Ogonem już się nie da, bo go po drodze straciłem (ci z Frondy też, niestety).
04-06-2012 21:37 
 Ocena 5 na 5
kultywator (288 punktów)
Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja. - Terry Pratchett Równoumagicznienie

I jeden z moich ulubionych:

Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników. - Maskarada

W tym wypadku tłumem są dla mnie gorliwi frondowicze.

Coraz większa część naszego importu pochodzi z zagranicy - George Bush
romanis (573 punktów)
witam dyskutujących!
podziwiam wszystkie wpisy i "zaangażowanie emocjonalne"! Luuudzieee przecież "tym fron[t]dowcom" o to chodzi! aby temat znalazł sie na tak szacownym forum; przecież to "cóś" nawet po roztarciu nie nadaje się do "wc" [nie mylić , a może tak, z inicjałami nawiedzonego "podróżnika"] a co dopiero treści tam zawarte! Czy nie lepiej podyskutować o szansach naszej ekipy na E2012? emocje mogą być jeszcze większe a nie szkodzą rozumowi!
04-06-2012 16:37 
 Ocena 3 na 3
rysiek (4593 punktów)
>... przecież to "cóś" nawet po roztarciu nie nadaje się do "wc" [nie mylić , a może tak, z inicjałami nawiedzonego "podróżnika"] a co dopiero treści tam zawarte! ...

Nie lekceważyłbym ich działań i wpływu, to nie jest jakaś nieznana nikomu stronka internetowa założona przez nawiedzonego dziwaka, tylko, coraz bardziej rozbudowane i głośne przedsięwzięcie ideologiczne.

Na głównej stronie ich wydawnictwa w dziale partnerzy jest m.in. wymienione Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, być może jest też jednym z ich donatorów. A to by znaczyło, że Ty i ja też nimi jesteśmy.
04-06-2012 23:17 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Na głównej stronie ich wydawnictwa w dziale partnerzy jest m.in. wymienione Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, być może jest też jednym z ich donatorów. A to by znaczyło, że Ty i ja też nimi jesteśmy.

I to, niestety, jest prawdą....
04-06-2012 17:25
 Ocena 13 na 13
neurosurgery (2484 punktów)
Można tylko westchnąć i załamać bezradnie ręce, bo do takich ludzi nic nie dociera. Indoktrynacja zrobiła swoje. Są skazani na wieczną głupotę. Zresztą, pozwolę sobie na zakończenie przytoczyć jeden z komentarzy pod tym "artykułem":

Cytat:
Skoro ewolucja tłumaczy wszystko to nie rozumiem dlaczego Struś ma skrzydła które nie służą do latania.


Swoją drogą, też nie rozumiem dlaczego lud Frondy posiada mózg, który nie służy do myślenia.

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
04-06-2012 23:19 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>Można tylko westchnąć i załamać bezradnie ręce, bo do takich ludzi nic nie dociera. Indoktrynacja zrobiła swoje. Są skazani na wieczną głupotę. Zresztą, pozwolę sobie na zakończenie przytoczyć jeden z komentarzy pod tym "artykułem":
> Cytat:
Skoro ewolucja tłumaczy wszystko to nie rozumiem dlaczego Struś ma skrzydła które nie służą do latania.

>Swoją drogą, też nie rozumiem dlaczego lud Frondy posiada mózg, który nie służy do myślenia.

I to by przeczyło ewolucji... to kto tu ma rację?
05-06-2012 00:55 
 Ocena 6 na 6
astrotaurus (12445 punktów)

>>Swoją drogą, też nie rozumiem dlaczego lud Frondy posiada mózg, który nie służy do myślenia.
>I to by przeczyło ewolucji... to kto tu ma rację?

Wszystko jest jasne i zgodne z mechanizmami ewolucji. Mózg jest bardzo kosztowny w utrzymaniu, cedując wiele procesów myślowych na ludzi w szatach czarodziejów czytelnicy frondy zyskują oszczędności energii na modły, pielgrzymki itp.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
05-06-2012 09:56 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Swoją drogą, też nie rozumiem dlaczego lud Frondy posiada mózg, który nie służy do myślenia.
>>I to by przeczyło ewolucji... to kto tu ma rację?
>Wszystko jest jasne i zgodne z mechanizmami ewolucji. Mózg jest bardzo kosztowny w utrzymaniu, cedując wiele procesów myślowych na ludzi w szatach czarodziejów czytelnicy frondy zyskują oszczędności energii na modły, pielgrzymki itp.

