Książki jeszcze nie czytałam, aczkolwiek zasługuje na uwagę i moją i mojej nastoletniej córki. Po przeczytaniu wątku weszłam na stronę EMPIKU i pokusiłam się o przejrzenie recenzji. Jestem po prostu zbulwersowana wypowiedziami tych "pseudo obrońców życia". Aborcję traktują jak morderstwo. Ok. Tylko, gdzie ci obrońcy życia, kiedy w ich sąsiedztwie dzieci przeżywają koszmar ze swoimi "rodzicami" i nikt nigdy nic nie wie. Dlaczego wtedy nie ma protestów ani żadnej interwencji. Przecież to dziecko jest mordowane wielokrotnie. Nie jestem "za" dla własnego widzi mi się, ale w skrajnych przypadkach aborcja powinna być nawet konieczna. Oczywiście lepszym wyjściem byłaby sterylizacja osób skrajnie patologicznych i aspołecznych inaczej, ale gdyby. Ale nawiązując do wątku, mamy chyba demokrację, wolny kraj i wolny wybór. jeśli komuś nie podoba się jakaś publikacja niech jej po prostu nie czyta. A Empik jak każdy sklep ma prawo umieszczać swoje produkty gdzie mu się podoba. Niedługo będą protestować, że prezerwatywy leżą w marketach obok lizaków.
|