> Ale przynajmniej bylby to jakis - bardziej przemawiajacy do parafian - krok na drodze do uswiadomienia co to jest religia i kosciol.Tak się niestety składa, że młodzież antyklerykalną łączy w naszym kraju jedno: niechęć do kleru. niestety nie łączy ich niestety uświadomienie co to jest religia i kosciol. A uświadomienie poprzez partię ?!  raczej uświadomienie celu jakim jest władza. a wladze na partii antykleryklanej zbic mozna wowczas jesli sie organizuje siły antykościelne. A sily antykoscielne pewniejsze sa w sektach i wyznaniach konkurencyjnych, niż wśród racjonalistów. Poprzez antyklerykalizm partyjny można więc się uświadomić na inną sektę znacznie łatwiej niż na racjonalizm. Smutne, ale prawdziwe.
|