Racjonalista - Strona głównaDo treści
ASG czyli strefa wolna od Bozi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-01-2012 13:04MrHanzfull (65 punktów)ASG czyli strefa wolna od Bozi
Witam wszystkich !

Wątek , który założyłem dotyczy ciekawej rozrywki jaką jest ASG (Airsoftguns ).

Moje pytanie brzmi czy ktoś z tego zacnego portalu uprawiania ten "sport". A jeśli tak to niech podzieli się co myśli o tym sposobie spędzania wolnego czasu z punktu widzenia racjonalisty i innego isty.

A dla zainteresowanych ASG trochę teorii

Airsoft jest alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od blisko 100 zł. Repliki mają realistyczny wygląd, a uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia, co tworzy dodatkowy klimat. Tekst został skopiowany z portalu Wmasg.pl

Airsoft gun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych zwykle w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę - airsoft. Tekst został skopiowany z portalu Wmasg.pl po więcej informacji wysyłam na portal wmasg

Jak to wygląda w praktyce. Świetnie ! Niektórzy napiszą , że to jest zabawa dla dzieciaków. I tutaj się grubo mylą . Na oficjalnych strzelankach czy na zlotach są zazwyczaj młodzi ludzie oraz "dojrzali". 15/16/17 latkowie Są raczej mniejszością . Te grupy wiekowe same sobie organizują "nieoficjalne strzelanki ". Oczywiście każdy airsoftowiec posiada wymaganą ochronę oczów są to porządne okulary, google lub maski.

Można również powiedzieć , że te spotkania są strefą wolną od Religii i innych tego typu rzeczy , co poniektórych mogą denerwować/irytować . Krótką mówiąc ASG mocno odstresowuje według mnie lepiej niż piłka, rower czy bieganie.

Jeśli ktoś chciałby więcej wiedzieć i uważa że wątek warty jest dyskusji to niech napiszę.

PS. Nie zdziwie się , jeśli admin przeniesie wątek do bazgroł ;D
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
>google
?
>Można również powiedzieć , że te spotkania są strefą wolną od Religii i innych tego typu rzeczy , co poniektórych mogą denerwować/irytować .
??
>Jeśli ktoś chciałby więcej wiedzieć i uważa że wątek warty jest dyskusji to niech napiszę.
Miałem kiedyś taki pistolecik, ale strzelałem się tylko z dzieciakami. Ciekawi mnie jak w zorganizowanych meczach nalicza się punkty, przecież taki postrzał nie zostawia śladów?
MrHanzfull (65 punktów)

>Miałem kiedyś taki pistolecik, ale strzelałem się tylko z dzieciakami. Ciekawi mnie jak w zorganizowanych meczach nalicza się punkty, przecież taki postrzał nie zostawia śladów?

Tutaj gra się na honor czyli jak dostaniesz to wszyscy liczą na to , że się przyznasz. Aczkolwiek trzeba zauważyć , że repliki ASG są kilka razy mocniejsze (2x/4x/8x) od takich pistolecików bazarowych no i znacznie lepiej wykonane. ASG można zacząć od 100 zł ale także od 4000 zł. Porządne repliki ASG są tak świetnie wykonane , że przez niektórych kupowane są jako element dekoracyjny pokoju

Tutaj masz przykładową rozgrywkę ASG www.youtube.com/watch?v=htuDJdCcdMQ

>google

Literówka nie google tylko gogle -> www.specsh(*)cal_-_Gogle_Balistyczne_-_X500
28-01-2012 16:12 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Tutaj gra się na honor czyli jak dostaniesz to wszyscy liczą na to , że się przyznasz.
To właśnie jest trochę niesportowe, bo czasem możesz nie poczuć, że dostałeś; zależy w co, jak, itd. Nie twierdzę, że to nie może być fajna zabawa, ale co to ma wspólnego z religią i takimi innymi?

>Aczkolwiek trzeba zauważyć , że repliki ASG są kilka razy mocniejsze (2x/4x/8x) od takich pistolecików bazarowych no i znacznie lepiej wykonane. ASG można zacząć od 100 zł ale także od 4000 zł.
Tak, wiem. To czasem bardzo wierne repliki. Nie miałem na myśli zabawkowych "pistoletów na kulki". Sam miałem pistolecik na CO2.
MrHanzfull (65 punktów)

>To właśnie jest trochę niesportowe, bo czasem możesz nie poczuć, że dostałeś; zależy w co, jak, itd. Nie twierdzę, że to nie może być fajna zabawa, ale co to ma wspólnego z religią i takimi innymi?