Rozumiem, że sugerujesz, iż utrzymanie Watykanu jest tańsze niż utrzymanie mózgów nawet wszystkich wierzących? Ryzykowna teza....
05-06-2012 23:03 
 Ocena 6 na 6
-jad- (18783 punktów)
> Cytat:
Skoro ewolucja tłumaczy wszystko to nie rozumiem dlaczego Struś ma skrzydła które nie służą do latania.


Ciekawe jak kreacjonizm tłumaczy ten fenomen. Trzeba by coś poczytać, może się douczyć...na temat tego jakie są największe znane/możliwe różnice poziomów inteligencji osobników w obrębie jednego gatunku czy tylko stada. Może istnieje jakaś nadzieja, że nie mam z sympatykami Frondy wspólnych przodków.


We will rise
Selanos (12869 punktów)
W jednym zgadzam się z frondą - z darwinizmem jest coś nie tak.

No bo spójrzmy prawdzie w oczy, skoro większe szanse na przetrwanie i przekazanie swoich genów mają osobniki silniejsze i inteligentniejsze, to dlaczego na świecie istnieją ludzie wierzący w to co pisze fronda? Powinni wyginąć już dawno temu!
04-06-2012 18:04 
 Ocena 5 na 5
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
>W jednym zgadzam się z frondą - z darwinizmem jest coś nie tak.
>No bo spójrzmy prawdzie w oczy, skoro większe szanse na przetrwanie i przekazanie swoich genów mają osobniki silniejsze i inteligentniejsze, to dlaczego na świecie istnieją ludzie wierzący w to co pisze fronda? Powinni wyginąć już dawno temu!
>
Bo światem długo rządzili/współrządzili (w Polsce wciąż współrządzą różni szamani (cyniczni czy nie) i dlatego wierzący lub "wierzący" mieli większe szanse przeżycia od jawnie niewierzących
04-06-2012 19:26 
 Ocena 2 na 2
michalciesla (38 punktów)
>W jednym zgadzam się z frondą - z darwinizmem jest coś nie tak.
>No bo spójrzmy prawdzie w oczy, skoro większe szanse na przetrwanie i przekazanie swoich genów mają osobniki silniejsze i inteligentniejsze, to dlaczego na świecie istnieją ludzie wierzący w to co pisze fronda? Powinni wyginąć już dawno temu!
>

Są pewne korzyści w byciu głupim, ale trzymającym się grupy i jej zasad człowiekiem.
W kupie siła!
04-06-2012 21:33 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>dlaczego na świecie istnieją ludzie wierzący w to co pisze fronda? Powinni wyginąć już dawno temu!

Aby odpowiedziec na to pytanie należłaoby zbudować Teorię Bredni. Jednym z jej aksjomatów byłaby niezależność genów od światopoglądu. Brednia nie powoduje mutacji.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
06-06-2012 05:51 
 Ocena 3 na 3
martok (1115 punktów)
>W jednym zgadzam się z frondą - z darwinizmem jest coś nie tak.
> (...) skoro większe szanse na przetrwanie i przekazanie swoich genów mają osobniki silniejsze i inteligentniejsze, to dlaczego na świecie istnieją ludzie wierzący w to co pisze fronda? Powinni wyginąć już dawno temu!

Wyjaśnieniem tego fenomenu jest to, że "osobniki silniejsze" i "osobniki inteligentniejsze" to dwie osobne populacje (choć krzyżówki się zdarzają).
06-06-2012 09:31 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)

>Wyjaśnieniem tego fenomenu jest to, że "osobniki silniejsze" i "osobniki inteligentniejsze" to dwie osobne populacje (choć krzyżówki się zdarzają).

Pewnie masz rację....

