 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-06-2012 12:32 | Menel de Lux (3111 punktów) | "Godne" upamiętnienie...
13 na 13 | Pamięć o katastrofie w Smoleńsku zobligowała księdza Czesława Calę z Kałkowa do oddania hołdu ofiarom w postaci pomnika prezydenckiego TU- 154. Replika ta, makieta w skali 1: 2,5 powstaje z datków parafian i pielgrzymów odwiedzających tamtejsze sanktuarium Bolesnej Królowej Polski. Całość monumentu budowanego z cegieł, stali i betonu zwieńczą naturalnej wielkości podobizny Marii i Lecha Kaczyńskich, oraz innych polskich dostojników, którzy dwa lata temu zginęli w katastrofie.  Całość już dziś prezentuje się okazale. Kształt i styl repliki przywołuje na myśl samochody z kreskówki "Flinstonowie". Ciekawe czy podobieństwo było zamierzone?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Kształt i styl repliki przywołuje na myśl samochody z kreskówki "Flinstonowie". >Ciekawe czy podobieństwo było zamierzone? - To potem trzeba to będzie chyba efektownie rozbić i w takim stanie zostawić, aby upamiętnienie było dosadne. Tylko gdzie brzoza i mgła?
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
 | 5 na 5 | Menel de Lux (3111 punktów) |
> - To potem trzeba to będzie chyba efektownie rozbić i w takim stanie zostawić, aby upamiętnienie było dosadne. Tylko gdzie brzoza i mgła?> Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven WeinbergBrzozy ani mgły na fotce nie stwierdzono, ale przyglądając się z bliska w oczy rzuciła mi się okazała flaga "narodowa". Ech prawdziwi polacy- patrioci i ten ich cały zafajdany "patryjotys"...
|
|
|  | 6 na 6 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Brzozy ani mgły na fotce nie stwierdzono, ale przyglądając się z bliska w oczy rzuciła mi się okazała flaga "narodowa". -Przez chwilę myślałem, że to człowiek na wózku jeździ z tą flagą. Ale może właśnie przez tę mgłę czerwony widać jako żółty. Wiem, że normalnie tak nie jest, ale przecież to była "specjalna", rosyjska mgła dywersyjna.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
|
|
 | 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | >- To potem trzeba to będzie chyba efektownie rozbić i w takim stanie zostawić, aby upamiętnienie było dosadne. Tylko gdzie brzoza i mgła?
Jaka brzoza? To nie brzoza, to bomba próżniowa założona w samolocie przez rosyjskie siły specjalne i zakamuflowaną opcję niemiecką z Polski.
|
|
|  | 6 na 6 | finerbijk (17282 punktów) | >Jaka brzoza? Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? Ale pomnik fajny, lokalne dzieciaki będą miały uciechę.. i może miłośnicy plenerowego spożycia w pochmurny dzień.
|
|
| |  | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | > lokalne dzieciaki będą miały uciechęZupełnie jak z tego krokodyla na osiedlu im. Konopnickiej w Lublinie:  Ten tupolew nawet do krokodyla dość podobny...
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | > No to dowaliłaś. Oplułem monitor. Ale jaja.  Ten krokodyl jest super. Stoi tam chyba od lat 70. Jest wielki - dzieciaki bez problemu włażą przez paszczę i tam się gnieżdżą w środku. Nawet nie wiem, ile tam spodni i swetrów poszło w strzępy, bo to metalowe i ma zadziory. Kilka lat temu widziałam, że był nieźle zardzewiały; podobno mieli go oczyścić, ale nie wiem, czy to zrobili, nie sprawdzałam, dawno nie byłam w tych okolicach. Mieszkałam na tym osiedlu w latach 1975-1981.
|
|
11 na 11 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >  Śliczny!  Ładniejszy nawet od pomników JP2  .
Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przystojny... (1 Tm 3, 2)
|
|
 | 7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Idealnie pasowałby przy Godzilli Świebodzińskiej.
|
|
|  | 3 na 3 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | > Idealnie pasowałby przy Godzilli Świebodzińskiej.Godzilla to chyba niedobre określenie. Moim zdaniem lepsza jest JEZUSZILLA.
|
|
8 na 8 | Selanos (12869 punktów) | > Replika ta, makieta w skali 1: 2,5 powstaje z datków parafian i pielgrzymów odwiedzających tamtejsze> sanktuarium Bolesnej Królowej Polski.Oj, widać datki nie są duże. > Całość monumentu budowanego z cegieł, stali i betonu zwieńczą naturalnej wielkości podobizny Marii i> Lecha KaczyńskichA gdzie będzie Lech Kaczyński, może w pieluchach, w ramionach Maryi? Lepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, prezydentowa i matka boska w jednym. > oraz innych polskich dostojników, którzy dwa lata temu zginęli w katastrofie.He, dostojników. Hehe, dobry żart, pisz dalej  > Całość już dziś prezentuje się okazale.Nadaję się na nowy prezydencki samolot, poprzednie też miały problemy z lataniem. > Kształt i styl repliki przywołuje na myśl samochody z kreskówki "Flinstonowie".Jak można zły samolot sowiecki na kościelny podwórku postawić, no jak? Ja się pytam się, czemu samolot z kraju Berii i Stalina stoi na poświęconej polskiej ziemi!
|
|
2 na 2 | neurosurgery (2484 punktów) | > Pamięć o katastrofie w Smoleńsku zobligowała księdza Czesława Calę z Kałkowa do oddania hołdu ofiarom w postaci pomnika prezydenckiego TU- 154.Przez wszystkie lata przedszkola, rok w rok, jeździłem do Kałkowa. Kiedyś Fiat Popiełuszki, dziś Tupolew Kaczyńskiego... Ach, wspomnienia! > Kształt i styl repliki przywołuje na myśl samochody z kreskówki "Flinstonowie".FLINTstonowie, od angielskiego flint - krzemień. 
Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
|
|
2 na 2 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | >Całość monumentu budowanego z cegieł, stali i betonu zwieńczą naturalnej wielkości podobizny Marii i >Lecha Kaczyńskich, oraz innych polskich dostojników, którzy dwa lata temu zginęli w katastrofie.
Ha, widziałem o tym materiał, gdzieś w tv. Podobizny Marii i Lecha będą stały w drzwiach. Twarze dostojników będą w oknach, ale ksiądz zaznaczył, że będą to wyłącznie twarze parlamentarzystów z Pisu.
|
|
6 na 6 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Co tam prom Atlantis, który zakończył erę lotów wahadłowców. W Polsce mamy ten, który jeszcze w epoce kamienia tą erę rozpoczął.
|
|
8 na 8 | Appenzeller (3118 punktów) | To jest znane zjawisko, nazywa się kultem cargo:  (według hhttp://www.eioba.pl/a/1wu7/kult-cargo) Wyznawców łatwo rozpoznać, zarówno po obyczajach, jak i po wyglądzie.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
1 na 1 | kogut59 (3090 punktów) | > Replika ta, makieta w skali 1: 2,5 powstaje z datków parafian i pielgrzymów odwiedzających tamtejsze> sanktuarium Bolesnej Królowej Polski.> Całość już dziś prezentuje się okazale.Trawa jest wiec można klękać. Brakuje dużego krzyża i skarbonki! Kto będzie całowany ? zdjęcia, cegły czy jeszcze coś zupełnie innego
|
|
 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Trawa jest wiec można klękać. Brakuje dużego krzyża i skarbonki! Kto będzie całowany ? zdjęcia, cegły czy jeszcze coś zupełnie innego Krzyż oczywiście. Właśnie chciałem zapytać: Gdzie jest krzyż?! Gdzie jest...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|