No tutaj muszę się poddać chyba nie potrzebnie w tym wątku dotknąłem spraw "religijnych" coś miałem innego na myśli .

Na meczach nie jest ważne ilu się skuło czy ile razy zostało się skutym. Ważne jest jak się skuło

No i pozostaje sprawa taka , że w rozgrywkach ASG liczą się wykonane cele misji i to one przesądzają czy daną rozgrywkę drużyna wygra czy przegra. Druga rzecz jeśli np w Pana stronę leci seria 20 kulek to nie ma takiej możliwości , żeby którejś Pan nie poczuł .
30-01-2012 10:21 
 Ocena 1 na 1
Przemek J. (3008 punktów)
Z tym brakiem śladów to nie do końca tak. Jak masz dobry sprzęt i dobrze trafisz, to przeciwnik zazwyczaj nie może się nie przyznać, bo krzyknie albo się przewróci. Jak dla mnie fajniejsza zabawa niż paintball, ale znacznie mniej rozpowszechniona. Jedni twierdzą, że to dobrze, bo dzięki temu rozgrywki trzymają pewien poziom, inni (np. ja) ze względu na tą elitarność mają problem z załapanie się na jakieś granie i czasem wybierają kulki z farbą, bo łatwiej sprzęt wypożyczyć, żeby 2 razy w roku zagrać.

Nie zgadzam się, że ASG to strefa bez bozi. Często się słyszy "o boże" albo "o Jezu" od osób, które nie używają twardszych wykrzykników niecenzuralnych
MrHanzfull (65 punktów)
>Z tym brakiem śladów to nie do końca tak. Jak masz dobry sprzęt i dobrze trafisz, to przeciwnik zazwyczaj nie może się nie przyznać, bo krzyknie albo się przewróci.

Terminatorzy nawet pod ostrzałem z 5 luf nie wydadzą z siebie żadnego dźwięku . No i plastikowa 25 gramowa kulka raczej człowieka nie powali . A co do tej popularności to bym się kłócił. ASG jest popularną formą spędzania wolnego czasu tylko tak jak kolega wspomniał grupy ASG są "elitarne" i trudno na początku z nimi nawiązać kontakt.

A co do tej Bozi to się już podałem Moja wina , że na siłe poruszyłem ten temat w ASG


31-01-2012 08:54 
 Ocena 1 na 1
Przemek J. (3008 punktów)
> No i plastikowa 25 gramowa kulka raczej człowieka nie powali .

Powali. Mnie powaliła jak oberwałem od wewnętrznej strony kolana i noga sam mi się zgięła, a widziałem i takich co obrywali w udo i się przewracali.

Z terminatorami to się ciężko gra, bo oni po prostu zapominają, że powinni coś czuć i np. wypaść z gry gdy oberwą.
liebes (612 punktów)
W Hajnówce działa grupa takich młodych zapaleńców, nawet ostatnio można ich było zobaczyć w ramach WOŚPu ( hajnowka.p(*)=36:miasto-i-okolice&Itemid=75 )
Nawet fajnie się prezentowali, dzieciaki były bardzo zainteresowane. Każde hobby jest ciekawe, lepiej w sumie tak się bawić, niż siedzieć w domu i grać w gry komputerowe dzień cały.
28-01-2012 16:18 
 Ocena 3 na 3
Matix (5786 punktów)
>Każde hobby jest ciekawe,
>lepiej w sumie tak się bawić, niż siedzieć w domu i grać w gry komputerowe dzień cały.

A jak czyimś hobby jest siedzieć w domu i grać w gry?
MrHanzfull (65 punktów)

>lepiej w sumie tak się bawić, niż siedzieć w domu i grać w gry komputerowe dzień cały.

Nie przesadzajmy .
1. Zależy w jakie gry (Np RTSy są pożyteczne i to bardzo )
2. A jak ktoś lubi grać w szachy ?
28-01-2012 17:20 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Nie przesadzajmy .
Gram w fps i szachy, sa pożyteczne?
28-01-2012 17:26 
 Ocena 1 na 1
MrHanzfull (65 punktów)

>Gram w fps i szachy, sa pożyteczne?

:D Tak. Ale nie przesadzajmy hobby to hobby. Jego priorytet nie jest nas dokształcać ale dostarczać rozrywki.
31-01-2012 13:56 
 Ocena 1 na 1
liebes (612 punktów)
Oj, panowie, miałam na myśli ogłupiające gierki, nie uogólniając
MrHanzfull (65 punktów)
>Oj, panowie, miałam na myśli ogłupiające gierki, nie uogólniając

Je nikt z poważnych graczy nie lubi . I według mnie są najgorszym pomysłem spędzana wolnego czasu

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365