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
Jakoś mnie ten wątek zainspirował i wszedłem na portal poświęcony. OK, być może dla innych nie jest to żadna nowość, ale zobaczyłem tam zakładkę "modlitewnik". Nie mam słów... Pomijając sam pomysł udawania, że coś się robi zamiast zabrać się do roboty i naprawdę komuś pomóc, to wzruszyło mnie m.in. to:

www.fronda(*)modlitwe_w_mojej_intencji_5615

to:
www.fronda.pl/modlitewnik/pokaz/za/za_dzieci_5610

oraz to:
www.fronda(*)okaz/za/za_\starucha\_5600

A to już wisienka na torcie:
www.fronda(*)twierdzi,_ze_jest_ateista_5590
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
O, matko! Jest jeszcze lepiej. Właśnie zerknąłem na wywiad z jakimś księdzem, który rozprawia się z Darwinem i twierdzi, że inteligentny projekt jest nowym paradygmatem naukowym (nie sposób nie zgodzić się z Samem Harrisem, gdy mówi, że teologia to ignorancja ze skrzydłami):
www.fronda(*)n,_kreacjonizm_i_kosciol_21540

Jest tam taka perełka:
Większość nawet niewykształconych, ale głęboko wierzących ludzi, po prostu intuicyjnie wyczuwa, że z "Darwinem coś jest nie tak".
05-06-2012 23:31 
 Ocena 2 na 2
niewiarygodny (524 punktów)
Zasadniczo ten facet całkiem logicznie pisze miejscami:
Cytat:
Niemniej, stopień rozpowszechnienia jakiejś idei nie jest jednoznacznie skorelowany ze stopniem jej prawdziwości. Innymi słowy może się okazać (i nie raz się okazywało), że pogląd powszechnie akceptowany bywał zupełnie błędny.


Tylko nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego jest taki podejrzliwy co do ewolucji, a nie co do religii
Fizyk (17637 punktów)
> Artykuł napisali.

Teza jakoby kreacjonizm czy IP były alternatywą dla neodarwinizmu nie zasługuje nawet na komentarz. Natomiast komentarzem nieodparcie nasuwającym mi się po przeczytaniu tego artykułu jest wniosek, że Fronda rozpowszechnia ciemnotę.
04-06-2012 21:40 
 Ocena 2 na 2
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Natomiast komentarzem nieodparcie nasuwającym mi się po przeczytaniu tego artykułu jest wniosek, że Fronda rozpowszechnia ciemnotę.

Powiedziałbym raczej, że religijni ultrasi prowadzą tam działalność wybitnie szkodliwą, polegającą na zakłamywaniu rzeczywistości i ogłupianiu ludzi. Robią to bezwzględnie wykorzystując brak wiedzy i naiwność słabo wykształconych osób. Na kompletnej ściemie budują swój kapitał i popularność.

Parafrazując znaną konstrukcję "państwa w państwie", można też wyciągnąć wniosek, że Fronda jest swoistą sektą w sekcie.
maruda (5550 punktów)
Cytat:
Owocne badania prowadzi się na przykład w dziedzinie astronomii

To musi zostać w końcu jasno powiedziane, święta planetoida która była jedną z przyczyn Wymierania Kredowego została rzucona w Ziemię Ręką Boga.

Do ogródka pytań granicznych dorzuca to kolejne niebanalne tematy: "Czym zgrzeszyły dinozaury?", lub "Dlaczego Jezus nienawidzi dinozaury?". Życzę "naukowcowi" owocnych lat badań nad tymi ważkimi tematami.
07-06-2012 16:49 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
>Do ogródka pytań granicznych dorzuca to kolejne niebanalne tematy: "Czym zgrzeszyły dinozaury?" (...)

Nie wiem, ale biorąc pod uwagę gabaryty takiego np. brontozaura, ich wina musiała być naprawdę WIEEELKA!
Lodowy (1486 punktów)
>Co najgorsze, jeśli ja powiem, że jego teoria to czystej wody humbug, to on może mnie ciągać po
>sądach.
Chyba jednak nie. Tego uczą w szkole.
05-06-2012 12:51 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>Chyba jednak nie.
Nie humbug czy nie będą ciągać?
>Tego uczą w szkole.
Religii? A wiemy, wiemy. Niestety.
05-06-2012 14:47 
 Ocena 1 na 1
Lodowy (1486 punktów)
>>Chyba jednak nie.
>Nie humbug czy nie będą ciągać?
Nie mogą ciągać. (a tak wogóle co to za słowo "humbug"?)
>>Tego uczą w szkole.
>Religii? A wiemy, wiemy. Niestety.
Czasem mi się wydaje, że gram w pomidora. Co by nie napisać to dostaję odpowiedź albo ksiądz albo religia.
05-06-2012 19:01 
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Nie mogą ciągać. (a tak wogóle co to za słowo "humbug"?)

Polskie.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
06-06-2012 06:40 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>(a tak w ogóle co to za słowo "humbug"?)
www.sjp.pl/humbug
05-06-2012 18:59 
 Ocena 9 na 9
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Chyba jednak nie. Tego uczą w szkole.

Czego? Że teoria ewolucji to kłamstwo i należy ją zwalczać? Tak, w niektórych niestety uczą. I jeśli ja temu quasi-pisarzowi zarzucę, że opowiada dyrdymały, to on mnie może zaciągnąć do sądu, że mu uczucia obrażam, bo nazywam jego wiarę dyrdymałami. A ja tak nie mogę, kiedy on obraża moje - naukowo podparte - uczucia. Bo zdrowy rozsądek można obrażać w Polsce ad nauseam, ale na temat bogów trzeba siedzieć cicho i się uśmiechać. Taki, państwo pozwolą, paradoksik.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Lodowy (1486 punktów)
>>Chyba jednak nie. Tego uczą w szkole.
>Czego? Że teoria ewolucji to kłamstwo i należy ją zwalczać? Tak, w niektórych niestety uczą.
Możesz podać jakiś konkret. Czy na lekcji biologii ktoś tak uczył?
I jeśli ja temu quasi-pisarzowi zarzucę, że opowiada dyrdymały, to on mnie może zaciągnąć do sądu, że mu uczucia obrażam, bo nazywam jego wiarę dyrdymałami. A ja tak nie mogę, kiedy on obraża moje - naukowo podparte - uczucia. Bo zdrowy rozsądek można obrażać w Polsce ad nauseam, ale na temat bogów trzeba siedzieć cicho i się uśmiechać. Taki, państwo pozwolą, paradoksik.
Z tego co mi wiadomo, to teorii ewolucji nie sprzeciwia się nauka KRK.
06-06-2012 09:35 
 Ocena 7 na 7
astrotaurus (12445 punktów)

>Z tego co mi wiadomo, to teorii ewolucji nie sprzeciwia się nauka KRK.
Ubogaca ją jedynie o pierdoły z duszami i przedziwne interpretacje, żeby się nie wydało, że Jezus to tylko ofiara losu, a nie ofiara za grzech sprowadzony przez Adama.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
06-06-2012 22:29 
 Ocena 8 na 8
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Z tego co mi wiadomo, to teorii ewolucji nie sprzeciwia się nauka KRK.

Hm. Czytałeś w ogóle ten artykuł? O czym on jest? Nie? To przeczytaj.

Nie powiem wprost, gdzie mam oficjalną naukę KRK, bo przyjdzie Mere, wyciągnie moderatorską odznakę i dostanę po łbie jakimś ciężkim eksponatem. A ja już mam dosyć urazów. Po tym, jak musiałam kuzyna - ówcześnie w drugiej klasie SP - uspakajać, że nie spalę się fizycznie w ogniu, bo wierzę w szatańskie i oszukańcze nauki Darwina oraz nie chodzę do kościoła, średnio mnie obchodzi oficjalna linia KRK. Na lekcjach religii w szkołach funkcjonariusze tej instytucji opowiadają co chcą i można im skoczyć na kant sosny, bo to ich wiara, a do wiary wara. Nie raz spotkałam już też w realu wierzących, którzy mi opowiadali, że "to tylko teoria", że "ewolucją sterował bóg", że "IP jest dla nich o wiele bardziej wiarygodny".

Oficjalna linia nauki ZSRR mówiła o powszechnym dobrobycie i też wiemy, jak to w praktyce wychodziło, więc ja dziękuję za "oficjałki". Nie ma o czym rozmawiać.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
07-06-2012 20:18 
 Ocena 1 na 1
Legion (587 punktów)
Ostatnio kolega był na pochodzie ONR-u. Dostał''fajną'' gazetkę i na którejś stronie było o tym, jaka ta ewolucja nieprawdziwa i porównywano ewolucjonistów, do wierzących. W sumie, to szkoda mi kolegi, bo inteligentny człowiek z niego. Ale co poradzić? On twierdzi, że nie ma innego wyboru, jak ONR. A ja się pytam, czy dlatego, bo politycy kłamią, trzeba zwracać się w stronę radykalizmu?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365